Čistící ubrousky na zadeček, jaké máte oblíbené?

misska1
10. srp 2013

Jaké máte oblíbené čistící ubrousky na novorozeně? 🙂

kamino
10. srp 2013

BABYLOVE z DM,ty bile jemne...zatim nejlepsi,Pampers fain,ale drazsi,po obycejne vode se mu delala vyrazka...ja na ne nedam dopustit 😉

nadja73
10. srp 2013

taky pouzivame Babylove a Pampers, ale kdyz byly holky male, tak do pul roku, tak jsme vzdycky i po curani (pri vymene pleny) domyli pod tekouci vodou a na zaver pipinku vycistil olejickem od zbytku stolice nebo kremu, coz delame do dneska u obou holek. Btw. deti milujou myti prdelky pod tekouci vodou😉

olusenka
10. srp 2013

ty nej jsou pro mě Huggies Pure. Jak materiálem, tak vlhkostí. Jsou jakoby jemňounký papír, vlhké dostatečně. Zkoušela jsem i všelijaké jiné různé třeba Babylove z DM, Pampers, Penaten z Německa a jiné, ale byly na mě málo vlhké, taky materiál mi přišel spíš už jako látka... Sice se Huggies hůř asi vytahují, ale pro mě nejlepší. Stejně je už dlouho používám méně, nejvíc používám Perlan a mycí olej Medvídek a vodu. To plánuju i na druhé miminko, a to hned od narození. Už mám koupenou i druhou ředící lahvičku na "Medvídka". Škoda jen, že jsem o něm nevěděla dřív, je to bomba.

kamino
10. srp 2013

@olusenka Ten Medvidek je tedy olejicek? A ten namichas vodou a smesi pokapes Perlan z lekarny? A to si pripravis,nez jdes prebalovat? Huggies mi vadily prave proto,ze se mi trhaly s sly spatne vytahovat...

mitote
10. srp 2013

Pampers Sensitive 🙂

olusenka
10. srp 2013

@kamino ne, kdepak. Tak si najdi přes nějaký vyhledávač mycí olej Medvídek. je to kosmetika Eoné. Znám to tady z MK. Přikoupíš k tomu ředící lahvičku, do té naliješ olejíček na rysku, doleješ na druhou rysku převařenou vodou, protřepeš, hodně pokakaný zadek otřu vlhčeným ubrouskem, a na zbytek použiju tu netkanou textilii Perlan (oni k tomu olejíčku prodávají taky suché ubrousky Perlička, což bude asi něco jako Perlan, ale já Pervin-Perlan koupím v lékárně velký balík, nastříhám na menší, myslím, že by to mohlo vyjít levněji než ty ubrousky Perlička, nepočítala jsem to přesně, nesrovnávala; a Perlan používám navlhčený vodou i na utírání pusy po jídle) a nastříkám tu hotovou emulzi z ředící lahvičky na zadek a setřu.
Hotová emulze by se měla prý do druhého dne spotřebovat, ale mě vydrží déle, nechávám to (pokud nejsou extrémní vedra a nešlo by navíc o novorozence, tam bych asi dělala vždy novou každý den).

kamino
10. srp 2013

@olusenka dobry napad😉 diky😉

anina32
10. srp 2013

U nás už kupujeme jenom Huggies😉

mili01
10. srp 2013

@olusenka tak já to schválně srovnala 🙂
Našla jsem na netu suché ubrousky Perlička 50 ks rozměr 12x19 cm za 39,- Kč (=1 ks ubrousku za 0,78 Kč). Dále jsem našla Pelan/Pervin - 100 ubrousků v rozměru 50x90 cm (z toho lze nastříhat 20 kousku srovnatelné velikosti s Perličkou), t.j. dohromady 2000 ks za 549,- Kč, (= 1 ks ubrousku za 0,2745 Kč). Dále ještě Perlan/Pervin v roli 50 cm široké, 100 m dlouhé, z toho lze nastříhat cca 2104 ubrousků rozměru 12x19 cm, cena role je 538 Kč (= 1 ks ubrousku za 0,2557 Kč).
A ještě jsem chtěla srovnat kupované ubrousky - Huggies v akci třeba teď v Intersparu, 6 balíčků za 189,90, v jednom balíčku 64 ks (= 1 ks ubrousku 0,4945 Kč). Pampers Naturally Clean teď v akci třeba v drogerce Teta 4 balíčky za 99,90, 64 ks v balíčku (= 1 ks ubrousku za 0,39 Kč). Nevím z hlavy, kolik stojí DM Babylove (hlavně záleží, jaký máte kupon na slevu, bez kuponu je v podstatě nekupuji), tak když máte někdo aktuální cenu, můžete dodat info ať vidíme, kolik by šlo ušetřit.

olusenka
11. srp 2013

@mili01 já kupuju ještě jiný, Perlan 200ks rozměr asi 0,42x0,48m, nastříhám na 800ks. Stojí asi 530Kč. Ale musí se k ceně ještě připočíst cena za ten mycí olej. Kdysi jsem používala jen Perlan s vodou, ale na starší mimčo už to pak jde špatně dolů, s tím mycím olejem to jde perfektně. Nebo jsem taky kupovala ještě před Perlanem ty vatové obdélníkové tamponky buď z Lidlu nebo DM, ale je to vata, pouští to chlupy, takže na spodek to není ideální.

dasty79
11. srp 2013

Pampers a Babylove z DM 🙂

lv
11. srp 2013

albert sensitive

martinakl
11. srp 2013

Perlan a voda 🙂

adelka21
11. srp 2013

Babylove z DM

martinakl
11. srp 2013

@olusenka Na jak dlouho ti vydží lahvička toho medvídka?

diniki
11. srp 2013

My jsme používali pampers sensitive a spokojenost. Vyzkoušela jsem i huggies a s těmi jsem spokojená nebyla - malá pak měla dost červenou kůžičku. Nejlepší je opravdu čistá voda, hlavně po stolici. Radila bych nekupovat toho víc do zásoby a raději prozkoušet. Každému miminku vyhovuje něco jiného. Je zvláštní, že se po obyčejné vodě dělala někomu vyrážka - to musela být v té době nějaká agresivnější (tvrdá, více chlorovaná). Já vodu opravdu preferuji. Pak samozřejmě otřít ručníkem, jen zlehka poklepat a nakonec preventivně namazat např. bepanthenem. Je sice dražší, ale narozdíl od ostatních krémů neobsahuje parfemace a zinek, které dětské pokožce nesvědčí. Tak ať vybereš to nejlepší a miminko není opruzené.

janinek
11. srp 2013

Vodu nebo mokry perlan/perlicku ci latkove ubrousky, peru s latkovymi plinami, takze mi vydrzi hodne dlouho.

misska1
autor
11. srp 2013

@diniki takže asi vyhrají Pampersky sensitive a možná koupím i Babylove z DM 🙂 A Bepanten si chci koupit na 100%. Ono co by jsme neudělali pro ty naše miláčky 🙂

eficenka
11. srp 2013

@misska1
nejlepší za mě - látkové ubrousky, které namočíš ve vodě a otřeš.. nebo přímo umyješ v umyvadle prdýlku miminka. hodně miminek se začne opruzovat právě díky vlhčeným ubrouskům ( četla si někdy jejich složení?! )
http://www.anavy.cz/latkove-ubrousky/

martinakl
11. srp 2013

@janinek Já taky perlan peru s plínama. Ale jen ten počůraný. Pokaděný vyhazuju, protože nelátkuju, pleny mám jen na přebalovák, na otření a tak, takže je neperu zas tak často a dost by to tu zasmrádlo 😀

Jinak z krémů na prdelku se mi nejvíc osvědčila obyčejná Rybilka. Opravdu u nás lepší než Bepanthen.. Ale ono je to u každýho jiný.. Pak taky Sudocreme.

misska1
autor
11. srp 2013

@eficenka dá se to koupit normálně v lékárně? Podívám se po nich 🙂

dzejnab
11. srp 2013

BABYLOVE z DM jsou jedny z mála, které nám nevadily a malá neměla opruzený zadek

krystalka
11. srp 2013

@misska1 - nám se osvědčily Babylove z DM, ale na novorozeně jsem je nepoužívala prakticky vůbec, pokud to jenom trochu šlo, tak jsem mu opláchla v umyvadle zadeček čistou vodou - i třeba v nákupním centru - ale tam jsem nechodila s novorozenětem, později jsme používali ubrousky jen někde venku, když se pokakal...ono když si přečteš to složení, tak se ani nedivím, že má po nich spousta dětí vyrážky....ale zato jsou výborné na uklízení a čištění čehokoli doma - jdou s nimi krásně vydrbat zašlé vypínače a zásuvky, zamaštěné knoflíky u sporáku a spousta dalších věci 😉 . Ale sem tam,jako krizovku, jsme je používali, pak když byl větší, tak spíš na otření opatlaných rukou apod....

irinka
11. srp 2013

My používáme pampers zelený nebo oranžový, nebo huggies natural care. Na zadek máme Sebamed. Měla jsem jednou i ty babylove z DMka a ty nám nevyhovují

misska1
autor
11. srp 2013

@krystalka já chci napřed omývat jen vodou 🙂 Ubrousky spíš na cestách 🙂

krystalka
11. srp 2013

@misska1 - to je jasný 🙂 , ale stejně to asi budete muset vyzkoušet, ono každému sedí něco jiného, u nás byly nejhorší právě třeba ty Pampers sensitive...ale prošly třeba i ubrousky z Lidlu, stejně jako plenky, teď si nemůžu vzpomenout na tu značku, už je to přece jen několik let 😉

ajina17
11. srp 2013

nám sedí od mainka všechno,ale nej jso asi pampers sensitive a babylove z DM 😉

speedygon
11. srp 2013

My neměli problémy s žádnými ubrousky, co jsme vyzkoušeli, ale nakonec jsme zůstali a nadále budeme u Babylove-ty bílé. Bez kuponku jsou levnější a když máš ještě slevu, tak super kup. Nejsou parfemované, jsou jemné a velikostně akorát, vlhké taky rozumně.

misska1
autor
11. srp 2013

@krystalka tak Lídl má kvalitní výrobky 🙂 Jak tam půjdu zítra tak to tam omrknu 🙂

jasminy
11. srp 2013

U nás jen Babylove z DM. Zkoušela jsem Pampers, Huggies, něco z Kauflandu, ale zůstala jsem u DM.