AVIRIL baby. Kam se poděl? Co na opruzeniny?

evikuu
16. lis 2008

Ahoj holky, nejsem tu poprvé, ale spíš jsem se jen "radila" na Vašich příspěvcích 🙂) Momentálně máme problém s opruzeninou, malé je 7týdnů a je to poprvé. Pipku větráme a mažeme rybilkou, ale vzpomněla jsem si, že první dceři /9let/ jsem mazala prcku avirilem a nikdy opruzená nebyla, je možné, že je tahle větší cíťa ale stejně, kam se poděl aviril??? Prý ho nahradila indulona baby-znáte???A co používáte na vaše prďolky?? Děkuju za rady.

kijonkova.k
16. lis 2008

Já používám rybilku a jsem spokojená,ale u nás je aviril pořád k dostání,indulona taky 🙂

evikuu
autor
16. lis 2008

Tak to jsi mě překvapila, když zadám do vyhledávače na neti aviril tak mě vyjelo-nahrazeno indulonou baby.Tak v úterý pomažu do lékárny ale tady u nás nevím nevím....Rybilka je super, jen co opravíme pipinku zase se vrátím k rybilce.

plechajda
16. lis 2008

ja Aviril vidim skoro vsude, dokonce jsem ho nedavno videla i ve vyloze u tintongu :o)) nicmene nam nevyhovuje a indulona je takova cervena a je hodne tuha....rybilka mi smrdi tak ze se mi az natahuje :o)

jsem desna takze u nas teda jede bud bohuzel nejdrazsi Bepanthen nebo levnejsi Seba med na opruzeniny....

jjaanca
16. lis 2008

My mažem Bepanthenem na opruzeniny. 😉

lienkal
16. lis 2008

Imazol-pasta, dříve byl na předpis Pevaryl a přestal se vyrábět, ale Imazol je na stejné bázi a bez předpisu volně prodejný v lékárně a vždy nám pomohl, doporučila mi to naše dětská lékařka

evikuu
autor
16. lis 2008

o tom imazolu jsem slyšela,asi koupíme 🙂

evikuu
autor
16. lis 2008

A co dáváte pod opruzenou bradičku??? Začíná nám druhá brada 🙂

perada
16. lis 2008

evi dala bych to samé...holky používali IMazol i pod bradu.

Aviril se opravdu stále vyrábí http://www.alpaproducts.hu/en/baby_cosmetics.htm
Já ale od miminka používám Bepanthenovou levnější a stejně účinnou variantu a to Calciovou mast a opruzeniny nás minuly.

kopcik
16. lis 2008

evi: u nás jde aviril koupit třeba v tesku nebo hypernově.
jinak já používám na všechno sudocrem. na zadeček, nebo když má zarudlé právě pod bradičkou, nebo když se škrábne. natřu sudocremem a do večera po škrábanci ani vidu ani slechu

evikuu
autor
16. lis 2008

Tak už jsem to našla 🙂)) díky.Ona totiž indulona koupila aviril originál a alpa vyrábí taky.Určitě vyzkouším i Vaše rady-uvidíme.

kacka.va
16. lis 2008

na opruzeniny je i krém od Nivey, od Hippu, ale v různých obchodech se ceny dost liší, za to samé chtějí někde 60 a někde i 90

daluri
17. lis 2008

Já mám taky aviril, koupila jsem v lékárně nebo i v tescu. Na slabší opruzeniny jsem používala bepanthen, ale na ty větší zabral až Imazol, ten doporučuju. Rybilku taky máme, ale strašně mi smrdí a mimčo pak smrdí taky 😉
A ten bepanthen používám když má třeba v záhybech červené (máme cvaldu) tak to hned zmizí...

modramys
17. lis 2008

Nejvic se mi osvedcila mesickova masticka od Weledy. Mam Aviril, Rybilku. Bepanthen....ale Weleda je fakt nejlepsi. (Nebo matersky mliko to je taky bezva)

kejka
17. lis 2008

Zkus calciovku.Nám zabrala vždycky stoprocentně. 😉 😉

evikuu
autor
17. lis 2008

Tak mám!!! V tescu jsme aviril opravdu našli 🙂 .Díky holky.Od rána mažeme a zatím to vypadá dobře "ťuk, ťuk"
Co červená indulona pro děti-znáte?? Prý je to stejné jako aviril.

frog
17. lis 2008

My používáme Vinohradskou mast,dělaj ji v lékárně,stojí asi 30,- podle velikosti kelímku a je fakt dobrá.Rybilka je klasika 😉

andy80
17. lis 2008

evikuu: baby indulonu mám doma a je super. Jinak máme rybilku, imasol a imakort. Ale ten imasol a imakort nemažu, jsou v tom kortikoidy, napsal nám je Peddr, když se malá narodila. Ale já si koupila osvědčenou rybilku a pak jsem kouila tu dětskou indulonu a střídám to. Obojí jsou super.

kytinka
17. lis 2008

Ahojíček holky,
já používám z lékárny volně dostupnou ondřejovou mastičku a jsem s ní spokojená, holčička nemá žádné opruzeniny ani pupínek a jestli se jí udělá něco na pusince jak pořád slintá a strká prstíčky do pusinky tak to taky tím máznu a za chvilku se to ztratí. Stojí cca 55,-- kč a krásně voní 🙂

kubaka
17. lis 2008

Na opruzený zadeček určitě Bepanthen, ten zahojí už postižená místa a jako prevence se nám nejvíce osvědčila hooodně silná vrstva krému Johnson, opravdu nešetřit - mast musí obsahovat zinek, protože ten vysušuje. Od porodnice už nebyl opruzený ani jednou. Totéž nanést kamkoliv, kde se zapařuje. Mně třeba tenhle Johnson pomohl i v létě proti vlkovi na sedací části těla 😵

radka.m.
19. lis 2008

tak my používáme taky rybylku a pokud máme opruzený zadeček-to většinou když nám rostou zuby,tak máme průjem,tak nám pomáhá imazol,jinak jak tady někdo psal,že imazol obsahuje kortikoidy,tak v návodu ve složení jsem teda žádné kortikoidy nenašla,tak se toho maminy určitě nemusí bát.

evikuu
autor
19. lis 2008

I mazol už mám doma na skladě 🙂) děkuji za rady, zatím pomohl ten aviril /indulona baby/

andy80
19. lis 2008

radka.m: to jsem psala já, návod jsem nepročítala, ale dr., když nám ho psal, tak mě na to upozorňoval. Ale mě je stejně protivnej, tak ho nedávám a rybilka pomáhá.

krista
19. lis 2008
lukas1337
23. zář 2009

Prosím Vás, nedávajte deťom Imazol, obsahuje kortikoidy (v zložení nehľadajte slovo kortikoidy, je to klotrimazol), je to najhoršia vec čo môžete spraviť. Hlavne ak sa jedná o dlhodobo pretrvávajúci problém (zapareniny, atopický ekzém, dermatitída). Treba hľadať príčinu tohto ochorenia - najpravdepodobnejšie je to strava (to čo konzumuje matka, sa cez mlieko prenáša na dieťa apod.).

kacka.va
23. zář 2009

imazol není na každodenní používání, my ho používali asi týden a pak už to bylo dobré, asi měla malá nějakou mykózu nebo něco takového.
Lukas: takže když má někdo vlka z toho, že je zapařený, tak je problém ve stravě, jo? 🙂 Jako fór dobrý 🙂

shaula
23. zář 2009

Kacka, máš pravdu, souhlasím, ale Lukas psal, že má na mysli hlavně dlouhodobý problém - a to není zapaření 😉

kacka.va
23. zář 2009

shaula: jojo, já reagovala na ty zapařeniny, protože pokud je to dlouhodobý problém, tak asi je něco špatně... např. spodní prádlo a podobně, občas se lidí diví, že na to trpí a přitom nosí spodky z uměliny, nebo sedí na celý den na koženém křesle. samozřejmě se to kožené křeslo asi těžko bude týkat batolat, ale ty víš, jak to asi myslím 😉

pikusa
23. zář 2009

Tak mě -teda malému zabírá mastička z DM drogerie....kulatá zelená krabička...a dá se koupit i jen malá,jako by vzorek.
i pod tím krčkem jsem mazala a do rána to bylo pryč.

lukas1337
23. zář 2009

kacka.va: nie myslel som konkretne atopicky ekzem, na zapareniny postaci indulona alebo detsky krem na zapareniny...prepac ze som sa zle vyjadril.. a bud rada ze ho tvoje dieta nema ani vam ho nezelam, inac by ti do smiechu nebolo a pochopila by si preco vravim o strave...
😉