Vysoký a rychlý nárůst váhy v těhotenství, je nebezpečný?

ziggya
10. čer 2014

Ahoj, mám dotaz zda je nebezpečné rychlý nárust váhy.33-36.týden 5,5kg 36-37 další 3kila, celkově z 55kg momentálně vážím 83kg, to je 28kg ! Termín mám až 5.července. To jako můžu přibrat až kolik, když mi zbývá necelý měsíc, je normální přibrat přes třicet kilo? Malá v 36.týdnu vážila 2,80kg takže zas něják velká není.
Nepřejídám se a lidem to ani nepříjde, což se divím při mé výšce 160cm. Tak kde ty kila jsou? Doktorovi ani nepříjde že by mi otékaly nohy.

monkapa
10. čer 2014

Pokud to doktor neresí,tak v tom problem nebude,hlavne bud v klidu a nepremyslej nad tim.myslim ze to budes mit vodu v tele...🙂

hanivasi
10. čer 2014

taky bych řekla, že máš spíš hodně vody v těle. Pokud to ani lidem z okolí tak nepřijde, tak bych si s tím nelámala hlavu. A co se týče posledního měsíce, někdo v něm přibere víc, někdo nic. Každý jsme jiný. Neřeš to, za chvíli to máš za sebou a pak můžeš hopsat na aerobicu jedna radost 😉

blanka.k
10. čer 2014

@ziggya Měla jsem to podobně.... původně 160cm, 57kg, v 32.tt jsem měla 65kg....a pak to šlo hrozně nahoru, rodila jsem přes 90kg (a to jsem v průběhu těhu 8kg zhubla během hospitalizací v 1+2.trim, ijnak bych měla nahoře přes 40kg!), ke konci jsem nabírala šíleně, vše bylo v pořádku, až na poslední KO....to už mi bylo zle, špatně jsem viděla (ale i řed těhu jsem měla +3D), bolela mě hlava, zvracela (to ale poslední měsíc těhu), motala se mi hlava, oteklá jsem byla....jen jsem si říkala, že je to tím těhu, tak jsem to neřešila,....hned mi vzali krev, moč, a preklampsie jak vyšitá a šlo se hned vyvolávat porod 😉 Takže jen dávat pozor na tyhle komplikace, já to přikládala těhu 😅 Ale zas výhoda, po týdnu jsem šla s porodky s váhou 80kg, po 12 týdnech jsem byla zpět na 57kg (ze začátku mi šlo dolů 1kg denně...prostě samá voda :P)

pisisvori
10. čer 2014

@ziggya myslím, že s tím prostě nic udělat nejde. Nejpravděpodobněji to bude voda. Bohužel za to nikdo nemůže jsou to hormony, metabolismus. Já jsme v prvním těhu přibrala 1kg až někdy 15tt, pak do 31tt dalších 8 = což bylo předpisové 2kg za měsíc...no a od 32tt do 40tt dalších 9-10kg a jedla jsem pro normálního člověka dost tvrdou dietu stejně jako roky před těhu. Moje váha byla 70kg při 181cm, takže štíhlá , ale ne nějak extrémně hubená. Šlo to, ale po porodu samo dolu a do 3 měsíců jsem měla původní váhu a pak kojením jsem se na ní držela i když jsem jedla víc. Teď jsem přibrala od 14tt do 34tt 13kg (nejvíc 5-6m ) a teď už to vypadá, že to jde pomalu a skoro neleze (snad to nezakřiknu).
Mě se hrozně vždy líbí ty maminy, co se chlubí, že přibraly 7kg a v porodnici zůstalo 8 a kojením ještě 5kg zhubly...jako kdyby to byla jejich zásluha🙂. Je to prostě stejné jako když někdo má a jiný nemá hudební sluch🙂.

Jediné co by měl dr. udělat tak sledovat, jestli to zadržování vody neznamená nějaký problém ....eklampsie , špatná funkce ledvin...

honeyjenny
1. črc 2014

Ahoj, taky jsem se na poslední kontrole u doktora vyděsila. Do 32tt jsem přibrala vždy tak 2-3 kila za měsíc, teď to bylo skoro 6kg od poslední kontroly ve 27tt. Celkem mám zatím 15kg navíc. Doktorka mi to i zakroužkovala v průkazce, že si mám dávat pozor na váhu, ale vůbec to nechápu - opustily mě chutě na sladké, jím pořád stejně, ne-li míň, protože mě dost zlobí žáha... Známí, co mě i dlouho neviděli říkají, že mám jen velké břicho, tak nevím, kde ta kila jsou 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru