Zvracení až ve 34. týdnu těhotenství

novaa
4. led 2014

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat-celé těhotenství jsem neměla potíže s klasickým zvracením a nevolnostmi.Ale dnes od rána je mi fakt špatně,nemůžu nic sníst ani
vypít,hned vše letí ven.Myslíte,že ve 3. trimestru můžou jestě přijít takové nevolnosti nebo se mám obávat nějaké střevní chřipky či infekce?Bojím se o malou,aby se něco teď ke konci těhotenství nestalo 😲. Děkuji za názory 🙂

prcek91
4. led 2014

Ahojky, já teda zvracela i na začátku a pak okolo 32.t.t radši jsem se šla zeptat na gyndu a po všech možných vyšetření mi přišli na preeklampsii musela jsem do nemocnice na udržování a v 37t.t. jsem rodila. nechci tě strašit ale já to měla takto.

novaa
autor
4. led 2014

@prcek91 dekuju moc,otázka je kde se v sobotu zeptat a jestli kvůli tomu volat někam do nemocnice? Teď jsem zas doběhla ze záchodem a to jsem se jen napila čaje ☹

prcek91
4. led 2014

@novaa a číslo na mobil na svého gynekologa nemáš?? většinou ho mívají na vizitce pro jistotu

novaa
autor
4. led 2014

@prcek91 ty jo,to teda nemám ☹ a jaké jsi měla ještě příznaky kromě toho zvracení?

zuny
4. led 2014

@novaa nechci strašit, ale já jsem takhle zvracela průjmovala a večer se malý narodil 😉 , tělo se může před porodem čistit, možná i takhle brzo 😅

novaa
autor
4. led 2014

@zuny jejda to by tedy bylo brzy 🙂 jestě ani nemám sbalenou tašku 😀, ale věci už mám nakoupené 😉

prcek91
4. led 2014

@novaa no nejdřív jen zvracení pak vysokej tlak, bílkovinu v moči, selhávali mi ledviny a játra a ohrožovalo tzo malou jelo ji moc rychle srdíčko.. no a od 34t.t. jsem měla hodně silný kontrakce a dávali mi kapačky abych neporodila pustili mě až na konci 36t.t. domů na víkend a pak jsem šla na indukci aby to malý neubližovalo ještě víc.. ještě se pak přidala i cukrovka

novaa
autor
4. led 2014

@prcek91 teda to je docela nepříjemná zkušenost.CoCo byste teda dělaly na mém místě?Mám jet někam na ambulanci?

vespinka
4. led 2014

@novaa Tak honem sbal 🙂 Už to může přijít kdykoliv... Hodně štěstí 🙂

prcek91
4. led 2014

@novaa já bych si zkusila zavolat na ambulanci co ti na to řeknou bud ti řeknou at přijedeš rovnou nebo kdyby to nepřestalo tak druhý den.. mě takhle udržovali 5 týdnů..😉

marci81
4. led 2014

@novaa
@prcek91 holky, já začala zvracet až ve třetím trimestru a bylo to děsný s tím velkým břichem právě. Klidně jsem prozvracela dva, tři dny v kuse. A nikdo se mnou nic nedělal, byla jsem opuchlá, přibrala jsem skoro 30kg a dr. to pořád připadalo normální. Přišla jsem si už jako hypochondr. No nakonec to byla samozřejmě preeklampsie, na kterou ale přišli až v porodnici, kam jsem přišla natočit první kontrolní monitor a už si mě tam nechali - tlak 210/100, bílkovina v moči... - a porod vyvolali 38+1, kdybych tehdy došla až po víkendu, tak bysme to nemusely přežít ani jedna. ☹

zuny
4. led 2014

@novaa já bych ještě počkala, kdybys to měla i zítra, zajela bych do nemocnice, abys nebyla dehydrovaná.
Mě bylo špatně asi od půlnoci, od čtyř do osmi jsem zvracela, v poledne průjem a odpo první malý kontrakce, malý byl venku v osm, ale snažila jsem se aspoň trochu pít, i když jsem celou dobu i u porodu zvracela a už jsem neměla co 😝

novaa
autor
4. led 2014

@prcek91
@vespinka děkuji,jestli se vyhrabu z postele,tak se pokusím dneska sbalit.A asi tam na tu ambulanci zavolám. 🙂

prcek91
4. led 2014

@marci81 no právě.. ono to nic být nemusí ale taky se to může zanedbat a pak už je to v háji.. proto bych si tam radši zavolala.. to teda je ten tvůj gyndař vůl!! já teda na toho svýho můžu taky nadávat ale tohle teda naštěstí nepodcenil jsem chodila každej den na tlak sbírala jsem moč 24h na krev atd.. a nakonec mě poslal v 33t.t./34t.t. do nemocnice..

prcek91
4. led 2014

@novaa no já bych zavolala neriskovala bych..

novaa
autor
4. led 2014

@marci81 to je teda děs,snad to preeklampsie nebude..celé těhotenství jsem měla spíš nízký tlak, ale je pravda,že na poslední kontrole jsem měla horší výsledky z moče,druhý den po opakovane kontrole už dobré a že mi otekaji trošku nohy,ale vždy jen večer po celém dni.😲

marci81
4. led 2014

@prcek91 určitě souhlasím, opatrnosti není nikdy nazbyt. Radši třikrát zbytečně, než jednou pozdě...a souhlasím s tebou, je to vůl. Moji prvorozenou holčičku zachránil doktor na příjmu, kterej byl sice doost nepříjemnej, ale kterýmu jsme se nezdály a nařídil zátěžový test a už nás nepustily. Pak taky dr., která se o nás starala v průběhu hospitalizace a která nás nakonec rodila byla naprosto úžasná a chtěla bych se k ní příhlásit, bohužel je hodně žádaná, tak nevím, jestli se k ní dostanu.

prcek91
4. led 2014

@novaa hele ty jsi těhotná a paltíš si pojištění takže i kdyby to nakrásně nic nebylo tak oni tě musí vyšetřit... a lepší 100krát zbytečně než jednou pozdě... já si taky říkala že budu za hysterku když tam jdu se zvracením ve 31t.t a co se z toho nakonec vyklubalo a do tý doby nic.. žádný otoky, dobrej tlak.. přibrala jsem málo a pak jsem během 14 dní otekla jako kráva přibrala nakonec 22kg i když v tom 33t.t. jsem měla furt 12 - 13kg nahoře.. fakt nemusí to být nic ale taky může

marci81
4. led 2014

@novaa já jsem tě rozhodně nechtěla vyděsit, ale prostě když si vzpomenu jak to bylo u mě, tak radši si zavolej, nech se vyšetřit, budeš klidnější, že je vše ok. U tebe to třeba preeklampsie nebude, já zvracela třeba dýl, ale může to být jiný problém, tak ať víš. Ale záleží na tobě jak se cítíš.

prcek91
4. led 2014

@marci81 no to se ti nedivím bych se potom už bála ke gyndařce která zanedbá něco takzásadního jako je preeklampsie.. hlavně že se o tom všude mluví!! :/ a přesně po tom co jsem si zažila už bych šla s každou prkotinou co by se mi nezdála.. 🙂

novaa
autor
4. led 2014

@prcek91
@marci81 dobře, jdu tam teda zavolat holky.

prcek91
4. led 2014

@novaa tak ať to není nic vážnýho 😉

marci81
4. led 2014

@prcek91 víš jak, on se mi ani neomluvil, a nebyla to jeho jediná chyba, ale to je na dlouhý vyprávění. hlavně, že je to býv. primář. škoda mluvit. ještě dělal osla ze mě.

prcek91
4. led 2014

@marci81 takový jsou nejlepší myslejí si jak nejsou skvělí když primářovali a pak to je to nejhorší.. blbec!!

novaa
autor
4. led 2014

Tak sestřička na ambulanci se mě ptala,jestli jsem neudělala dietní chybu, což si nejsem vědoma,ale člověk nikdy neví-chce se mi furt zvracet i když nic nejím ani nepiju 😲,tak rikala,ze takhle se samozřejmě nic nezjistí a že bych musela přijet.Až na to,že bez zvracení tam asi nedojedu a to už nemám co...:-/

marci81
4. led 2014

@novaa jsi doma sama? nemůže tě tam někdo hodit? nemáš doma náhodou vychlazenou colu? mě třeba paradoxně pomohl ledový pom. džus, to už mi bylo všechno jedno, jak mi bylo zle, ale potřebovala jsem se něčeho napít a vypila jsem to s tím, že to zase vyzvracím a udržela jsem to...

elielizabeth
4. led 2014

Já u dcerky zvracela od 1. trimestru až do porodu ☹
Bylo to hrozné, zvracela jsem i v noci, ne jenom z jídla. Byla jsem vyčerpaná, ale kvůli umělým hormonům mi lezla váha nahoru i tak. Můj gynekolog mě pak poslal do nemocnice, kde se mnou nic nedělali. Podle nich těhotné zvrací a když přibírám, tak co mám jako za problém... 😒
Nevím tedy z čeho to bylo, možná i tím, že byla hlavičkou nahoře, kdo ví.

marci81
4. led 2014

@elielizabeth chudáku ☹

bonavoxa
4. led 2014

Můžu uklidnit, zvracela jsem až ve 34. týdnu, nejprve letěly na zeď rybičky v tomatě, ani jsem nestačila doběhnout na záchod...a asi týden na to jsem prozvracela celou noc..furt dokola a dokola, neměla jsem už co ze sebe chrlit, tak jsem blila žluč. Ráno jsem byla polomrtvá, fakt jsem si myslela, že umírám. Tak nějak se cítí asi chlap, když má rýmečku. 😀 😠 Podotýkám, že jsem nezvracela celé těhotenství. Až ke konci. Doktoři to neřešili, příčinu nehledali. Hlavně, že to netrvalo dlouho. Na poradně mi pak udělali dg moče, krve, výtěr, změřili tlak.

novaa
autor
4. led 2014

@marci81 jsem sama doma,ale tchynka by mě kdyžtak odvezla.Manzel je v lese,zrovna jel na dřevo.Domluvili jsme se,že jestě počkáme chvilku a uvidime.Colu nemám,ale dala bych si.Už asi zas poletim na záchod 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru