Co kupujete pro své mimi za kosmetiku?

gandy
8. čer 2007

Ahojky holky, toto téma jsem tu nenašla a chtěla bych se zeptat co kupujete pro své mimi za kosmetiku. Nemám s tím zkušenosti nevím co je dobré co ne a abych něco nekoupila zbytečně, nebo aby mi zas něco nechybělo.
Děkuji moc za rady.

vercak.
7. črc 2009

Dobrý večer, myslim si, že každé miminko snese jinou kosmetiku. Plno maminek není třeba spokojené s Johnsonem a nám zase maximálně vyhovuje. malej se mi naopak osypal po Nivee. Na zadeček používáme Bepanthen a když jsme jednou měli fakt ošklivý opruzeniny po průjmech, tak nám doktorka doporučila Imazol a ten hodně rychle pomohl. Jinak když se malej narodil, tak jsem mu do koupele přidávala i trošku olejíčku (taky od Johnsona) a pak jsem ho ještě mazala. Jinak co se týká krému proti sluníčku, tak určitě nejlépe poradí v lékárně. My máme Daylong Kids, je sice dražší, ale super a voděodolnej.

ewelyne
7. črc 2009

a na slniečko máme sprej z Lavery 😉 je super

martulikk
8. črc 2009

no vidíte, na tu modrou indulonu jsem zapomněla 😀 taky jí už máme doma... ale taky mi to přijde trochu proti srsti... je to krém na ruce a mám jí rovněž zafixovanou z mládí jako "pracovní" 😅 tak uvidíme, jestli nakonec použijeme... jinak ty vlhčené ubrousky jsem nakoupila s různými druhy jednorázových plen, uvidíme, které se nakonec osvědčí... každá maminka říká něco jiného, protože prostě každému miminku nakonec vyhovuje něco jiného 🙂 tak doufám, že ty štosy nepoletí do koše po prvním použití 😀

vercak.
8. črc 2009

martulikk - opravdu každému miminku vyhovuje něco jiného. Já mám i ubrousky od Johnsona. jsou napuštěné krémem a s aloe vera a malýho už nemusim ani mazat a opruzeninky nemá. Jinak ostatní ubrousky, který vám nebudou vyhovovat nevyhazuj. užiješ je perfektně, až budeš miminko krmit zeleninkama. Tak na utírání pusinky a ručiček budou super. No a ostatní kosmetiku přinejhorším využiješ ty. 😵 Ale ta indulona se mi taky moc nelíbí, je to fakt pracovní krém, kterej fasuje můj táta ještě se solvinou v práci 😀

lenousek100
8. črc 2009

Mně ta Indulona přišla taky divná, ale pak jsem si zvykla a mazaly jsme s ní docela dlouho, než jsme přešly na jiné krémíky. A když jsme teď chodily s malou na plavčo, tak tam jedna mamina mazala klučíka doteď jen s Indulonou, prý žádný jiný krém nesnese a to měli všelijaký přírodní, z lékárny - i namíchaný a prý nanic. Mazala ho dokonce i před plavčem než šel do bazénu, aby se neosypal z vody.

Ty ubrousky - my kupujem podle akcí - z těch "lepších" nám žádný nevadily. A můžu doporučit Babylove z DM, mají 2 druhy - zelený s Aloe a bílý sensitive, jsou oboje skvělý, používaly jsme od narození. 4-pack stojí nějakých 160 Kč a pokud máte DMkuponky, tak vyjdou ještě o 60 Kč levněji.

susik77
8. črc 2009

Ahoj, ty ubrousky nam vyhovuji Huggies pure-jsou bez parfemu, bez prisad-a nejsou ani tak drahe-a obcas byvaji aj akce 😉

Na opruzeniny je super Sudokrem-vyhoda je, ze zustava na kuzi, i kdyz se mimco pocura, takze vytvari takovou ochranni vrstvu 😉

martulikk
8. črc 2009

tak mi to nedalo a šla jsem omrknout ty naše zásoby ubrousků 😉 máme Happy sensitive (s aloe vera), pak Huggies pure (no perfume), Hipp sensitive (jen reklamní balíček), Pampers sensitive (heřmánek, neparfémované) a Johnson´s extra protection, tak uvidíme 🙂

susik77
8. črc 2009

martulikk: ono je lepsi vyzkouset vsechny, uvidis, co vam bude vyhovovat. my jsme meli jedine problemy-vyrazky-po Pampers sensitive. Ale kazde mimco je jine 😉 jo, a ty Hipp a Johnsons jsme nezkouseli vubec, tak nevim. Ale huggies pure uplne bez problemu. Zkouseli jsme jeste Sebamed a Klorane-ale jsou silene drahe...

dosa
8. črc 2009

baby, modru indulonu nam odporucila kozna lekarka pre malu, lebo mala ekzem. po indulone sa jej tie supinate flaky krasne vyhladili a ked sa jej aj podari nieco "zakazane" zjest a vyhadze sa, natriem ju indulonou a behom dvoch dni ma zase krasnu pokozku... ona je sice povazovana za pracovny krem, ale to preto, ze je tak dobra na kozu, aj namahanu 😉 kopec mamin z okolia natiera deticky indulonou 😎

maly_prcek
9. zář 2009

Každý, kdo má atopický ekzém, nedá na Indulonu dopustit, stejně jako vám ji doporučí každý kožař - fakt 😉 Komu vadí, že je to Indulona, může si ji vytlačit do jiné krabičky 😀

Chtěla jsem se zeptat, jakým mýdlem umýváte prcka? Máte obyč nebo nějaké spešl? Mně to přijde furt takové zvláštní, dát za "kostku" mydla třeba stovku... 😒

snikol
9. zář 2009

ahoj maminky nechce sa mi citat stranky dozadu,ale mala by som otazku ci novorodeniatko treba vylucne natierat olejcekom,alebo sa moze aj telovym mliekom napriklad bubchen?

tygrous
10. zář 2009

snikol: taky by mě tohle zajímalo, jestli radši olejíček nebo mlíko... Ale do Bubchena bych asi nesla. Sice krasne voni, ale jsou v tom bylinky a asi bych se bala, ze z toho bude maly mit alergii. S Bubchenem pockam, az bude prcek vetsi.

A co kosmetika od Hippu? Mne cela rada hezky voni (sama pouzivam mliko a ted i olej na strie) a obsahuje jen mandlovy a jeste nejaky olej, tak by to melo byt ok, ne? Jake mate s hippem zkusenosti?

josifek
10. zář 2009

ahojky děvčátka u prvního syna před skoro 15 lety jsem používala klasiku battole mýdlo, modrý olejíček a na dubku rybilku.U naší princezničky máme jen výrobky Nivea a na dubku bepanthenol 😉

wali
10. zář 2009

maly prcek - nemusis vyvalit za mydlo velke peniaze, staci, ked je detske a tie nestoja vsetky vela. ja teda mydlo nepouzivam, malu umyvam cistou vodou a mydlo naozaj len obcas, starsieho uz umyvam mycou emulziou, ale ma uz cez 2 roky, takze je to v pohode.

snikol - pri prvom som pouzivala len olejicek, ale skoncili sme s exzemom, potom som sa dozvedela, ze paradoxne olej vysusuje pokozku, co mi prislo divne, ale je to proste tak. no niekto na olejicek neda dopustit. zavisi, co komu sadne. teraz pri druhom dietati pouzivam uz len pletove mliecko, olejicek mam len na uska a pod. a zatial sme ok. takze vazne asi komu co lepsie vyhovuje. a hipp ani bubchen som neskusala, nakoniec som sa rozhodla pre sebamed a ked mame nejaku moc suchu pokozku, tak od biodermy plet. mlieko.

meri
10. zář 2009

Ja jsme měla nakoupenou kosmetiku Hipp, no na doporučení doktorky jsem v šestinedělí používala slunečnicový olej z lékárny.
Hipp nám vyhovuje a taky voní, používam pletové mléko. Na koupaní sprchový gel, ted astrid, myslím, že je to jedno, koupu s ním 1-max2x týdně, jinak jenom každý den v čisté vodě.
Do mrazu jsme použivaly infadonal z lékárny, na sluníčko Daylong baby.
Obrousky zkoušíme různé, vyhovuji nám babylove. První dva měsíce byla nej čistá voda.

snikol
10. zář 2009

vdaka vsetkym za rady.ja som pri prvom dietatku pouzivala na ritku sudocrem.mydlo sme mali bupi a pouzivala som detsky kremik nivea,ale len na tvaricku a podpazusie.inac som nic ine nenatierala.neskor som pouzivala kozmetiku bubchen a pouzivam ju dodnes pre maleho nakolko ma suchu pokozku. 🙂

yanna.o
11. zář 2009

já měla olivový olej, někdy slunečnicový, může být i mandlový. Z lékárny nebo z obchodů z přírodní kosmetikou. Žádné parfémované věci jsem několik měsíců nedávala. Pro jistotu jen..

gingerlady
11. zář 2009

My pouzivame Johnson´s - teda s tou kolekci na spinkani samozrejme kecaj🙂 Maji penu, mydlo a olej. Vsechno naseho maleho vyrajcuje snad jeste vic nez cokoliv jineho😀 Je pravda, ze jsem se Johnsonu bala, protoze ja jsem se po nem osypala, ale malemu naprosto vyhovuje. Zakotvili jsme u mydla na telicko i vlasky a spokojenost🙂

misak78
12. zář 2009

Ahoj maminy,
já před porodem taky nakupovala jednorázové ubrousky, které mi leží ve skříni. Kosmetika byla jasná- jak dermatolog tak pediatr se shodli na SebaMed. Používám jenom tuto kosmetiku. A díky sestřičce z porodnice, která mi dala tip: na celodenní přebalování používám "ubrousky" z Perlanu( což je jakoby ubrousek, k dostání v lékárně a velké balení za cca 500,- straašně dlouho vydrží) a ten po nastříhání do vyhovující velikosti "namočím" lékárenským slunečnicovým olejem. Nejenomže to je na přírodní bázi, absolutně bez konzervantů a jakékoli chemie, ale při každém otření kůži krásně promastí a i bobíky dobře sundá. Na "bonusové" 😀 promazání pak v lékárně dělanou dětskou mast s rybím tukem- jak píše Niega. Vše je přírodní bez konzervantů, malá za devět měsíců nebyla ani jednou opruzená a také ušetřím hodně peněz!

iinuska
13. zář 2009

my pouzivame Johnsons baby telo a vlasky a telove mliecko. Som spokojna 😉

peppapig
26. říj 2009

Odrazuji pediatri v cechach od pudru na zadecek? Docela by me zajimalo, zda se s tim nekdo setkal. Me ho nase porodni asistentka vyrazne zakazala pouzivat

rainee
30. říj 2009

ahojte, pouzivate niektora mydlo oilatum? lekarka mi ho odporucila aj na telo a vlasky pre mimi a okrem toho zasypy Aviril/Batole so septonexom a olivovy olej, na ritku pityol, sudocrem, rybiu mast.
ake mate skusenosti s kozmetikou z DMky - hlavne s radou babylove a alverde?

martulikk
30. říj 2009

peppapig: jojo, doktorka dala zákaz i u nás 😉 ale v obchodech jsou všude...

izabelkak
1. lis 2009

ahoj, my používame oilatum, ale len to čo sa dáva do kúpela, malá mala v 4 týžd. také vyrážky na tváričke a hrudníčku, telíčko umývame premastujúcim gélom od A-derma a krémujeme Biodermou - telový krém Atoderm, výborné vecičky možem odporučiť, na zadoček striedavo sebamed a detskú masť je to ako rybilka...

senja
2. lis 2009

martulikk peppapig A cim to vysvetluji? Sice zasypy take nepouzivam, ale co vim, tak ja jsem byla tezkej alergik uz jako mimi a maminka mi rikala, ze pouzivala jen zasypy, detske mydlo a odvar ze dvouzubce. Jen to na mne platilo. Takze vazne nechapu proc zasypy ne 😖

kozinka
2. lis 2009

Ahojky, jen tak nakukuju a ráda přidám i trošku našich zkušeností.
Od narození jsme koupali každý den, kosmetiku jsme používali Johnsons (zkoušela jsem jednou obyč olejíček dětský a pupínky byly na světě a taktéž nám neseděla kosmetika od Hippu) a do dneška ho používáme, asi v půl roce jsem to začla kombinovat i s niveou a taky spokojenost veliká 🙂 Ono je to fakt o zkoušení a také o tom, že každé mimi má jinou kůži a jinak reaguje na různé značky 🙂
Jinak ubrousky pampers slep and play (asi od 3. měsíce) když byla novorozenec tak jen pampers sensitive a od půl roku už normoš z DM 🙂

klarra
10. pro 2009

Ahoj holky, koupila jsem si na mimi kosmetiku od Alpy Batole - jen nevím, zda ten Dětský olej s olivovým olejem se používá do koupele, nebo až po koupeli. Nikde to nepíšou. Možná je to blbá otázka🙂 ale jí fakt nevím.

soanpe
10. pro 2009

po koupeli 😉

ad zásyp: zkusily jste ho někdy namočit, aby jste zjistily, co to udělá? vznikne z toho hnusný matlavý bahýnko, který podle mě, dusí kůži a může se tam držet mykoza
u holčiček bych se navíc bála, aby ta parvemace nenarušila mikrofloru v pochvě a nezpůsobilo to kvasinkový výtok

crawler
4. led 2010

ahoj...

no já si říkala, že dřív taková kosmetika nebyla a všechny jsme byli mazaní obyč Avirilem a pak zásyp - to je snad dvojka, kterou používaly všechny tehdejší maminy...žádné alergie a vše za pár korun...
dnes mi to přijde spíš jako obchodnický tah - všechny ty drahé kosmetiky, apod.
Osobně se chystám koupit Indulonu a Rybilku nebo něco v tom stylu...tak nevím no...

ivika18
4. led 2010

crawler, něco na tom určitě bude. My jsme první týdny používali na zadek míchanou rybí mastičku z lékárny, prý je lepší než Rybilka, sice fakt moc nevoní, ale byla dobrá, pak taky Bepanthen, ten je taky super. A teď už delší dobu máme Niveu na opruzeniny a fakt jsem spokojená. A po koupání jsme se mazali taky míchanou mastičkou, co nám předepsala MUDr., nebo oliv. nebo mandlový olej z lékárny. Pak už jsem se taky nechala zlákat reklamou, malý naštěstí po ničem neoblezl. A do zásypu bych taky nešla.