Vleklá viróza na začátku 3. trimestru, je to špatné?

partyzanka91
3. bře 2014

ahojky, jsem teď v týdnu 27 + 2, podle UZ už 28 + 2. Je to tedy počátek 3. trimestru. Asi před více jak 14 dny jsem měla bolesti krku s teplotou 37,2. Byla jsem na krčním kde mi předepsali Bioparox do krku, který se v těhu může a brala jsem ho 4x4 střiky asi 7 dní (přešlo to po 3 ale má se užívat alespoň týden). Na tu teplotu jsem si vzala 1 paralen, též povoleno od doktora a ještě ten den přešla. Po dobrání Bioparoxu byl asi týden klid a já se radovala že už snad budu zdravá.
Pak jsem se ráno probudila s velmi nateklým krkem, pálila mě žáha, byla jsem celá zahleněná a teploty 38%. Byla jsem u doktora a vzali mi krev, viroza se potvrdila ale nebyla potřeba anitbiotika. Povolili mi paralen. Ten den jsem si musela vzít tři a teplota pořád byla okolo těch 38 nemohla jsem jí srazit. Další den už to bylo lepší tak pro jistotu ráno ještě jeden paralen a už mi bylo celý den dobře zase jsem doufala že vše je pryč. Hned den na to se probouzím a šílené bolesti hlavy - v oblasti kolem nosu, očí, čela. Hned mi bylo jasné že je to asi zastydlá rýma. Byla sobota zašli jsme se poradit do lékárny. Na rýmu se toho moc nemůže nosní spreje skoro všechny vaděj, ale já jí potřebovala uvolnit. Doporučili mi mořskou vodu a pastylky Septisan (tam se dokonce i píše že jsou vhodné pro těhotné a to nepíšou skoro nikde). Až do pondělka jsem se různě kurýrovala dostupnými prostředky - k povoleným lékům, hlavně čaje, hodně pití, ovoce... No ta hlava stále dost pobolívá, rýma se sice trošičku po té mořské vodě uvolňuje ale žádná sláva to není. Nejhorší je to vždycky v noci při spaní, několikrát se budím, snažím se za každou cenu smrkat a k dnešku mi ta rýma dokonce i trochu stéká do krku a měla jsem strach že bude i kašel, vypadalo to tak ☹. Už jsem fakt neš´tastná z toho jak se to všechno táhne, pro malého to jistě není nic dobrého. ☹ - hýbe se ale normálně.
Od základky jsem nebyla pořádně nemocná a teď se mi to jako naschvál všechno navalí, už se bojím jít i ven ☹. Připadá mi že hned ofouknu a strašně těžko se mi vše léčí. Asi mám kvůli těhu oslabenou imunitu, ale štve mě to. Chtěla jsem to celé přečkat naprosto bez léků a až do teď se mi to dařilo. A to je ještě kontroverzní otázka zda jsou pro mimi horší léky nebo ty bacily v těle ☹
Je ještě nějaká těhulka v téhle době nemocná jako já? Jak se daří léčit?

vercik83
3. bře 2014

@partyzanka91 Ahoj, třetí trimestr už se nemusíš tolik bát, nakonec i atb se můžou. pokud ještě máš ten Bioparox, tak si ho stříkej i do nosu.. Ovoce taky dobrý. Ať je Ti brzy lépe.

deenyska
3. bře 2014

@partyzanka91 Ahoj, já jsem byla v prvním těhotenství nemocná taky až až a to jsem začala ještě dřív jak ty. Ono to tělo v těhotenství je na bacily náchylnější, takžě něco na posílení imunity ber. Čaj pro těhotné a co vím, tak na doplnění vitamínů se může brát i Multi-Sanostol. Bez léků nic nepřečkávej, pokud ti ty léky doporučí lékař. Já jsem při jednom nachlazení se zvýšenou teplotou byla na pohotovosti, kde mi doktor řekl, že si můžu vzít paralen až od 38,5. Můj praktický lékař se pak zlobil, že Paralen je nejbezepčnější lék, který se vůbec nedostane k miminku a že si ho mám vzít už před těmi 38i, klidně i při 37,5, že pro miminko je daleko horší teplota. Já jsem v těhotneství měla jsem silný zánět levého i pravého ucha, obě uší píchané. Na mou poznámku, že jsem těhotná, doktor ORL reagoval s úsměvem, že to přece není nemoc a vesel mi napsal Penicili. Ženský lékař mě uklidňoval, že pokud je v těle nějaký zánět, je to pro miminko horší než nasadit antibiotika. A tímto jsem si procházela celý druhý trimestr a vlastně i začítek třetího. Syn je zdravý 😉

allusa
7. bře 2014

Ahoj, já bych taky řekla, že v této fázi těhotenství už to není takový problém. Já jsem onemocněla dokonce hned v prvním trimestru a ještě v týdnu, v kterém, jak jsem se dočetla, je to zrovna nejhorší. Taky jsem byla hodně oslabená, pořád unavená, ospalá, a vedoucí si vesele chodila do práce s šílenou chřipkou nebo co to bylo a ještě k tomu ke mně furt chodila a to věděla, že jsem těhotná. Ale snad se nic nestalo. Malá vypadá zdravě - ťuk, ťuk 🙂 a teď jsem ve stejném týdnu jako ty. A ta otázka, jestli jsou pro miminko horší bacily nebo léky - všude se říká, že bacily a hlavně teda ta teplota. Těch paralenů se říká, že můžeš vzít až 8 denně. I mně je gynekoložka radila v tom 1. trimestru, myslím, že se můžou i ve třetím. A pokud bereš jen léky, které jsou dokonce napsané jako vhodné pro těhotné, nemusíš se vůbec ničeho bát. Zvlášť v tom třetím trimestru. Tak brzké uzdravení a žádné strachy! Určitě bude všechno v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru