Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

anny84
17. kvě 2009

tak nam se nejvic osvedcila Veleda s mesickovym olejem, Davidek mel docela hodne opruzeny zadecek a tohle nam pomohlo hodne rychle, predtim jsme meli Rybilku, ta nic moc. Jinak casto prebalovat

radkar
17. kvě 2009

Holky děkuju za rady, ale už to máme skoro zahojené. Huráá. Doufám, že jsem to nezakřikla. Opravdu pomohlo hooodně a poctivě sušit zadeček, než jí zabalim a namazat jen tenounkou vrstvou krému. Teď mám zrovna na doporučení nějakou tu konopnou mast a zatím to vypadá nadějně. Asi je opravdu někdy jedno čím se to maže, ale jak se to celkově ošetřuje.

deathy
17. kvě 2009

Já malou přebaluju docela často, pokaždý umeju ubrouskem (buď Pampers-ty sou dobrý, nebo nějaký z rosmana..) a mažu jí taky pokaždý. Používáme Penaten, je teda z Německa a nevím jestli je i tady u nás.. Ale teda někdy po cestách střídám s Rybilkou. A malá má zadeček krásnej, nikdy nic.
Joo, ale co můžu doporučit je Měsíčkový krém od Phyteneo. Je to dost dobrý i na potníčky. Malý se jednou osypal obličejík, mazali sme důkladně - třeba každý 3 hodiny, a za dva dny měla obličej náááádherně sametovej.

dadous
17. kvě 2009

ja mazala před 19lety Vrchlabskou masti, a pokud se zadaří, budu mazat i ted. Nedam na ni dopustit 😉

sisi.v
17. kvě 2009

já jsem vyzkoušela co se dalo 😉 , ale nejlepší byla měsíčková mast od dr. popova, který by mě vybec nenapadla, ale na chalupě jsem nic jinýho nenašla. pak už jsem si kupovala jen tu. nevysouší, ale krásně hojí, během 24 hodin je vše pryč.

deathy
18. kvě 2009

Jo jo, to je ten úžasnej účinek měsíčku 🙂

leonik
18. kvě 2009

ahojky, nám pomohl krom častého přebalování a větrání zadečku krém na opruzeniny Hipp. Vyzkoušeli jsme toho hodně, ale tento nám zabral nejlépe 😉

lennyy
22. kvě 2009

Používám Sudocrem.Dá se koupit v lékárně.Opravdu výborný.

kaleilah
22. kvě 2009

Tak my mažeme jen když je prdka zarudlá, většinou rybilkou, už jenproto že není parfemovaná si myslím že nám zabírá, docela mě odradí "voňavý" krémíky na zadeček, to opruzeninám asi moc nesvědčí. 😒 Jednou jsem u malý už byla fakt zoufalá, úplně jí to mokvalo, má hodně agres. stolici z jídla-( je to vietnamka, hlídám jí a rodiče jí dávají jejich jídlo 😝 ) a tak jsem šáhla normálně po genciáně-poťupkala jsem jí trošku prdku tou genciánou a pomohlo to, ona hrozně vysušeje a Zuzanka měla takový úplně mokvací boláčky. a pak jsme dohojovaly Welledou, takže fakt každá prdka je jiná 😉

misa.cekatelka
22. kvě 2009

Já použávala bepanthen kupovaný v lékárně.pomáhal mi i na bradavky při kojení.naprosto SUPER.teď používám NIVEA NUTRI SENSITIVE-S.O.S krém a jsem maximálně spokojená.vždy když si všimnu sebemenšího flíčku na prdelce,namažu a při dalším přebalování už tam není.Taky je výborný na červené flíčky na předloktí(to míváme ze sluníčka) a na tvářičkách(to mívá malá,když spí dlouho na jedné straně)

lenik_25
2. čer 2009

Dobrý den, nám moc vyhovuje sudocream, dostala jsem vzorek od kamarádky a ráda bych si pořídila velké balení. Jen nevím, jestli se používá jen na problémy (když už opruzeniny jsou) nebo se dá mazat běžně při přebalování jako prevence a dlouhodobě. Poradíte?
Jinak rybilka nepomáhala vůbec, naopak se to zhoršovalo. Nám vyhovuje jen weleda, která je drahá a teď právě pomohl hodně ten sudocream...

zanetka82
2. čer 2009

Nam hodně pomohl...pytiol a imazol krém 😉 🙂

barmborka
2. čer 2009

lenik já ho mažu i preventivně,ale úplně slaboučkou vrstvičku 🙂

pilotka2
2. čer 2009

nejlepší je BEPANTHEN 😉

sajahonzik
2. čer 2009

My používáme sudocream a nemůžeme si ho vynachválit....používáme ho i jako prevenci a opruzeniny daly pokoj 😵 (snad to nezakřiknu 😅 )

telullah
2. čer 2009

No já používám rybilku, bepanten a když měla průjem, tak pytiol... a pomohl

adelinka3
2. čer 2009

U nás taky zabral Sudocrem, ten jsme začali používat hned jak malé začaly růst zoubky a z toho průjmovala, což se neobešlo bez opruzenin...zabral takřka hned 🙂

iloha
2. čer 2009

u nás byl v kurzu Bepanthen, ˇImazol, a teď Sudocrem..............přijde mi nejlepší

basol
4. čer 2009

holky, jak je to s tou ondřejovkou??? Může se používat pořád dokola nebo kombinovat s něčím jinými??? Mám tu vůni vžitou už od svého mládí, kdykoli byl s čímkoli problém, pomohla. Je to fakt zázračná mastička. Dokonce mi pomohla i na popálení 🙂)

jannanatys
5. čer 2009

PITIOL nejlepši co muže byt je sice od 3 let ale ja ho použivala od narozeni a max.spokojenost

katkak80
5. čer 2009

Ahoj nám pomáhá Rybilka.Sice se mi z toho obrací žaloudek 😀 jak to smrdí,ale je dobrá, vážně pomáhá.

erdita
5. čer 2009

ahoj.klasicky pytiol ten vede na plne care!pouzivaly ho nase maminky pro nas a je spickovy i doted.rychla hojivost,super ucinek.mohu doporucit!!!jinak take je jeste dobry krem bubchen ale ja jsem pro pytiol na prvnim miste

katkak80
5. čer 2009

Pitiol je určitě taky dobrej, s tím souhlasím, v porodnici nám ho i pediatři doporučovali.Ale ještě jsme nevyzkoušeli.
Bepanthen je taky výbornej, ale tak šíleně předraženej 😒

eatygrenee
5. čer 2009

a co rybylka?

lenkicka
6. čer 2009

holky, co je to opruzenina? Malý má 6 měsíců a za celou dobu nebyl opruzený. Ale je fakt, že používám ucelenou řadu kvalitní a dražší kosmetiky firmy Klorane Bébé a po každé stolici jsem omývala zadeček vodou, nikdy ne čistícími ubrousky...ty používám jen v nejnutnější situaci. 🙂
Dělám do kosmetického průmyslu a vím, že nejhorší je kombinovat různé značky...protože se potlučou konzervanty...u většiny značek musí být, aby mohly ležet v lékárně či obchodě delší dobu.
Určitě doporučuji přípravky na přírodní bázi...s velkým podílem rostlinek jako je měsíček, aloe, konopí. Z heřmánku bych měla strach...sice desinfikuje, ale taky dost vysušuje, narozdíl od těch, které jsem už zmínila.
Cenu Bepanthenu chápu...někdo přece musí zaplatit reklamu a vzorky zdarma !!! A věřte, že firma to není...
Na opruzeniny, kdybychom nějaké měli bych určitě použila:

http://www.docsimon.cz/zbozi/klorane-bebe-eryte... 😉 🙂

lenkicka
6. čer 2009

a taky používám prodyšnější eko jednorázovky Alana (pouze v DM marketu)...sice někdy trošku protekly, hlavně když byl menší...ale krásně dýchají...když jsem měla Pampersky, tak se mu objevovaly malé potničky...ale když jsem je večer po koupání namazala tělovým mlíčkem, tak do rána byly pryč... 😀

dukie
6. čer 2009

S cenou Bepanthenu máte sice pravdu, ale asi takhle... nevím, jak kdo, ale my mažeme po každým přebalování a od narození jsme spotřebovali teprve druhou velkou tubu... 😕 Já byla poučena, že Bepanthenu se musí mazat jen maličko (tenkounkou vrstvou), že jinak to má spíš opačný účinek (což mi připadne, že je fakt, že to pak funguje spíš tak, že to jakoby "nasákne" močí a kakínkama... ač to nechápu, páč je to mastný, že jo...). Takže mi připadne, že je docela zbytečný se koukat na cenu... 😕 Opruzeninky nemáme (míváme jen občas a maličko, druhý den jsou pryč - když byla třeba teďka ta horka a my byli dlouho venku a neměla jsem malýho kde přebalit - v těch teplech prostě chce přebalovat daleko častěji, co si budem vykládat...). 🙂

lenik_25
7. čer 2009

Ahojky,
děkuji za odpovědi ohledně sudocreamu. Už mám doma větší balení a používám ho i preventivně.
Přítel nedávno přinesl z lékárny pytiol, jak si ho tu chválíte. Jenže jim neřekl, že malému je teprve 10 měsíců (tehdy) a já si doma přečetla, že je to snad od dvou nebo tří let, tak jsem to nepoužila ani jednou.
Rybilka je asi fakt u každého jinak úspěšná, třeba nám se po ní opruzeninky ještě více zhoršily.

lenkicka: souhlasím s těmi plenkami, pampers nám taky napáchaly největší škodu. Možná mě tu ukamenujete, ale my jsme nejvíce spokojení s tesco plínami - těmi ve fialovém balení, ty jiné jsou igelitové, ty fialové hodně kvalitní. A vyhovovaly i Happy plínky.

woozle
8. říj 2009

Já doporučuju vyzkoušet konopný krém OPRUDÍK (skutečně se tak jmenuje 🙂 ) Malému jsou 4 měsíce, od porodu jsem mazala Rybilkou, občas Welledou, dlouho to bylo dobrý, ale pak zničeho nic prdelka začala červenat a nelepšilo se to. Zkusila jsem Sudocrem (vzorek z porodnice), minerální vodu Avene, ale nic. Přestala jsem používat ubrousky (v poslední době jsem měla ty zelené z DM se slunečnicovým olejem) a co nejvíc myla pod tekoucí vodou. Pak jsem na netu narazila na ten konopný krém, běžela do lékárny - a po 3-4 dnech viditelné zlepšení 🙂 🙂 🙂 . Chce to taky hodně větrat (což je u chlapečků trochu rizikové 😉 ), ale pomáhá to. Plenky se mi zdají nejlepší Huggies premium, dětská sestra mi to potvrdila, tak teď nějakou dobu zůstanu u nich. Chce to zkrátka "soubor opatření" - ale myslím, že to KONOPÍ je fakt dobrý. Je to značka Cutis Help mimi, ještě to vyrábí taky Canaderm v sérii Robátko.

luthien.k
8. říj 2009

Skoro bych řekla, že taková diskuze je téměř zbytečná, protože každému pomáhá něco naprosto jiného 😀 U nás vítězí Rybilka, u dětí s rizikem alergií nepoužívat žádné masti obsahující parfémy a esenciální oleje (např. Weleda), protože dráždí a alergizují! Také samozřejmě nenechávat na prdelce detergenty z čistících ubrousků, když použijeme, tak ještě jemně otřeme látkovým ubrouskem namočeným jen do čisté vody. A sušit a větrat 😉