Vyvolají mi porod? Mám velké bolesti

zlatickamoje
4. kvě 2013

hoky mam dotaz jsem na konci 39tt uz delsi dobu trpim na silne bolesti a poslicky a k porodu se to stale nechysta byla jsme i v nemocnici prez noc dostala jsme injekci a nic nepomohla spis ejsme byla jak nafetovana po ni.dr to neresi a rekla pokud neporodim sama do 3 tydnu tak pak me teprve posle na vyvolavacku.jenze ja nejsem scopna doma zustat sama a starat se o starsiho syna jelikoz bolesti jsou priserny a kolikrat se nemuzu ani hnout ☹ hlavne od vcera mam tak nejak tvrdy bricho nonstop a kdyz jeste ke vsemu zacne tvrdnout je to silena bolest.krizaky ani nemluve a bolest jako pri ms a dost boli i pohyby. bohuzel tvrdnuti bricha ted 2 dny neni bubec pravidelny ☹ ale bricho samo o sobe mam tvrdsi nonstop.myslite ze kdybych jela opet do nemocnice pro neustalou bolest ze je mozny ze by mi treba ten porod i po par dnes vyvolaly kdyz bolesti neustoupi?

andryskam
4. kvě 2013

@zlatickamoje Myslím, že kdybys jim popsala to, co píšeš tady - bolesti a že je to pro tebe už nesnesitelné, tak by ti mohli porod začít vyvolávat. Mě taky vyvolávali, ale já měla preklampsii.

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

@andryskam ja byla pred tydnem na prijmu pro bolest a dr me prohlizel a nespise udelal hamiltna a to mi max odesla zatka ☹ jelikoz nikdy me vysetreni nebolelo ani druhy den kdyz me poustel domu prez noc jsme mela injekci a po ty jsme spise byla nafetovana tak jsem spala jak mimi a od tydoby byl jen jeden den bez komplikaci....uvidim zda se to do nerozjede v pondeli mam poradnu tak bud bych sla stim at me posle na vyvolani a pokud ne tak nemocnice rovnou pokud teda uz tam neodjedu behem vikendu jelikoz takhle se neda zit v silenych bolestech bricho jak kamen a jeste uplne jak kdyby bylo tezky uz na me 😀

andryskam
4. kvě 2013

Snad se to tedy brzy rozjede. Věřím, že je to strašné. Ale určitě kdyby ses poradila s Dr., pošle tě na vyvolání. Stejně už jsi na konci 39. tt a mimi je "dopečené". Tak proč se trápit.

spagatice
4. kvě 2013

Mě první porod vyvolávali i když se nic nechystalo (druhý byl taky vyvolávaný, ale tělo už bylo připravené) kvůli těhotenské cukrovce. Porodila jsem po 6 dnech 😖

veruska007
4. kvě 2013

Mně vyvolávali první porod, i když jsem byla dva týdny před prvním termínem, miminko bylo vysoko a jiný dr. těsně před tím prohlásil, že budu určo přenášet, protože tělo ani miminko nejsou na porod připravené. Jenže pak udělali utz., miminko jim přišlo maličké (odhad 2 kg), tak mi udělali zátěžák, při něm praskla voda... tak mi porod vyvolali (porodní váha 2,65 - takže vcelku v normě). I když tělo vůbec nebylo na porod připravené, vyvolávaný porod trval cca 3h! Za mne byl lepší vyvolávaný porod než ten přirozený.
Držím palce, ať už opravdu porodíš, četla jsem na netu, jak s tím bojuješ
😒

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

no me prvni vyvolavaly ve 27tt kvuly vaze ze byl malicky a ze byla spatna voda ted malej ma prez 3kg a jako docela sila kdyz si to vemu od poloviny tehu trpim ilenma bolestma a 2x na udrzovani a ted kdyz muze ven tak se drzi

kajovaevicka
4. kvě 2013

Já měla porod vyvolávaný v ukončeném třicátém osmém a nebyla jsem připravená. Taky kvůli bolestem zad a kyčlí... po třech dnech se nic nedělo a dělali mi císaře. Za mě už nikdy, ale rovnou jít na císaře. S těma bolestma ležet šestkrát denně na monitoru a honit se z boku na bok- líp bych udělala, kdybych v klidu ležela doma než tři dny tam, ten třetí den už jsem jim tam bolestma blila do emitky a dole se furt nic nedělo. Takže já bych tam šla a trvala na císaři... někde jsem četla, že jsou povinni ti ho udělat...

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

@kajovaevicka jenze zase nejsou povinni na moji zadost me operovat nebo vyvolat porod hlavne zname dnesni doktory maji na vse casu dost

kajovaevicka
4. kvě 2013

@zlatickamoje no já mám pocit, že tu povinnost mají... každopádně doporučení z neurologie by se mělo dát sehnat a na na základě toho už se v porodnici dá jednat...

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

@kajovaevicka no tak ja nebudu jeste obyhat neurologii 😀 na to nemam silu a nez me obednaji abych dostala doporuceni to radeji se dam na modleni a budud doufat ze porodim termin mam 9.5

veruska007
4. kvě 2013

Já si myslím, že CŘ Ti kvůli bolesti břicha a zad neudělají. Aspoň v Brně rozhodně ne. Neudělali ho občas ani kamarádkám, které měly doporučení od gynekoložky na CŘ - teď je tu v módě snažit se za každou cenu "přirozeně". Ale můžeš v pondělí zkusit poprosit o vyvolání porodu, od 40.tt by s tím neměl být problém. Mně to nabízeli už ve 36.tt, malý měl odhad na 4 kg... ale narodil se sám 38+0 a měl 3140g.

evcounek
4. kvě 2013

hele a zkusila jsi babské rady? ostré jídlo, sexík? mě to pomohlo k dřívějšímu porodu. termín u prvního jsem měla 11.5. a večer 4.5 (kolem 19:00) jsem si s manžou krásně užili sexík a ve 20:00 mi praskla voda a 5.5. v 5:15 byl Luky na světě.
chápu, že pokud máš takové bolesti tak na sex není nálada

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

@evcounek zkousely jsme prave uz vse a nekolikrat a nic :( no kazdopadne pokud se mi neudela lepe pojedem radeji nez neco zanedbat

evcounek
4. kvě 2013

@zlatickamoje to určitě. já myslím, že když jim řekneš to co tady nám tak určitě začnou neco dělat a brzy bude mimi na světě

zlatickamoje
autor
4. kvě 2013

Tak nejak ted bolesti jsou silnejsi tak uvidime kazdopadne do vany nejdu ta mi to vzdy zlepsila :D

veruska007
4. kvě 2013

Pokud ti to vana zlepší, jsou to jen poslíčky 😒 . Ale když jsem pak měla fakt porod, tak mi to horká voda mnohonásobně zhoršila 😝 . Tak si dej svařák se spoustou hřebíčku a skořice nebo zázvorový čaj se stejným kořením a uvidíš 😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru