Čištění zoubků. Jaké používáte kartáčky? A pastu?

kko
18. únor 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s čištění zoubků. Jaké používáte kartáčky, jestli hned od začátku používáte nějakou pastu. Díky moc.

momin
18. únor 2010

mame 2 zuby dole a ted vylezl prvni nahore..a ja teda zatim necistim....
Ale taky me zajimalo kdy bych mela zacit?

iluss
18. únor 2010

my máme taky zatím jenom dva zoubky dole. Slyšela jsem, že se s čištěním má začít cca od 1 roku. Pokud už má tedy dítko nějaké zoubky - kamarádova holčička nemá v jednom roce zatím ani jeden zoubek.

kko
autor
18. únor 2010

My máme právě taky 2 dole a právě nevím kdy a jak začít, zase si myslím, že čím dřív si zvykne na čištění, tím lépe. Bratranec má syna a ten má ve 2 letech zoubky černé a to je opravdu ošklivé.

rimmel
18. únor 2010

zubky sa maju cistit hned ako vylezu a vyrastu 😉 my cistime raz denne, aj s pastou. ale iba trosicku pasty.

kko
autor
18. únor 2010

rimmel: a jakou pastu používáte?

momin
18. únor 2010

chce to asi nekaky mekci kartacek ne?

beruska24.9.
18. únor 2010

Nám je necelých 5 měsíců, máme 1 pidizoubek dole a druhý (vedle) vyleze co nevidět 😀

Ptala jsem se zubařky a tady je info od ní:
Min. do roka stačí zoubky jen otřít navlhčenou vatou, stačí ráno a večer. Po roce se může začít používat nejmenší dětský kartáček, ale bez pasty!! Není jedovatá, ale není ani zdravá a děti ji většinou stejně polykají. Až dítko pochopí, že se pasta nesmí polykat, pak teprve jí začít používat.

rimmel
18. únor 2010

kko znacka ti asi nic nepovie som v zahranici, ale normalnu pastu detsku vhodnu pre jeho vek ;) neni s prichutou tusim

momin hej makky ono zase kartacek pre deti v jeho veku, konkretne my mame kefku od 0-12m. 😉

beruska, neviem nezda sa mi zeby vsetko polykl..ono jasne ze daco hej, ale krasne mu to peni na zubkoch a pasta takto tie zubky ochranuje, predsa len je uz na prikrmoch, jedlo, cukor z jedla sa mu tam v noci pekne krystalizuje 😒

rimmel
18. únor 2010

ale ak ma dieta pod 6m a neni na prikrmoch tiez by som pastu asi nepouzivala, ale mojmu zubky vysli az ked sme zacali s prikrmami 😉

leonik
18. únor 2010

ahojky 🙂 synkovi začly růst zoubky až v 11. měsících, už jich má 5, ale jsou vylezlý zatím jen napůl. Zezačátku jsem mu je otírala navlhčeným vatovým tampónem, teď už mu dávám na kartáček trochu zubního gelu od Weledy. Je bylinkový, a neuškodí mimču když jej spolkne, prý podporuje trávení 🙂 U první dcery jsme ho taky používali 🙂

kutcher
18. únor 2010

prvni zoubky se maji cistit hned nejdriv silikonovym kartackem (krasna sada je od CANOPOL) a pozdeji mekkym stetinovym vybornej je oral-b pasta by mela prijit az umi dite plyvat, ale ja mu tam uz kousicek davam fluor je dobry na kazivost a chci aby si zvykl na chut pasty.

mirri
18. únor 2010

tak malemu jsem zatim koupila jen kartacek,dulezite je cisteni,pasta neni nutna,takze s tou jeste pockame. 😉

luthien.k
18. únor 2010

My už čistíme tím silikonovým kartáčkem teď, zubní hygienistka říkala, že klidně stačí kousek vaty nebo gázy, ale že je to důležité, aby si dítě zvyklo, že se něco takového dělá. A brát ho od malinka s sebou k zubaři, aby si na to prostředí zvyklo. Nejhorší prý je, když šestileté dítě bolí zub a je u zubaře poprvé, to prý bývají děsná dramata 😅 Možná to tu už někdo psal, nestíhám číst...

luccii
18. únor 2010

urcite CISTIT HNED, jak vyleze prvni zoubek!!! kamaradka je zubarka a nekdy vypravi, jak zkazene zoubky nektere malinke deti maji 😖 cistit prstackem ci gazou, po vylezeni stolicek detskym mini kartackem (je gumovy)... pasta ze zacatku netreba

beruska24.9.
18. únor 2010

Co vím, tak je povinná prohlídka kolem 1. roku dítěte. Myslela jsem, že i potom chodí s maminkou na pravidelné prohlídky, takže si na zubaře tak trochu zvykne. Já si nezvykla doteď 😀

vendulka
18. únor 2010

Ahojky, dobre tema, taky to ted doma resime, mala ma 7 zubu a zitra budu volat detske zubarce, kdy se tam mjzeme stavit a co nam rekne k cisteni zubu, jeste jsme s tim nezacali ☹
dobre rady jsou i tady
http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/chrup/pece...

sherry28
18. únor 2010

co zubař to jiný názor(ostatně to platí všude) my byli na prohlídce už v 9.měsících 😀 měli jsme teda už zuby a čistit hned i pastou, řiká naše zubařka 🙂 sestry zubař zase řiká,že do dvu let bez pasty 😅 vyberte si,ale každopádně čistit hned od prvního zubu, já to dělám, tak, že do roka bez pasty (jen vodu a kartáčkem) a pak pastou pro děti-perlička

kveluse
18. únor 2010

Ahoj, první dcerce jsem začala čistit cca od roka. Druhé je 8 měsíců, má dva zuby a už má svůj kartáček, kterým zašmrdlám a pak okusuje. Vidí to u nás, že ráno a večer čistíme a na kartáček se sápe. Není to čištění, spíš takové zvykání na kartáček.

beruska24.9.
18. únor 2010

kvetuse - tak asi proto mi zubařka radila to otírání navlhčenou vatou 😉 než se dítko naučí kartáček ´´nejíst´´ 😀

sherry28
18. únor 2010

beruska:prodávají kartáček prsťáček, ten je vhodný už pro první zoubky nebo i k masáži dásní

beruska24.9.
18. únor 2010

sherry - slyšela jsem o něčem takovém, že se s tím dají masírovat dásničky. Ale že by se s tím dali čistit zoubky? 😕

sherry28
18. únor 2010

beruska: máme ho doma, vypadá jako náprstek je průhledný, měkký a z jedné strany má jemňoučký kartáček, stojí asi 60,- a dá se koupit v každé lékárně a je dělaný na čistění prvních zoubků(ona ta čisticí část vypadá jako suchý zip, opravdu jemný

sherry28
18. únor 2010

beruska: našla jsem ho na netu http://www.betynkashop.cz/detail.php?zbozi=486630
akorát se liší ceny nás stál 65,-

beruska24.9.
18. únor 2010

sherry - díky! Příští týden se na něj zeptám.

kutcher
18. únor 2010

tak jsem holky nasla tu sadu canpol co mame my 1. kartacek je jen vroubkovaty vyborny na masaz dasni pri prorezavani 2. je silikonovy kartacek na 1. zoubky, neni na prst coz je aspon pro me lepsi - malej hodne kousal a hlavne ho muzete nechat ditku v pusince na nacvik a 3. je stetinovy, ale hodne uzky aby neskrabal dasnicky. moc a moc doporucuju my celou sadu koupili za 50kc. www.aukro.cz/show_item.php?item=920916790

sherry28
18. únor 2010

kutcher:ty vypadaj dobře a ty jsi to taky kupovala na aukru? 🙂

p.e.t.u.l.k.a
18. únor 2010

sherry28 tyto kartáčky se dají koupit v DM drogerii aspoň já jsme je tam kupovala 😉

kutcher
18. únor 2010

ne na plavani ale v DM jsem je taky zahledla

sherry28
18. únor 2010

petulka: a taky tam mají takovou sadu?A kolik tě stála? 😉

mirri
18. únor 2010

ja tu sadu taky koupila v DM drogerii.je super,hlavne kdyz malemu lezou zuby,tak si tim gumovym masiruje dasne a kartacek je skvele malinky. 🙂