Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

bohca77
12. únor 2009

Ahoj holky, malrj ma uz treti den opruzenej zadecek, zacala jsem pouzivat Huggies ubrousky, ze by to byla pricina?? Myslela jsem si, ze je to kvalitni znacka, vyzkouseli jsme vsechny mozny jiny a nikdy nic...Mazu stridave Rybilkou a Bepanthenem, ale nelepsi se to...

jitrulka
12. únor 2009

já dávala na radu mudry Pityol. oni tam sice píšou až o 1 roku ale mudra říkala že se to může mazat i u miminek. ale né déle jak týden. já většinou mazala, tak 2 dny a stačilo to, opruzení zmizelo...

mallorry
12. únor 2009

bohca, davidek opruzeniny nikdy nemel a myslim, ze je to tim, ze mazu pouze a jen bepanthenem masti...zkus pouzivat jenom ji a pokud to ma hodne opruzene tak nacas nepouzivej vlhcene kapesnicky, misto toho omyj zadecek pod vodou nebo otri vlhkou latkovou penou... a hodne menit plinky a luftovat prdelku 😀

beruska2x
12. únor 2009

ubrouskama to asi nebude, pouzivam je taky a v poho, fakt bepanthen a casto vetrat...

bohca77
12. únor 2009

No docela me to prekvapilo,protoze to nikdy malej nemel...to jsem si jeste rikala, jak je v tomto smeru bezproblemovy mimco 😒 Rozhodne prestanu s tema Huggies ubrouskama a uvidim, masticky necham... Skoda jen, ze mam koupenej "megapack" asi s 5 balenima! 😠 Otirat vlhkou plenkou mi prijde hruby, abych mu to jeste nezhorsila...? co?

mallorry
12. únor 2009

bohca ja nevim no...tak radsi ted sprchovat...a pak az nebude mit, tak otirat tou plinkou par dni a pak se vratit ke kapesnickum vlhcenym...ja jeste delam to, ze mu utru vlhcenym kapesnickem vsecko a pak jeste normalnim osusim a pak teprve mazu bepanthenem a pak plinku...a snazim se, aby casto luftoval no...
ale hodne dela ten bepanthen...taky jsem to jeden tyden stridala s jednou masti od nivey a zdalo se mi, ze zacina pupinkovat, tak jsem to prestala delat a zase dobry

bohca77
12. únor 2009

Jojo, zkusim to, uvazuji i o tom fenu, jak uz bylo zmineno...jeste si rikam, jestli ho mam prebalovat i v noci, jestli to taky neni tim, ze je celou noc v jedne plince, namazanej Bepanthenem...nemam ale srdce ho tim probrat a pak by zase nemohl usnout

lukin
12. únor 2009

bohca: Na omývání je dobrý perlan, nemá v sobě žádnou chemii, vypadá jak ubrousek, ale je suchý, tak ho pouze namočíš do vody a je to.

mallorry
12. únor 2009

bohca jako pokud vylozene necitis, ze je uplne procuranej, tak to nedelej, bo ja to delala tak do konce tretiho mesice a pak prave uz nechtel spat, se probral uplne...tak sem to prestala delat...tim to nebude...oni v noci ani moc totiz necuraji...

bohca77
12. únor 2009

mallorry, ta jeho plinka ma rano snad kilo 🙂 Kojim ho cca kazdy 4 hodiny. Ale do ted to bylo ok, tak uvidim....

many
12. únor 2009

dobrý krém je i seba med 😉

eleonora
13. únor 2009

nam ted na opruzeniny pomohl obycejny pudr od avirilu 🙂 zkousela jsme ruzny kremy na opruzeniny a nakonec posledni napad byl pudr a pohoda

iris
13. únor 2009

Nám pomohl imazol...stačí namazat 2 denně, ráno a večer a je to ok, jinak používám rybilku.

tonica
13. únor 2009

Nam take zabírá Imazol, přesně jak píše Iris. 😉

verena
13. únor 2009

Náš malý měl jako novorozeně opruzeniny skoro do krve, byla jsem zoufalá. Vyzkoušeli jsme vše možné a zabral bepanthen, od té doby mažu jenom tím. Taky jsme kupovali pouze neparfémované ubrousky (Huggies). Ale hlavní je často přebalovat a minimálně po každém kakání strčit zadeček pod vodovod (dítě hrudníčkem přes jednu ruku) a zadek umýt pod vlažnou vodou, pak vysušit látkovou plínkou. A večer koupat. Bohužel nemám přebalovák v koupelně, myla bych i častěji. Na návštěvě u babičky jsem měla u přebalováku lavórek s vodou a čáchala jsem ho v něm. Dr. radila Imazol, ale to je prý když už se přidaj kvasinky, nám spíš uškodil. Teď už je prcek trochu starší a máme i parfémované ubrousky, pořád ale zadeček myju po kakání a používám bepanthen. Taky semtam natřu i prdelku i s pindíkem olejíčkem a je v poho.

dagina
13. únor 2009

Ahojky, já si nemůžu vynachválit obyčejnou Leniens mastičku za 30kč, kterou míchají v lékarně. Dávali nám ji v porodnici, fakt super, lehce se roztírá. Rybilku jsem používala též, ale při otírání pokožky ubrouskem měla malá lehce vydřená místa 😖 (rybilka se těžko stírá z pokožky). Bepanthen jsme také měli, ale fakt ta Leniens vítězí!!!!
Na vyloženě červená místa (mezi půlkama u konečníku - naše malá hodně kaká) je dobrý BabyBalm, je to tekutý pudr, také super 😉 .

adelin
13. únor 2009

u nás jednoznačně bepanthen 😉

sarinkam
13. únor 2009

me se osvedcil Kalcium pantotenikum. jestli to teda pisu dobre. Nas fajsmekr je schponej se oprudit prez noc, a to peru ve slizu a pliny ma jen na noc, Jinak potrvzuju to oplachoveni vodou , v nasem pripade rano

bolk
13. únor 2009

mytí zadečku + fén a na ty nejhorší pomohl od Weledy měsíčkový krém. Jinak Bepanthen ani Rybilka nic. Ten Bepanthen nám moc nedržel honě se vsakoval i do plínky. Jinak na ostatní věci je dobrý. A úplně jsme vyřadili ubrousky. A přebalovali jsme každé 3 hod i v noci. Ted už v noci tak 2x-3x.

katuska85
14. bře 2009

ahoj holky.Chtěla bych se zeptat nemáte někdo zkušenosti s aloe na opruzeniny???

radkar
13. kvě 2009

Ahoj obnovuju toto téma. Malá trpí hodně na opruzeniny. Poraďtě co používáte za krémy prosím. Když se rozjednou, tak používám Bepanten, ten pomůže, ale jaký mám používat preventivně? Asi nějaký hodně mastný. Dejte prosím tipy. Děkuju

beruska2x
13. kvě 2009

ahojky r 😉 malej teda opruzenej nebyl nikdy ale super je Lenienskóva mast, ma hoodne citlivou pokozku a v poho, je prave na promasteni a prijemna, maji ji normal v tube nebo michanou v lekarne.. pouzivame uz jenom tu..

radkar
13. kvě 2009

Jé ahoj 😉 Díky za tip , píšu si. A ještě někdo další? 😀 Ještě jsem tady četla Měsíčkovou mast od Weledy. Tu jsme používali v porodnici, ale když byla jenom kojená, tak opruzeniny vůbec neměla, takže nevim, jestli je dobrá. Každopádně byla myslím taky hezky mastná.

zany
13. kvě 2009

Radkar - my jsme na opruzeniny používali z lékarny Syndermana 🙂 A pokud se mi děti oprudily, tak my vždycky pomohla Nivea. Vydrží na zadečku dlouho, takže to zmizelo raz dva 🙂
Teď používáme vzorek od Sebamedu a taky dobrý 😉 Nebyla špatná ani Rybilka 😉

radkar
13. kvě 2009

No o Rybilce vůbec nepiš. Fuj! Jen si vzpomenu na ten smrad a zvedá se mi žaludek a to nejsem těhotná 😀 Jinak díky za tipy. A Syndemana-to jsem v životě neslyšela. No asi prostě zajdu do lékárny a něco vyberu,je toho mraky.

kaciska
13. kvě 2009

rybilka je u nás nejlepší a pak imazol. 🙂

zany
13. kvě 2009

Syndermana dělají přímo v lékárně 😉
Mě Rybilka strašná nepřišla 😀 Ale je pravda, že mám horší čich 😝

radkar
13. kvě 2009

Imazol taky v lékárně? 🙂

beruska2x
13. kvě 2009

holky tu Rybilku nechapu, to je jak kdyz hnije rybi trh uz treti den 😝 😝 😝 😝 Imazol v elkarne, malej ho ma na tvaricku, mel tam takovej flek ale hodne vysusuje to bych asi nedavala.. 😅

kaciska
13. kvě 2009

imazol jsme měli většinou na receplt,ale myslím že jde koupit normálně,ano imazol jedině v lékárně,my rybilku milujem,je vláčná a není tak hutná a pěkně se maže a na prevenci uplně super a to že trošku je cítít rybinou to neřeším není to zas tak hrozné 😅 🙂