Co kupujete pro své mimi za kosmetiku?

gandy
8. čer 2007

Ahojky holky, toto téma jsem tu nenašla a chtěla bych se zeptat co kupujete pro své mimi za kosmetiku. Nemám s tím zkušenosti nevím co je dobré co ne a abych něco nekoupila zbytečně, nebo aby mi zas něco nechybělo.
Děkuji moc za rady.

lucias1
8. čer 2007

Ahojky Gandy......

Je toho spuosta.......já taky nevěděla co koupit. 😉
Nejdříve jsem chtěla používat Johnsons,ale každý mi říkal že potom mají děti vyrážku ☹
Tak jsem nakoupila kosmetiku Bübchen.Ale v porodnici na malou používali jedině Johnsons a nikde žádná vyrážka 🙂
Takže jsem přešla na Johnsons a jsem velmi spokojená 😵

gandy
autor
8. čer 2007

Koukala jsem na Johnson nebo Nivea. Myslím že hned po porodu asi je třeba jen olejíček po koupání, něco na opruzeniny zadečku a ????? Mýdlo na koupání asi se nepoužívá zezačátku, co??? Já vůbec nemám představu??? Používá se třeba ještě pudr. 😲

anavka
8. čer 2007

Tak my to máme s Johnsons naopak. Také jsme ho měly v porodnice, poté i doma, ale malá se po něm vždycky oprudila a i má doktorka mi ho moc nedoporučovala, tak nevim. Malá má citlivou pokožku, takže kosmetiku od Nivei, co jsme doma měli připravenou skoro vůbec nepoužíváme. Na zadeček jedině Rybilku, do vody Linolu a promašťujeme mastičkama udělanýma v lékárně 🙂 Já bych toho zatím moc nekupovala, uvidíš až se mimi narodí, jak na to bude reagovat a přikoupit nebo koupit něco jiného můžeš vždycky 😉

lucias1
8. čer 2007

Takže postupně:
Olejíček používám,ale gelový....přesný název Johnsons baby oil gel s vůní heřmánku,nebo květin.Krásně voní,stačí jen trošička a malou tím celou promažu.Sice jen na něm napsáno,že se má nanášet na mokré tělo po koupeli,ale používám ho i ráno když malou převlíkám z pyžámka.Takže velmi spokojená 🙂
Mýdlo na koupání u tak malých dětí nemusíš používat,nebo se spíš nemá.Stačí jen čistá voda,ale já přidávám do koupele Johnsons baby moisturising bath,je to pro zvláčnující koupel,takže má malá při koupání pěnu 🙂
A na zadeček používám Rybilku dětská mast proti opruzeninám.A to je vše,pudr nepoužívám.

jjitulina
8. čer 2007

my používáme po koupání modrý olejíček Aviril,občas promastím modrou indulonou,na prdku máme rybí mast míchanou v lékárně.Dětským mýdlem meju celý tělíčko i s vláskama každé tři dny,jinak pouze vodu.Značková kosmetika nám nějak nesedí.

zuzka1000
8. čer 2007

Připojuji se k Anavce Johnsons mi nepříjde moc kvalitní (ohlasy i z mého okolí). Můj malej se vždycky oprudil a to i po Nivee, od Nivei je výborný krém proti opruzeninám a to je tak všechno. Buď SebaMed anebo Bubchen, v porodnici ti asi budou dávat Johnsons, protože podporuje porodnice takže to musejí používat. Nejlepší je vyzkoušet a uvidíš sama.

kristi
8. čer 2007

u nas je to jednoduche - na koupani detske mydlo, a obcas treba seba med vyzivny krem. Jinak prdku ji nemazu, pac neni proc

lucias1
8. čer 2007

Tak vidíš,je to těžké 😅
Nejlepší je opravdu vyzkoušet a uvidíš sama 🙂

gandy
autor
8. čer 2007

Holky děkuji moc. No tak asi opravdu co miminko to něco jiného.

bielanevesta
8. čer 2007

Ja mám pre malú pripravený olejíček a šampón s kúpeľom v jednom od Nivey, tak dúfam, že som to nekupovala zbytočne. A ešte tak pre istotu mám aj olejíček Aviril a na prdelku Rybilku a Bepanten. Tak som zvedavá ako to bude malá znášať. A u nás v porodnici používajú tiež Johnson, ale majú aj napr. mydielko Nela Batole a na prdelku Bepanten tak asi budem radšej používa´t to 😵

dasap
8. čer 2007

ahoj gandy. myslím že do začátku kup spíš míň než víc. nám jsou teprve dva měsíce, myju zatím vodou a pokud je nejhůř tak dětským mýdlem. Tělíčko mažeme olejíčkem od Hippu (je to směs sezamového a mandlového oleje + parfém), dostala jsem ho, ještě jsem koupila čistý slunečnicový z lékárny, ten teda ale fakt nevoní🙂 jinak je taky dobrej. Na prevenci opruzenin se mi výborně osvědčuje Rybilka, a když se stane že to má trošku víc začervenalý, dám den nebo dva Bepanthen, ten je lepší, ale taky dost drahý. Je ale výborný i na bolavé bradavky, takže ten bych Ti doporučila vzít už do porodnice.
V porodnici koupali v nějakém koupelovém šamponu Johnson, který se pak nemusí oplachovat, což mě tedy dost vyděsilo. Když se mimi prvně koupalo, celého od mydlinek ho vytáhli rovnou do osušky. Pěkně děkuju teda 😝

akcul
8. čer 2007

Ahojky,
tak my používáme všechno od Nivei. Mýdýlko na koupání - to ale střídáme, jednou koupeme v čisté vodě, jednou mýdlem. Tělíčko mažem tělovým mlíčkem a obličej krémem a na prdelku používáme ochranný krém. Používám i vlhčené ubrousky stejné značky. Jsme s Niveou moc spokojení. Na Johnson jsem taky neslyšela moc chvály. Ale opravdu to chce vyzkoušet. Zkus se třeba zeptat v lékárně, jestli nemají nějaký vzorky, ať můžeš vyzkoušet, co se ti bude líbit a mimču vyhovovat. 😉
Ještě k těm olejíčkům a pudrům - nám teda dětská doktorka řekla, že už se moc nedoporučují, protože ucpávají póry. Ale co doktor, to názor.... 😒

gandy
autor
8. čer 2007

Já samam sjem s Niveou dost spokojená, skoro jiné krémy nepoužívám, tak sjem to taky všechno chtěla od Nivea, ale co vyhovujem mě nemusí mimču, tak asi opravdu uvidíme. Dík moc za rady

zevina
8. čer 2007

i sestřičky v porodnici Johnson moc nedoporučovaly, ale stejně tak modrý olejíček Aviril (může být alergická reakce na heřmánek) osvědčila se nám modrá indulona, dobře ji snáší i děti s citlivou pokožkou nebo ekzémy 🙂 tu jsme používali asi těch 6 týdnů + občas dětské mýdlo, pak jsme vyzkoušeli Niveu, kterou jsme dostali, vyhovuje 🙂
bavila jsem se o tom s kožní lékařkou, indulonu schválila a pak mi doporučovala dětský Dove, prý taky velmi dobře snáženlivý, případně z dražších přípravků I-care nebo Physiogel (na citlivou nebo alergickou pokožku)

drago
8. čer 2007

🙂 Ahoj holky. Taky jsem ze začátku nevěděla co mám koupit malé za kosmetiku. Používám od johnsna kr. spr.gel, balsám nám dokt. nedoporučila, takže po koupeli masíruju ol. olejem z lékárny a na opruzeniny je super bepanthen, sebaMed, a pak taky v lékárně dělaná rybí mast.Ale opravdu je nejlepší vyzkoušet, každý miminko je jiný. 😅

jana.1
8. čer 2007

Co jsem vyčetla: Novorozeně nekoupat v mýdlu a pěnách a parfémovaných věcech, stačí čistá voda, lze používat mycí olejíčky nebo namazat olejíčkem po koupání - třeba olivovým. Nemusí se koupat každý den. Dětská pokožka je výrazně citlivější než dospělá a krom toho na žádnou drogérku není zvyklá. Někomu se sice nic nestane, ale jiné děťátko si to třeba pěkně odskáče a to nelze předem odhadnout. Takže méně je více. Na opruzeninky pomáhá každému něco jiného. Rybilku, Bepanthen, Podolskou mast, Ondřejovu mast, Imazol, Infadolen... každému pomáhá něco. Ale chce to ten zadeček hlavně větrat a mít v suchu, aby se nepařil. Já mám pro začátek Rybilku a Bepanthen.
Před koupáním se samozřejmě zadeček nejdříve omyje. Mýt se musí i tak.. 😀
Pokud se do koupele přidá třeba odvar z ovesných vložek, bude prý kůžička vláčná a hebká. V tom se můžou koupat i atopici, takže v pohodě.
O Linole jsem četla už několik doporučení, ale na příbalovém letáku je uvedeno, že je to lék a způsob dávkování po omezenou dobu. Ale prý nejsou známy nežádoucí účinky..

Pro info:
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2005/0...
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2004/0...
pouze příklady pro inspiraci:
linola
http://www.lekarna.cz/p/leky-volne-prodejne/lin...
lavera
http://www.lavera.cz/produkty/baby-kinder
http://www.lavera.cz/produkty/baby-neutral
http://www.lavera.cz/slozeni.php
http://www.lavera.cz/kde.php
weleda
http://www.weleda.cz
a-derma
http://www.proalergiky.cz/eshop/115.html

jana.1
9. čer 2007

O Induloně jsem taky celkem často četla, že je OK - koupím jí - tu modrou prý. A na těchto stránkách je kromě A-dermy i ten Physiogel, Avene a další..
http://www.proalergiky.cz/eshop/lecebna-kosmetika/
Mimi samozřejmě nemusí být alergické, ale citlivou kůžičku má. 😉

jana.1
9. čer 2007

Balmadol i Linolu může předepsat dr. a pak to vyjde levněji. Obojí je lék, ale koupat se v tom může v pohodě. Znamená to prý jen to, že je to klinicky testováno. Třeba ten Balmadol je vlasntně jen parafín a mandlový olej.. Komu vadí i parafín, že je z ropy, může si ve zdravé výživě a podobných obchodech koupit třeba tu olejovou koupel od Lavery. Pěnivý gel od A-dermy bude asi spíš na umytí třeba zadečku a na celé tělíčko budou asi zprvu stačit ty olejové koupele, co nevysušují a nechávají ochrannou vrstvu..
Emoliencia - K nejdůležitějším emolienciím patří bílá vaselina, parafinový olej, sojový olej, mandlový olej, rybí olej, kyselina linolová a močovina (urea). Všechny působí do určité míry okluzi (tj. neprodyšný film na kůži). Čím je okluze větší, tím je menší ztráta vody a její vyšší doplnění.
http://otc.medicina.cz/index.pl?i=3&l=23
Kdo by chtěl i opalovák, tak pro kojence znám Micro Sun (Daylong) a opalovák od Lavery. Oboje faktor 30. Jinak ale miminko samozřejmě nemá být venku, když to opaluje (nejen na sluníčku).

siloe
9. čer 2007

tak se přidávám k tomu,co tady předemnou psala jana.1.Myslím si,že mimi není potřeba patlat nějakou chemií. Novorozeňátku stačí koupání v čisté vodě tělíčko i vlásky,dyť není špinavé,od čeho asi 😉 po koupání se na tělíčko může použít nějaký olejík,já používala doma dělaný třezalkový,nebo v lékarně koupený olivový.Zadeček po kakání je dobré umývat žínkou,plínkou,namočenou ve vodě s trochou olejíčku.Vlhčené ubrousky nejsou třeba/max.na cestování/,je to další chemie navíc a podporují vznik opruzenin :( na případné opruzeniny jsem dávala rybilku a bepanten,dneska na větší mimi dávám modrou indulonu.
Pokud bych chtěla zvolit nějakou kosmetiku,tak určitě něco přírodního
není na škodu si prostudovat obchůdky:
http://www.eclovicek.cz/katalog.php?kategorie=1166
http://www.edenshop.cz/?qu=about
www.weleda.cz
www.ellinor.cz
www.eone.cz
www.nobilis.cz
www.salus-mh.cz

alenahabibi
9. čer 2007

Tak ja pouzivam kosmetiku od babylove a jsem spokojena. Na zadecek proti opruzeninam Bepanthen. Ale chce to odzkouset, jak uz psaly jine holky, kazde mimi snasi neco jineho.

dol
17. říj 2007

Já jsem si pořád stála za Weledou, teď se rozmýšlím i nad Sebamed a Bubchen.

niega
17. říj 2007

No nevim... Mám dojem, že čím míň kosmetiky pro dítko, tím líp. Je tam fůra konzervačních látek (proto to má použitelnost 2 roky), jsou tam parfémy, stabilizátory atd. Proč to tomu miminku, zvláště pak novorozenci, tlačit??? My od narození máme: mejdlíčko (Nivea pro mimi) jako jediná kosmetika, pak slunečnicový (nebo olivový) olej po koupání, používám ho i do vlásků a na obličejík, na zadeček máme rybí mast míchanou v lékárně (oproti Rybilce nemá konzervační přísady) a mast leniens (v období suchosti a olupování kůže). Toť vše...

terezkaaa
18. říj 2007

Tak my jsme nejdřív na tělíčko používali olejíček od Johnsons a objevila se nám po něm vyrážka, tak jsme přešli na niveu-tělový krém a bezva.Na zadeček máme taky niveu a a šampón rovněž od nivei.Na pusinku máme krém,jak jinak-od nivei-proti větru a chladu a dokonce mu po tom zmizela vyrážka.S Niveou jsme moc spokojení.Na tuhle kosmetiu nedám dopustit ani já sama.

tiki
18. říj 2007

Já jsem jako jedinou kosmetiku používala olejíček Aviril, a to jsem Zdisu nikdy nemazala celou. A pak mam mesickovou masticku na prdelku od Weledy. Myslim, ze to bohate staci, jsem rada, ze jsem v kosmetice netopila spoustu penez, nikdy jsme se po nicem neosypaly. Sampon ani mydlo zatim nepouzivame, myslim, ze staci bohate voda a dite je uplne stejne ciste, jak kdybych ho koupala v mydlinkach 😉

kacka79
18. říj 2007

Nám vyhovuje weleda - mastička na prdelku jak píše tiki je super! Jinak seba med taky dobrý, po bubchen máme suchou kůžičku, ale olejíček je taky super - takovej bylinkovej 😉

ria80
18. říj 2007

Ahoj.ja jsem nechtela tu kuzicku zatezovat kosmetikou s parfemama apod.hned od zacatku.Takze na zadecek Rybilku,na telicko i oblicej glycerinovou masticku,sampon Sebamed.Jinak jsem nic jinyho nepouzivala.Ted uz nam to zacina dochazet,jak zacinam s kosmetikou HIPP,ta mi prijde fakt dobra,ale az ted ve 3 mesicich.
Jinak teda olejicky tu kuzi spis vysusujou,to uz je lepsi nejaky krem nebo mliko.A hlavne hermanek,tek muze alergizovat a hodne vysusuje.Mesicek je dobry ale muze taky alergizovat.Chce to nejdriv vyzkouset.

niega
18. říj 2007

ria80: Olejíček vysušuje? Proboha, kdes to vzala???

natalien
18. říj 2007

Niega-my taky nepoužíváme olejíček páč Nellu taky vysušoval, jj, i v lékarně mi to potvrdili 😔 a Ria80 má pravdu 😉
Já používám SebaMed na zadeček, na obličejik krém od Weledy a na tělíčko jsem podlehla reklame a nechala si koupit fialový Johnson - dobré spaní a musím říct, že zatím dobrý - dobrý spaní máme, žádný pupínek a krom toho fakt krásně voní 😵 Niveu jsem taky skoušela - tělový krém a taky spokojenost. Na modrý induloně mi vadí že se špatně roztírá 😅

ria80
18. říj 2007

Natalien 🙂 😉

ria80
18. říj 2007

Myslim,ze cisty olejicek tu kuzicku vubec nehydratuje,a nevsakne se do kuze,jen se pak setre a hotovo.Zvlast kdyz je to mineralni olej,a to je vetsina.Zkousela jsem to sama na sobe a fakt jsem mela tu kuzi takovou suchou.A potvrdila nam to i detska doktorka.
Taky jsem zkousela na sobe kosmetiku Bubchen a osypala jsem se z toho,a to nejsem nejak citliva.Takze mimcu bych to asi nedala.Je to takovy "prevoneny".
Johnson bych taky nekoupila,rekla bych,ze vetsine deti to dela problemy.
Rekla bych,ze miinka nemaji problem s nedostatkem tuku v kuzi,to je problem spis starsich lidi.Miminkum chybi voda a tu jim ojejicek neda.