Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

maciik
24. únor 2012

U nas uspel pouze Sudocream.

iv123
24. únor 2012

U nás pomohla jedině Rybilka.

pulinkazlulinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
24. únor 2012

@pulinkazlulinka tak pokud je to žert,tak docela blbej a nechutnej a pokud to myslíš vážně,tak promiň,ale jdi se léčit 😠 koukám,že se zase puberťáci nuděj v době prázdnin,ale na to si najděte jiné diskuzní forum,třeba Bravo 😠

pulinkazlulinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
1983hr
24. únor 2012

@maciik jj ten je dobrej taky jsme ho použivaly

crca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pulinkazlulinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pulinkazlulinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
slundo
24. únor 2012

U nás zabírá jedině Bepanthen. Je ale v porovnání s ostatními dražší. Hodně maminek používá Rybilku a jsou spokojené 🙂

katyxq
24. únor 2012

U nás od OriginalATOK šípkový balzám nebo kokosový olej.

lundenburg
26. únor 2012

V lékárně jsme dostali vzorek sudocream v malém kelímku a vydržel dost dlouho. Na opruzeninky celkem dobře pomáhá.

ilona2012
7. bře 2012

Pityol....i když je na něm napsáno není vhodný pro děti do 10 let ☹ .
Nás s ním mazaly, dříve nic jiného nebylo, nevím jestli OPRAVDU obsahuje něco škodlivého..nebo je to jen tažení proti tomu , že je o moooooc lacinější než takový Bepanthen 😉 .
A hlavně fakt zabírá rychle, malá byla často opruzená pomalu až do krve /měla hodně citlivou pokožku, takže stačila plenka trošku déle a už byla hrůza 😒 / a Pityol zabral za 1den...nic jiného tak rychle nezabralo.

jaajaa
17. črc 2012

Krem na opruzeniny od Weledy je super. Behem 12 hodin po objeveni bylo po opruzeninach.

pajka1988
26. črc 2012

Ahoj používá někdo genciálku na opruzeninky?malá má trošku a doktorka nám poradila genciálku

mishha
13. srp 2012

nám co nejrychleji pomohlo byla genciála..malej měl jako novorozeně v nemocnici po lékách zadeček au au,mastičky to nelepšili rychle ani řapík ale genciála,ta mu ulevila raz dva..

michaelka83
13. srp 2012

Nám genciálka, Pytiol a naposledy krém na opruzeniny od Babylove.

orlando
31. srp 2012

Máme Rybilku a Bepanthen. Nevím,jestli to zabírá, asi moc ne, protože mám podezření, že to červené místo na prdelce je
opruzenina ☹ Kam až mažete prdelku? Malá nemá zarudlou prdelku tak vzadu, ale spíš jak je ta "dírka"..Asi blbej dotaz, ale i
ta se maže? Já to teda beru komplet, ale nevím,jeslti je to správně...:(

vikirobi
31. srp 2012

Dobrá je Rybilka,ale teď jsem zjistila,že je asi nejlepší sudokrém.Je o trošku sušší,než rybylka,takže na zadečku déle vydrží.Bepanthen jsem měla také,je moc drahy a řidký,takže jsme byly hned opruzení.No a když už se dítko oprudí,tak je výbornej Imazol.Do tří dnů je prdýlka hebká!!! 🙂

mates22
31. srp 2012

nám nejvíc vyhovoval bepanthen

katyxq
31. srp 2012

@orlando Chce to hlavně často přebalovat (změnit značku plen, najet na bezplenkovou komunikační metodu), větrat a nepoužívat vlhčené ubrousky a umývat jen vodou a pak není mazání obvykle ani potřeba.
Opruzeniny malá už velmi dlouho neměla, jen teda když jí rostly zuby, to sjme ustály v pohodě se zásypem Leontýna on Nobilisu a bambuckým máslem.

elana
31. srp 2012

u nás nejvíc zabírá Sudokrem a pak, překvapivě, Alverde krém na opruzeniny z DM (žlutý, s elfem). Taky látkujem, ale na to to nemá podle mě vliv (částečně i papírujem) a spíš záleží na momentální agresivitě stolice, i když ho přebalím hned (vidím že tlačí, jdu a přebalím), tak někdy má zadeček stejně hned červený.

orlando
1. zář 2012

@katyxq my jsme měli pampersky z porodnice, do toho jsem dávala látkovku na obdélník. Asi to má z toho. A teda taky jsme měli vlhčený ubrousky Linteo..Tak omýváme jen vodou a najeli jsme už úplně na látkovky. Musela jsem doobjednat další várku. Teda ale něco vybrat, to je boj🙂) Jedny hezčí než druhý😉 A aby ty opruzeniny zmizely, mažu větší vrstvu Rybilky a mizí to. Tak čau pampersky.

tarra27
2. zář 2012

my používáme plenky pampers premium care, mastičku, co byla v porodnici - nějaká leitova nebo jak, prostě bílá asi za 100kč v lékarne a nikdy jsme opruzený nebyly, jen snad jednou nebo dvakrát, když měla malá průjem a to jsem dala bepanten a pohoda....a v noci nepřebaluji....v osm max v devet než jde spát a pak ráno mezi 6-8h když se budí....

omýváme čtverečky (na jedno použí, asi za 40kč v tescu, takové jakoby vatové...), které namočíme do vody, a když někde jedeme, tak vlhčené ubrousky pampers....

alzbetak
16. únor 2013

@katyxq Ahoj. Ten puder "leontyna" od Nobilisu si pouzivala prosim ta priamo na opruzeniny? Dakujem za info 🙂

katyxq
16. únor 2013

@alzbetak jojo, rovnou na prdelku, plus hydratovační krém (mám dětský levandulový OriginalAtok), až to bylo zaschlé, nečervené, tak jsme promašťovala bambuckým máslem.

magdalena2
5. bře 2013

@alzbetak Taky hlasuji pro Nobilisí Leontýnku, je to kvalitní česká přírodní kosmetika...budu ho taky na miminko používat, až se v červnu narodí 🙂 Ale dobré je také nepoužívat vlhčené ubrousky napuštěné bůhvíčím a raději přesedlat na látkové plenky, dneska už jich je habaděj (i kalhotokové) a nemusí se žehlit, nic... Jen vyprat a pověsit a nandat jako normální plenku. Je taky dobré prát v ekologických prostředcích, které nedráždí dětskou pokožku. Prostě dělat vše pro to, aby opruzeniny nevznikly. Když už jdou, tak potom třeba tu Leontýnku 🙂

A švagrová si pak prý nemůže vynachválit na její skoro jednoletou holčičku dětské přírodní mýdlo bez parabenů a konzervantů, prý od té doby nemá ani opruzeniny, ani ekzém. Myslím, že je to tohle: http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/1-1-Pri... Já taky používám (zatím jen pro sebe) mýdla a od té doby jsem nezaznamenala žádný problém, rozhodně ne vysušenou pokožku, hydratační mléka už taky po sprše nepoužívám...