Zvednutí těžkého balíku ve 30. tt. Mohlo se něco stát?

markytkynka
19. dub 2022

Ahoj ženy... před chvilkou mi kurýr dovezl 2 pytle granulí pro psa (dokupy 28kg)... Normálně to přebírá manžel i když nejsem těhotná, protože mám zkrátka problém to unést...ale bohužel dneska nebyl doma - dopravce zapomněl dát vědět, že balík vůbec dneska doveze.. Kurýr zastavil na silnici za potokem (cca 100m od dveří domu), mrsknul mi to na frekventované silnici na zem a na moji prosbu, zda by mi to nedonesl ke dveřím, že jsem těhotná (ten pupek musel i vidět!), mi jen odvětil, že na to nemá čas a odjel 😡.. No a co já teď tam s tím... Tak jsem to prostě z předklonu zvedla, honem s tím přeběhla silnici a zbytek cesty to domů v dešti nějak dokutálela.... Teď sedím na gauči a bolí mě podbřišek jako prase... 😞 .. jediné co mě uklidňuje je, že se malá v břiše vesele hýbe.... A teď k otázce vyděšené prvorodičky... To bolí jen svaly nebo mám plašit a mohlo se něco s mimčem stát? ... rizikové těhu nemám a běžné domácí činnosti, jako je např. nošení plného koše mokrého prádla, vykonávám běžně, nicméně rozhodně nemám břišní svaly nějak trénované..

inssomnia
19. dub 2022

@markytkynka odpočiň si vleže, pokud to jde, a kdybys začala mít křeče, stahy, ta bolest neustoupila nebo se horšila, nebo bys začala krvácet nebo ti začala téct plodovka, tak šup do nemocnice.
Nic se ti stát nemusí, prostě ti dávají vazy a svaly najevo, žes to přehnala a už to nemáš dělat. 🙂 určitě bude vše v pořádku.
Příště bych si v takové situaci tu krabici rozdělala a odnesla ty pytle zvlášť.

zuzkasim
19. dub 2022

Věci se nezvedají z předklonu, ale z dřepu. Jeden pytel mě 14kg, to je normální váha batolete, maminky své děti běžně zvedají a nosí. Jestli nekrvácíš, brala bych to jako normální věc.

markytkynka
autor
19. dub 2022

@inssomnia děkuju za uklidnění ❤️

markytkynka
autor
19. dub 2022

@zuzkasim ...to mě nenapadlo, díky 🙂

veroniqess
19. dub 2022

Mám jeden takový batolecí pytel doma, trošku lehčí, a zvedam nosím v jednom kuse, neměj strach 😊 Budou to svaly a šlachy, ale samozřejmě kdyby se cokoliv nezdálo, tak jet. Nejspíš to byl jen nezvyklý pohyb.

markytkynka
autor
19. dub 2022

@inssomnia ...a skočit domů pro zalamovák a odnést každý pytel zvlášť mě pak taky napadlo... bohužel s křížkem po funuse 😅

eviicka
19. dub 2022

Samozřejmě, když se ti nebude něco zdát, tak jet hned k Dr.
Ale pro uklidnění, máš to i v hlavě, takže teď tě to břicho bolet bude 😉. Jestli sis to rozdělala a brala pytel 14 kg, tak je to je běžná váha batolete co druhorodicky nosí pořád. 28 kg bych asi neunesla ani netěhotná a jestli jo, tak by mě z toho břicho bolelo taky 😉.

j.a.n.i
19. dub 2022

@markytkynka A poučení pro priste - nechodit kuryrovi naproti.

ondul
19. dub 2022

Taky zalezi jak ses zvykla. Ja sem v praci tahala 20-25 kg bananovky, takze sem se pak polovicni nebala vzit ani jako tehotna, natoz ted ve druhym tehotenstvym, kdyz mi ruce furt sedi ten nas burtik dvouletej. Opatrne se pozoruj, sle neplas.

journals
19. dub 2022

Nejhorsi smrt je z vydeseni, az budes cekat druhe, budes takovy (a treba i tezsi) balik prvorozeného dítěte tahat normalne 😅

aspie83
19. dub 2022

@markytkynka zkus odpočívat a být v klidu 😉 já v druhém těhotenství do porodu kolikrát nosila staršího syna (jsou o necelých 20 měsíců) a občas mě pak taky bolelo břicho a měla jsem strach, ale naštěstí bylo všechno v pořádku 😉

aspie83
19. dub 2022

@markytkynka jinak, jak už je tu zmíněno, rozhodně zvedat věci z dřepu a ne z předklonu přes břicho 😉 na to se mi vyplatilo myslet hlavně po druhém císaři, kdy jsem opravdu nemohla nezvedat staršího 3 měsíce, jak mi řekl v nemocnici fyzioterapeut 🙄🙈

makovice88
19. dub 2022

@journals Jj souhlasim. Ja jsem jeden takovy prvorozeny balik jeden den chvili nesla a dalsi den porodila druhorozeneho. 😅

inssomnia
19. dub 2022

@markytkynka já si ty krmiva nosím do patra, takže jsem zvyklá si to vykuchat před domem :D zpětně je každej chytrej. Už je ti líp?

markytkynka
autor
20. dub 2022

@inssomnia ...nojo...to jsou všechno věci, co mě na silnici v dešti v tu chvíli nenapadly a šup, už jsem měla těch 28kilo v náručí 😁 ..pak velká bolest v podbřišku a hlava začala šrotovat...
A lepší to o moc bení, nicméně ani horší - bolí to při každém pohybu - jak namožené, což mi dělá často 🙂 - stačí třeba nasekat třísky na zátop nebo ze země věšet prádlo a dobu se ohýbat a o dvou denní bolest podbřišku a kolem pupku je vystaráno a pomáhá jen ležet, což si můžu sotva v baráku dovolit 😅...jinak je všechno v normálu, jen mě to včera vyděsilo... Kdyby musela jít malá o tolik na svět dřív zbytečně, tak bych si musela pořádně nafackovat 😡 ...a včera to břicho bolelo chvíli fakt pekelně - asi jsem si tam natáhla nějaké vazy 😶
Všem mooooc děkuju za uklidnění 😊😊❤️ - bylo mi hned líp 🤗

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru