Co kupujete pro své mimi za kosmetiku?

gandy
8. čer 2007

Ahojky holky, toto téma jsem tu nenašla a chtěla bych se zeptat co kupujete pro své mimi za kosmetiku. Nemám s tím zkušenosti nevím co je dobré co ne a abych něco nekoupila zbytečně, nebo aby mi zas něco nechybělo.
Děkuji moc za rady.

luciferdik
14. čer 2010

My používáme Johnson´s, koupel, krém, mléko, šampon a bez problémů, od malička. Řekla bych, že je to miminko od miminka. Jo a nám se malej osypal po kosmetice Hipp. A třeba ubrousky na prdelku snáší jedině Huggies Pure, žádný jiný a samozřejmě nesmím je používat často.

stelinecka
14. čer 2010

My od počátku dáváme do koupele BalneumHermal, je to olejíček, takže krásně promastí a po koupeli už není třeba mazání. Když se stane, že dojde, tak malou vykoupu jen v čisté vodě a po koupeli namažu krémem od Biodermy ABCderm Hydratant. Jinak na zadeček se nám nejvíce osvědčil Sudocrem, nejdříve jsem používala Rybilku a Bepanten, ale když malé rostly zoubky a měla řidší kakání a opruzeninky, tak spolehlivě zabral Sudocrem. Zabral nám i na potničky 🙂

exupery
14. čer 2010

Mi pouzivame od narodenia weledu a sebamed,komercnim kozmetikam ako je nivea a Johnsons moc neverima ani mi to doky neodporucal,som totiz atopik a mohla by byt aj mala...skusali sme parkrat oriflame a celkom fajn,ale radsej ostavame pri sebamede,aj to kupeme sice kazdy den,koli rezimu,ale len cistou vodou,a ked tak tak mydielkom telicko,gelom vlasky,pretoze ich mame pozehnene a potia sa nam...a potom na striedacku telove mliko sebamed alebo olej weleda,a na tvaricku,alebo ked je nejaky problem excipial...
Krem na zadocek nepouzivame takmer vobec,radsej sup pod sprchu...utierky len ked je nutnost.

luciferdik
14. čer 2010

@exupery - já bych řekla, že "komerční" kosmetika je všechna jmenovaná. Ale samozřejmě, že když máte nějaké předpoklady k ekzémům apod., tak bych taky vybírala opatrně.

Jo a s tím krémem, já malému prdku taky sprchuju, ubrousky používáme na cestách anebo, když to jinak nejde, ale krémem prdku teda mažeme, aspoň občas, třeba teď v těch vedrech by jinak měl problém. Používáme Rybilku, Aviril.

lidiab
11. črc 2010

Dostala jsem od zname telove mleko a olej Hipp. To telove mleko tak neskutecne intenzivne "voni" ze bych se asi bala ho na miminko namazat 😒 Namazala jsem si to na paze kolem poledne a jeste ted to citim. Vubec nevim zda ho budu pouzivat. Olej jsem jeste nezkusila, ale zda se ze ma stejnou parfemaci 😒 Asi pro mimi koupim neparfemovanou kosmetiku Ultra sensitive z DMka, vsechno ostatni (vcetne Weledy) mi smrdi 😝

miracle
13. črc 2010

@lidiab
Mne sa Hipp vona paci, taka babatkovska. Malemu nic nerobil a to mal problemy so suchou pokozkou

kjajule
14. črc 2010

Máme taky Hipp a spokojenost velká 🙂
Chci se zeptat jestli máte někdo zkšenosti s olejema do koupele (olejovou koupelí) ... slyšela jsem že se pak už nemusí mazat. Chtěla bych to střídat aby jsme nemazali po každém koupání...Poradte a doporučte nějaké přípravky díky. 🙂

vendulka
14. črc 2010

My mame celou kosmtickou radu na dceru od BEBE KLORANE a maximalni spokojenost, je to hypoalergeni a je levnejsi nez sebamed, kterej mi vubec neprisel buhvi jak dobrej, na zadecek pouzivat utriprcky z DMka ty babylove bile

zlatouch
14. črc 2010

kjajule - olej do koupele je fajn, hezky promastí pleť, ale děsně zaprasí celou vanu 😀 Já už to vzdala, v malé vaničce se to dalo, ale mýt po každém koupání saponátem velkou vanu odmítám 🤐 Značka Saloos je fajn 😉

kjajule
14. črc 2010

@zlatouch my koupeme v malé pořád máme tu z Ikei a malej tam sedí a je spokojenej...
kolik se tam toho leje? a doporučíš mi přímo nějaký? díky 🙂

vendulka
15. črc 2010

@kjajule teda my v te vanicce z Ikea, kterou jsme meli uz nekoupeme asi pul roku 😀 v sede to neni ono, uz koupeme normalne ve sprchaci 😀

zlatouch
20. črc 2010

@kjajule Ahoj, my meli tenhle: http://www.salus-mh.cz/sortiment.php?druh=koupe... Jinak vhodna je pry taky levandule a pak ty ruzne citrusove. Staci troska, par kapek 😉

kjajule
20. črc 2010

@zlatouch díky vyzkouším 🙂

beruska2x
20. črc 2010

@kjajule Bubchen ma olejovou dvoufazovou koupel, je fajn a nezaprasi tolik vanu 😀

kjajule
21. črc 2010

@beruska2x díky já na ni mrknu 🙂

janavvvv
25. únor 2011

na našeho prcka jsme používali tohle http://kosmetika-atok.cz/koupelovy-olej-hermank... - spokojenost

martinuska77
30. kvě 2011

My používáme na naši malou tuhle kosmetiku s obsahem Aloe vera: http://www.produkty-aloe-vera.cz/aloe-vera-pro-...

bylinka78
15. čer 2011

Osvědčila se mi do té doby neznámá kosmetika Manufaktura. Je super. Na Mařenku používám od narození jejich čistý olej na promazání a myju jí tělíčko jenom občas mýdlem, ale hlavně každý den vodou .... Mají ještě další všelijaké lahvičky, pro nás zbytečné, ale vypadají dobře 🙂 Nádherně pak Maruška beruška vonííííí .... i když vlastně všechna miminka tak nějak voní sama ... Když se zrovna nepok ..... :D S Johnsonem jsem nebyla spokojená už v porodnici. Blbé je, že mi tam nedali na výběr. Naštěstí jsem nepobyla moc dlouho. Jinak za péči v Podolí velice děkuji úplně všem !

bylinka78
15. čer 2011

Jukněte na www.manufaktura.cz 🙂 ...... tady jsem si vybrala i pro sebe.

romcovaklarka
10. srp 2011

Můžu se zeptat, když se doporučuje mazat miminko obyčejným olivovým olejem (teď mi to např. doporučovala paní na vaničkách, ale zapomněla jsem se jí zeptat), tak to mám vzít ten ze sámošky, k jídlu? Nebo se dělá nějaký na miminka? Díky 🙂

jankaslamka
10. srp 2011

@romcovaklarka ten olejcek kupis v lekarni napriklad..urcite nie ten, ktory je k jedlu 🙂 aj v drogerii sa daju kupit, ale taky najobycajnesi je v lekarni

romcovaklarka
10. srp 2011

@jankaslamka Teď jde ještě o to, jestli ten olej z lékárny nebude ten samý jako Extra Virgin ze sámošky, jen s nálepkou "pro miminka" a šestkrát dražší 😅 Ale mrknu na to, dík 🙂

jankaslamka
10. srp 2011

@romcovaklarka no to je inak dost mozne 😀 ale ja co som kupila tak nebol taky mastny ako ten "kuchynsky"

romcovaklarka
10. srp 2011

@jankaslamka Tak to jo, tak asi to nebude úplně to samé - radši fakt vezmu z lékárny 🙂

leena24
21. říj 2011

Soutěž o Dětské tělové mléko LANDER s Aloe Vera
http://dikulka.pise.cz/146417-soutez-o-detske-t...

slucky
29. led 2012

ahoj používá někdo nějakou biokosmetiku bez parfemace?

zlatouch
31. led 2012

@slucky určitě, např. olejíčky a balzámy od Saloos.

slucky
1. únor 2012

@jankaslamka tak já jsem byla uz ve 3 lékárnách a olivový olej obyč. neměli

nikola87
27. kvě 2013

Dobrý den, my od malička používám dětskou kosmetickou řadu o Bübchen. Je testována v německu a je to velice dobrá značka. Je hlavně z přírodních materiálů a né z žádných parafínovaných olejů.Protože po těchto látkách se na dětské pokožce ucpávají pory a pokožka nedýchá.

stepak
27. kvě 2013

Můžu doporučit oleje od Saloos. Dělají i dětské kazety. V jedné najdeš pomádu na rty, dětský měsíční, uvolňující olej, olej do koupele...Je toho spousta. Vynikající to je i po koupání jenom tak pro natření, aby děcka neměli suchou pokožku.
Co se týče kvality produktu a účinku preferuji tělová mléka a krémy od Panthenol a myslím, že v pořádku jsou i EUBOS, ale je to hlavně o účinku na individuální pokožce miminka/dítěte 🙂