Zamlklé těhotenství. Mám jít na vyšetření nebo počkat?

peeetha
6. kvě 2012

Ahoj, holky dnes jsem byla na kontrole u gynekologa posledni menstruaci jsem mela 25.3 bylo mi receno ze jsem otehotnela pozdeji posledni hcg v patek bylo 1107 dnes jsem byla opet na kontrole hcg ktera mi nebyla zdelena ale pry tolik neroste, pan doktor mi v patek hrozil laparoskopii rekla jsem ze bych chtela pockat, dnes jsem byla na ultrazvuku a byl videt maly gestacni vacek opravdu maly takova mala tecka ze pry to neni mimodelozni ale pry se mozna jedna o zamlky potrat. Zitra mam jit zase na hcg a podle toho se uvidi, mozna pujdu na revizi myslite ze mam jeste pockat? Mate stim nekdo zkusenosti? A jak to probiha diky..

leni84
7. kvě 2012

@peeetha Ahojky, tak to mě mrzí, čím procházíš, ale věř, časem bude líp. A možná se to ještě v dobré obrátí. Některá miminka jsou "pomalejší" a těhotenství může být mladší, než je..Ale pokud nestoupá hcg, tak ti nechci dávat plané naděje..☹ Ale uvidíš, co řekne doktor po dalších testech!!! Já jsem si zamlklé těhotenství zažila loni touhle dobou..Těhotenství se ze začátku jevilo jako mladší, tak se moje doktorka rozhodla počkat, co z toho bude..ale ani po 14 dnech nebyla žádná výrazná změna k lepšímu, což už vypadalo špatně, pak jsem už začala i krvácet a další ultrazvuk potvrdil, že embryo se přestalo vyvíjet úplně a už se odlučuje..Takže nebylo na co čekat a rovnou mě poslali na revizi. V motole mě přijmuli ještě ten samý den..Zákrok trvá asi 20 minut. Většinou nechávají v nemocnici přes noc kvůli krvácení a další den ráno tě pustí domů. Doporučí ti dodržet šestinedělí bez pohlavního styku a tři měsíce po zákroku neotěhotnět. Po zákroku jsem žádné problémy ani bolesti neměla a znovu jsem otěhotněla po 7 měsících ( tři doporučené měsíce jsme dodrželi a po dalších 4 měsících snažení jsem otěhotněla). Teď jsem v 15 týdnu a všechno je v pořádku. Moc držím palce a přeji hodně sil!!!

peeetha
autor
7. kvě 2012

ahojky leni84 moc diky za podporu dnes jsem byla na hcg a bylo mi zdeleno ze klesa takze jsem uz dnes byla na revizi, hodne to zamrzi ale nekdy se proste stane asi to tak priroda chtela :( verim ze se priste povede..
Moc ti drzim pesti aby si ty a mimco byli zdrave!! 🙂

turcice
8. kvě 2012

Ahoj holky...tak nějak nevím kdese vypovídat ☹ .Začátkem ůnora jsem podělala mikro potrat,to si člověk ani tak neuvědomuje bylo mini těhu.kolem 25.3 jsem zase otěhotněla,PM jsem měla 9.3.,na první gyn.prohlídku jsem šla 23.4 kde pí doktorka potvrdila těhu ale ještě neviděla srdeční akci,ted jsem byla na ultrazvuku po 14dnech a embryo vyrostlo jen o 1týden takže podle PM bych měla být 8+3tt a podle velikosti embrya 6+3tt,srdeční činnost jsme s paní doktorkou po delším haledání malou našly ale doktorce se mto moc nezdá,jdu ještě na UTZ za týden ale mám šílené stavy,starchy,doma těžko můžu o tom s někým mluvit,pro manžu i to těhu byl šok..máme doma už 3děti ale ani jedno společné,sny má manžel ve své péči a já 2děti ve své péči.Já si to společné miminko hodně přeji takže to nesu hodně špatně,nevím co si mám o tom myslet.včera mi to nedalo a dělala opět těhu test,pozit.čárka vylezla ještě dříve než ta kontrolní ale mám pocit že prsa mě už tak nebolí jako na začátku...nebo je to jen můj pocit..v každém případě jsem nějak zoufalá ale pořád nějaká naděje snad je že je třeba těhu mladší...neumím si představit že to dopadne špatně ale něco uvnitř mi říká že to tak dopedne...máte některá také takovou podobnou zkušenost???

mm_mm
8. kvě 2012

Ahoj, mně na začátku neseděla velikost skoro o 3 týdny, navíc doktor říkal, že se mu nějak nezdá poměr váčku a plodu a vůbec na to koukal dost skepticky. Pak jsem ještě začla krvácet a byla jsem přesvědčená, že je konec...ale nebyl. Teď jsem 16.tt, vím, že zdaleka nemám vyhráno, ale překonala jsem ten hroznej začátek, kterej byl hodně podobnej tomu tvýmu...

turcice
8. kvě 2012

Ahojky...trochu si mi dala naději 🙂 Můžu se ještě zeptat kdy se tak velikost srovnala??A srdíčko bylo v pořádku???Doktor tě nechtěl do nemocnice???na tom mém UZT ůplně poprvé 23.4 byla jen dutinka a váček a mimi cca 2mm byla jsem podle MS 7+3tt a mimi velikost cca 5+6tt a po těch 14dnech na UZT větší váček,mimi také větší,velikost už si nepamatuju ale odpovídalao 6+3tt..takže jakoby se ten vývoj zastavil..já zatím nešpiním nekrvácím nic takového,budu se modlit aby to dopadlo jako u tebe..ale vysvětlení pro tebe doktor neměl asi že??Proč je tvé mimi menší o 3týdny

leni84
9. kvě 2012

@peeetha To mě moc mrzí. Já jsem z toho byla ze začátku taky zoufalá, ale čas je hojitel všeho. Pak jsem byla "ráda", že mě to potkalo takhle brzy..Když už se má něco takového smutného stát, tak lepší dřív než později..☹ Každý mě uklidňoval tím, že holt s miminkem nebylo něco v pořádku hned od začátku..doktorka mi říkala, že kde není dobrý základ, není na čem růst..což se těžko poslouchá, ale ve finále měla pravdu..Mám dost známých, které bohužel potkalo to samé, ale pozitivní zpráva na tom je ta, že nakonec všechny včetně mě bez větších problémů otěhotněly a další těhotenství bylo naprosto v pořádku! Neztrácej naději..Brzy bude na cestě další miminko a tentokrát to určitě dobře dopadne! Hodně sil! Pa

leni84
9. kvě 2012

@turcice Ahoj, to je smutné..☹ Ale ještě neházej flintu do žita! Některé miminka jsou pomalejší a týden nebo dva rozdíl, nemusí ještě znamenat tragédii..Někdy to tak bývá a miminko je přitom v pořádku..Bohužel nezbývá, než čekat, co odhalí příští kontrola..☹ Přeji, ať všechno dobře dopadne!

turcice
15. kvě 2012

@leni84 tak bohužel nedopadlo to dobře ☹ ☹ ☹ mimi se přestalo vyvíjet v 6tt a já bych měla být už 9+4tt...

leni84
15. kvě 2012

@turcice Tak to mě moc mrzí a přeji hodně sil do nových začátků!!! Je to hrozné, moc dobře to znám..Já to vloni měla prakticky úplně stejně..Ale uvidíš, brzy bude líp a za pár měsíců se budete těšit z dalšího miminka!

turcice
15. kvě 2012

@leni84 už aby to bylo...nesmím na to tolik myslet ☹ ☹ ☹ ale moc mi to nejde

mm_mm
15. kvě 2012

@turcice To je mi moc líto. Já jsem až teď našla tvoji otázku na mě....tak možná bych ti dávala zbytečnou naději. Drž se!

leni84
16. kvě 2012

@turcice Chvíli to potrvá..chce to prostě čas a brzy se budete těšit na snažení a hned vzápětí na miminko! 😉

dagi95
18. kvě 2012

ahoj, já jsem měla potvrzené těhotenství v 6. týdnu- krásně mu tlouklo srdíčko. To bylo na Mikuláše, takže jsme měli velice bohatého ježíška, v 9. týdnu (tj. 3.1.2012) jsem si šla pro průkazku a nebyla vidět srdeční aktivita, diagnoza zamklý potrat. Následovala cesta do nemocnice, kde mi bohužel primář potvrdil nález gynekoložky (plod se přestal vyvíjet v 8. týdnu) a okamžitá revize. Byl to šílený šok, nekrvácela jsem a vše bylo v pořádku. Nebyla jsem schopná tomu uvěřit - zlý sen. Chci ti říct, počkej co příjde a zatím se zbytečně nestresuj. Já jsem se naučila věřit v přírodu - má neskonalou sílu. O dítě jsem se snažila 15 let, měla jsem 2x za sebou potvrzenou neplodnost (endometrioza, srůsty vaječníků, tromboza, prostě jedna operace za druhou a všechno špatně), takže konečná. je mi 38 let. to těhotenství byl zázrak. Píšu ti protože ti chci dát naději. I když se to u mě nepovedlo napoprvé, jsem teď v 19 týdnu a všechno je o.k.. Na vysvětlenou: otěhotněla jsem hned v šestinedělí po revizi. takže myslím na tebe a drž se. a nikdy, nikdy neztrácej naději

peeetha
autor
22. led 2013

@dagi95 to me moc mrzi co te potkalo :( preji aby uz bylo vse v pohode a tehotnestvi se krasne vyvijelo.. Ja ted dal cekam uz po druhem zamlkem potratu 😢

speedygon
23. led 2013

@dagi95 tak to gratuluji a přeji jen to nejlepší....je stejně zvláštní, že Ti diagnostikují neplodnost a potom se zadaří přirozeně...hlavně se s mimískem opatrujte 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru