Vyšetření ve 3. trimestru - jaká mě čekají?

joslynka
5. bře 2013

Maminky, jaké mě čekají vyšetření po 28. týdnu?

andulka86
25. bře 2013

ještě jeden UTZ jestli si dobře pamatuju a má se jít nechat natočit EKG k obdovnímu lékaři v posl. trimestru. Jinak mě nic nenapadá.

speedygon
27. bře 2013

@andulka86 EKG(kvůli razítku do průkazky) můžeš kdykoliv...já už jej mám...ve 3. trimestru už jen UTZ, jinak myslím už nic

andulka86
23. dub 2013

a když máte RH - tak Vás pošlou na odběry krve do laborky ve 30tt

jessicaa
23. dub 2013

Ahojte, prosím, chtěla bych se zeptat, jak je to s tím UTZ ve 30 tt? Posílají všechny těhotné na to, nebo si to musím vyžádat? A co se na něm zjišťuje? A co se zjišťuje u těch RH - ? Díky moc!

andulka86
6. kvě 2013

@jessicaa Ahoj u toho RH - se zjišťuje přítomnost protilátek, které mohou být přítomny v těle RH - maminky, která již rodila zřejmě RH + miminko, tak aby ty protilátky neotrávily maminku nebo miminko při porodu, ale nejsem Mudr. a asi to říkám nepřesně, nechci Tě mystifikovat. Ale to, že mám RH - neznamená, že ty protilátky ve mně jsou. Proto se jde na ty odběry, kde to zjistí.
Na ten UTZ se chodí 30-32 a myslím, že tě na něj pošle Tvůj gynekolog a myslím, že chodí všichni, ale zase nechci tě mást.

dasenecka
26. čer 2013

kolem 35tt stěr na streptokoka B...

besnicek
9. čer 2015

Ahojte ,nevíte jestli ultrazvukové vyšetření ve 3 trimestru hradi pojištovna ?

anetpierowska
9. čer 2015

Ja mam RH- manzel +, odebira se krev kvuli protilatkam vuci miminku, po porodu mi u prvniho davali kvuli tomu injekci. Dela se vetsi Ultrazvuk, ja ho mela u sveho doktora a pak ster na streptokoga.

anetpierowska
9. čer 2015

@besnicek to by mela si myslim hradit.protoze se dela po 30tt a zapisuje se do prukazky.

bara_doc
15. čer 2015

@besnicek

Jdu příští týden a nikdo mi neříkal, že bych ho měla platit..

Platila jsem pouze ten první (NT-screening) a to mě doktorka dopředu informovala, že platit budu, druhý vůbec a u třetího taky nic neříkala..

ducik
15. čer 2015

@besnicek plati se jen ten prvni, u tretiho jsem ani nebyla na specializovanem pracovisti myslim, delala mi ho dr jejim utz

2veronika
15. čer 2015

Holky mě zase nikdo neříkal, že bych měla jít k obvodní na natočení EKG. Teď jsem 34 tt. tak tam budu muset zaskočit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru