Zkrácený čípek na 2,3 cm ve 33tt, měly jste to taky?

zlatik1
11. dub 2014

Ahoj 🙂, chci se Vás zeptat na radu a píšu si spíš pro uklidněnění. Dneska jsem byla na kontrole po 14 dnech, jsem dneska 32+3 a dr. mi řekl, že mám čípek jen 2,3cm a chtěl mě ihned poslat do nemocnice. Zkrátil se mi během 14 dní o 1,4cm. Musím ležet a zvýšil mi přísun magnésia.
Jsem dneska z hoto mimo a tak se chci zeptat jeslti jste to měly taky a kdy jste rodily? Díky za každou odpověď.

martina_z
11. dub 2014

@zlatik1 Ve 31tt cipek na 1cm a mekky. Lezim doma (posledni tyden teda spis polehavam), mg. lactici 4x2, utrogestan 0-0-2, prelecena infekce Macmirorem. Stale drzim 2v1. Uz mam jeden predcasny porod za sebou (ve 33tt a cipek zkraceny nebyl), tak jsem ted paradoxne klidnejsi, kdyz uz jsem za tou hranici. Nejake stery z pochvy Ti delali? To je hodne dulezity, protoze infekce muze uspisit predcasny odtok plodove vody, jak to bylo u me.

nadja73
11. dub 2014

@zlatik1 verim, ze mas strach, taky jsme mela. mela sjem hodne podobny nalez, taky z niceho nic a CS 4 ve 31tt. A co opravdu doporucuju, do toho 36tt lezet a lezet, brala jsem 8 horciku denne a nakonec jsem porodila v 39+6. Nemusis se starat o dalsi dite, tak to lezeni nebude problem😉 Drz se, je to psychicky narocne, ale ja jsem prikladem, ze to jde a to jsem byla o 4 roky starsi nez ty 😉 U druheho tehotenstvi jsem mela to same, ovsem uz se starosti o prvni dite a rodila jsem ve 40tt +4 🙂 Moc drzim palce, to vyjde 😵 😵 😵

martina_z
11. dub 2014

@zlatik1 Vidis...pekne odpocivej a OPTIMISMUS. I kdyz je jasny, ze se bojis. Ja taky - nemam potrebu delat ze sebe hrdinku a machrovat. Doktor mi jeste doporucil podlozit si nohy u postele (staci 7-8cm): pry uz je to podle nekoho prekonane opatreni, ale ja ho poslechla. Minimalne to ma ten efekt, ze mam stale krasny kotniky 🙂 Zkus ten cas na luzku vyuzit: po porodu nebudes mit moc casu na cteni a na filmy. A co velmi pomaha mne - odskrtavam si dny a tydny. Tak to jen takovy tip. Drzim palce.

bonavoxa
11. dub 2014

@zlatik1 Měla jsem čípek 1,5 cm, měkký, na prst otevřená od 28. do 37. týdne 🙂 A nálevku zevnitř 6 mm. Ležela jsem skoro 3 měsíce střídavě doma a v nemocnici. Ze začátku se nález zhoršoval, pak se ustálil. Brala jsem Utrogestan a magnézium. A poctivě jsem ležela, skoro jsem se nezvedla z postele, fakt jsem se cítila jak časovaná bomba při každém pohybu. Ale uležet se to dá 🙂

rioko
11. dub 2014

Jeden velice dobrý doktor říká, že od 30 tt už nemá smysl měřit čípek, tím se prý předčasný porod už nedá řídit, do té doby pokud je čípek 2.5 je to ok, já měla u prvního čípek 1.5 od 20 tt a rodila jsem ve 38 tt

martina_z
11. dub 2014

@rioko Dr. Koucky, vim. Rodila jsem predcasne s nezkracenym cipkem a zase spousta zenskych lezi 3 mesice, cipek zkraceny a nakonec rodi v terminu.

Hezky clanek zde: http://www.porodnice.cz/clanek/predcasny-porod-...

Ani lezet s nohama nahore nemusi pomoct, pokud ma zena opravdu predcasne porodit, a magnesium je pry placebo 🙂 Ale stejne odpocivam co nejvic a mg. beru 😉 Co kdyby!

jamamutka
11. dub 2014

Já už ležím doma skoro měsíc.. v 27tt jsem měla čípek 2,5 cm. Taky mi vyhrožovali nemocnicí, ale za tři dny poctivého klidu jsem měla kontrolu a čípek byl a stále je i teď 3,1cm. Takže klidový režim opravdu funguje.. Jasně, nevim jak moc to lékaři přehání, a jestli pak třeba nebudu ještě přenášet, ale teď prostě nechci nic riskovat.. A v 35tt už se pomalu chystám z postele vyběhnout, připravovat věci pro mimčo a tolik to nehrotit.. 😉

zlatik1
autor
12. dub 2014

@martina_z Ahoj, děkuji za podporu. Jsme na tom skoro stejně. Já tedy počítám dny a malému domlouvám , aby v bříšku vydržel co nejdéle. Právě,že mi žádné stěry nedělali.

seb
12. dub 2014

@zlatik1 ja mela zkraceny cipek na 1cm asi od 30tt hrozili mi takypredcasnym porodem a nakonec mi porod museli vyvolavat , takze hlavu vzhuru! ale lezela jsem tedaco nejvic a nic tezkyho nezvedat

moucha
13. dub 2014

Já měla ve 23 tt cipek 1,5 cm,ležela jsem do 35 tt a nakonec jsem přenášela. Já bych řekla,že to je jen sichr,šetříse, ale...

brendamonique
22. dub 2014

Já měla ve 20+5 zkrácený čípek na 2,9, po týdnu ležení v nemocnici se mi srovnal do plné délky přes 4 cm, ale jen jsem ležela a chodila na záchod nebo pro jídlo. Teď jsem 31 tt a jsem o něco víc klidnější, ale čípek už mi dlouho nikdo nekontroloval, tak ani nevím ...

zlatik1
autor
23. dub 2014

Ahoj holky, tak jsem byla už od té doby 2x na kontrole a stále čípek drží na svých 2,3 cm. Už jsem v 35 tt tak mi teď i dr řekl, že ještě týden a bude vše OK. Tak jsem se tak hrozně uklidnila. Ležela jsem asi ten týden. Hlavně jsem zvolnila a držím se doma. Takže všem opravdu dopuručuji klid a pohodu.

karlam
23. dub 2014

@zlatik1 také jsem to tak měla a dokonce dřív, já musela ležet od 22. týdne a nakonec jsem rodila v 38. týdnu zdravá a krásná dvojčata. neboj se, určitě to bude dobré, chce to jen opravdu ležet a vydržet 😉

martina_z
27. dub 2014

@zlatik1 To je super 🙂 Ja uz jsem prakticky v terminu a muze to prijit kdykoliv.

nadja73
28. dub 2014

@zlatik1 ja to nechtela psat, ale 2,3 cm ve 33tt byl jeste luxusni 😀 pro tebe to byla necekana nepekna zprava a nemelo cenu ji podcenovat. ja mela 1,5 v 32tt a prenasela jsem a ty sji nas vsechny poslechla a setrila se a to je to nejlepsi, co jsi mohla udelat 😉 ten tyden uz se zvladne, moc gratuluju a preju, at si ty posledni tydny (doufejme) pekne uzijes a budes mit rychly, nekomplikovany porod 😵 😵 😵

anit_001
28. dub 2014

Já měla v 34tt čípek zašlý a otevřená na půl prstu... řekli mi to až v nemocnici, kam jsem musela z jiného důvodu... můj doktor mě nekontroloval.. kdybych to věděla, tak ležím s nohama nahoru. Rodila jsem 36+3tt a vše v pořádku 🙂

andrea.vasickova
28. dub 2014

Já jsem měla ve 28 tt čípek 1,5 cm a CS 3,4. Dva měsíce jsem ležela v nemocnici. Rodila jsem ve 37 tt. Myslím, že ležet opravdu moc pomáhá. Přeji hodně stěstí 🙂

vercaz
28. dub 2014

já měla od 25 tt čípek jen 1,2 cm...do 28 tt jsem byla v nemocnici, pak jsem ležela doma...od 34 tt ležela míňa a míň...od 36 tt vůbec a jsem už 39 tt a jsem pořád celá 🙂

zlatik1
autor
28. dub 2014

@nadja73 Moc děkuji za podporu všem, kdo napsal. Už tolik neležím, šetřím se a moc nevycházím. Je mi líp a taky mi tolik netvrdne břicho jak předtím. Zítra mě čeká kontrola, ale už se nebojím tolik jako minule. Snad vydržíme ještě 2 týdny.

nadja73
28. dub 2014

@zlatik1 ted uz se tolik nesetri, aby se vubec potom zacala otevirat 😀 nerikam bezet maraton, ale delej vse, jako driv, ted uz to bude jenom dobry😉

martina_z
29. dub 2014

@zlatik1 Ja uz paradoxne pocitam dny 😉 Uz je to narocny, ale predcasny porod byl mnohem horsi, tak se nerouham. Bude to nezvyk, donoseny miminko...chlapecek mel 1,7kg a nesli jsme si ho domu dvoukiloveho, v obleceni vel. 46.

zlatik1
autor
29. dub 2014

Ahoj všem, jsem zpět z dnešní kontroly a dopadla dobře. Je to stále stejné jako minule tak jsem byla pochválená a už se opravdu nebojím a nadji73 šetřit ne už tolik nebudu. Už se těším na miminko.

zlatik1
autor
9. kvě 2014

Mám holky za sebou další kontrolu, stále držím 2v 1 a čípek mám 1,9 cm tak už to neberu jako hrozbu comi dr. říká. už se tgěšíme i s tatínkem. Malý je hodný už v bříšku.

martina_z
19. kvě 2014

Ahoj holky, ja uz jsem doma z porodnice a mame zdravou a krasnou holcicku. Drzim palce, at vam vsechno dobre dopadne.

zlatik1
autor
19. čer 2014

Ahoj holky, dlouho jsem se neozvala. Máme už doma svého zlatého drobečka a je nám měsíc. Narodil se nám kluk jak buk 18.5.2014 a je zdravý a roztomilý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru