• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co pomáhá na opruzeniny?

Děkuji moc za všechny rady, nakonec nám pomohl Sudocrem.
11. říj 2016 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eliska1993 tak to je skvělá zpráva!
11. říj 2016 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepanthen není určený na již vzniklé opruzeniny, používá se preventivně při pravidelné výměně plenek. Na již vzniklá zarudnutí je třeba máznout něco se zinkem, který vysuší a dezinfikuje, např. Sudocrem, případně Imazol. Bepanthen je pak možné použít na doléčení.
12. říj 2016 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to o tom Bepanthenu jsem už taky slyšela
13. říj 2016 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ikdyž mažeme preventivně Bepanténem tak stejně míváme opruzenou prdelku, takze se mi az tak parádní nezdá. Ted mazeme Zitenaxem a zdá se to byt vpoho.
14. říj 2016 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
moc fajn je weleda..a moc nepoužívat vlhčené ubrousky. Fajn je třeba Medvídek od Eone
14. říj 2016 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepanthen není určený na opruzeniny, je to prevence, nikoli léčební mast na již vzniklé opruzeniny. Když už se opruzenina objeví, Bepanthen na to nepomůže. Na lehká podráždění používám Sudocrem (obsahuje zinek, který vysušuje a dezinfikuje), v případě nějakého většího podráždění Imazol. Bepanthen pak zase na doléčení a pak pravidelně při přebalování, aby se podráždění předcházelo...
19. pro 2016 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No já jsem nejdřív utírala zadeček synovi vlhčenými ubrousky a preventivně natírala Bepanthenem, ale opruzený byl každý druhý týden i tak. Po čase jsem zjistila, že vzniku opruzenin napomáhají právě ty vlhčené ubrousky. Takže teď je používám už jen pokud někde cestujeme a nemůžu ho omýt vodou a mýdlem. A po zkušenostech už nekupuju ty klasické, parfemované a s milionem chemikálií, ale raději si připlatím za kvalitní bio ubrousky značky Anthyllis, které neobsahují parabeny, parafín a silikony ani alkohol. A od té doby máme klid. Na zadeček používáme zinkovou mast - ale ne preventivně, ale jen když je potřeba.
20. pro 2016 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám na opruzenou prdku pomohl sudocrem, dva dny a pupínky zmizeli...poté jsme se vrátili k bepanthenu a klid, nejspíš tomu přispěla změna plenek, kdy se v noci pročůral a byl v tom mokrém, chudák :frowning2:
22. pro 2016 v 16:20  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bepanthen je super mast, ale k léčbě opruzenin není vhodná - je určena k prevenci. Pokud se přeci jen nějaká opruzenina vytvoří, je dobré mazat něčím, co vysušuje - např. Infadolan (je to rozhodně šetrnější, než Imazol, který také velmi pomáhá, ale pokožku dost zatěžuje). Omývat vodou, nepoužívat ubrousky a často větrat...může to být i změnou značky plenek, vyzkoušejte.
30. pro 2016 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zkuste Zitenax krémpastu, obsahuje také zinek, ale nepřesušuje
5. led v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Časté přebalování, obyčejné čtvercovky na doma a Rybilka. Mytí mýdlem minimálně. Spíše pod tekoucí vodou-žádné ubrousky, když jsme doma.
5. led v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, souhlasim s oldriska_P take nam pomohl Zitenax. Moc se o nem nevi, tak jsem rada ze jsem to tu nasla. V lekarne mi ho museli obednat.
15. led ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek