Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

sabuse1
9. únor 2010

barica: taky používáme látkovky a v poslední době se mi osvědčilo omývat zadeček při každém přebalování černým čajem nebo řepíkem, do toho kápnu trochu kvalitního olivového oleje, nechám pořádně oschnout a máznu zeleným krémem z DM, ráno a večer Imazolem a je to daleko lepší, teď bojujeme se zubama tak se malá dost oprudila a tohle nám pomohlo, vyzkoušeli sme toho taky celkem dost, malá má hodně citlivou pleť a na dost krémů blbě reagovala. Jen bych teda řekla, že je to stejný ať má papírovku nebo látkovku takže tam asi chyba nebude...ještě teď když trávíme víc času doma jí dávám jen látkovku bez svrchňáků a přebaluju třeba každou půl hodinu a je to znát tak přeju ať se to podaří vyléčit a nemusíte přecházet na papírovky

lilili2
9. únor 2010

Holky opruzeninky vznikají třeba když začnou růst zuby? My jsme měli klid no a teď má prcek zarudlý zadeček. ☹ Strašně moc slintá a strká si ručičku neustále do pusinky. Tak myslíte, že to může způsobit i růst zubů?

sabuse1
9. únor 2010

lilili: určitě, dětičky navíc častěji kakají když jim rostou zoubky, je to jedno s druhým. Vypozorovala sem, že kdykoliv se klubou zoubky je malá opruzelá a olezlá exémem, jakmile se proříznou má pleť krásnou. Ale každý mimi je jiný, někdo na to netrpí, je to individuální, já teda poznám bezpečně každý klubající se zoubek

barica
9. únor 2010

sabuse: my ted na papirovky na chvilku prejdeme, nekdo rika, ze i mateske mleko meni slozeni a tim padem muze mit mala agresivnejsi moc ci stolici, jak fakt nevim, stve me to, ale kremu uz jsem vyzkousela spousta, nicmene mi prijde, ze je to po nich jeste horsi... pochybuji, ze by to u nas bylo zoubkama, ikdyz rust muzou zacit asi kdykoliv a mala si take porad strka ruce do pusy, ale to bude spis tim jejich poznavanim, nez zubama... doufam, ze kdyz zustanu na papirovkach treba 14 dnu, tak se pak da do kupy a bude to dobre... vubec nechapu, jak je mozne, ze nejakou dobu je na latkovkach v pohode a pak tohle?! zase se mi nechce zbytecne pouzivat nejake "drasticke" lecebne kremy na opruzeniny jenom kvuli tomu, abych mohla latkovat, to radeji zustanu na papirovkach...

romankav
9. únor 2010

barica: ještě mě napadlo přeprat několikrát látkovky v dezinfekci Bambino Mio Fresh, po určité době se nám začalo stávat, že pleny tak divně zapáchaly (především Bum Hugger a Imse Vimse AIO) a i když jsem prala s předpírkou a na 60 a syn měl po každém použití těchto plen vyrážku (červené drobné flíčky). Po tom, co do pračky přidávám Bambino Mio Fresh už se to nikdy neobjevilo. Držím palce!

sabuse1
9. únor 2010

romanko díky za tip, taky vyzkoušíme, asi to chce přidávat ke každému praní co?
barica:tak jasně, že uděláš všechno proto aby mělo mímo zdravou prdelku, pokud to znamená přejít na papírovky nedá se nic dělat. Určitě bude vadit i to, že pokud už má zadeček podrážděnej a zůstane chvilku v mokré pleně, nám to třeba nevadí když je v pohodě, ale teď třeba byla malá taky podrážděná tak sem jí fakt přebalovala každých 30 minut a pomohlo to. Tak držím palce ať jste v pohodě🙂

senja
9. únor 2010

Ahoj holky, tak ja mohu poradit michanou rybi mast z lekarny, zabir avic nez Rybilka. Take stridat s Hermal Lotio.
Nam zhorsil opruzeniny Bepanthen a Sudocrem.
Na machani plenek zkuste pridat treba nekolik kapek Tea tree oleje, ten plenky dezinfikuje a nebude to zadna chemie navic. Ze na machani se dava ocet, aby odboural vsechny zbytky praciho prostredku, to asi urcite vite 😉

Dalsi vec: Resite tu vyrazky na zadecku ze spatne vypranych plenek. A napadlo vas, ze cerveny zadek jako takovy je znamkou alergie? Co takhle davat vetsi pozor na to, cim mimco prikrmujete a vyloucit vsechny potencialni alergeny ze svoji stravy (pokud kojite)? U nas to vzdy zabere vic nez ruzna patlanicka.

romankav
9. únor 2010

senja: potravinová alergie se projevuje i na jiných částech těla (především obličej, u ekzémů záhyby..), i když samozřejmě možné je všechno (v mém případě to ale bylo z plen určitě). Ocet jsem používala, tea tree olej mi vadí (migréna), dávám přednost přírodním prostředkům, ale pokud v pleně zůstanou nějaké zbytky močoviny a je cítit po prvním počůrání po amoniaku, neváhám a sáhnu po dostupném prostředku..(furt lepší než parfemace některých jednorázových plen). Špatně vyprané pleny to nebyly, prala jsem obden, s namáčením na 60, plen bylo půl pračky, prášek Batole, ocet. Takže nebyl důvod, když to bylo 3/4 roku OK, že by se to najednou začalo "špatně prát".
Nám teda nejvíc vyhovovala Rybilka a Sudocrem. Hermal lotio obsahuje stejně jako Sudocrem oxid zinečnatý (dál syntetickou tříslovinu a talek, všechno má za cíl vysušovat, takže to je spíš na mokvající vyrážky). V Sudocremu je navíc lanolín, takže tolik nevysušuje a chrání pokožku. Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného 😉

erinka83
11. únor 2010

senjo, co všechno vyloučit? ořechy? citrusy? Přijde mi, že dneska už je alergie na vše, nevím, co bych tak mohla jíst, aby to bylo OK 🙂

sabuse1
17. únor 2010

romanko díky za tip na tu desinfekci, vyprala sem v ní všechny pleny a v kombinaci umývání zadečku čajem olejem má zadeček nádherně čistý🙂

klosky
1. kvě 2011

Holky poraďte. Naše malá má okolo týdne červenou pipinu. Už si nejsem jistá jestli to je opruzenina anebo ne. Zítra chci už s tím zajít k doktorce, ale předem se chci optat, jestli jste to také některé měli. Je nám 8 měsíců, za celou dobu jsme nic neměly. POužívala jsem bepanthen a vše v poho, ale z ničeho nic jí měla červenou a teď už nezabírá nic. Větráme, omývám vodou, mažu bepathenem a nebo mi v lékárně doporučili sudocrem, ale také nezabírá? Co to tedy je, nevíte?Jsem z toho nešťastná. ☹

paulia
1. kvě 2011

Mám odzkoušené na malé,naprostá jednička je Welleda-bílý krém na opruzeniny,do druhého dne je po problému.Byl mi doporučen od jiných maminek a nezklamal.Navíc vydrží dlouho.Paradoxně malá jako miminko nikdy opruzená nebyla,omývala jsem jí vodou,problém je spíše občas teď,kdy je bez plen a pokud se dobře neotře prcka po čurání,tak může nastat problém.

klosky
1. kvě 2011

@paulia A kolik prosím stojí? Hned bych si tedy zítra skákla pro něj...
Jsem z toho nešťastná.

marti73
2. kvě 2011

@klosky Ahoj a nelezou jí zoubky? Naše malá nemá problémy s opruzeninkami a teď jí lezl pátý zoubek a než se jí prořízl, tak se jí objevilo takové opruzení, že jsem jen koukala a nic nepomáhalo. Měla to asi 2.dny a pak to zmizelo stejně rychle, jak se to objevilo. Lezla jí dvojka nahoře, u ostatních nic, jen byla mrzutá. 🙂 Některé děti mívají i teploty, nebo se osypou v obličeji. Martina

marti73
2. kvě 2011

@klosky jinak já používám:

na pipku: Nivea nutri sensitive SOS krém-je sice na pomoc při začervenání a opruzení, ale já jí mažu pipku jen tím.. preventivně a hezky se roztírá, není hutný

na zadeček: Jen počůraná: rybí mast míchanou v lékárně, střídám s Nivea SOS měla jsem i Babylove z DM (kulatá zelená krabička) je taky dobrý, ale hutný, takže jsem ho používala jen na zadeček.

na zadeček: Po kakání: Ondřejova mast HBF 100g výr.Herbacos-Bofarma CZ ( nesmí se dostat do pochvy, ani na pipi ) jinak občas použiji Sudocream, Weledu (vzorky z porodnice) a Bepanthen, který jsem si do porodnice kupovala s sebou.

marti73
2. kvě 2011

@klosky Vlhčené ubrousky používám Babylove sensitive z DM, jsou s Panthenolem a pak jí ještě otřu do sucha papírovým kapesníčkem (krabice). Mohla by mít třeba podrážděnou pokožku, ještli náhodou nemáš vlhč.ubrousky s heřmánkem? 😕 Ten taky vysušuje?

med
2. kvě 2011

Weleda je supr, ale trochu drahá na běžné používání :( Nám nejlépe vyhovuje Rybilka a když se mi teď prťousek oprudil pod krkem, tak jsme párkrát mázli Imazolem a bylo po problému. Ten mi doporučila doktorka.

klosky
2. kvě 2011

@marti73 Máme jedničky dole, ale vypadá to, že se prořezávají dvojky nahoře a ještě k tomu máme v pusince moučnivku. Něják se to vše na nás hrne a to jsme celých 8 měsíců nic neměly, tak nevím z čeho to je. Takže by to mohlo být i ze zoubků?

marti73
2. kvě 2011

@klosky No nevím, možné to je? Kačka měla při zubech hodně opruzenou prdelku, pipku ne, ale kdo ví? 😖 Jedničky dole i nahoře snášela v pohodě, jen u těch horních jsem jí dávala gel, nechtěla moc jíst, a pak najednou u dvojek strašně opuzená, měla i u jednoho kakání průjem. Moučnivka s tím určitě nesouvisí, si myslím. Volala jsi doktorovi? Jak jsem ti psala, že používám Ondřejovu mast, tak ta je hojivá a protizánětlivá, jen se nesmí dostat na sliznici, tj. dovnitř pipky a pochvy, ale třeba by jí to pomohlo zvrchu namazat, aby to nešlo dovnitř. Je vážně dobrá, taky jsem na ní přišla tady z koníka, od jedné maminky. 😉

paulia
2. kvě 2011

@klosky Jé,to nevím,je to už dlouho,co jsem ho kupovala,vydrží opravdu dlouho,ale přibližně kolem 200,- kč.Pokud zkusíte,snad budete spokojená,jako já a ostatní kamarádky 🙂 Je sice malinko dražší,jak tady píše maminka,ale dle mě žádná hrůza,Rybilka malé vůbec nezabrala.Za celé období do 2 let jsem spotřebovala sotva 1 a 1/4 Welledy a já raději používám přírodní věci.Dá se použít i na tělo na opruzeniny pod krkem atd..U mě prostě zvítězila.

klosky
2. kvě 2011

@marti73 Jéé, my máme taky Kačenku. začala jsem jí omývat vodou a mazat bepanthenem a sudocrem a dneska to začalo něják mizet. Tak uvidíme zítra, to se dostanu i do města do lékatny, tak koupím i něco jiného. Moučnivka k tomu nesouvisí, to jsem se ptala.

@paulia Nám rybilka taky něják nezabírá, jen jí používáme, když někam jedem, protože jí mám pořád v tašce... Radši si připlatím, aby to zabralo.

marti73
2. kvě 2011

@klosky Na konec to bude dobrý.. 😉 Welledu hodně chválej, ale mě steně líp zabírala ta Ondřejovka, než Welleda, každý to má jinak, chce to zkusit. 🙂

paulia
2. kvě 2011

@klosky Tak pokud to pro vás není moc drahé,já bych ji zkusila 🙂 Určitě je pravda,že každé dítě a pokožka reaguje jinak,ale ještě jsem se nesetkala s mamčou.co by s ní měla špatné zkušenosti.Já používala Welledu i olejíček do koupele a zimní krém je také výborný,dobře se roztírá a super chrání obličej před mrazem.Přeju,ať to zabere,určitě dejte vědět 🙂)

lusy82
10. srp 2011

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Malej má průjmík a teploty a udělaly se mu opravdu hrozné opruzeniny po celém zadečku až na pindíka. A hrozně ho to svědí až pláče. Nevíte co s tím? Samotné mazání a chození bez plýnky moc nezabírá. Moc děkuju za rady.

naty
10. srp 2011

@lusy82 ahoj, já vím, že se moc nepoužívá, ale malýmu teď naposled strašně pomohl zásyp se septonexem. Koupili sme plínky huggies a tak strašně se oprudil, že měl až puchýřky, chuďátko malý...takže sme zasypávali a večer už to bylo v pohodě... 😉 Zkoušeli sme i sudocrem, Hipp, nic nezabralo, až ten zásyp, takže ho zkus, třeba vám taky pomůže...

miriska
10. srp 2011

nám na opruzeninu zabral Imazol

luciana43
10. srp 2011

@lusy82 Ahoj, tak mě u kluka zabíral na velké opruzeniny krém od Seba medu a u holky zas nic jiného než obyčejný zásyp Aviril ....

lusy82
11. srp 2011

Ahoj holky, moc děkuju za rady. Naštěstí se nám to už ale začíná lepšit. Vypadá to že má po průjmíku a teploty taky zmizeli, a opruzeniny už také samy mizí. Tak jsem ráda.

maku13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evalenka
24. únor 2012

my mely opruzeniny i s puchýřkama a pomohlo nám natírat pliskýřky fialkou, nechat zaschnout a pak natřít krémem Weleda-kojenecký měsíčkový krém a za pár dní bylo po problému 🙂 a že jsem to léčila předtím kde čím a dlouho.