• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co pomáhá na opruzeniny?

U nas uspel pouze Sudocream.
24. únor 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás pomohla jedině Rybilka.
24. únor 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
24. únor 2012 ve 13:02 • pulinkazlulinka
@pulinkazlulinka tak pokud je to žert,tak docela blbej a nechutnej a pokud to myslíš vážně,tak promiň,ale jdi se léčit :angry: koukám,že se zase puberťáci nuděj v době prázdnin,ale na to si najděte jiné diskuzní forum,třeba Bravo :angry:
24. únor 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
24. únor 2012 ve 13:12 • pulinkazlulinka
@maciik jj ten je dobrej taky jsme ho použivaly
24. únor 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nenadávej".
24. únor 2012 ve 13:18 • crca
24. únor 2012 ve 13:33 • pulinkazlulinka
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
24. únor 2012 ve 13:37 • crca
24. únor 2012 ve 13:37 • crca
24. únor 2012 ve 13:45 • pulinkazlulinka
24. únor 2012 ve 13:47 • crca
U nás zabírá jedině Bepanthen. Je ale v porovnání s ostatními dražší. Hodně maminek používá Rybilku a jsou spokojené :slight_smile:
24. únor 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás od OriginalATOK šípkový balzám nebo kokosový olej.
24. únor 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
V lékárně jsme dostali vzorek sudocream v malém kelímku a vydržel dost dlouho. Na opruzeninky celkem dobře pomáhá.
26. únor 2012 v 16:38  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pityol....i když je na něm napsáno není vhodný pro děti do 10 let :frowning2: .
Nás s ním mazaly, dříve nic jiného nebylo, nevím jestli OPRAVDU obsahuje něco škodlivého..nebo je to jen tažení proti tomu , že je o moooooc lacinější než takový Bepanthen :wink: .
A hlavně fakt zabírá rychle, malá byla často opruzená pomalu až do krve /měla hodně citlivou pokožku, takže stačila plenka trošku déle a už byla hrůza :unamused: / a Pityol zabral za 1den...nic jiného tak rychle nezabralo.
7. bře 2012 v 01:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krem na opruzeniny od Weledy je super. Behem 12 hodin po objeveni bylo po opruzeninach.
17. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj používá někdo genciálku na opruzeninky?malá má trošku a doktorka nám poradila genciálku
26. črc 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám co nejrychleji pomohlo byla genciála..malej měl jako novorozeně v nemocnici po lékách zadeček au au,mastičky to nelepšili rychle ani řapík ale genciála,ta mu ulevila raz dva..
13. srp 2012 v 08:59  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám genciálka, Pytiol a naposledy krém na opruzeniny od Babylove.
13. srp 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme Rybilku a Bepanthen. Nevím,jestli to zabírá, asi moc ne, protože mám podezření, že to červené místo na prdelce je
opruzenina :frowning2: Kam až mažete prdelku? Malá nemá zarudlou prdelku tak vzadu, ale spíš jak je ta "dírka"..Asi blbej dotaz, ale i
ta se maže? Já to teda beru komplet, ale nevím,jeslti je to správně...:(
31. srp 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrá je Rybilka,ale teď jsem zjistila,že je asi nejlepší sudokrém.Je o trošku sušší,než rybylka,takže na zadečku déle vydrží.Bepanthen jsem měla také,je moc drahy a řidký,takže jsme byly hned opruzení.No a když už se dítko oprudí,tak je výbornej Imazol.Do tří dnů je prdýlka hebká!!! :slight_smile:
31. srp 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám nejvíc vyhovoval bepanthen
31. srp 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orlando Chce to hlavně často přebalovat (změnit značku plen, najet na bezplenkovou komunikační metodu), větrat a nepoužívat vlhčené ubrousky a umývat jen vodou a pak není mazání obvykle ani potřeba.
Opruzeniny malá už velmi dlouho neměla, jen teda když jí rostly zuby, to sjme ustály v pohodě se zásypem Leontýna on Nobilisu a bambuckým máslem.
31. srp 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás nejvíc zabírá Sudokrem a pak, překvapivě, Alverde krém na opruzeniny z DM (žlutý, s elfem). Taky látkujem, ale na to to nemá podle mě vliv (částečně i papírujem) a spíš záleží na momentální agresivitě stolice, i když ho přebalím hned (vidím že tlačí, jdu a přebalím), tak někdy má zadeček stejně hned červený.
31. srp 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq my jsme měli pampersky z porodnice, do toho jsem dávala látkovku na obdélník. Asi to má z toho. A teda taky jsme měli vlhčený ubrousky Linteo..Tak omýváme jen vodou a najeli jsme už úplně na látkovky. Musela jsem doobjednat další várku. Teda ale něco vybrat, to je boj:slight_smile:) Jedny hezčí než druhý:wink: A aby ty opruzeniny zmizely, mažu větší vrstvu Rybilky a mizí to. Tak čau pampersky.
1. zář 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my používáme plenky pampers premium care, mastičku, co byla v porodnici - nějaká leitova nebo jak, prostě bílá asi za 100kč v lékarne a nikdy jsme opruzený nebyly, jen snad jednou nebo dvakrát, když měla malá průjem a to jsem dala bepanten a pohoda....a v noci nepřebaluji....v osm max v devet než jde spát a pak ráno mezi 6-8h když se budí....

omýváme čtverečky (na jedno použí, asi za 40kč v tescu, takové jakoby vatové...), které namočíme do vody, a když někde jedeme, tak vlhčené ubrousky pampers....
2. zář 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Ahoj. Ten puder "leontyna" od Nobilisu si pouzivala prosim ta priamo na opruzeniny? Dakujem za info :slight_smile:
16. únor 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbetak jojo, rovnou na prdelku, plus hydratovační krém (mám dětský levandulový OriginalAtok), až to bylo zaschlé, nečervené, tak jsme promašťovala bambuckým máslem.
16. únor 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbetak Taky hlasuji pro Nobilisí Leontýnku, je to kvalitní česká přírodní kosmetika...budu ho taky na miminko používat, až se v červnu narodí :slight_smile: Ale dobré je také nepoužívat vlhčené ubrousky napuštěné bůhvíčím a raději přesedlat na látkové plenky, dneska už jich je habaděj (i kalhotokové) a nemusí se žehlit, nic... Jen vyprat a pověsit a nandat jako normální plenku. Je taky dobré prát v ekologických prostředcích, které nedráždí dětskou pokožku. Prostě dělat vše pro to, aby opruzeniny nevznikly. Když už jdou, tak potom třeba tu Leontýnku :slight_smile:

A švagrová si pak prý nemůže vynachválit na její skoro jednoletou holčičku dětské přírodní mýdlo bez parabenů a konzervantů, prý od té doby nemá ani opruzeniny, ani ekzém. Myslím, že je to tohle: http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/1-1-Prirodni-mydla/13-2-U-Zelene-vetevky/5/72-Indigo-child-pro-deti Já taky používám (zatím jen pro sebe) mýdla a od té doby jsem nezaznamenala žádný problém, rozhodně ne vysušenou pokožku, hydratační mléka už taky po sprše nepoužívám...
6. bře 2013 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek