Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

bosorkajarka
8. říj 2009

Zatim nemam vlastni zkusenost ale z doporuceni vede materske mleko 😉

soanpe
8. říj 2009

luthien
máš recht 🙂

malá se mi oprudila a dr.nám napsala Pevaryl. Chudinka malá dostala takovou reakci ☹ zadek má rudej a úplně hoří,takže je tu chuděra nahatá, až to provětrá,tak jí na to dám jarish.roztok

lucasaerik
8. říj 2009

ahojky taky se námjednou přihodilo a malá měla hroznou opruzeninku, nepomáhalo nic, bepanthen, rybilka, ani sudokrém, až doktorka nakoukla malé do papulky a měla moučnivku na jazýčku (samo že jsm to věděla a mazala fialkou, ale nenapadlo by mne spojitost) je to v podstatě kvasinkového původu a slezlo jí to trávícím traktem až k zasedčku a byla to kvasinková opruzenina takže jsem vyfasovali clotrimazol, nebo taky můžete použít canesten je to na stejné bázy a ejhle za 2 dny bylo po problému, jinak používáme rybilku a nebo bepanthen když se něco malinkého objeví...

soanpe
8. říj 2009

Jazyk má čistý, u nás s ejedná spíš o to,že některé potraviny nedokáže pořádně strávit (rajčata, broskve... záměrně se jim vyhýbám) někdy jí vadí i přesnídávky ☹ ach jo. a v kombinaci se zubama to je mazec 😢
v noci ji 2-3x přebaluju, aby byla fakt v suchu. myju ji pod tekoucí vodou, ubrousky používám vyjímečně.spíš venku

nikulka83
17. říj 2009

Nám pomáhá zaručeně Pityol! Je to zázrak za 25 Kč 😉

smardik
17. říj 2009

u nás pomáhá na opruzeniny imazol a do mlíčka mu dát probiotika, jak mu je třeba dva dny nedám má prdelku červenou ale s nimi v pohodě, má to upravovat zažívání a fakt to pomáhá. ale jednou měl opruzeniny opravdu zlé, tekla krev, plakal jak ležel na zádičkách (po průjmu) a to pomohl pityol nic jiného

kaleilah
17. říj 2009

Vpráci jsme na opruzeniny dělali i sedací koupele v hypermanganu,(dělala jsem zravotní sestru na kojencích) prostě napustit trochu do vany a at si dítě sedí. A fakt jen pár zrníček,voda musí mít barvu jako když se jen opláchne maso, jen lehoulince růžový. A pak promazat tím Canestenem 😉 Jinak nás seosvědčila jako prevence nebo na lehký začervenání Rybilka, nebo Lavarizin z lékárny´-vyjde levněji a je to to samý co Rybka 😉. Jinak Pityol nám vůbec nezabírá, většinou měl pak zadeček tak divně vysušenej, šuinkatej, nevim jak to popsat 😉

janulla84
17. říj 2009

Nam taky na 100% zabira Imazol a k Pityolu,myslim ze v pribalovem letaku je ze se nema pouzivat u deti do 3 let veku. 😖

soanpe
17. říj 2009

nám dr napsala pevaryl a po prvním použití jsem plakala já i Sofinka ☹ 😔
krvavé puchýřky, rudá prdelinka jako pivoň a bolelo i oplachování vodou. takže jsem nasadila obklady z jarishe.imazol jsem dávala nerada kvůli obsahu kortikoidu,ale zabírá.mazala jsem ho jen na noc. no a přes den sudocrem.
ted udržujeme zadeček krémem z DM drog. jo a laktobacily jsem dávala taky,ale asi po 6.nemoci měla oslabenou mikrofloru ve střevech a měsíc se dávala do kupy ☹

ptica
17. říj 2009

imazol neobsahuje kortikoidy.

soanpe
17. říj 2009

a co je klotrimazol?

ptica
18. říj 2009

klotrimazol je latka ucinkujici proti kvasinkam, antimykotikum

soanpe
18. říj 2009

tak beru zpět😉

lamarika
7. pro 2009

Holky už se vám někdy stalo, že se vaše dítko oprudilo po té fialové vodičce? Malej má pupínky okolo pindíka a máme potírat tou fialovou vodičkou. Potřu, nechám zaschnout a teprve pak dám plínku. Dneska když jsem ráno malýho přebalovala, tak jsem se zděsila. Na místech kde jsem ho potírala je úplně rudej. Už jsme tím potírali dřív a nic podobnýho se nám nestalo. Je tedy možný, že je to z toho a nebo je příčina jinde? Jinak vodička prošlá není.

singid
7. pro 2009

ahojda, nám také nic nezabíralo (Aviril, Rybilka, Bepanthen) až konečně zabrala Weleda měsíčková mast pro kojence proti opruzeninám. Tuba stojí asi Kč 170,- v lékárně, mám ji již měsíc a vypotřebovala jsem půlku a to mažu po každém přebalování... tak hodně štěstí....

whoknows
7. pro 2009

ahoj, lamariko naše malá se nedávno oprudila, a chudince se jí tam udělali takové mokvavé ranky. doktorka nám také napsala tuto fialovou genciánku, ovšem po té se jí to ještě o dost zhoršilo. známá mi poradila imazol, tak jsem ho zkusila, ovšem efekt žádný. poradila jsem se tedy s mojí mamkou a ta mi doporučila aviril zásyp.a fakt to pomohlo. důležité je, aby se zadeček zasypával suchý, takže po otření vlhkým ubrouskem jsem jí ho sušila na nejslabší výkon a jen vlažným vzduchem fénem a pak jsem zasypala a opravdu, už za dva dny to bylo mnohem lepší a po týdnu má zadeček uplně krásný 🙂

lamarika
7. pro 2009

whoknows: moc děkuji, mažu to jak vzteklá bepanthenem, ale žádnej výsledek. Tak já zkusím koupit ten zásyp a snad to pomůže. 😉

kocicinka
7. pro 2009

Když se u nás vyskytne nějaká opruzeninka, tak já vždy myju zadeček pod tekoucí vlažnou vodou, ubrousky žádné nepoužívám vlastně nikdy, jednak se to tře, což musí být na tu opruzenou prdku dost nepříjemný a ty vlhký ubrousky jsou často parfémovaný či napůštěný bůhvíčím... Sušit fénem, pak nechat dloooouho větrat na nepromokavé podložce a pak to namažu silnou vrstvou Calcium pantotenicum, což je v podstatě česká levnější(cca 40 kč) obdoba drahého Bepantenu. Výborné je taky nakapat na to mateřské mléko. Zatím jsme s touto péčí nebyli opruzení déle než 2 dny 😉
Standartně jako prevenci používám rybilku.

kocicinka
7. pro 2009

Jo když nemám po ruce fén, tak tu vodu odsaji jedním přitisknutím bambusového ručníčku, ty jsou super savé
Prý je dobré buretové hedvábí, s tím ale nemám osobní zkušenost.

anicka164
7. pro 2009

Super je Sudocrem. Párkrát měl trošku náběh na opruzeniny, tak jsem ho namazala víc než normálně a za chvilku to bylo v pohodě.
Když jsem to zkoušela s Bepanthenem, tak mi připadalo, že to je pořád stejný, tak ho už na zadeček vůbec nepoužíváme.
A bacha na to fénování, aby mimís nenačůral do fénu, elektrický proud je prevít 😉

ramonaa
7. pro 2009

Když je to jen nemokvavá opruzenina, super nám pomohl Pytiol krém, do druhého dne to bylo v pohodě. Jako prevenci používám krém od Weledy. Pokud už mokvá, tak ty mokvavé ranky potřít genciánou a pak teprve namazat. Jinak nepoužívat v té době ubrousky, pouze mít vodou a hlavně SUŠIT FÉNEM! Já suším pořád, malej má citlivou prdku. 😉

lamarika
7. pro 2009

já mu zafoukám na pinďu a on hned čůrá 😀 😀 😀 😀

sarka_k
7. pro 2009

Nám se opruzeniny osvědčilo pořádně umývat zadeček, řepík, co nejvíc "větrat" a mazal Rybilkou. Dobrý je také Sudocrem a Babynol.

lamarika
7. pro 2009

Tak jsem koupila ten zásyp a uvidím co a jak. Když to zítra nebude alespoň malilinko lepší, tak zkusím další vaše osvědšený recepty. Každopádně co mám tedy dávat malýmu na ty kvasinky místo tý fialový vodičky? Ten zásyp asi nebude stačit, ne?

kocicinka
7. pro 2009

Ten nas bejk se zase vzruší, když mi ošetřuju okolí pindi 😀 Manžel tomu nevěří, ale dr mi říkal, že je to docela časté

lamarika
7. pro 2009

kocinka, tak řekni manželovi, že to možný je 😉 Když malýho přebaluju, tak než ho utřu a namažu, tak ho má jak vlajkovej prapor 😀 😀 😀 😀

ramonaa
7. pro 2009

Lamarika, pokud jsou tam kvasinky, tak Imazol, je volně prodejný. Suš feném, opravdu to zabírá 🙂

lamarika
7. pro 2009

ramonaa a mám počkat než se trochu zlepší to opruzení tím zásypem a nebo ten imazol mám nasadit hned? A není moc agresivní? Malej se mi ještě nikdy takhle neoprudil, zatím jsme nevěděli co to opruzeniny jsou. . . A tu fialovou vodu snad vyhodím . . .

ramonaa
7. pro 2009

Neboj, není agresivní, mě ho doporučila doktorka už v měsíci. Já si myslím, že zásyp to jen zhorší, ale jak myslíš. Mě na opruzeniny malej trpí snad už od 14 dnů. Bylo to strašný než jsem přišla na různý fígle, ted je to v poho. Jak víš, že tam má kvasinky? Malej to měl dost krvavý a kvasinky to nebyly, protože Imazol nezabral. Na tu genciánu může být holt alergickej.

ramonaa
7. pro 2009

Jen ti popíšu, jak jsem zlikvidovala hnusnou krvavou opruzeninu. Omývala jsem zadeček jen vodou, pak osušila, krvavá místa natřela genciánou (tu ty vynech 🙂) pak otupkala odvarem z řepíku a vyfénovala. Den až dva natírala Pytiolem, je to dost sajrajt, používal se za nás normálně, ale pár dní to prý nevadí, říkala doktorka, a bylo to úplně v pořádku. Bez toho sušení fénem mi nic nezabíralo, myslím, že je to důležitější než jakou mastičkou to natřeš. Ted používám Weledu a střídám s Rybilkou, aby to nebylo tak drahý 😉