Co kupujete pro své mimi za kosmetiku?

gandy
8. čer 2007

Ahojky holky, toto téma jsem tu nenašla a chtěla bych se zeptat co kupujete pro své mimi za kosmetiku. Nemám s tím zkušenosti nevím co je dobré co ne a abych něco nekoupila zbytečně, nebo aby mi zas něco nechybělo.
Děkuji moc za rady.

pebi
18. říj 2007

holky, záleží na vašem názoru, jestli chcete používat kosmetiku nebo vůbec ne, pokud chcete do koupele něco přidat, moc doporučuju koupelovou přísadu cremebad od weledy, mají ji v DM drogerce. je nepěnivá, takže mimčo nemá plné oči pěny a pokožka je po koupeli krásně ošetřená - není vůbec suchá. Pokud nemáte moc peněz, dětská doktorka vám předepíše vše, co k péči o mimi potřebujete.

niega
18. říj 2007

No jasně - je to v rozdílu mezi minerálním olejem a přírodními oleji (slunečnicový nebo olivový). Přírodní oleje se dobře vstřebávají do pokožky, kdežto ty minerální ne a mají tzv. okluzivní efekt na kůži, což je pro většinu miminek spíše špatně. Nicméně máš, Rio, pravdu, že oleje nehydratují - to je proti zákonům fyziky 😀 .
Hele, holky, a jak jste na tom s vlhčenými ubrousky? Jak moc je používáte??? Já jenom na cestách, jinak doma jedeme na vodu z vodovodu a mejdlíčko. 😅

terezkaaa
18. říj 2007

niega-Já vlhčený ubrousky používám vždy.Připadá mi, že tu prdku očistí fakt líp než jen voda.Když jsem malýho ze začátku omývala jen plenou, většinou mu na pokožce zůstal takový mírně nažloutlý povlak tak jsem přešla na ubrousky.Nic drahého to také není, tak těch pár korun za měsíc už mě nevytrhne.A taky je to rychlejší a pro mě pohodlnější 😉

niega
18. říj 2007

Terezko, já přišla z porodnice s tím "ubrouskovým" návykem. A pak jsem si to rozmyslela, páč jsem měla dojem, že mu to prostě na tom zadečku jenom rozšmudlávám. Když použiju vodu a mýdélko, mám lepší pocit... Ale máš pravdu, že to není nic drahého - o peníze fakt nejde. Hele, a když je Adámek zakakanej až za ušima, tak to otíráš tím ubrouskem, anebo ho nejdřív ošploucháš pod tekoucí vodou? A ještě jeden dotaz - po použití ubrousku ho vytřeš dosucha, aby se nezapařil? Sorry za ty dotěrný dotazy, ale jak říkám, ubrousky mám na cesty a vždycky s tím tak nějak zápasím 😒 . Vď.

kar.la
18. říj 2007

Ahoj, my používáme kosmetiku Altermed. Vlhčené ubrousky Pampers a když je potřeba pod vodu, tak utřem od nejhoršího tím ubrouskem a pak teda umyju vodou...

jana.1
18. říj 2007

Já mám na přebalováku nerez misku s vodou a padíky a tím mu to umývám. V koupelně to nejde, je mrňavá, omlátila bych ho tam.. a lízt tam pokaždý nezvládám 😀 vlhčený ubrousky jsem používala v kombinaci s tou vodou, ale jen chvíli. teď už je mám na cestování.

terezkaaa
18. říj 2007

niega, malej má stoličku pořád takovou tužší, takže až za ušima-hihi to nemá 😀
Většinou mi stačí na to největší otření jeden ubrousek a druhým už tak jen do úplný čistoty🙂Už to mám natrénovaný, ale dřív jsem se s tím taky patlala a vypotřebovala 10 ubrousků🙂Pak už ho neutírám-jen namažu niveou a je to🙂

niega
18. říj 2007

Terezko, díky - takže vidím, že to bude chtít asi krapet cviku (o nešikovnosti v mém případě nemůže být ani řeč 😀 😀 !)

ronie
18. říj 2007

taky používám jen ubrousky-měli sme různý, ale nakonec máme tesco-přijdou mi nejlepší a dosucha neutírám-ono to uschne samo v plínce(máme teda jednorázovky)-opruzený sme nikdy nebyli. Já taky teď už spotřebuju čím dál míň těch ubrousků-stejně jak u Terezky máme to tužší, ale dřív sem jich vyplácala hodně 😀 -sem to utírala i pod krkem 😀 😀

jo a kosmetiku používáme niveu-sprcháč a šampon v jednom a olejíček a maximální spokojenost.Nemáme suchou kůži ani jiné potíže. Zkusila sem johnson na dobré spaní a osypali sme se 😝

ria80
18. říj 2007

My teda vzdycky jenom vodu a mydlo(Sebamed).Kdyz je pokakana hodne,tak nejdriv trosku ocistim ubrouskem a pak jeste vodou a mydlem.Kdyz je jenom pocurana,tak otru mokrou zinkou.Kdyz to ma az za usima 😀 ,tak ji omeju pod vodovodem celou,jako v porodnici.Nas teda pred ubrouskama v porodnici varovali,ze ty deti potom nemaji moc hezkou kuzicku.
A my jsme zatim nemeli ani jednu opruzeninu,i kdyz se narodila v tech nejvetsich vedrech.

m.ajka
18. říj 2007

My jsme měli problémy s opruzeninama a protože bepanten je moc drahej, kupuju si v lékárně namíchnou mastičku Lavarizin, tu jsme měli i v porodnici. Můžu doporučit, jinak Johnsons na všechno ostatní.

kacka79
18. říj 2007

Tak my jedeme taky ubrousky, jen když je to až za ušima, strčíme prdelku pod vodu a opláchneme.. a mooc se nám to líbí, máme rádi vodu 😵

pebi
19. říj 2007

taky používám ubrousky, ale po utření čekám, až kůže uschne na vzduchu a až potom něčím mažu a zabalím, jinak se malá oprudí.

esteraa
19. říj 2007

I já přispěju s malou zkušeností : JOHNSSOn jsem používala od narození do ted (11 měsíců) a vše o.k až ted se celá obsypala a mám zákaz od kožního...že prej holčičky v tomhle věku asi do 1,5 roku procházejí hormonálními změnami a některým naskakují reakce,které ale po tom 1,5 roce zmizí.

doporučila kosmetiku SEBA MED nebo KLORANE...já koupila obojí...sebamed teda nevoní a zato KLORANE je super...krásně vám miminko voní i druhý den...a je heboučké...je to malinko dražší ,ale co bysme pro ně neudělaly... 😀

natalien
19. říj 2007

Taky používáme ubrousky z DM-babylove zelené a jsou moc fajn. Když je po... až na zádech tak ji z nejhoršího utřu ubrouskem a jdem pod vodu do koupelny, taky to miluje 🙂

kacka79
19. říj 2007

esteraa a KLORANE maj normoš v drogošce nebo v lékárně??Díky

med
19. říj 2007

Ahojky. My používáme na mytí mýdlo od Weledy - měsíčkové. Po koupání malou trošku natřu olivovým olejíčkem, ale né moc. A na prdýlku dáváme Rybilku. A jsme spokojený, žádný loupání kůže, žádná vyrážka. Ubrousky používám při každém přebalování. Ráno k tomu přidám ještě omytí žínkou nebo mokrou plenkou. Ubrousky jsem začala kupovat v Plusu - růžové balení. Jsou úplně stejné jako Pampers, akorát 3x levnější. Občas koupím i v Rossmanovi Babydream - taky nejsou špatný.

ria80
19. říj 2007

Me prijde,ze Sebamed voni hezky..
KLORANE maji v lekarne,ale je to trosku drazsi.Ja asi od Klorane koupim kem proti zime na oblicej,ten mi pripada tak nejlepsi.

tobisek
21. říj 2007

Dobrý den, švagrová dostala k narození miminka spoustu kosmetiky a tak jestli máte zájem prodává sadu Johnsons baby zvláčňující koupel bez sličky velké balení 500ml, dále Nivea Bady krémová pěna do koupele, johnsons olej s aloe vera, celá sada stojí v obchodě cca 450,- dá jí za 300,- i s poštovným.. jestli máte zájem zájem napište na mejlíka... hezký den Market 😉

janaboris
4. čer 2008

Ahojky,já koupila pěnu do koupele od NIVEA a klasické tuhé mýdlo od NIVEA.Pěnu do koupele jsem použila zatím jen 2x,ale budu jí používat až malej povyroste a já ho budu moct od té pěny osprchovat.
Jinak malého namočím do vaničky,vydělám,namydlím a znovu opláchnu ve vaničce a super.Žádná kožní reakce.
Naše dětská lékařka nám napsala krém LIPOBASE a s ním jsem maximálně spokojená.Příjemně voní,krásně promaže a přitom není zase tak moc mastný.Nešpiní oblečení a jde pěkně umýt vodou.Malej se celej loupal a díky lipobase má během týdne nádhernou vláčnou kůžičku.Na zadeček mažeme sem tam RYBILKU,když má suché rtíky tak mu na to dám BEPANTHEN.Jinak už další kosmetiku nepotřebujem.
Koupila jsem si v lékárně olivový olej, 50 ml za 150kč a letěl do koše.Vše bylo mastné a vůbec mi nevoněl a malému nepomohl...

Stále nevím zda se pěna do koupele oplachuje nebo ne...mám strach aby neměl nějakou kožní reakci.
Maminky jaké máte zkušenosti vy??????

aschin
4. čer 2008

ahoj, moc fajn je take olej Kamilka a mandlovy olej od ceske firmy Saloos. Dobre zkusenosti mam i s levandulovym olejem Eone. Prcku utirame bilymi ubrousky Babylove a mazeme rybi mastickou Babynol. Rybilku jsem vyradila obsahuje parabeny a metylparaben. Myslim, ze takove sragory by v detske kosmetice byt nemely. Spousta firem dokazuje, ze to jde i bez nich.

adriana1
4. čer 2008

Já sem si oblíbyla kosmetiku bübchen. Dlouho sem hledala mastičku proti opruzeninám kterou nemusím smívat 14dní. Od bübchenu je dobrá

lenkazdenek
4. čer 2008

My od narození měly kosmetiku nivea,hlavně pěnu do koupele,teĎ jsme dostaly krém Hipp a taky dobrý,ale až dojde jdem zpět do nivei

krista
18. říj 2008

pajmis • 33tt • 16. říjen 2008 ve 22:02
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jaká značka kosmetiky se nejlépe osvědčila pro miminka??? Slyšela sem, že Johnson´s & Johnson´s není moc kvalitní... ale zase je prej hodně dobrá značka Seba Med... můžete napsat, jakou značku používáte a jak jste spokojené??? Já přemýšlím o nákupu všeho od Seba Med. Tak děkuji za přízpěvky a snad jsem nazaložila tema, které tady už je nebo v jiné diskuzi... nikde jsem tohle téma nenašla, tak snad tu ještě není 🙂

petra.vavra • 1d • 16. říjen 2008 ve 22:07
Od narození Seba Med a mohu jen doporučit, jediné co nedávám je pěna do koupele, to mi připadá zbytečný 🙂...Jediné co jsme používali z jiné řady byl krém na zimu od Nivei, proti omrzlinám a taky jsme neměli žádnou reakci. Johnson jsem dostala jako dárek, jednou jsem ho zkusila a věděla, že to není to pravé ořechové. Myslím, že stejně každá mamina má vyzkoušeno to co jim vyhovuje, takže názory budou opravdu velice různé 🙂. I já na mimčo měla nakoupeno už před narozením a právě ten Seba, kamarádka schvaluje léky a tak po zkouknutí složení řekla, že tam opravdu není nic co by mělo mimi nějak zatěžovat pokožku...

konja • 2d • 16. říjen 2008 ve 22:30
Pajmis: podle mě je to velice individuální, někrteré miminka nesnesou Johnson, jiné mají problém s jinou značkou. Moje obě děti neměli s Johnsonem žádný problém, u syna jsem ho hodně používala. Teď u dcery jsem něco od Johnsona dostala a bez problémů. No ale sama jsem si pro dceru nakoupila výrobky v DM drogerii, jejich vlastní značku. Mají široký výběr, cena je v porovnání s ostatní dětskou kosmetikou přímo skvělá a nedělá nám žádné problémy.Já jsem s tím opravdu hodně spokojená. Chce to asi vyzkoušet co vám nejlépe sedne 😉

jindri • 30tt • Včera v 05:37
Pajmis: já budu používat určitě pouze přírodní kosmetiku, takže Weledu, Original Atok či K.Hádka, vše v minimálním množství, na čerstvé mimi pouze nějaký přírodní olejíček.
Manžel má atopický ekzém, takže na miminko s žádnou chemickou kosmetikou (Johson, Nivea) nepůjdu. 😉

paolin • 2d • Včera v 08:32
Nivea baby nebo Hipp-krem na opruzeniny a krem proti chladu, vetru. na koupani si vystacime se 100% mandlovym olejem nebo misto toho uvarime cerny caj. 🙂

kristi • 1d • Včera v 08:34
cim min chemie, tim lip. Pokud to neni vylozene potreba, tak lepsi nic nepouzivat. Na zadek Bepanthen a jestli je potreba promazat kuzi, tak klidne ten Sebamed.

vetsi deti uz snesou kosmetiku lepe, my pouzivame jen myci gel + sampon od Babylove

konja • 2d • Včera v 08:35
jindri: Weledu nám dali v porodnici a malá se opupínkovala 🙄

mobina • 1d • Včera v 08:35
Na koupání mám Seba Med. Konkrétně šampon a pěnu do koupele. Obojího stačí jen kapička. Používám tak 2x týdně jinak koupu v čisté vodě. Na mazání jsem od narození používala obyč slunečnicový olej a střídala to s modrou indulonou. Na zadeček Rybilku, na opruzeniny se mi osvědčil Imazol a Sodocream. Koupeme jednou za 2 dny.

jindri • 30tt • Včera v 08:48
konja: každému sedne něco jiného 😉

pajmis • 33tt • Včera v 10:28
Holky, dík moc za názory... o zn. Weleda sem nikdy neslyšela a celkem mě to zajímá, takže něco o tom pohledám na netu... Vůbec ani nevím, co všechno je z té kosmetiky potřeba... přemýšlela sem nad tím, že si koupím od jedné značky všechno, co prodávájí... ale zase, co když mi to pak bude doma ležet??? Nedokážu vůbec odhadnout, co je důležité a co ne... 😒

campi • 26tt • Včera v 10:43
Pajmis: několikrát jsem četla, že se na narozené dítě má používat co nejméně kosmetiky. I mytí mýdlem stačí 1xtýdně. Já pořídím vše v lékárně nebo u výrobců přírodní kosmetiky, z drogerie nechci nic.
Sebamed je prý dobrý, několika známým ho doporučovaly dětské lékařky (a před Johnsons a Niveou varovaly).

Vidím to takhle: 1 dětské mýdlo, mast na prdelku, krém na obličej (do mrazu), dětský olejíček (ale nebudu s ním mazat za každou cenu).

Dětskou řadu teď rozjíždí L´Occitane, při posledním nákupu jsem dostala vzorky, tak zkusím po narození na obličejík tento krém: http://www.loccitane.cz/Default.aspx?a=37623&c=....

kristi • 1d • Včera v 10:45
campi, L´Occitane se mi zda na mimino trosku draha, i kdyz urcite velmi kvalitni kosmetika...

campi • 26tt • Včera v 11:00
Kristi: mám z nich dobrý pocit a zkušenost u sebe, i když nejsou úplně přírodní. Ale uvidíme, jak se osvědčí vzorky, co jsem dostala. Obecně bych chtěla u dítěte používat kosmetiku minimálně.

smardik • 39tt • Včera ve 12:05
pajmis já mám pro malého sebamed - známá je lékařka a doporučovala mi že je dobrý a kamarádka s ním byla velice spokojená 🙂. Ale zatím mám koupenou jen dětskou mycí emulzi a ještě chci dokoupit dětský masážní olej. Na prdelku mám koupený bepanthen a dál se uvidí

pajmis • 33tt • Včera ve 13:07
campi - ta značka L´Occitane vypadá že je dobrá 🙂 akorát jak sem viděla tu cenu, tak mi protočily panenky 🙂 je problem, že já sem člověk, který co vidí, to hned chce 😒 takže bych asi v lékarně koupila snad všechno... a pak bych zjistila, že to nepotřebuji... třeba si koupím šampon a moje dítě se narodí plešaté 😀 tak nevím... ale určitě chci koupit bepanthen na opruzeniny a pak nějaké ty věci na koupání, na mazání po koupeli a tak... ale ještě netuším, co koupím... musím se poradit asi v lékarně... do ted sem netušila, co vše potřebuju...myslela sem, že to, co je vystavené v lékarně, tak to vše je potřeba ... ale asi ne, jak tak sleduji 🙂

evamik • 26tt • Včera ve 13:19
Naše dětská taky doporučuje Sebamed nebo Weledu, ale používat minimálně!
Pajmis, šampon se prý nemá na novorozence vůbec používat. Všeho raději méně než více!

pajmis • 33tt • Včera ve 13:23
evi - šampon vůbec?? To sem teda nevěděla 😲 A jak to myslíš, používat vše minimálně?? To jako ne každý den?? Já myslela, že miminko se musí furt něčím mazat a natírat aby nemělo suchou pokožku a bylo pořád takové hebké... já sem asi nějaká zaostalá v tomhle... patlala bych na něj snad vše 😠

evamik • 26tt • Včera ve 13:30
Pajmis, já si to myslela taky. Ale dítě se má mazat max. po koupání, a to jen v případě, že má vyloženě suchou pokožku... Jinak omývat jen čistou vodou, tak 1-2 týdně mýdlo.
Ten šampon určitě do půl roku ne!

pajmis • 33tt • Včera ve 13:40
evi - tak je pro mě fakt novinka 😒 a můžu se zeptat, proč ten šampon ne??? Je to blbé se ptát, ale mimču se ve vláskách také drží nečistoty, nebo ne?? A voda stačí??? To sem nevěděla...

evamik • 26tt • Včera ve 13:43
Prostě by se měly přípravky minimalizovat. A na ty první vlásky prý šampon není nutný.

kacka.va • 1d • Včera ve 14:14
my koupeme tak jednou za dva nebo tři dny a vždycky střídáme, jednou mýdlem, podruhé jen nakapu do vody slunečnicový olej z lékárny. jinak přesně jak tu bylo řečeno, dle naší Dr. je zbytečné mazat, pokud nemá dítě suchou kůži. Jinak teda šampon používáme, když jsme myly jen vodou, tak se malé udělaly ve vlasech ty žluté "stroupky", takže když myjeme mýdlem, zároveň šamponujeme hlavu.

kalu
18. říj 2008

Podle mě je opravdu u kosmetiky lepší méně než více.
Nám vyhovuje Veleda ( těl.a vlasový šampón, krém,olejíček a zubní gel) a Dětský balzám od Saloosu ( ten je opravdu skvělý- používám ho na všechno- na tvář i na prdelku a i u sebe-eksem a je opravdu super!!!

rezetka
22. říj 2008

Holky, jakou kosmetiku pro ekzematika? 😲

apel
22. říj 2008

ahojky malej trpí taky ekzem a mám vyzkoušenej seba med a teď jsem koupila niveu nutri sensitive používame ji asi 14dní a taky je dobrá

kamka.1
22. říj 2008

Ahoj holky, při malé jsem byla spokojená s kosmetikou od nivey, na zadeček bepanthen. Rybillku jsem nikdy nepoužila, ten hrozný zápach mě pokaždé odradil. Olejíčky jsem nikdy nepoužívala. Olejíček se nevstřebává do pokožky, pouze zanechává mastný film.Tím pádem z něj dětská pokožka nic nemá, pouze ji zatěžuje. Nejlepší jsou pleťové krémy, ne mlíka ale krémy. Ošetří pokožku nejlíp. Výborný je dětský tělový krém od nivey

rezetka
23. říj 2008

A Bübchen?

kar.la
23. říj 2008

Ahoj 🙂
Rezetko, Bübchen bych osobně pro ekzematika nepoužívala.
Obsahuje heřmánek a ten vysušuje.
My používáme Altermed, ekzém sice nemáme, ale sušší pokožku a je super.
Navíc je vhodný i pro děti s ekzémem.