Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

nikitka26
11. led 2008

já nedám dopustit na Rybilku, mažu při každém přebalování, před namazáním otírám vlhkou žínkou, utřu do sucha a chvilku větráme 😉 Na noc mažu Bepantenem, pač má plínu i 12 hoin, když v noci nekojíme.
Když mu byl měsíc, tak se oprudil a týden jsem to mazala kde čím a nelepšilo se to, pak mi ségra půjčila Pevaryl a za dva dny měl zase zdravou prdelku. pak jsem to říkala dr a že to byla dobrá volba.Že to bylo způsobeno kvasinkami a na ty jsou všechny rybilky, Bepanteny krátký. Od té doby máme zase klid (ťuk,ťuk) 🙂

takže Rybilka, Bepanten, Sebamed dobrý jako prevence. když už se to rozjede, tak Pevaryl nebo Imazol 😉

monaberuska1
12. led 2008

Ahojky holky🙂
na opruzeniny je podlemýho hodně dobrá rybilka ale mě teda pomohl i Bepanten za 2dny jsme měli po opruzeninách a do te´d je vše O.K:-)takže já nedopustím na bepanten🙂každý říká že Welwda je nejlepší ale my jsme ji zkusili a hrozně vysušuje takže tu jsem odhodila.

kachne23
12. led 2008

ahoj, opruzeniny skoro nemáme, ale dyž je náznak, tak je dobrej bepanthen a ještě mast na opruzeniny sebamed. Nejhorší vyrážku jsme zatim měli za ušima (prej opruzený od zapaření, slziček a blinkání, apsoň to říkala doktorka) a na to pomoh bepanthen.

monaberuska1: ahoj, pamatuju si tě z diskuze o poslíčkách, tak koukám, že už si se taky dočkala, tak gratuluju k Markétce 🙂

lenycka
12. led 2008

My měli opruzeniny jen jednou a dost těžce jsem to nesla. Hodně jsme větrali a matlala jsem to Rybilkou, hodně velkou vrstvu, často jsem měnila plínku a za dva dny to pak bylo pryč!
Hlavně to nesypej suchým pudrem, ten pálí jak sviň a děcko pak hrozně řve!!!

zusma
12. led 2008

No malá ted měla asi 2 dny červený zadeček a pipinu. Dala jsem pryč krém, kterým jsem to mazala (do ted to byla Rybilka, ale zkusili jsme jiný,nějaký asi nic moc), otírám mokrou plínou a větrám. Mažu 2.den vzorkem Weledy na opruzeniny a vypadá to už dobře. Vzorek dochází, tak zase nasadím prevetivně Rybilku nebo SebaMed,doufám,že se jí to nebude vracet 😒

mikca
12. led 2008

malej měl ted dooost zapruzenej zadeček, protže měl střevní viroootu....tentokrát rybilka vůůůbec nezabrala 😠 😠 😠 ..spíš to po ní bylo horší..takže jsme dostali pityol a ten nám pomohl..je super

petraluk
12. led 2008

Ahojky preventivně mažu Infadolanem a na noc a nebo když už se nám nějaká ta opruzeninka objeví tak mě zaručeně pomáhá Rybilka. 🙂

monaberuska1
12. led 2008

kachne🙂
jéé ahojky jasně taky si tě pamatuji🙂mám pocit že si pak i psala že si musela rodit císařem ne??taky jsem nakonec císař🙂moc děkujem je to zlatíčko.-)
taky opruzeniny nemáme jen jednou a to ještě v porodnici jak hodně srandila

gabca1
9. dub 2008

Holky malá má opruzeninku okolo pusinky, od slintání a dudlíčku... Mažu Infadolanem, krémem od Sebamed, ale nic. Poraďte prosím. Díky.

kejka
9. dub 2008

Holky calciová mast.Večer malej řval,že ho bolí prdelka a ráno byla jako nová.Gabi mazala jsem i jinde,tak zkus i kolem pusinky,určitě jí to neublíží.Je fakt dobrá.Poradila mi to kámoška-byla jsem trochu skeptická,páč jsem taky používala kde co,ale fakt to zabírá. 😉

marinka
9. dub 2008

Taky jsem jednu dobu válčily s opruzeninkama a jak tu bylo řečeno, nejlepší je podle mě Bepanthen a Rybilka, na větší opruzení pomůže i Avirilka, ale tu nepoužívat preventivně, hodně vysušuje pokožku. A nám se velmi osvědčilo nepoužívat vlhčené ubrousky, ale omývat zadeček čistou vodou a utírat jednorázovýma kapesníčkama.

gabca1
9. dub 2008

Holky - Bepathen mám, tak to zkusím 🙂 Calciová mast? A dá se normálně koupit? Díky.

marcim
9. dub 2008

Calciová mast se dá koupit v lékárně,ale je to podobné jako Bepanthen,a řekla bych,že Bepanthen je monohem lepší!! 🙂

gabca1
9. dub 2008

Fakt? Tak já jdu mazat 🙂 Díky.

binki
14. dub 2008

nejvic jsem momentalne spokojena s panthenolem od altermedu

iwca
14. dub 2008

ahojky, my od narození používáme rybilku. Opruzeninky jsme měli jenom minimálně. Zkoušeli jsme i bepanthen, ale ten jsme ani nespotřebovali. Rybilka nám vyhovuje víc.

janab78
14. dub 2008

My jsme rybilku od narození používaly tak 2 týdny. Malá byla děsbě zapruzená, i když jsem zvýšila vrstvu.Takže rybilka šla do koše Prostě každý mimčo je jiný. Nám tedy na všechny opruzeniny pomáhá Weleda a taky je dobrý sudokrem.

llucinka
14. dub 2008

Penaten pomáhá suprově, ale není u nás k dostání. 😒

lenkaha
14. dub 2008

Ahoj! My máme vynikající zkušenosti s mastí MENALIND!!!

evi3
15. dub 2008

malej sa tiez casto robi okolo pusy vyrazka, ako tam ma stale vrazene ruky, ale najviac na to pomaha, ked jej to v priebehu dna umyvam prevarenou vodou a na ritku pustat co najviac vzduchu - nechavat rozbalenu najviac ako to ide

jitka83
15. dub 2008

Ahoj, tak my sme tento proplém řešili asi tak před měsícem. Možná dvěma. Od narození mu mažu prdelku Bepanthenem a vždy ji měl pěknou. Ale jak nám začali růst zuby a měl neustálý průjem, tak měl šíleně opruzenej zadeček a už nám mastička nezabírala. Tak sem zkusila rybilku, ale ta tak smrděla, že se to nedalo. Nakonec jsem udělala lěčbu šokem. Mazala sem mu to Dermazulenem, Rybylkou, Bepanhenem, Niveou a po týdnu to přešlo.

lucie.safrankova
27. dub 2008

tak jestli mohu taky poradit, tak z počátku byl super Bepanthen ale nám úplně nejvíc vyhovuje vůbec ničím nemazat, malá neměla nikdy žádnou opruzeninu!! Vždycky ji jen utřu prdelku ubrouskem, osuším látkovou plínkou a nic víc. Taky pomáhá nechávat často miminka rozbalená, hambatá, mají to rádi a pěkně se provětrají. Zkoušejte snad něco vyjde.

petule.h
27. dub 2008

určitě u nás bepanthen taky a v létě zbytečně nepařit taky mám ten názor

krista
18. zář 2008

pessy1 • 1d • 14. červenec 2007 v 18:28
co je nejlepší na opruzeniny?malá má popraskanou kůžičku v tříslech.Radí mě gencián. violeť. Bepanthen nezabírá, ten to ještě víc rozmokvá.

janinka1981 • 2d • 14. červenec 2007 v 18:36
ahoj tak nám se na opruzeniny nejvíce osvědčila Holtova mast.A to hodně moc.Malej měl průjem a než jsem ho stihla přebalit měl hrozně červenou prdelku a za pár dní měl i pupínky.Zkoušela jsem heřmánek(odvar z něho) namočit s ním prdelku a fénem vysušit,rybilku od Avirilu zásypovou mastičku s heřmánkem a nic.Ale Holtův krém fakt pomohl.Je ale možné že to malé bude trošku štípat.Malýmu to bylo nepříjemné ale fakt to pomohlo.Ještě jedna věc ten krém dost smrdí..

Přeju brzké udravení prdelky🙂

majka07 • 1d • 15. červenec 2007 v 19:54
My měli popraskanou kůžičku v tříslech v porodnici a genciálka super, od té doby pohoda, hlídám to a používám avril mastičku, preventivně, ale opruzeninky se nám zatím vyhýbají 😵

bejana • 1d, 26tt • 15. červenec 2007 ve 20:02
Kuk: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

kacka79 • 1d • 18. červenec 2007 v 19:21
Ahojky, tak nám se v tom vedru taky objevily opruzeniny na zadečku, žádná mast nám nechtěla zabírat, nakonec jsme zadeček při přebalování otírali odvarem z heřmánku - a do druhého dne vše zmizelo 🙂 takže všem doporučuji!!!

kristulatko • 2d • 19. červenec 2007 ve 03:20
ahoj holky, na opruzeniny je nejlepsi nebalit a nechat vetrat, neplenkovat, inspirace na volna diskuze - bezplenkova metoda

mala na opruzeniny nikdy netrpela, je narozena v zime, a kdyz jsme zacaly s bezplenkovou metodou, nepotrebovala uz jsem zadne masticky vubec... 😉

pipisek • 2d • 19. červenec 2007 v 06:31
a co takhle Pevaryl? Je ale jen na předpis, ale prý vynikající!

johanda • 2d • 19. červenec 2007 v 08:54
Holky, zkuste nechat miminka co nejvíc rozbalené, třeba na nějaké nepropustné podložce, u nepohyblivých je to snadné, můžete je i kojit rozbalené, jenom si dát na klín pod prdelku plínku. U pohyblivých je to obtížnější, pokud používáte jednorázovky, je dobré opruzené mimi aspoň do vyléčení opruzeniny balit do látkových plín a často měnit (vždyck, když se počůrá).Dobrá mast je Bepanthen, levnější a stejné účinná je Calcium pantothenicum.

vilca • 1d • 22. červenec 2007 v 11:52
Ahoj holky, naše malá má už skoro týden pěkně opruzený zadeček, asi z toho horka. Doktorka nám na to dala Genciánu, která by to měla vysušit. Jenže malé se na tadečku úplně odřela pokožka, má tam jedno místečko (1 cm), které má prostě odřené, a na to Genciána nepomáhá. Zkouším na to framykoinový zásyp a Calcium Pantothenicum, ale nějak zvlášť to nepomáhá, protože jak se počůrá, tak si to smyje. Nevíte některá, co by mohlo pomoct v případě odřené pokožky na zadečku? Díky 🙂

pessy1 • 1d • 22. červenec 2007 v 16:12
ahoj vilco,já jsem s tím snad už dobojovala,kup si kojenecký měsíčkový krém od weledy!!!!!!!!!!!!je super.

magda27 • 1d • 22. červenec 2007 v 16:29
Ahojky, já používám pro miminko krém na opruzeniny z DM drogerie, je to ta jejich značka BABYLOVE. Je skvělý, lepší než Bepanthen, který jsme používali před tím 😉

musko • 1d, snž • 22. červenec 2007 v 16:52
Ja používam Bubchen ale teraz na opruzeniny dávam Zink. mastičku od Tena - majú v lekárni. Je skvelá. Alebo Rybulka - ale tá moc nevonia ☹

kyri • 1d, 23tt • 22. červenec 2007 v 16:58
jo jo, weleda je super!!! je dobrá i na lišej kolem pusinky, popraskanou kůžičku a "sejra" pod krčkem apod.
a taky se nám na už více rozjeté opruzeniny osvědčil babylove mama-krém na popraskané bradavky 😝 ten to zaléčil okamžitě.

musko • 1d, snž • 22. červenec 2007 v 17:00
Ešte ma napadlo - keď bol Petrík menší tak som ho natierala homeopatickou Cicadermou - bola dobrá....

bielanevesta • 1d, snž • 22. červenec 2007 v 17:24
Ahjoj. Mne sa zatiaĺ osvedčil Bepanten 😉 🙂 Ako na prdelku tak na zničené bradavky. Všetko rýchlo dal do poriadku

kijonkova.k
18. zář 2008

rybilka,rybilka a zase rybilka.Je super!

caira
18. zář 2008

my rybilku nezname 😅 zkouseli jsme Sebamed, ale ted nam moc nesedel..ale takzevpodstate od tydne jedna mazeme Bepanthenem a vyhovuje nam, delame to jako dost podobne jako nikita, mazeme pri kazdem prebalovani, nejdriv vlhceny ubrousek, pak pekne plinou ostrit do sucha, vetrame a pak bapantenek a je to 🙂

konja
18. zář 2008

Tak já používám Sudocrem.Dostali jsme vzorek k porodnici a už u něj zůstaneme.Moc nám vyhovuje.Rybilka je také dobrá,používala jsem ji u syna.Má jen jednu nevýhodu - nesnáším její vůni a konzistenci.Strašně těžko se smývá z rukou.Sudocrem je úplně bez zápachu a dá se krásně smýt i setřit. 😉 Prodává se v lékárně.

rosanela
18. zář 2008

Ahoj,
taky nás teď asi týden trápí opruzeniny. Byli jsme s tím dnes i u doktora. Doporučil nám Pytiol.
Sudocrem jsme teď mazali asi 2 dny, ale výsledek zatím nic moc.
Konja, jak rychle vám zabral?

coriven
18. zář 2008

Hojky, taky rybylku kvůli zápachu nemůžu. Špatná není, ale ta vůně bohužel ☹
Já zatím zkouším kde co, ale pokud vidím zarudnutí, tak nám vždy pomůže Bepanthnen (sice je dražší, ale kvalitní) Připadne mně, že většina je dobrá jako prevence, ale jak je problém, tak už moc nepomůžou (nám teda zatím nejrychleji fakt zabírá Bepanthnen) 😅

jaku
18. zář 2008

Tak naše dr. nám říkala , že Ondřejovku jen na opravdu velké opruzeniny, rozhodně ne jako prevenci! Malej mi moc na opruzeniny netrpí, občas má malinko červený zadeček když se zpotí, ale líp než mastička z lékárny mu pomáhala mastička nebo spíš krém na opruzeniny od babylove z DM - koupila jsem si malý na vyzkoušení,což se hodí i do přeb.tašky, tuším, že stál kol 20kč a je senzační! Obsahuje zinek a krásně vysušuje a hojí.