Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

eliska1993
11. říj 2016

Děkuji moc za všechny rady, nakonec nám pomohl Sudocrem.

kekulice
11. říj 2016

@eliska1993 tak to je skvělá zpráva!

meta123456789
12. říj 2016

Bepanthen není určený na již vzniklé opruzeniny, používá se preventivně při pravidelné výměně plenek. Na již vzniklá zarudnutí je třeba máznout něco se zinkem, který vysuší a dezinfikuje, např. Sudocrem, případně Imazol. Bepanthen je pak možné použít na doléčení.

oldriska_p
13. říj 2016

to o tom Bepanthenu jsem už taky slyšela

erer
14. říj 2016

My ikdyž mažeme preventivně Bepanténem tak stejně míváme opruzenou prdelku, takze se mi az tak parádní nezdá. Ted mazeme Zitenaxem a zdá se to byt vpoho.

raaduska
14. říj 2016

moc fajn je weleda..a moc nepoužívat vlhčené ubrousky. Fajn je třeba Medvídek od Eone

meta123456789
19. pro 2016

Bepanthen není určený na opruzeniny, je to prevence, nikoli léčební mast na již vzniklé opruzeniny. Když už se opruzenina objeví, Bepanthen na to nepomůže. Na lehká podráždění používám Sudocrem (obsahuje zinek, který vysušuje a dezinfikuje), v případě nějakého většího podráždění Imazol. Bepanthen pak zase na doléčení a pak pravidelně při přebalování, aby se podráždění předcházelo...

trevione
20. pro 2016

No já jsem nejdřív utírala zadeček synovi vlhčenými ubrousky a preventivně natírala Bepanthenem, ale opruzený byl každý druhý týden i tak. Po čase jsem zjistila, že vzniku opruzenin napomáhají právě ty vlhčené ubrousky. Takže teď je používám už jen pokud někde cestujeme a nemůžu ho omýt vodou a mýdlem. A po zkušenostech už nekupuju ty klasické, parfemované a s milionem chemikálií, ale raději si připlatím za kvalitní bio ubrousky značky Anthyllis, které neobsahují parabeny, parafín a silikony ani alkohol. A od té doby máme klid. Na zadeček používáme zinkovou mast - ale ne preventivně, ale jen když je potřeba.

hanulka_es
22. pro 2016

nám na opruzenou prdku pomohl sudocrem, dva dny a pupínky zmizeli...poté jsme se vrátili k bepanthenu a klid, nejspíš tomu přispěla změna plenek, kdy se v noci pročůral a byl v tom mokrém, chudák ☹

kocour1
30. pro 2016

Bepanthen je super mast, ale k léčbě opruzenin není vhodná - je určena k prevenci. Pokud se přeci jen nějaká opruzenina vytvoří, je dobré mazat něčím, co vysušuje - např. Infadolan (je to rozhodně šetrnější, než Imazol, který také velmi pomáhá, ale pokožku dost zatěžuje). Omývat vodou, nepoužívat ubrousky a často větrat...může to být i změnou značky plenek, vyzkoušejte.

oldriska_p
5. led 2017

zkuste Zitenax krémpastu, obsahuje také zinek, ale nepřesušuje

kika_21
5. led 2017

Časté přebalování, obyčejné čtvercovky na doma a Rybilka. Mytí mýdlem minimálně. Spíše pod tekoucí vodou-žádné ubrousky, když jsme doma.

valka33
15. led 2017

Ano, souhlasim s oldriska_P take nam pomohl Zitenax. Moc se o nem nevi, tak jsem rada ze jsem to tu nasla. V lekarne mi ho museli obednat.

kardol
23. led 2017

My také mažeme Rybilkou, nejsou v ní zbytečné konzervanty a je neparfémovaná, takže nedráždí...dopadla výborně i v nezávislém testování...docela jsem přehodnotila používání dalších přípravků, když jsem viděla výsledky testu😉

drti
23. led 2017

@kardol Souhlasím, i my používáme už pouze Rybilku Neo a proto mne výsledky testu velmi potěšily. Díky kombinace oxidu zinečnatého a pečujících olejů nám na opruzeniny, pokud už se objeví, zabírá opravdu rychle. A cenově je taky super👍

kekulice
23. led 2017

My máme vodu, na cesty bio ubrousky od Douce Nature a balzam na opruzeniny od Motherlove. Bylinky fungují skvěle a doma stačí voda a utřít do sucha.

berenickaa
10. únor 2017

Pro malou používám už rok a půl přírodní čisticí emulzi od značky Gilbert. Vlhčené ubrousky nesnáším, takže tohle mi připadne jako super alternativa. Sice to není na léčení opruzenin, ale pomáhá jim to předcházet. Dcerka, i když má hodně citlivou pokožku tak opruzený zadeček nikdy neměla. Vozila jsem si to z Francie, ale teď už to je k dostani i v česku.

oldriska_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eliska_t
11. bře 2017
Uživatel eliska_t je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od eliska_t.

Já bych se přiklonila k přírodním přípravkům, umělých látek si dětské prdelky užijí dost při styku s plenkami, vlhčenými ubrousky,... Používáme levandulový pudr od Tilia Nobilis, podobný přípravek od Hádka a teď jsem narazila ještě na tohle http://www.originalatok.cz/detska-kosmetika/detsky-balzam-pri-opruzeninach.html . Má to spoustu kladných hodnocení a je to i o trochu cenově příznivější než předchozí dvě. Syn to teda skoro nepotřeboval, jen když se v létě v plínce při cestování zapotil, ale dcera při veškeré péči, častém větrání a vyměňování plínek, na opruzeniny docela trpí a mám zkušenost, že používáním těchto přípravků se to zklidní a fakt rychle zahojí.

kocour1
2. kvě 2017

Já mažu bepanthenem preventivně a většinou nemáme žádný problém...jen vyjímečně se zadaří a to pak mažu Infadolanem.

kaesy1
20. kvě 2017

@berenickaa dostala jsem gilbert s gazovymi ctvereckami jako darek. Jsem absolutne nadsena. Da se sehnat pouze na internetu nebo uz je v nejakem obchode nebo lekarne?

lusynkova
20. kvě 2017

Já mažu vlastní mastí 🙂. Žádná chemie, tak se nemusím bát mazat x krát denně...

kaesy1
20. kvě 2017

gilbert s gazovymi ctvereckami misto ubrousku. Jsem absolutne nadsena. Dulezite je ze ta gaza dle meho ani cerveny zadecek tolik nedrazdi, je jemnejsi. Jinak z kremu jiz recene... Bepanten na promazani, sudokrem mirne zarudnuti a pri vetsim zcervenani neco proti kvasinkam. Doma latkove nebo bambusove plenky. Stav se zhorsil nebo objevil po vlhcenych ubrouscich (nejhorsi hugies) a v plenkach baby love ktere ale vsichni doporucuji. Zlepsuje se stav kdyz misto zelenych pampers davame pampers premium care. Musim vyzkouset vami doporucovanou rybilku. Na noc potrebuji neco hutnejsiho.

berenickaa
20. kvě 2017

Ta emulze Gilbert jen na netu. ja to používám s vatovými tamponky a ted mam i látkové ubrousky, takže super. ale chcu to zkusit i s perlanem, kamarádky to s tim pouzivaji a taky to jde dobre

oldriska_p
22. kvě 2017

rybilka moc hutnější není, spíš mastná

kaesy1
23. kvě 2017

@berenickaa Tak právě mi dorazilo velké balení i s dávkovačem. Jsem nadšená. Jen nerada objednávám, ještě že tak dlouho vydrží. Malé balení doplním z velkého a nechám na cesty do přebalovací tašky. Za mě zatím absolutně nejlepší výrobek na který jsem narazila v péči o mimi.

meta123456789
24. kvě 2017

Ta emulze Gilbert je něco jako Medvídek? S tím zlušenost mám, s Gilbertem ne. Každopádně vlhčeným ubrouskům se taky snažím maximálně vyhýbat. K tomu mažu Bepanthenem a ťukám, zadeček u nás v pohodě🙂

berenickaa
26. kvě 2017

@meta123456789 ťukam? Ani bych neřekla jako medvídek. Ta od gilbertu se neredi, je taková kremova a voní jemne po olivovém oleji. Naneses to na látkový ubrousek nebo vat.tamponek a utres s tim rovnou dupku.a pak už nic nedavas.

andiienka
26. čer 2017

Já na syna používala Bepanthen a byl v pohodě, když už náhodou se něco vyskytlo, mázla jsem to Imazolem, ale ten není vhodný na pravidelné používání. Bepanthen jsme měli doma po ruce stále a prdýlku měl dobrou 🙂 jinak hodně větrat, nechávat co nejvíce bez plenky 🙂

hanulka_es
27. čer 2017

bepanthenem to nezaléčíte, teď už to chce něco vysušovacvího 😉 ...se zinkem, třeba ten Sudocrem, ten mám doma já...ale jinak mažu Bepanthenem, jako prevence a díky bohu ani v těchto vedrech nemá malej problémy. Když je krásně a cáká se během dne vce vodě, tak je většinou na ostro 🙂