Batole a krém po slunění. Poraďte co vzít?

simonceli
14. čer 2011

Ahoj holky, za 14 dní se chystáme s malou na mallorcu. Je jí 20 měsíců. Je jasné, že jí budu mazat často ochranným krémém s UV 50 a budu se jí snažit držet ve stínu. Ale i tak jí chci večer mazat nějakým krémem pro děti po slunění. Přece jenom za celý den po výletech v horku dostane její pokožka zabrat, tak bude potřeba něco. Máte s něčím takovým zkušenost? Poradíte co vzít s sebou?

mamkamarketa
14. čer 2011

@simonceli my teda mame krem po opalovani z DM. Ten s tim medou,jsem s nim spokojena. je krasne chladivy a prijemny 😉

simonceli
autor
14. čer 2011

@mamkamarketa děkuji..... kouknu na něj dneska..... A to je od babylove přímo, nebo jaká značka?

mahulka75
14. čer 2011

@simonceli Ahoj, já kupuju pro malou Biodermu a naprostá spokojenost. Beru ještě panthenol spray a mléko, zvládli jsme bez spálení i Karibik, takže si myslím, že by to mohlo stačit. Přeju krásnou dovolenou 😎

mamkamarketa
14. čer 2011

@simonceli SunDance kids . Maji zlute obaly s medou. navic je bez emulgatoru,konzervantu,barviv apod sr***k 🙂 uzijte si slunicko 😎

simonceli
autor
14. čer 2011

@mamkamarketa
@mahulka75 díky moc za rady, snad si to náležitě užijeme
@mahulka75 panthenol spray, už jsem pořídila, ten jede s náma. Ještě sjem říkala, že vezmu laptobalícky malé a něco kdyby náhodou dostala průjem......

sussanah
14. čer 2011

@simonceli My jedeme ted v patek taky na dovcu 🙂 panthenol spray urcite, to pouzivame taky pro sebe a krem pouzivame Daylong. Pisou sice, ze je to 30, ale ucinost je to stejna jako 50 (kdysi bylo i psane jako 50). Pani v lekarne mi rikala, ze je to kvuli zemi puvodu, ze tam nejak predelavali normy. Kazdopadne pouzivam ho i ja v tehu na bricho apod. Kazdopadne i na tu biodermu jsem slysela vylozene dobre ohlasy a DM taky docela verim, fakt si davaji bacha na to, aby tam necpali zbytecne moc sr..k do kosmetiky. A hlavne mit s sebou spousty tricek na stridani, maleho nechavam v tricku i koupat, potom prevliknu suche na plazi a porad tak dokola. A taky alepson 2 kloboucky 😉
Na ty prasky na prujem si zavolej nejlepe primo vasi dr, me poradila kapsle enterol.

simonceli
autor
14. čer 2011

@sussanah to se určitě zeptám...... abych nekoupila něco špatného a trička to bereme hodně.... i ty kloboučky. TAky jsme se doma shodli na tom, že se bude koupat v triku. Kam jedete vy na dovču?

eloana
14. čer 2011

@simonceli ahoj me dr. rikala,ze staci faktor 30 -faktor 50 stejne neexistuje

vorllinka
14. čer 2011

@eloana Jakto že neexistuje faktor 50?! 😨

eloana
14. čer 2011

a urcite panthenol , ale to uz zminujes🙂)

estanis
14. čer 2011

@eloana samozrejme ze existuje faktor 50. ja som ho pouzivala...dokonca v spanielsku som videla aj faktor 75 😉

mahulka75
14. čer 2011

@simonceli Prodávají i přímo oblečky s UV faktorem a k tomu kloboučky, které vzadu chrání krk. A pokud malá snese brejličky, vzala bych i ty. Naše bez nich na sluníčku ani ránu.

eloana
14. čer 2011

@vorllinka malej se narodil v cervnu loni... koupila jsem mu 30 ale v lekarne mi stale doporucovali 50 faktor.v poradne jsem sr ptala nasi detske a ta mi rekla,ze 50 faktor neni -na ochranu to je stejne jako 30, ze to je jen tahani penez....

eloana
14. čer 2011

@estanis ano jasne prodava se 50 .... ale pry je to stejne jako 30....nechci se tu dohadovat -fakt jsem vyzkum zda to je stejne jako 30 nedelala. jen rikam jaky nazor na opalovaci kremy ma nase detska

simonceli
autor
14. čer 2011

@mahulka75 ten obleček mi příjde děsivej a zbytečněj... to zvládneme v triku a plavečkách......

@eloana no mě zas dr v poradně minulé léto doporučoval 50 faktor, ale on ti každej stejně doporučí něco jiného....

eloana
14. čer 2011

@simonceli jasne zname to- co doktor to nazor🙂 malej byl fakt miminko a zrovinka desny vedro .... aby na nej nezasvitilo obcas slunicku, tak tomu jsme se neubranili... mela jsme vycitky,ze jsem na nem setrila, takze jsem to pro jistotu zjistovala a bylo mi receno,ze 50 faktor neni -odpovida to pry 30 ...
oblecky mi take prijdou zbytecne... chceme jet take konecne letos k mori 🙂

mahulka75
14. čer 2011

@simonceli Taky jsme to vždycky zvládli bez oblečku, ale koukala jsem kolik dětí v tom umoře běhá

estanis
14. čer 2011

@eloana neviem...ja osobne mam na sebe odskusany faktor 50 a aj 30. Rozdiel som badala....a poriadny 😕 Ja sa tiez nedohadujem, len hovorim aka je moja osobna skusenost 😉

mahulka75
14. čer 2011

@simonceli Odeslalo se mi to dřív, než sem chtěla. Když budeš malou mazat pravidelně, bude to stačit. Když jsme s malou jeli k moři poprvé, o existenci oblečků jsem ani nevěděla. 😅

eloana
14. čer 2011

@estanis urcite zalezi na kremu -ja konkretne hovorila s dr. o daylongu

babulinkab
14. čer 2011

jo a jak zmiňujete daylong - já jsem ho kupovala a už ho nikdy nekoupím, minulý týden nám přišel d-test a tento krém absolutně propadl - nemá skoro žádnou voděodolnost, takže pokud se nejdete koupat prosím, ale jinak stojí absolutně za h...o

simonceli
autor
14. čer 2011

@babulinkab no s daylongem mám také špatné zkušenosti, minulé léto jsem an malou měla niveu dětskou a naprostá spokojenost. Ikdyž jsem jí vytáhla z bazénku tak furt na ní byla vidět vrstva krému, takže ten koupím znovu

@mahulka75 to mi příjde zbytečné pořizovat obleček...... když se to dá zvládnout v triku....

@eloana my se chystáme po 3 letech na dovolenou..... tak se moc těšíme. Bylo furt moc práce, potom těhotenství přes léto, pak nám přišlo, že na to byla malá ještě moc malá, tak teď konečně vyrážíme.

kammka
14. čer 2011

nejlepší na světě je na miminka olivový olej, nejlépe bio kvalita. já dostala jednou k Vánocům od kamarádky litrovky značka Frantois´, tak jsem s tím naši Fanču pečlivě mazala, do jídla šel minimálně 😀

ikke
14. čer 2011

@kammka
olivovy olej je na opalovanie/sluneni? 😕 😨

lucika09
14. čer 2011

@simonceli my používame taktiež Daylong celá rodina (pre malého kids 30) a po pobyte vonku /vo vode hydratačné mlieko my konkrétne Lipolotio.
@babulinkab neviem ako robili ten test, či dodržali postup tzn natrieť sa aspoň 20 minút pred pobytom vonku, ale my máme dosť problém ho z pokožky zmyť (aj po poldennom máčaní vo vode), takže tej nevodeodolnosti dľa nich neverím 😉

eloana
14. čer 2011

@simonceli ja po 15 letech🙂) naposledy jsem byla u more ve 14. malemu je sice rok, ale tak chceme jen nekam kousek snad to zvladneme a neklepne me🙂))

babulinkab
14. čer 2011

@lucika09 sprchovou metodou - po zádech nechali téct vodu 2 minuty a 21 sekund - opsáno z časopisu a měřili účinek před a po stékání vody

kocicinka
14. čer 2011

@simonceli Také jedeme zanedlouho k moři tak to také řeším. Musím za sebe napsat, že nic drogerkového typu na něj patlat nebudu a vezmu to, co se nám nejlépe osvědčilo i na masáže- čistý panenský bio kokosový olej. Je to na pokožku( zvláště podrážděnou) miminek to nejlepší, co může být, včetně aplikace po pobytu na slunci. V DM ho prodávají i v malém balení, já jinak odeberu z naší velké piksly 🙂 . Opravdu můžu jen doporučit!

sussanah
14. čer 2011

@simonceli my mirime jen do chorvatska, precejen uz jsem v 7m tehu, tak at to zvladnu. Ale loni jsme byli s malym na Krete a pohoda, nebyl ani prismahnuty a to je vylozene arijsky blondacek. Jinak taky jsme vahali nad temi specialnimi oblecky k vode, ale shodli jsme se, ze kvalitni krem na cele telo (i pod tricko) a tricko po cely den bohate staci. Jinak s kremy, pokud mas uz nejaky, ktery male sedi, tak nemenit. Deti jsou na zmenu kosmetiky fakt citlive.

gucci
14. čer 2011

ted mají v lékárnách v akci BIODERMU 50UV i s krémem po opalování 😉 , já tím mažu dceru i v ČR, páč i po 30 se mi opálila i ve stínu