• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

AVIRIL baby. Kam se poděl? Co na opruzeniny?

Ahoj holky, nejsem tu poprvé, ale spíš jsem se jen "radila" na Vašich příspěvcích :slight_smile:) Momentálně máme problém s opruzeninou, malé je 7týdnů a je to poprvé. Pipku větráme a mažeme rybilkou, ale vzpomněla jsem si, že první dceři /9let/ jsem mazala prcku avirilem a nikdy opruzená nebyla, je možné, že je tahle větší cíťa ale stejně, kam se poděl aviril??? Prý ho nahradila indulona baby-znáte???A co používáte na vaše prďolky?? Děkuju za rady.
16. lis 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám rybilku a jsem spokojená,ale u nás je aviril pořád k dostání,indulona taky :slight_smile:
16. lis 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to jsi mě překvapila, když zadám do vyhledávače na neti aviril tak mě vyjelo-nahrazeno indulonou baby.Tak v úterý pomažu do lékárny ale tady u nás nevím nevím....Rybilka je super, jen co opravíme pipinku zase se vrátím k rybilce.
16. lis 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja Aviril vidim skoro vsude, dokonce jsem ho nedavno videla i ve vyloze u tintongu :o)) nicmene nam nevyhovuje a indulona je takova cervena a je hodne tuha....rybilka mi smrdi tak ze se mi az natahuje :o)

jsem desna takze u nas teda jede bud bohuzel nejdrazsi Bepanthen nebo levnejsi Seba med na opruzeniny....
16. lis 2008 v 18:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mažem Bepanthenem na opruzeniny. :wink:
16. lis 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Imazol-pasta, dříve byl na předpis Pevaryl a přestal se vyrábět, ale Imazol je na stejné bázi a bez předpisu volně prodejný v lékárně a vždy nám pomohl, doporučila mi to naše dětská lékařka
16. lis 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
o tom imazolu jsem slyšela,asi koupíme :slight_smile:
16. lis 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A co dáváte pod opruzenou bradičku??? Začíná nám druhá brada :slight_smile:
16. lis 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi dala bych to samé...holky používali IMazol i pod bradu.

Aviril se opravdu stále vyrábí http://www.alpaproducts.hu/en/baby_cosmetics.htm
Já ale od miminka používám Bepanthenovou levnější a stejně účinnou variantu a to Calciovou mast a opruzeniny nás minuly.
16. lis 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi: u nás jde aviril koupit třeba v tesku nebo hypernově.
jinak já používám na všechno sudocrem. na zadeček, nebo když má zarudlé právě pod bradičkou, nebo když se škrábne. natřu sudocremem a do večera po škrábanci ani vidu ani slechu
16. lis 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak už jsem to našla :slight_smile:)) díky.Ona totiž indulona koupila aviril originál a alpa vyrábí taky.Určitě vyzkouším i Vaše rady-uvidíme.
16. lis 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
na opruzeniny je i krém od Nivey, od Hippu, ale v různých obchodech se ceny dost liší, za to samé chtějí někde 60 a někde i 90
16. lis 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky aviril, koupila jsem v lékárně nebo i v tescu. Na slabší opruzeniny jsem používala bepanthen, ale na ty větší zabral až Imazol, ten doporučuju. Rybilku taky máme, ale strašně mi smrdí a mimčo pak smrdí taky :wink:
A ten bepanthen používám když má třeba v záhybech červené (máme cvaldu) tak to hned zmizí...
17. lis 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvic se mi osvedcila mesickova masticka od Weledy. Mam Aviril, Rybilku. Bepanthen....ale Weleda je fakt nejlepsi. (Nebo matersky mliko to je taky bezva)
17. lis 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus calciovku.Nám zabrala vždycky stoprocentně. :wink: :wink:
17. lis 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak mám!!! V tescu jsme aviril opravdu našli :slight_smile: .Díky holky.Od rána mažeme a zatím to vypadá dobře "ťuk, ťuk"
Co červená indulona pro děti-znáte?? Prý je to stejné jako aviril.
17. lis 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My používáme Vinohradskou mast,dělaj ji v lékárně,stojí asi 30,- podle velikosti kelímku a je fakt dobrá.Rybilka je klasika :wink:
17. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
evikuu: baby indulonu mám doma a je super. Jinak máme rybilku, imasol a imakort. Ale ten imasol a imakort nemažu, jsou v tom kortikoidy, napsal nám je Peddr, když se malá narodila. Ale já si koupila osvědčenou rybilku a pak jsem kouila tu dětskou indulonu a střídám to. Obojí jsou super.
17. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíček holky,
já používám z lékárny volně dostupnou ondřejovou mastičku a jsem s ní spokojená, holčička nemá žádné opruzeniny ani pupínek a jestli se jí udělá něco na pusince jak pořád slintá a strká prstíčky do pusinky tak to taky tím máznu a za chvilku se to ztratí. Stojí cca 55,-- kč a krásně voní :slight_smile:
17. lis 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na opruzený zadeček určitě Bepanthen, ten zahojí už postižená místa a jako prevence se nám nejvíce osvědčila hooodně silná vrstva krému Johnson, opravdu nešetřit - mast musí obsahovat zinek, protože ten vysušuje. Od porodnice už nebyl opruzený ani jednou. Totéž nanést kamkoliv, kde se zapařuje. Mně třeba tenhle Johnson pomohl i v létě proti vlkovi na sedací části těla :dizzy_face:
17. lis 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my používáme taky rybylku a pokud máme opruzený zadeček-to většinou když nám rostou zuby,tak máme průjem,tak nám pomáhá imazol,jinak jak tady někdo psal,že imazol obsahuje kortikoidy,tak v návodu ve složení jsem teda žádné kortikoidy nenašla,tak se toho maminy určitě nemusí bát.
19. lis 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
I mazol už mám doma na skladě :slight_smile:) děkuji za rady, zatím pomohl ten aviril /indulona baby/
19. lis 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka.m: to jsem psala já, návod jsem nepročítala, ale dr., když nám ho psal, tak mě na to upozorňoval. Ale mě je stejně protivnej, tak ho nedávám a rybilka pomáhá.
19. lis 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím Vás, nedávajte deťom Imazol, obsahuje kortikoidy (v zložení nehľadajte slovo kortikoidy, je to klotrimazol), je to najhoršia vec čo môžete spraviť. Hlavne ak sa jedná o dlhodobo pretrvávajúci problém (zapareniny, atopický ekzém, dermatitída). Treba hľadať príčinu tohto ochorenia - najpravdepodobnejšie je to strava (to čo konzumuje matka, sa cez mlieko prenáša na dieťa apod.).
23. zář 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
imazol není na každodenní používání, my ho používali asi týden a pak už to bylo dobré, asi měla malá nějakou mykózu nebo něco takového.
Lukas: takže když má někdo vlka z toho, že je zapařený, tak je problém ve stravě, jo? :slight_smile: Jako fór dobrý :slight_smile:
23. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacka, máš pravdu, souhlasím, ale Lukas psal, že má na mysli hlavně dlouhodobý problém - a to není zapaření :wink:
23. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula: jojo, já reagovala na ty zapařeniny, protože pokud je to dlouhodobý problém, tak asi je něco špatně... např. spodní prádlo a podobně, občas se lidí diví, že na to trpí a přitom nosí spodky z uměliny, nebo sedí na celý den na koženém křesle. samozřejmě se to kožené křeslo asi těžko bude týkat batolat, ale ty víš, jak to asi myslím :wink:
23. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě -teda malému zabírá mastička z DM drogerie....kulatá zelená krabička...a dá se koupit i jen malá,jako by vzorek.
i pod tím krčkem jsem mazala a do rána to bylo pryč.
23. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: nie myslel som konkretne atopicky ekzem, na zapareniny postaci indulona alebo detsky krem na zapareniny...prepac ze som sa zle vyjadril.. a bud rada ze ho tvoje dieta nema ani vam ho nezelam, inac by ti do smiechu nebolo a pochopila by si preco vravim o strave...
:wink:
23. zář 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek