Čím mažete obličej miminka? Malá má červené tvářičky

krusinovka30
11. únor 2010

můžu se zeptat čím mažete obličejíčky svých miminek?
něco na každodenní mazání...
já ať se snažím jak se snažím a ať běhám k Mudr jak běhám, tak malá má pořád červené tvářičky, jakoby podrážděné.

stazina
11. únor 2010

Ahoj, koupila jsem v lékárně krém do mrazu od Astrid...a dr. mi doporučila klidně i obyčejnou Niveu, nebo vazelínu, hodně mastný krém..pa

dagina
11. únor 2010

Já nedám dopustit na obyčejný Infadolan, tj. je vlastně na způsob vazelíny. Ale to je fakt spíš do mrazu, doma když je potřeba tak obyč. Leniesnkou.

kirkee
11. únor 2010

Odmalicka mazeme vazelinou, i nekolikrat denne, a cervene vysusene tvaricky mame taky. Podle me se s tim nic vis stejne delat neda....

naty
11. únor 2010

modrou indulonou...doporučeno několika doktory a maminkami... 😉

achalteke
11. únor 2010
germik
11. únor 2010

mam nejaký špec.krém do mrazu ešte z boxu čo sme dostali v porodnici 😉 ale velmi často používam v týchto mrazoch obyč. modrú indulonu, často aj na zadoček a klop klop zatial bez problémov

beruska24.9.
11. únor 2010

Z počátku Měsíčkový ochranný balzám od Weledy, ale nevyhovoval. Teď Dětský intenzivní krém od značky Hipp a zatím spokojenost 😉

editah222
11. únor 2010

Já malou mažu jen olivovým olejem a když jdeme ven tak ji tvářičky namažu Weledou do zimy.

shaula
11. únor 2010

Možná jsem divná, ale nemažu ničím. Podle mě čím míň kosmetiky, tím líp. Pouze předtím, než jdeme ven do chladného počasí, mažu Niveou proti chladu (Nivea Wind und Wetter nebo tak nějak se jmenuje, je bez vody).

rimmel
11. únor 2010

nicim.

brusinka.pusinka
11. únor 2010

my mažeme obličejík jen když jdem ven a to Bübchen (winda wetter) jinak nemažeme ničím a máme kůžičku jako alabastr 😉 Takže shaula jsem asi také divná 😀 😀 😀 nemazala jsem ani jedno dítko syn má 15 a problémy s kůži neměl nikdy a malá zatím také né 😉 😉 😉
jen občas dupku máznu a to rybilkou 😉 ale málo jsme nemazavci 😉 😉 😉

krusinovka30
autor
11. únor 2010

děkuju za odpovědi. Nejvíc mě deptá okolí, když se pořád někdo ptá- a co to má eliška na obličeji??? aproč to má??? a co s tím děláš???? a byla si u doktorky????
jsem ráda za to co napsala kirkee, že se s tím stejně nic moc dělat nedá. a že nemažete je taky pozitivní info.
koupím si teda max. starou dobrou indulonu a nebudu to přehánět.

misicka85
11. únor 2010

obličej nemažu ničím,jen když jdeme teď ven, tak mám z lékárny od Bübchenu krém Proti mrazu a větru.

misellll
11. únor 2010

a není to náhodou od zimi.Nechodíte teď nějak ven,jak mrzne může to mít z toho,pokud jdete ven radši jí namaž tvářičky krémem proti mrazu pro děti a přes obličejíček radši ještě šálu.Je totiž divné,že má ty flíčky jen na obličejíčku.

misellll
11. únor 2010

až teď jsem si přečetla všechny přízpěvky,takže víš,že je to od zimi 😅

maly_prcek
11. únor 2010

Máme to taky... 🙄 Mažem olejíčkem od Saloos, na ven zimní Nivea a sem tam na promazání indulona... Taky si myslím, že s tím nic dělat nejde... Já jsem taky olezlá...Šak bude za chvíli jaro 😀

martina76
12. únor 2010

Tak můj kluk má s pletí docela broblém. 😒 Seborea nám zalezla i do obličeje a po tělě má sem tam suchý červený místečka. Vyzkoušela jsem vše od indulony a Weledy po různý krémy od lékařky. Nakonec nám pomohla konopná kosmetika od Cutishelpu. 😀 Mazové strouky máme skoro pryč a fleky už nemáme vůbec. 😀

kirkee
12. únor 2010

tak treba by ta konopna mast pomohla i na ty tvaricky, ktere trpi chladem, ale jako ja myslim, ze se tim moc nemusime znepokojovat, jak skonci zima, cervene tvaricky zmizi 😉
Mne rekl doktor mazat vazelinou, je to ta nejcistsi mast, hypoalergenni, ale ze to stejne nejspis budeme mit celou zimu, nektere deticky na to proste trpi, neda se nic delat...
Kdyz jdeme ven, mazu teda jeste masti do chladu od Bubchen (prehlasovane "u").
jak tu nektere holky psaly, ze nemazou nicim, to by u nas neslo, protoze mame strasne suchou pleticku a malej by byl za chvili uplne scvrkly 😝

martina76
12. únor 2010

Můj první syn neměl nikdy s pletí žádný problém no a s drzhým jsem dopadla takhle. 😉 No hlavně že jsou jinak zdravý, flíček sem a tam je to to nejmenší. Sluníčko to určitě vyhojí. 😉 Už aby bylo, letos se nějak nemůžu dočkat. Je to asi tou letošní krutou zimou. 😕

editah222
12. únor 2010

Jak už jsem psala mažu olivovým olejem. Ale je to dva dny zpátky co jsem malé začala červené a drsné tvářičky mazat MM a světe div se dnes je má heboučké jak samet 🙂
Takže ted budeme mazat jen MM.

xkacatkox
12. únor 2010

My mažeme Welledou proti mrazu, nkdyž jdeme ven, a doma Menalindem na obličej (zlatíčko je bohužell atopik po mamice)a jsme spokojení, tvářičky jsou krásné

kirkee
12. únor 2010

S tim MM to zkusim, diky za tip!!! 🙂

neu.sona
12. únor 2010

Tak my máme taky takové červené, vysušené tvářičky. Nejhorší to má vždycky po spaní a to přes den. Mazali jsme sebamedem, hippem a teď niveou na mráz a je to pořád stejné. Už aby bylo to jaro a teplo 😠

soanpe
13. únor 2010

indulona je do mrazu naprosto nevhodná pro vysoký obsah vody.
a vazelína white petroleum je na nic,je to mrtvá hmota,co sice promastí,ale nedodá nic blahodárného,naopak zanechává mastný film, který ucpává pory

na ven používám niveu do zimy,protože neobsahuje vodu

petja
13. únor 2010

Weleda na zimu a do větru.
No tak MM je bezkonkureční na všecko 😵 Já tím vyléčila i bolavé očičko po porodu

romana29
13. únor 2010

jj, na zimu ven by mělo být něco bez vody, stačí mrknout na složení výrobku. My používám krém od Nivey.
Ale jsme červení jak Marfuša hned kousek za barákem, všichni se diví, jak má červené tvářičky, ostatní děcka bílí jak stěna, no nevím, čím to. Jedna paní už říkala, že to je takovej typ pleti, tak nevím.
Máme od narození takovou hrubší pokožku na tvářičkách, měli jsme jakousi mast od doktorky,bez výsledku, pak jsme měli nějakou mast od Bio Karité taky bez výsledky. Někdy to má lepší, jindy horší. Možná i nějakým jídlem to je, až budu mít náladu, tak asi zajdu na kožní. Není to nic akutního, žádné šupinky, skvrny, ale docela mě mrzí, že nikdy neměl takovou tu miminkovskou pusinku jako prdelku 🙂

petja
13. únor 2010

co bude dělat u kožní? Ti dá akorát nějaké sajrajty!Myslim,že se to samo upraví.Typ pleti je určo daný.Taky sme ten problém měli,jevilo se to jako neřešitelné a nakonec to samo vymizelo.U nás to ale mělo souvislost i s první dávkou MMR,to se právě po tom udělalo.

mili84
13. únor 2010

Ahojky, já mažu večer pokoupání celé tělo zeleným olejíčkem s mandlovým olejem z DM, tváře a hlavu (má suchou) Excipial U Lipolotio (výýýborná věc - mažu si tím obličej i já!!!) - krásně promastí. Ráno před oblíknutím mu lehce namažu celé tělíčko Excipialem. Když mrzne a jdeme ven, mám ochranný krím s Panthenolem z DM. Olejíčkem Wellea jsme taky mazaly, ale na nás je málo mastný.

romana29
13. únor 2010

petjo tak já doufám, že má větší zkušenosti a znalosti než obvodní doktorka. Samozřejmě kdyby řekli, že mi na to dají kortikoidy, tak to odmítnu.

marcana
13. únor 2010

ahoj, my tiez nemazeme nicim, ani tvaricku ani telicko..asi ze mame kozicku fakt bezproblemovu tukytuk. nicim ju neodmastujeme takze nemusime domazavat 🙂