Vytéká ze mě plodová voda nebo moč? 34tt

juullieta
10. pro 2013

Ahoj holky, možná už tu nějake podobné téma je, tak se za to omlouvám. Sem trošku nachlazena takže chodím častěji na toaletu ale na včerejší noc mě vzbudilo mokro, jsem ve 33+1 takže mám ještě chvíli čas, tak jsem šla včera ráno na gyndu a dr mi řekl že mu to nepřijde jako plodovka, a podle utz mam v sobě hodně plodovky. Tak mám teďka nosit vložku a hlídat to. Pořád mám pocit jako kdybych potřebovala na malou ale na wc nic a když vstanu a než dojdu třeba do obýváku tak cítím jak ze mě něco vyteče :( ale je to cítit spíš jako moč, nic mě nebolí a pohyby cítim normálně. Jsem z toho takova nesvá, bojim se ze nepoznam moč od plodový vody. Jsem prvorodička tak mě hned všechno vyděsi....neměla jste některá podobny problem.Děkuji za rady...

aja123
10. pro 2013

Proč ti dr. neuděl Temešvaryho test, to by si měla jistotu zda jde o plodovku nebo ne. 😕

petluska
10. pro 2013

Ja jsem mela to samy, co ty.Vzdycky se jednalo o moc 😀 Plasila jsem zbytecne!!! Neboj, plodovku poznas....

veryk
10. pro 2013

ahoj, ja měla při prvním dítěti ten samy pocit a byla jsem v 31tt, na gynde se na me divali jak na blbce a tvrdili, ze je to moč. sestra udělala temesvara tim zpusobem, ze vylila cinidlo na vlozku a ten test spociva v barevne zmene, vzhledem k tomu, ze jsem chemik, tak me bylo jasne, ze z takoveho provedeni nepozna nic (je třeba davat kapicky a sledovat zmenu barvy). doktorka me poslala do prace, ale mela jsem blby pocit a tak jsem poprosila kamaradku, co delala v chem. laboratori, at mi da trochu toho cinidla a vecer jsem si delala test sama a podezreni se potvrdilo! vyrazila jsem na pohotovost do motola a tam to poznali hned a uz jsem valila na pokoj, bylo to divoke, druhy den prevoz na bulovku kvuli volnemu inkubatoru, protoze v motole byli plni... voda mi unikala pomalu, takze me jeste 3dny drzeli, kvuli kortikoidum a pak hned porod. nechci te desit, ale podezreni muze byt opravdu vazne. hlidej si hlavne klidove polohy a pak kdyz vstanes, jestli neco z tebe vytece, pokud ano - nevahej!! a zajed na nejblizsi pohotovost do nemocnice, kde udelaji test zrcadly a urcite to poznaji. sice zaplatis 90kc, ale za klid a vcasnou diagnozu to urcite stoji! v praze jsem chodila do soukrome ordinace a s doktorkou jsem byla vesmes spokojena, kazdopadne na utz to nepoznala, protoze nejakou vodu jsem porad mela, ona se take stale doplnuje. zavazne je samozrejme riziko infekce a na sex urcite zapomen. a reci, ze plodovku poznas - NEPOZNAS! mluvim, opravdu ze sve vlastni zkusenosti. neboj, jses uz v tehotenstvi daleko a i ja mam zcela zdravou dceru, ktera uz ve dvou letech chodila v pohode do skolky.

veryk
10. pro 2013

ted, kdyz jsem cetla znovu tvuj prispevek, tak bych opravdu nevahala a na tu pohotovost zajela - samozrejme tam, kde je gynda/porodnice. pokud pises, ze sedis a vstanes a neco vytece, tak to je presne ono, to co jsem zazila.

caboonek
10. pro 2013

Ahoj, mě tohle vyděsilo v 31.tt, celý den, naštěstí to druhý den přestalo. Na vyšetření v poradně mi zjistili jen hodně naléhající hlavičku...ale kdyby to přetrvávalo, tak bych neváhala a dojela do porodnice.

baraka1
10. pro 2013

V lékárně prý jdou koupit vložky, které jsou napuštěné tím činidem, takže pokud ti do nich pomalu odtéká plodovka tak to můžeš testout i sama.

juullieta
autor
10. pro 2013

A je normální mít u toho pocit chodit na malou?? Já bych mohla pořád sedět na wc :( to mě právě do sebe moc nezapadá :( jinak dekuji za rady🙂

skavenka
11. pro 2013

Já sem teda už ve 36 tt,jeden večer jsem měla silné poslíčky a myslela si,že fakt rodím aji cosi ze mě vyteklo,přesně jak popisuješ aji ještě ted občas vyteče a taky mi v porodce řekli,že je to v poho ,tak doufám no. A jinak je napsáno výš prý už se dá něco koupit v lékárně aby sis to mohla otestovat 🙂

asineda
11. pro 2013

Já bych na tvém místě jela, v noci před porodem ( i když v termínu) jsem chodila pořád na záchod ( i když zbytečně) pač jsem měla pocit že mi uniká moč..ale dle následujícího dne mi pomalu odtékala plodovka a druhej den v 11 prakla uplně...radši zbytečně na pohotovost než pozdě.

veryk
11. pro 2013

ono s tim zachodem je to podle mne tak, ze se proste sledujes a hlidas, jestli budes mit vlhky toaletak nebo ne i kdyz se jeste nevycuras atd. ja sedela na zachode porad a prave se sledovala... a chlacholila. navic ve vysokem stadiu tehotenstvi ze sebe vytlacis (mysleno moc) vzdycky neco aspon curek. pokud plodova voda odteka pomalu, tak to od moci nerozeznas a jasne prukazne je vysetreni zrcadly, jak jsem psala. vlozku si neber, pokud ji neplanujes nest do ordinace, a sleduj vlhke kalhotky z klidovych poloh. treba delsi dobu sedis u PC a pak vstanes, lezis/vstanes, a pokud mas louzicku, tak je to velice pravdepodobne plodovka. pozvolny predcasny odtok je pomerne vzacny a i ja si rikala, proc bych to mela mit prave ja, kdyz tehotenstvi bylo jinak v pohode. cekala jsem par dni nez jsem se osmelila a do motola vyrazila (byla jsem tam hlasena k porodu) a pekne me na prijmu vynadali, ze jsem mela prijet okamzite, kdyz jsem mela podezreni, ze jsem promarnila spoustu casu. plodovy vak me dokonce protrhavali hackem az tesne pred porodem, takze vetsi mnozstvi vody z tebe ted opravdu nemusi vyjit naraz. hlavni je riziko infekce a pokud ti v nemocnici plodovku neprokazou, v klidu a spokojenosti to dotahnes do konce a pokud jo, nic hrozneho se v tve pokrocilosti nedeje, nadopuji te atb a magnesiem, kortikoidy kvuli plicim a porodis, ja to zvladla normalne klasicky drobka 1400g, byla jsem na zacatku 32tt.

hojda
11. pro 2013

Já měla ke konci těhu takový hodně vodnatý výtok, taky jsem měla strach, že to může být voda, tak mi přeléčili ten výtok a bylo to ok. V plodovka je taková narůžovělá jakoby pidinitečky krve, tak jsem to měla já. Nevím jestli jí měl někdo čistě průhlednou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru