Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

adrastie
27. led 2007

ahojky,
nám pomáhá bepanthen, pythiol je také dobrý, ségra zas říkala že ji pomáhal panthenol

esteraa
27. led 2007

Esterka má už 2 měsíce a už v porodnici chudák byla opruzená.Mažu po každém přebalení pythiolem ale teď mi doktorka poradila rybilku.sice to strašně smrdí ale její pdelka stojí za to. 😀

ambret
27. led 2007

ester, vidíš to, nám Rybilka nepomohla ani náhodou

hanah_2002
27. led 2007

Nám taky Rybilka nepomáhá. Každý zadeček holt vyžaduje jinou péči 😀

brunetka26
27. led 2007

ahojky nám pomáhá Pevaryl..napsala nám ho doktorka a je to super... 😉

ambret
27. led 2007

Pevaryl je ta mastička v růžové tubě s velrybou? Jestli ano, taky nepomáhala. Hlavně že každá najdeme to co našem mimískům pomáhá. 😉

jita2
28. led 2007

ambert,
pevaryl je modro-bílá tubička, i krabička - bez obrázku...někdy nám pomohl, někdy ne, rybilka nepomohla vůbec,jediné co zabralo na opruzeninky, byl skutečně jen Pythiol...

jita2
29. led 2007

holky,
ten Pythiol, jak jsem si přečetla, je pro děti od 10 let !!!! Ale přesto ho všichni dávaly, i naše maminky s ním mají nejlepší zkušenosti, proč ale od 10 let??
😖

ambret
29. led 2007

Jito, nevím proč od 10 let, ale když jsem chtěla, tak mi ho doktor vždycky předepisoval už od miminek.

hanah_2002
29. led 2007

Ahoj holky,
ten Pevaryl a Pythiol jsou jen na lékařský předpis? Nebo se dá volně koupit?

ambret
29. led 2007

Dají se i volně koupit. Pevaril stojí myslím kolem 40Kč, Pythil něco málo přes 20Kč. Na předpis je Pevaril zadarmo a Pythiol něco přes 1Kč

hanah_2002
29. led 2007

Já používám Bepanthen, ale nějak nám přestal působit. Dnes dojdu koupit Ondřejovu mast, jak mi tu holky radily a kdyby ani ta nezabrala, tak zkusím tyhle prostředky.Zase se nám oprudil zadeček. Dala jsem nové Pampersky (místo sleep jsem dala activ) a zase máme opruzeniny. Ach jo ☹

hanah_2002
30. led 2007

Tak jsem včera poprvé vyzkoušla Ondřejovu mast a je naprosto skvělá.Už po prvním namazání se opruzeninky krásně zmenšily a dnes tam už skoro nic nemá.Akorát mě trochu překvapilo, že se může mazat jen 1-2x denně.Ale ono to bude stačit, když vidím, jak krásně pomáhá. 🙂 🙂 🙂

dashak
30. led 2007

Hanah, no vidíš. Já jsem ze začátku mazala pořád a nic se nestalo. Protože jsme měli tu kelímkovou a tam žádné informace nejsou. Až jsem koupila v té tubě, tak jsem si teprv prečetla info. Ale bylo tam akorát napsané, že se nemá používat dlouhodobě víc jak 14 dní. Já s ní taky teď už mažu spíš preventivně, když se mi zdá, že má malá zarudlou prcku.
Tak ať dobře slouží 😉

jita2
30. led 2007

dashak,
ti jsi mi teď ohledně ondřejovky podala nové informace, taky jsem měla ten kelímek, a jak říkáš, na něm nic napsné není, takže jsem taky netušila, jak dlouho se může používat, aspoň teď vím...
díky za info..

dashak
31. led 2007

Jita, jestli používáš Ondřejovku, tak ta v tubě je fakt lepší a vydrží déle. Je taková řidší a pěkně ji rozetřeš. Navíc je to i dobré, že do ni nehrabeš a nezanášíš tam případné nečistoty jako do kelímkové.

jita2
31. led 2007

dashak,
tak to máš pravdu s těmi bacily....pořídím si tubičku 😉

siduska
1. bře 2007

Pytala som sa doktorky a predpisala mi na opruzeniny imozol, na recept to stoji asi korunu pedesat, inak je drahy, vyzera to ako akne color ale je fakt dobry a pomhaha staci dat jenom trosku jmenuje se to imozol

dasha
1. bře 2007

Ahoj, ja pouzivam Sudocrem, da se koupit v Mothercare. Je to sice docela drahe, velke baleni 250 g stoji asi 240, ale je velice dobry, mam s nim dobre zkusenosti. Da se pouzivat i na ekzem, ruzne opruzeniny, spaleni sluncem, acne apod.

vilca
autor
1. bře 2007

Podle mých zkušeností je nejlepší akutně Pityol (na to nejhorší) a dlouhodobě Rybilka. Od té doby, co ji používám, má naše malá krásně čistý zadeček bez opruzenin 😉

leena
8. bře 2007

Ahoj Jitu,nech si od doktorky namíchat rybí mast - je to vlastně obdoba kupované Rybilky, ale pomáhá mnohem víc.Musíš říct ať ti rozepíše do receptu složení a oni ti ji namíchají,myslím ,že bude vědět co tam patří.Já jsem ji jednou vyzkoušela od kamarádky , když měl malej zadeček už do krve a to se hojí před očima a moc to mrňouskovi pomůže,přes noc se zadeček zahojí 🙂.A neplatí se za ni!

dashak
9. kvě 2007

Holky, tak jsem dneska koupila pytiol, pač jste ho tady hrozně vychvalovaly 😕 Je tam příjemná cena, ovšem docela nepříjemné zjištění v příbalovém letáku - NEVHODNÝ pro děti do 10let 😖

vrtule83
9. kvě 2007

Ahojky, tak se taky přidám. Ta rybí mast dělaná z lékárny se jmenuje myslim lavaryzin a používají ji i v porodnicích. Já zkušenost ještě nemám, ale švagrová jo. Je prý výborná, dříve byla jen na předpis, ale prý se dá už koupit volně v lékárně. Ještě si moc moc chválila měsíčkovou mastičku od Weledy, ale je docela drahá.

eleanor911
9. kvě 2007

taky používám lavaryzin,dříve jsme měli rybilku,ale nejlepší byl myslím ten bepanthen,jak je i na hojení bradavek 😉

haluskacz
10. kvě 2007

dashak,
co jsem tak vyrozumela z ruznych diskusi, tak ten pytiol to tam sice ma napsane, ale pediatri ho presto doporucuji. Ja jsem ho nezkousela, taky bych se toho trosku obavala. Ale je fakt, ze kdyz je zle, tak clovek zkusi kde co...

dashak
10. kvě 2007

on ten pytiol obsahuje ichtamol, smrdí úplně stejně jako černá mast 😝
Dneska máme poradnu, tak se zeptám doktorky na její názor.

Já ho každopádně nebudu používat dlouhodobě, ale teď měla malá tu prcinu trošku zarudlou, tak jen až se to spraví. Stejně tam píšou, že se nemá používat déle jak 7 dní.
Jinak používám ondřejovku, ale tam je taky nějaká vychytávka, už nevím, jestli je omezená věkem, ale každopádně se nemá používat déle jak 14 dní.

Kdysi jsem na zkoušku zkusila koupit tesco bílou vazelínu, vyprodávali to, takže ten velký kelímek (asi 350g???) vyšel na 1kč a ta byla super. Ale už ji bohužel nevedou ☹

Zkusila bych i tu rybilku, ale bojím se toho rybího puchu 😅 😝

karotky
10. kvě 2007

Ahojky!
My mažeme prdelku preventivně Rybelkou(dá se koupit v lékárně)a na to,že přes den používáme látkovky,jsme v pohodě.Někdy to může být reakcí na prac.prášek nebo na papírovky. 😒

jabjunka
10. kvě 2007

Ahojky,také přidám svou trošku do mlýna.protože máme ošklivé opruzeniny už tři měsíce kvůli pneumokokovi a reakcím na antibiotika.Vyskoušela jsem kde co,Imazol krempastu,dokonce mu mudra napsala i Imakord,ale nezabralo to.Teď střídáme Pythiol a obyčejnou zinkovou mast a konečně jsou vydět výsledky.A pythiol dávali i dětem na novorozencích.

dashak
10. kvě 2007

Holky, tak jsem se dneska v poradně ptala doktorky na ten pytiol 😉
Prý pokud je zarudlý zadeček nebo prostě nějaká ta opruzeninka, tak se může použít, ale jen na vyléčení. Dlouhodobě jako prevence se používat pro děti nemá.

roza
14. čer 2007

Nám pomáhá Menalind...