Čištění uší. Používáte někdo sprej?

beruska2x
1. bře 2010

Pouzivate nekdo sprej na cisteni usi? A jaky? jak pro sebe tak pro deticky... Mam citlive usi 😅 od porodu mam chronicky zanety zvukovodu a malymu se maz taky tvori dost, svicky ani tycinky Dr moc nedoporucuji..

strapco13
1. bře 2010

tie spraye do usi..mozu posobit preventivne proti upchatiu usi...ale rovnako by asi zaucinkovala aj striekacka s vodou..podla mna je to len sposob ako vytiahnut prachy
usi sa nemaju cistit hlboko, lebo jednak hrozi riziko ztlacenia maziva do vnutra a vzniku stupla, dalej je moznost poskrabania zvukovodu
navyse mazivo ma ochrannu funkciu..chrani pokozku ucha pred vysusenim a skodlivinami..sucha koza totiz svrbi..tak moze vzniknut zacarovany kruh..vycistim si usi do sucha, potom ma zacne ucho svrbiet, tak si tam sparam, ucho svrbi stale viac a aviac, tak si tam sparam viac a viac, kym si ucho neposkriabem a to sa moze potom zapalit

ak mas pocit, ze mas plne ucho ..existuju kvapky A-cerume..polhodku az kodku pred kupanim aplikovat, vysprchovat
ale..vzdy je lepsie pri probleme s usami sa obrati t na usno-nosno-krcneho dr...kukne, povie v com je problem

pojem..mam citlive usi..je velmi siroky...co presne tym myslis..citlive na zimu, zvuk, vodu? bola si s tym uz bna ORL, alebo len domaca liecba?opis mi sposob cistenie a problemy ake mas..ked chces mozes do IP

beruska2x
autor
1. bře 2010

tak to ja to neprehanim, necistim hluboko ale zase slyset musime 😀

no citlive - nikdy jsem to neznala ale od porodu mam uz 5x zanet vukovodu - poprve cca 2 tydny po, podle primare ORL je to oslabenim imunity a zrejme uz bude chronicke, u lekare jsem byla nekolikrat, mam kapky na bolest ale to neni prevence ani reseni, 3x jsem mela i ATB

usi me nesvedi jde mi spse o to jak je setrneji cistit, jak sobe tak prckovi...
ale nedokazu si predstavit striknout tam sprej a nechat vytekat jak pisi, tak jestli ma nekdo zkusenost 😉

strapco13
1. bře 2010

u drobceka..cisti ucho len potial pokial vidis...ak ma suche supinky, tak si kludne namoc tu vatovu tycinku do detskeho olejceka alebo vody

a robili Ti vyter z ucha..ci tam nieje mykoza, plesnover ochorenie..tam ATB nezaberu, musia sa dat antimykotika a liecba tam trva dlhsie

inak ..ten spray..ako prevencia.naozaj len vstrej´knes nechas vytiest, poutieras vchod do zvukovodu..lenze ak uz je vytvoreny stupel, tak to nepomoze, to uz nevycisti

usounek25
1. bře 2010

ahoj, beruska2x - tobě bohužel moc neporadím, zatím jsem takový problém neměla, uši si čistím klasicky vatovou tyčinkou asi tak jednou za týden. Přítel si koupil sprej do uší Humex - je s ním spokojenej, vatový tyčinky nepoužívá vůbec - pracuje v docela hlučným prostředí, takže chodí pravidelně každý rok na prohlídku uší, slyší normálně, ale loni mu dr. řekla, že má v uších špunt z toho jak používá vatové tyčinky - uši prostříkla stříkačkou s vodou anebo nějakým roztokem to už bohužel nevím, přítel říkal, že když viděl to co v uších měl, tak mu bylo na zvracení. A ten sprej si aplikuje tak jak jsi psala - stříkne do uší a nechá vytíkat - utřeš to vatou nebo kapesníkem, neteče to moc, ale něco prostě jo. Zkus používat dlouhodoběji a uvidíš, třeba se tvé obtíže zlepší 😉 , držím pěsti.

Mě by spíš zajímalo, kolikrát čistíte ouška dětičkám - malýmu vždycky vytřu po koupání uši osuškou, aby v nich neměl vodu, pak vyčistím vatovou tyčinkou, ale nazajíždím nikam hluboko jen na okraj, ale stejně vidím skoro každý den, že tam má takový ten žlutý mázek. Ale zase se mu nechci v uchu šťourat někam hluboko. Nevím jestli vyzkoušet ten sprej i jemu, pokud ho něčím nezabavím, tak se většinou brání i tomu čištění uší natož, kdybych mu něco stříkala do uší...

beruska2x
autor
1. bře 2010

usounem, jo od Humexu mam doma par vyrobku a spokojenost tak to zkusim diky 😉 no prave usni Dr ty vatovy tycinyk vubec nedoporucuji ☹ ale po koupani si usi necim vytrit musis ze 😒

prckovi cistim usi tak 1x za 3 dny, a to tam muze pomalu sazet brambory 😅 prijde mi prave ze v posledni dobe se mu to tvori hodne, proto jsem to zacala vic resit...

no ja prave chci hlavne predchazet tem zanetum, je to udesna bolest - kdyz otocim hlavou na posltari tak mi pripada ze se mi rozskoci 😝 absolutne mi nesmi do usi nafoukat nebo je konec 😔 nikdy jsem to neznala a od porodu fakt v tom "jedu" 😖

shaula
1. bře 2010

Usounek, já čistím tak 2x - 3x týdně vatovou tyčinkou, ale tou dětskou s rozšířenou tou vatovou částí, takže se s ní ani nedá dostat daleko do ucha. Čistím jen to, co je vidět na okraji, do ucha nezajíždím (ani to nejde 😀 ). Spreje jsem nezkoušela, i v lékárně mi říkali, že by se prý neměly moc často používat, právě že vysušují kůži, jak tu psala Strapco.

Berusko - a jak tedy ušní Dr. doporučují čistit uši? Vím, že tyčinkám moc nefandí, ale tak ať poradí oni, jak je máme správně čistit. 🙂

usounek25
1. bře 2010

berusko - přesně jsi to vystihla s těma prckovýma ušiskama, taky je má zaneřáděný, jak kdybych mu je snad nečistila vůbec.

Jinak k tomu čištění uší - jak jsem psala výše mýmu chlapovi na ušíním řekli, aby tyčinky nepoužíval - že jsou na nic, všechnu nečistotu apod. prý zasunují do zadu do ucha + ještě nějaký ten vatový chloupek právě z té tyčinky a že nejlepší je si čistit uši nějaký tím sprejem - prostě stříknout a nechat vytéct. Asi to půjdu taky vyzkoušet 😅 .

momin
1. bře 2010

Holky detem se pry maji cistit usi jenom tam kam se da dosahnout rucnikem....
Takhle sem byla poucena ja.... 😉

blandik
1. bře 2010

Nám říkali na porodním, že ouška tyčinkama nečistit. Když tak pouze otřít hadříkem jen to, co vidíme pouhým okem, rozhodně nezasahovat a ničim nevytírat vnitřek ouška. Že čím intenzivněji se ouško čistí (uvnitř), tím více se maz tvoří, protože ten maz je pro zvukovod ochranou a když jej odstra'nujeme, tak prostě si jej tělo tvoří zvýšeně. Takže max třeba po koupání jen vytřít vnitřek ucha, která vidíme okem. To stačí.

shaula
1. bře 2010

No ono taky čím víc se čistí, tím víc mazu se tvoří. Ale je těžké najít nějakou tu rozumnou rovnováhu 😀
Pak písněte zkušenosti se spreji. V některém tématu tu zase někdo doporučoval ty ušní svíce, prý je to super, tak nevím... (ale to bylo pro dospělého, ne pro dítě).

shaula
1. bře 2010

Aha, vidím, že mě Blandik předběhla 😀 Nicméně nevidím rozdíl mezi čištěním hadříkem a čistěním tyčinkou, pokud se tou tyčinkou nezajíždí dovnitř do ucha, což nedělám. Čistím jen na okraji, kde je vidět.

Ale přemýšlím, že bych ten sprej vyzkoušela pro sebe, na příležitostné vyčistění jednou za čas možná nebude špatný. Budu ráda, když pak napíšete své zkušenosti 🙂

strapco13
1. bře 2010

usne sviecky..nikdy..videla som katastrofalne popaleniny ☹ a navyse ak je tam uz vytvoreny stupel z maziva, tak sa tazko odsrtranuje...volam to flambovany cerumen 😀

beruska2x
autor
1. bře 2010

o ty svicky jsou pry desny svinstvo a NE - podle primare, ovsem cim mi nikdo neporadil, a to jsem byla asi u 4 usnich ☹ chodila jsem na prevaz - cisteni kazdy den 😝 pri zanetu...
no necistit ja kdyz ale vidim spinu/maz tak mu tam sahnout na kraj musim, rucnik je mekky tim to nejde a ma tam hns..

no zkusime sprej a uvidim....

shaula
1. bře 2010

Strapco - no u mě to právě moc taky nevzbuzuje důvěru, když mi popisovali, jak to funguje, tak z toho mám celkem strach. Ten sprej bude určitě šetrnější. Akorát tvrdili, že ta svíce ten maz krásně rozpustí, takže jsem to pochopila tak, že i ten špunt by asi vytekl... Co je to "cerumen"?

strapco13
1. bře 2010

sorry...cerumen=mazivo ...pokial ho je vela alebo je zatlaceny hlboko, tak ho odtial vydoluje len dr
najlepsie je nechat i vycistit ucho od dr..potom sa moe preventivne pouzit spray 1x tyzdenne..ale je toutok na penazenku
ucho cistit len ten vstup do zvukovodu...a je jedno ci uterakom alebo vatovou tyinkou, len neist dovnutra a hlavne sa uistit, ci je vata pevne namotana, inak dr bude vytahovat vatu z ucha

jasminet
1. bře 2010

ja som ten sprej mala, ziadna slava. aj usnej ked som to povedala, tak sa len uskrnula, ze ci nemam kam peniaze vrazat - ze kto to kedy pocul cistit usi slanou vodou 😀 ja si cistim vat. tycinkami a kazdy rok pred dovolenkou idem ku usnej, ci nahodou netreba precistit striekackou.

strapco13
1. bře 2010

jayminet...presne to som tu napisala 😀 a ten postup pred dovolenkov doporucujem aj ja

jasminet
1. bře 2010

jaj, som to necitala co tu vsetci pisali 😀

shaula
1. bře 2010

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale to se dá, přijít jen tak k doktorce a "paní doktorko, vyčistěte mi uši"? Mě to připadá jako když přijdu k zubaři, aby mi vyčistil zuby 😀 Myslím to samozřejmě s nadsázkou a v dobrém, na ušním jsem nikdy nebyla, tak vůbec nevím, jak to tam chodí. To se tam ale pak musíte nechat zaregistrovat, ne?

jasminet
1. bře 2010

shaula - normal prides a povies, ze si chces nechat skontrolovat usi, ako ked ides na preventivku so zubami. 😉
a aj so zubami sa chodi k dentalnej hygienicke na cistenie od zubneho kamena 😀

shaula
1. bře 2010

Jasminet - díky. Dentální hygienistku taky neznám (tedy jen z TV 😀 ), zubní kámen mi čistí zubař na preventivních prohlídkách.

strapco13
1. bře 2010

shaula...proste dr povies, ze mas pocitz, ze mas nieco v uchu..dr sa kukne a povie, ci treba alebo netreba cistit..len treba vymenny listok teda aspon v SR

evinka
1. bře 2010

Ahoj,
na záněty zvukovodu taky trpím (teda trpěla jsem v Praze, co jsem se odstěhovala na vesnici, tak mám pokoj. A nečistím si uši, jenom, kam dosáhnu prstem (takže kraj). Jak jednou za čas vezmu tyčinku, tak mám problém. A když jsem byla po porodu s mimčem na ušním na kontrole sluchu (říkají tomu emise a bylo to na nějaký grant) tak mi dr. poradil, že mu mám čistit uši tak, že mu kápnu do ucha borovou vodu a nechám vytéct a to co vyteče, tak setřít (na tom principu jsou asi ušní spreje a borová voda je levnější...). Taky se mu dělá hodně mazu, ale stírám, jen co je v boltci. Vatičku v uchu ještě neměl.

aponchie
1. bře 2010

hlavne nic do usi nedavat nelit nevykurovat

strapco13
1. bře 2010

evinka..u teba by som povedala, ze sa moze jednat aj o usny exem na alergickpom podklade...kedze so zmenila prostredie a uz problem nemas

aponchi..pravdu mas..ked boli ucho dat si nieco proti bolesti a ist k lekarovi..tie volnopredajne kvapky nie su zle, ale nie su na kazdu usnu diagnozu..skor zaberu len pri urcitych chorobach

inak..solny roztok na preplach nosa a kloktanie je super..ale do ucha je to len tahanie penazi, firmy si mysleli, ze takto vytiahnu este viac prachov z pacientov 😝

collette
1. bře 2010

Ahojky,

nebudu vám říkat co používat, jen co rozhodně nepoužívat. Já bych u svého dítěte rozhodně nikdy nepoužila ušní svíci. Sama jsme ji párkrát použila, ale používání jsem hezky rychle ukončila poté, co jsem skončila na pohotovosti, protože mi do ucha skápl horký vosk. Vosk sice doktorka vytáhla, ale popálený bubínek a zvukovod jsem cítila ještě dlouho ☹

evulatko
2. bře 2010

Ahojky,
kdyz jsem chodila do prace, tak jsem na nejake ucpani usi celkem trpela, tak jsem vzdycky skocila na ORL a tam mi usi vycistili pod tlakem a doktorka byla uplne v pohode,ani zadne doporuceni jsem nepotrebovala. Myslim, ze mi i vypravela, ze nejaky pan tam chodil kazdy tyden, jak na to trpel. A rikala, ze by do ucha nikdy nic nestrikala, ze se to pak jeste zhorsuje. S mrnetem bych tam asi nesla, ale s dospelym nevideli zadny problem🙂

strapco13
2. bře 2010

evulatko...preco by si s drobcom nesla ma ORL?...bezne chodia aj drobci s takymito potiazmi 😉
ono..jeden cas neboli potrebne vymenne listky, teraz su znovu potrebne..len vtedy nie ak sa jedna o zdravotny problem, ktory vznikol za poslednych 24 hod..respektive sa zhorsil

beruska2x
autor
2. bře 2010

tak u nas doporuceni nepotrebujes, ani nemusis byt objednana, proste je to ambulance jako kazda jina ale s deckama je to des, kdyz jsem chodila ja tak jsem z toho mela trauma, vzdycky tam byl rev jak blazen, jak je to boli a nechtej se nechat ☹
neni to jednoduche maloktery maly dite si necha v klidu kouknout do ucha 😖

strapco13
2. bře 2010

beruska..to viem...denne som ich vysetrovala..len to chce trpezlivost..niekedy dospely vyvydzaju viac..u dietatka sa to da pochopit