Čištění zoubků. Jaké používáte kartáčky? A pastu?

kko
18. únor 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s čištění zoubků. Jaké používáte kartáčky, jestli hned od začátku používáte nějakou pastu. Díky moc.

kutcher
18. únor 2010

v tom DMku je uplne stejna sada muze stat neco okolo 65, 70kc? vic snad ne kdyz to na tom plavani mame za padesatku....

vendulka
19. únor 2010

a co tam jen prosim vas vsechno za kartacky?Jeden ten gumovy a druhy bude teda se stetinkama a ten treti?Ktery se ma spravne pouzivat kdyz uz mame 7 zubu?

kutcher
19. únor 2010

no pri 7 zubech pokud jsou vzrostle jen z pulky tak silikonovy kartacek, ale jestli uz je ma normos venku, tak uz jemny stetinovy. no v ty sade to je jak pisu 1. ma jen vystupky kolem dokola je takovej macatejsi ten neslouzi k cisteni,; ale je to stimulant pro nateklou dasen a kdyz ma prcek chut neco ohlodavat, tak mus tim promasirujem dasen... pak je tam ten silikonovy kartacek a stetinovy.

vendulka
19. únor 2010

kutcher, diky...ale pastu zatim nemusime, ne?ta zase tolik dulezita neni...
my jdeme k zubari az 31/3, tak jsem pomalu s tim chtela zacit aspon trosku, nez nam k tomu viuce rekne dr.

kutcher
19. únor 2010

to vis ze nemusis... bohuzel u nas co doktor, to nazor. uvidis. neslysel tu nahodou nekdo o tech florovych kapkach? Uzivate nektera?

germik
19. únor 2010

ahoj, my tiež mame sadu z DM, kupila som ju asi v 6tom mesiaci, su tam 3 ks - dva su gumové na dasničky a na prerezavajuce sa zubky /jeden je s dlhšími gum.štetinkami/ a tretia je klasická malá detská kefka.
Nám teda tie dve gumové strašne pomohli ked nam vychadzali zubky, malá nechcela ani za svet žiadne detské kusátka a takto si kefku vzala do ručky a sama masírovala kde ju bolelo 😉
My zúbky čistíme asi od 7mesiaca, ale to už sme mali 8 zúbkov, používame makku detskú kefku a aj detskú pastu Elimex /mne zase zubarka vravela že by som mala malej davat aj trošku pasty - davam ale fakt troooošinku/
Neviem ako u vás, ale malá čistenie zubkov neznáša, bojujeme spolu každé ráno aj večer 😠
Ale doktorka vravela,že radšej nech sa trošku pojeduje pri čistení ako by sa jej mali v rannom veku pokazit a mali by jej vrtat...že to by eštelen vtedy bola katastrofa.. 😉

kutcher
19. únor 2010

nas malej cisteni zboznuje. Vezmete mu kartacek a mate o bolehlav postarano, ale je pravda, ze to zacal mit rad az po tom, co jsme si zuby cistili navzajem a kdyz o to zacal mit zajem, vzdy jsem ho posadila pred zrcadlo a on byl tak krasne dusledny - asi chtel prekonat toho chlapecka proti sobe 😀