Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

hardlove
6. bře 2013

Mi pouzivame penaten krem a nemame na zadecku nic a kdyz se objevi cervenej flicek dam vetsi vrstvu a rychle se to zahoji

alzbetak
6. bře 2013

@magdalena2 Diky 🙂 Ja som zas az tak prudko EKO neni. Opruzeninami netrpime nastastie, to sme mali "iba" raz (ale taku mensiu nastastie) a najlepsie nam pomohla mastickaod Bioderma. A celkovo Biodermu na vsetko pouzivame uz teraz (predtym aj SebaMed ale ten nam tak nesedi). Leontyna je tiez fajn pouzivame ako doplnok.
A na umyvanie prcky mame uplne najradsej co aj odporucam - teplu vodu s vatovym tamponom velkym. Prijemne tehulenie prajem.

coco13
22. bře 2013

Ahoj, naše malá má kožní problémy a bylo nám doporučeno na koupání toto http://www.dinarin.cz/Cannaderm-Jemna-myci-pena... Máte s tím někdo zkušenosti???

luc1979
22. bře 2013

U nás moc opruzeniny nejsou, máme bavlněné plínky, jen na noc jednorázovky, to se někdy objeví malý flíček - používáme Sudocream.

luc1979
22. bře 2013

a jinak kamarádky malá hodně trpěla na opruzeniny, a doporučila jí kožařka a prý až zázračně rychle zabíraly - obklady z černého čaje - sama vyzkoušeno nemám, ale viděla jsem rychlé zlepšení

kocour1
12. čer 2013

Ahoj, v případě opruzenin již běžné přípravky na prevenci jako je třeba Bepanthen nezabírají. Opruzený zadeček potřebuje jinou péči. V případě mokvání je vhodné ji vysoušet, případně léčit přípravky s antimykotickými a antibiotickými složkami - poradí ti v lékárně, nebo přímo doktor. Nejlepší je opruzeninám předcházet pravidelným přebalováním,omýváním zadečku, vysoušením a mazáním. Bepanthen má velmi dobré testovací výsledky a je k pokožce velmi šetrný.
Píšu o tom i na svém blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/

avantgarda
17. črc 2013

Ahoj holky, máme stejnou zkušenost jako spousta z vás. Když už se opruznina objeví, je potřebné jí ošetřit nějakou mastí, která postižené místo vysuší. Nám dala doktorka recept na mastičku, kterou mi v lékárně připravili. Když se postižené místo vyléčí je potřebné věnovat čas správné prevenci. Já nedám dopustit na Bepanthen. Před přebalením vždy zadeček pořádně osuším, (když je čas, nechám syna bez plenky třeba na 20 minut) a namažu Bepanthenem. Sice není nejlevnější, ale díky tomu, že se velmi snadno roztírá, není nutné ho nanášet ve velkém množství a tuba tak vydrží na dlouho.
A teď v létě ho používám i pro sebe, když si na sluníčku spálím rty - stačí na noc namazat a ráno je po problému 🙂

kocour1
13. zář 2013

@raculka musím s tebou souhlasit! Taky používám Bepanthen a pomáhá nám - díky tomu vlastně mažeme jen preventivně. Ubrousky nám to taky dělaly a tak jsme začala po každé stolici omývat zadeček pod tekoucí vodou. Ubrousky používám jen na cestách a v nouzi.

kocour1
26. zář 2013

Ahoj, my používáme Bepanthen - vždy, když se náhodou objeví nějaká opruzeninka, tak začnu při každém přebalení oplachovat čistou vodou, důkladně otřu a namažu Bepanthenem. Většinou máme tak do dvou dnů vše zahojeno. Důležité je častěji přebalovat, pokud to jde, tak i nechat chvíli větrat a omývat čistou vodou.

radush7
15. říj 2013

Ahoj, malá měla opruzeninu kolem pipky v roce, že jsem myslela, že je to exém nebo snad genitální opar(což je samozřejmě nemožné, jak jsem si zjistila). Mazala Bepanthen, Sudokrém, větrání, žádné ubrousky...vše co běžně zabralo, teď nefungovalo.
Nakonec jsem tady ve foru vyhledala tip na Pityol, který je ale až od 10let. Zabral během 2 dnů.
Říkám to na kontrole, jestli jsem nemohla něco pokazit.....Doktor protočil panenky a napsal mi pak slabší rědění Pityolu. A pak přišlo mé prozření v lékárně.....
Celý vtip je v tom, že se běžný Pityol naředí 1:1 s jinou promazávací mastí (např.lenienska, podle mě stačí i indulona.)
Tak to dávám do placu. Třeba se to bude někomu hodit. 😉

ventilkova
4. lis 2013

Za mě jen a jen Menalind ... Mám to ozkoušenė u dvou dětí... Nikdy opruzeniny nebyly... Používá se to i pro ty, co jsou dlouhodobě nemocní... A doteď, když se třeba náš prvňáček ve škole špatně utře, když jde na velkou a stěžuje si, že ho štípe zadeček... Umyjeme, máznu a ihned, a to nekecám, je klid...

ventilkova
4. lis 2013

Jinak Menalind jsem používala po každém koupání, po každém přebalení i jako prevenci, jako normální krém na prdelku... A pronlém nebyl fakt nikdy

mamaja_latkove_pleny
4. lis 2013

Mám půlroční holčičku a v podstatě nevím, co to opruzeniny jsou. Používáme látkové pleny (Pop-in, Ella's house a čtvercovky), hodně větráme zadeček a také se nám osvědčilo koupání v mateřském mléce. A místo vlhčených ubrousků Medvídek v rozprašovači s vodou.

terezapetrova
23. lis 2013

Ohledne opruzenin jsme vyzkouseli snad 7 pripravku v lekarny, jedice co nam pak zabralo a používáme do ted je Tanno hermal lotio /takto nejak se to pise, nemuzu se ted na to podivat jelikož to mam u spiciho snyka v pokojicku/, které je vlastne na vysusovani napr. i na zardenky. Jen je tekutější coz není problem když se s tim clovek nauci pracovat a na dite nevyleje celou lahvičku 🙂 tak třeba se tohle info bude hodit tem, které/kteří ještě tapou..

laurital
23. lis 2013

Při každém přebalování osprchovat, dobře osušit ručníkem na jedno použití, nechat vyvětrat a natřít Bepanthenem.

macicek2
4. led 2014

Ahoj můžu se zeptat na ty opruzeniny?? Čtu tady různé druhy mastí se kterými máte dobré zkušenosti, nám teda opruzeniny hodně zhoršil bepanten a díky němu musím kojit přes klobouček, malá si pak sála i krev, ale hlavne ty opruzeniny: malá má ted strašný zadek, celý červený ale hlavně ji to popraskalo, pláče jak šílená když kadí a to má ted 6 měsíců..můžu dát některou z těchto mastí které tady doporučujete a pomáhá to??Děkuji

jituliiii
4. led 2014

Nam pomaha bepanten a infadolan🙂

kocour1
12. bře 2014

Ahoj, na opruzeniny, pokud se už vytvoří, tak je nejlepší koupit v lékárně speciální mast (většinou s obsahem zinku). Do několika dní se to díky zinku vysuší a postupně zahojí. Jako prevence je vhodné používat naopak krém bez zinku - např. Bepanthen, který dětskou pokožku chrání, ale nezatěžuje. Více o tom píšu na svém blogu zde: http://materskadovolena.blogspot.cz/2014/02/opr...

ratatouli
18. dub 2014

Ahojky je mi 13 let bude mi za chvíli 14 a skoro každý rok mám opruzeniny na stehnech nikdy jsem to tak neřešila jenže jak už jsem velká tak už mi to vadí neporadíte mi kolikrát si to mám denně mazat mažu si to bepanthenem a nebo si to mám mazat krémem na ruce hlavně za jak dlouho to zmizí??? já by jsem chtěla aby to zmizelo tak do 3 dnu

yamdena
18. dub 2014

@ratatouli Ahoj, pokud se Ti opruzeniny dělají od toho, že se Ti třou stehna o sebe, zkus preventivně dětský pudr nebo nosit silonky či silonkové kraťasy. A teď by mohla pomoct měsíčková mast na zklidnění.

ined77
19. kvě 2014

Dobrý večer maminky,
do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Opruzeniny https://www.modrykonik.cz/opruzeniny/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto neduhem, ať už se jedná přímo o Vás nebo Vaše děťátko. Co nejlépe fungovalo na opruzeniny právě u Vás? Máte tip, jak opruzeninám zdárně předcházet?
Vaše tipy, rady a zkušenosti jistě ocení mnoho maminek, které se třeba zrovna teď tímto problémem zaobírají.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat svými zkušenostmi 🙂 .
Krásný večer všem.
Denisa

@yamdena @ratatouli @kocour1 @jituliiii @macicek2 @laurital @terezapetrova @mamaja_latkove_pleny
@ventilkova @radush7 @avantgarda @luc1979 @coco13 @alzbetak @hardlove ... a další 🙂 .

kocour1
13. čer 2014

Ahoj, nám nejvíce pomohl na opruzeniny Imazol a nebo zinková mast. Na menší opruzeniny pak ještě sudocream. Bepanthen je dobré používat v období zdravého zadečku jako prevenci proti opruzeninám (neobsahuje zinek, který je dobrý na opruzeniny, ale je zbytečné ho dávat na zdravou kůži). Pak je samozřejmě dobré při každém přebalení opláchnout ve vodě a nechat dobře vysušit.

matyasek29_6
23. srp 2014

ahoj maminy, za nás můžu na opruzeniny doporučit od Weledy měsíčkový kojenecký krém, v porodnici nám Bepanthem nebyl doporučen kvůli konzistenci, že je lepší něco hutnějšího, tedy třeba Sudocream, ale pro prcka volím raději něco přírodního a s tímto krémem od Weledy jsem zatím moc spokojená...

kocour1
29. říj 2014

Nebo jsem nyní zkusila na zanícená místa použít bepanthen plus a také to velmi pomohlo...pak jsem už klasicky zase mohla mazat normálním bepanthenem.

kachidlo
2. pro 2014

My jsme používali sudokrém na zaléčení opruzeného zadečku a na prevenci a doléčení Bepanthen. Co by opět těhotná, rostoucí a potící se o něco víc mám taky občas problém. Místo Sudocremu mám teď Aviril.

janawei
2. únor 2015

Já mažu Zklidňujícím kojeneckým krémem od Weledy. Má dobrou konzistenci, nijak výrazně nevoní a složení je taktéž v pohodě, ostatně, je od Weledy 😉. Kamarádky většinou používají Měsíčkový kojenecký krém taktéž od Weledy a co vím, tak jsou s ním také spokojené.

krimi
27. únor 2015

Tak jsme si tím také prošli a za nás mohu doporučit hlavně čistit jen vodou a místo utření jen osusit fénem. Az tohle nam fakt zabralo;)

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maudn
5. bře 2015

vetrání, indiferentní zásyp, a krém na opruzeniny Bioderma, s oprzeninama jsme byli i hospitalizovani,tak vim o cem mluvim....... (pooperacni komplikace)