Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

lamarika
8. pro 2009

Má tam pupínky a chraptí, tak jsem s ním byla u doktorky. Mně bolí prso, mám tam někde prasklinku, tak při kojení ty kvasinky dostal do sebe a osypal se mu i ten pinďa. Doktorka po těhle příznacích řekla, že to jsou kvasinky. Válčíme s nima už asi 2 měsíce a je to střídavě oblačno. No s tím zásypem jsi měla asi pravdu. Včera jsem mu to zasypala, pak ještě v noci a dnes ráno koukám, že tam kde to má opruzený se mu loupe kůžička. To asi není dobrý? Už jsem koupila imazol, tak mu ho dám a uvidím. Já z jišťuju, že Bepanthen je fajn, ale jen na mililinkatý opruzeninky. . .

ramonaa
8. pro 2009

No Bepanten je spíš prevence 🙂 Pokud jsou to kvasiny, tak to určitě zabere, ale chce to pár dní a hlavně na suchej zadeček.

lamarika
8. pro 2009

A myslíš, že to loupání tý kůžičky je kvůli tomu zásypu? Měl to po něm trochu lepší. . .

ramonaa
8. pro 2009

To asi ne, za to spíš můžou ty kvasinky. To je dobře, že to měl lepší, ale kvasinky to asi nepřemůže 😉

lamarika
8. pro 2009

Tak jsem ho opláchla, lehce vysušila lákovou plínkou, vysušila fénem a namazala. Malej přitom mazání plakal, asi ho to chudáčka bolí. . . Snad nám to pomůže ☹

ramonaa
8. pro 2009

Držím palečky at je to rychle 😉

lilili2
17. pro 2009

Čaute holky, nám pomáhají vlhčené ubrousky od HIPP. Zkoušeli jsme vše Johnson, Niveu myla jsem i zadeček vodou ale vždy byl zarudlý. Nevím co do těch ubrousků dávají, ale opravdu má z nich krásně růžovou prdélku. Sice jsou docela drahé, ale za tu krásně růžovou dupku to stojí. 😉

beruska2x
17. pro 2009

my mame posledni pomoc Babynol plus - kdyz mu ted rostou zuby a kadi i 6-7x denne tak mu z tuby trosku na prdylku vytlacim a je o.k. 😉

vercak.
17. pro 2009

beruska - Babynol plus??? To slyším poprvé. my taky máme trušku červenou prdelku, taky díky průjmům od zoubků. Je to volně prodejný???

beruska2x
17. pro 2009

jojo stoji asi 50,- myslim ani mozna ne.. smrdi to jak hnijici rybi trh takze mu to mackam z tuby na zadek at na to nemusim sahat, neda se toho puchu pak zbavit 😀 ale staci pri problemu 1x dat a je klid.. ted u tech zubu mu to davam na noc a ma prdelku nadhernou... 😉

lamarika
17. pro 2009

Holky, tak už to vypadalo, že už je to dobrý a najednou se to zase rozjelo. Už nevím co s tím. . . 😒 Má tam opruzeniny s kvasinkama dohromady. Zatím mažem imazolem, ale nějak se ta léčba zasekla a nijak se ten stav nemění. Tak co s tím? Za 14 dní jdem za doktorkou, tak nemám jít za ní s malým dřív?

beruska2x
17. pro 2009

to bych sla hned k Dr, 14 dni je desne dlouha doba, budete se trapit pres vanoce.... chudacek malej 😔

lamarika
17. pro 2009

Tak teprv dnes mě napadlo, že by to mohla být spíš alergická reakce na plinky. Teď když nad tím tak přemýšlím, tak to bude opravdu asi ono. Četla jsem tady na diskuzi, že měl někdo alergickou reakci na tesco pliny po delším používáním. Hned v pondělí zaběhnu za doktorkou a jsem zvědavá co poví, jestli potvrdí moji doměnku 😉

petkula
17. pro 2009

nam dost pomaha, kdyz necham mimi bez plenky - minimalne pul hodiny denne a taky zinkova mast Babylove z DM drogerie. Jo a s kvasinkama taky bojujeme uz dlouho - ma v pusince soor a nezabira nam nic☹

lamarika
18. pro 2009

Tak my máme opravdu alergii na plínky, který jsme do teď používali (huggies premium). Dnes už jsem mu dala jiné (pampers) a už to má o 100% lepší 😉 Skoro žádnej flek 😉 Nikdy bych nevěřila, že po tak dlouhé době co používáme jednu značku plinek se může projevit alergie. . . 😕

veselazu
19. pro 2009

Tak my jsme měli nepěknou opruzeninu na zadečku a taky v místech, kde je gumička od plínek na nožičkách. Byli jsme zrovna s malým v nemocnici a tam nám to potírali ráno a večer fialkou a na to jak zaschla mastičku Imazol. Během 4 dnů bylo po opruzeninách jako zázrakem. Teď když se objeví nějaký začátek - pupínek máznu to Sudocremem a je to v suchu.

dezire
24. led 2010

bpla by som rada keby mi niekto pomohol na zapareniny pouzivam i imazol aj sudocrem som skusala rybilku aj detsky puder a nic. ☹ mam ten imazol a sudocrem nejak kombinovat alebo co?lekarka mi poradila hore uvedene maste a nic prosim poradte 😖

elzik
24. led 2010

Tak my používáme bepanten a když už jsou fakt opruzeninky - tak pityol

petkula
24. led 2010

dobré je nechat zadeček na vzduchu aspoň 2x denně po 1/2 hodině...a jestli používáš ubrousky, tak ještě opláchnout čistou vodou.

ava
24. led 2010

my jsme s tim nikdy nemeli problemy a nevim, jestli to neni i diky tomu, ze jsem po kazdem kakani umyla zadecek pod kohoutkem, jak nas ucili v porodnici. Delam to doposud.
Jednou se mi stalo, ze mel zadecek trochu cerveny v reakci na vlhcene ubrousky z Lidlu. Pouzivam uz jen Huggies, a to stejne minimalne - setru jen to nejhorsi a pak umyju pod vodou.

petkula
24. led 2010

ava, taky to delám takhle...a ještě kombinuju s buničinovými čtverečky, které navlhčím olejíčkem z Bubbchenu...ale dá se použít jakýkoliv olejík.

ava
24. led 2010

petkula -jj, taky jsem to driv stirala jen bunicinou, kdyz to bylo hodne tekute. Ted uz obcas jen vyhodim bobek do zachodu 😀

evabelk
24. led 2010

U nás jednoznačně vítězí Bepanten, i když teď ho máme větší spotřebu, jak přikrmujeme, než když byla Peťulka malá a je dost drahý ☹ Sudocreme nezabral, ba naopak ještě zhoršil, rybilka to stejné, od Welledy taky nic moc. Dávám tenkou vrstvu toho Bepantenu a dostatečně rozetřu. Ale musím taky uznat, že skoro při každém přebalování nechávám zadeček větrat. Dřív to bylo,aby se malá provětrala, teď už mi vždycky uteče 🙂 tak ji honím po bytě s plínkou, takže zadek má provětralý až až....jo a já tedy používám vlhčené neparfémované ubrousky Babylove s Panthenolem. Taky vynikající. Já obecně moc nejsem pro napuštěné ubrousky heřmánkama, aloe...pod vodou moc neumíváme, stejně jsem to musela vždycky dočistit těma ubrouskama. Zůstávaly tam v záhybech zbytky hovínek 🙂

evabelk
24. led 2010

Neumýváme 🙂 No jo, ženská na na mateřské 🙂

barica
8. únor 2010

holky nemate nekdo na opruzeniny zkusenosti s bambuckym maslem? mala ma nejak extremne citlivou pokozku (asi po mne🙂) a zadne masticky nepomahaji, spis to zhorsuji, protoze po nich hned zcervena, asi jak ta plet nemuze dychat... cetla jsem, ze bambucke maslo ma podobne "vlastnosti" jako kuze, asi co se toho tuku tyce🙂 a ze po nem muze plet dychat, ale uz jsem toho vyzkousela tolik, ze by se mi nejake zkusenosti sikly, at zbytecne zase neutracim...

beruska24.9.
8. únor 2010

barica - a zkoušela jsi Bepanthen mast? Jinak mě Dr. radila hypermangan rozpustit do vody (jen růžová voda) a dělat koupel. A ségra zase dělala odvar z heřmánku a mazala už nevím čím.

pipos
8. únor 2010

Pytiol ten má opravdu účinek ihned

iluss
8. únor 2010

holky na opruzeniny je úžasný Sudocrem. Zabere pokaždé a do druhého dne má malá krásnou prdelku.

ivika18
8. únor 2010

Pytiol ale jen fakt vyjímečně, do 10 let by se neměl používat, je v něm dehet. Sudocrem nám pro změnu nezabral, Bepanthen jo, taky Nivea na opruzeniny, a taky jsem slyšela (ale nezkoušela), potřít mateřským mlíkem.

barica
8. únor 2010

ivika, mateřské mléko zabírá, když ji dám papírovku, to je v pohode, ale na látkovku nezabere, tam je asi potreba necim prdelku namastit, aby na ni moc a stolice nemohla pusobit, jenze kdyz ji necim namazu, tak se pod tim jakoby "zapari", asi jak se rika, ze plet nemuze dychat a vysledek je naprd... proto jsem chtela zkusit to bambucke maslo... to je jedine, co me napada a nebo zustat u papirovek🙂