Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

versam
18. zář 2008

ahojky,tak mi jako prevenci jsme používali odvar z řepíku (sáčkovaný čaj v lékárně),používala jsem ho místo vlhčených ubrousků,takže nebylo třeba ani mazat preventivně žádnou mastičku.Řepík je i výborný když už opruzeniny jsou,protože lehce vysušuje

konja
18. zář 2008

Rosanela: Nám zabírá Sudocrem hned, už při dalším přebalování je vidět zlepšení. Ale je fakt, že jsme zatím neměli problém s opravdu velkým opruzením, spíš se jedná o větší zarudnutí. Pokud vám nezabírá Sudocrem tak zkus tu rybilku.Třeba ti nebude vadit její vůně a na opruzeniny je vážně dobrá.Já ji ale prostě nesnesu kvůli té "vůni" a mazlavosti. Ale účinná je 😉

jaku: taky mám v přebalovací tašce malé balení babylove od DM a zdá se mi dobrý, jen jde hůř umýt z rukou 🙄 Jsem na to asi nějaká vysazená 😅

mikula
18. zář 2008

My jsme od začátku používali jen Rybilku a nikdy žádný větší problém s opruzeninami nebyl a když ano,tak nám hned zabral Sudocrem,ten je fakt vynikajíci!
Ted používám Bubchen a s tím jsem taky moc spokojená 🙂

mkr
18. zář 2008

jako prevenci mažem oilathum mastí a když se něco ukaže, malý vadí chvilku tam mít bobek a už je opruzená, tak na to dáváme endiaronovou mast a je to skoro hned pryč, napsala nám ji sama kožní

rosanela
18. zář 2008

Konja, Rybilku jsme používali až doteď a až teď se nám objevily ty opruzeniny (ve 14 měs.). S Rybilkou jsme spokojeny.

caira
18. zář 2008

konja, ted SUDOCREAM je vazne super, tady v anglii je hodne popularni, tez jsme dostali vzorek v porodnici a mame i velke baleni doma, je antisepticky, takze se hodil, kdyz se mi stalo, ze si mala ublinkla na krk a ja si toho hned nevsimla a mela to tam zarudle nebo treba kdyz mela v lete zaparene ohyby rucicek, tak jsem ji ho tam vzdycky trosku mazala. takze ten take doporucuju.. { jsem nevedela, ze v CR je taky 🙂 }

janulas
18. zář 2008

tak nám uplne super vzdycky zabere Bepanten 😎 do dvanácti hodin máme pokoj a je viditelné zlepsení 😉 😎

jenjanka
18. zář 2008

Ahoj tak nam bepanten nezabiral vubec spiše to bylo horší,když byl maly opruzeny vice tak pomahal pytiol,hodně dobra je taky ondřejovka a rybilka.Když ma třošku červeny zadeček hned davam rybilku nebo ondřejovku

skuli
18. zář 2008

Vyzkoušela jsem kde co a nejlepší je podle mě Pityol.Když náhodou něco na zadečku máme tak za 2 dny mazání je úplně krásný.Bepanten je taky dobrý,ale zbytečně drahý.Rybilka mi strašně smrdí 😝

kubinkov
19. zář 2008

Na velké opruzení je opravdu dobrý Pythiol, ale výborný je i Imazol Plus a nesmrdí po ichtyolu. Na běžné mazání po přebalení vedle Rybilky Mariol ochranná mast, není v ní rybí tuk ale olej ze semen ostropestřce. 😉

rosanela
19. zář 2008

A holky, mažete při každém přebalování nebo jen občas?

mkr
19. zář 2008

tak ym nemažem skoro vůbec jen když se fakt něco začne trošku objevovat nebo když vím že byla pokakaná dýl a já to nevěděla tak preventivně maznu, ale to je vše, nejsem zastáncem mazání 🙂
jinak Bepanthen nám vůbec nepomáhal čekala jsem od něj víc a ani mě nedělal dobře na bradavky když něco bylo, bylo to ještě horší a to stačila obyč. fialová vodička, zbytečně drahý krém už bych do něj neinvestovala i když ho skoro každý doporučuje ☹

konja
20. zář 2008

caira: Já také dostala vzorek v porodnici, jinach bych o Sudocremu vůbec nevěděla. Ani naše Dr. ho nezná, takže moc rozšířený tady zatím asi není, ale tím, že ho dávají jako vzorek v porodnicích ( v uvítacích balíčcích), tak se určo rozšíří. Já jsem s ním vážně spokojena a i cena je dobrá. Velké balení za 117 korun a vydrží opravdu hodně dlouho. Je nám sedm týdnů a pořád máme půlku toho malého vzorkového kelímku ( a to mažem opravdu často). A navíc má i jiné použití než na opruzenin, takže ho využije celá rodina. Já na Sudocrem nedám dopustit 🙂

krista
20. lis 2008

aji81 • 1d • Dnes v 10:59
Ahoj holky, potřebuji poradit. Mám skoro dvouměsíční holčičku. Před týdnem jsem koukala, že je malinko opruzená, vzhledem k tomu že v noci spí třeba šest hodin v kuse, tak asi proto...Koupila jsem jí v lékárně nějakou speciální mastičku Sudocrem(myslím 🙂. A má to ještě horší, má tam drobné červené pupínky. Nevím co s tím! ta výše uvedená mastička měla být dobrá. Prosím poradte, je mi jí líto asi jí to musí bolet. Má s tím někdo zkušenosti?. Děkuju

katerinka.kr
20. lis 2008

Já používám krém Imazol, koupila jsem ho v lékarně. Doporučila nám ho doktorka, při velké opruzenině. Ještě se nestalo, že by nám nepomohl. Vždy nám tak max do 3 dnů pomohl, spíše dříve.

Zadeček se musi umýt a pěkně usušit, a pak natřít tenkou vrstvou tim krémem. Nám to zabírá na 100%.

mkr - já také nechápu, proč je Bepanthen tak oblíbený, nám vůbec nezabíral, koupila jsem celou novou velkou tubu, ale dostala jsem malej vzorek a ten nám vůbec nepomohl, spíše to více mokvalo,a to jsem se opravdu snažila poctive umývat, vysušit a namazat a nic. Takže mám doma celej novej Bepanthen a je mi to naprd.

anke
20. lis 2008

katerinka: me Bepanthen delal dobre na bradavky, ale s malym to taky nic nedelalo

my kdyz se rozjizdely opruzeniny, tak jsme nasadily Ondrejovu mast, kdyz to bylo horsi, tak Pytiol, ale fakt jen na kratinkou dobu - on je to docela humus, ale zase 3x jsme natreli a bylo po opruzenine - to mi doporucila svagrova, matka 3 deti

robi
9. led 2009

ahoj,
potřebovala bych poradit. Naše malá byla donedávna bez opruzení, ale poslední dobu má na tříslech dost hrubou kůži. Není to podle mě klasická opruzenina, prostě takový skoro stroupek, tvrdou suchou kůži. Přebalujeme často, mám pocit že až moc. Myslela jsem, že to má z toho, že jí co 2 hodiny pořád šudlám ubouskama vlhčenýma a pak suchýma. Teď už jenom při přebalení osuším (netřu, jemně oklepu) suchým ubrouskem. Při každým kakání umýváme vodou, malá kaká skoro každý 2 hodiny. Nevíte co s tím? Krémy jsem vyzkoušela snad všechny. moc díky

hancas
9. led 2009

u mě vede bepanthen,ale i pytiol a rybí mast(dost smrdí) je dobrá,malá měla taky vedle pipiny na nožičkách jak kdyby ekzémek a tak nám dr,doporučila modrou indulonu je mastná.

mikula
10. led 2009

Já nedám dopustit na Sudocrem,když se něco na zadečku nebo v třísle objeví,máznu a na druhý den je po problému,dostala jsem vzorek v poordnici a od té doby se ho držím 🙂

knobloska
10. led 2009

Robi já s Tebou souhlasím, taky mi přijde, že když příliš často používám vlhčené ubrousky, tak se opruzuje. Voda je lepší 😉
Co se týká krému, tak na opruzeniny nám jednoznačně nejvíc pomáhá Sudocrem. Skvělá věc.

robi
10. led 2009

ahoj,
díky za rady. To totiž není opruzenina, ale spíš takový stroupek, dnes po koupání jsem jí to zkoušela trošku setřít pryč a šlo to. Myslím, že to má z toho, že jsem jí často ty třísla třela ubrouskem, tak jí ta kůžička zhrubla. Teď už jenom osušíme a mažeme občas. Taky máme Sudocrem a všechny možný krémy 🙂

hankaajirik
10. led 2009

Když jsme měli problémy s opruzeninami a nezabíral ani Bepanthem,tak mi doktorka řekla ať používám Rybilku a musím říct, že to nás snad zachránilo.Malýmu rostli zuby a to byl opruzený hodně až jsem měla strach a bylo mi ho líto. Rybilku mohu jen a jen doporučit.I teď jsme měli ten samý problém a opruzeniny zmizly do dvou dnů, což u Bepanthenu ani do týdne.Některé léky a krémy jsou hodně medializované než účinné.

knobloska
10. led 2009

Robi my jsme dřív používali ubrousky z DM Babylove bílé a připadali mi hrubé. Začala jsem kupovat modré od stejné značky a jsou podle mě lepší. Mají takový vzor jakoby kolečka, mají to ještě ubrousky od Nivei. Já jsem zastáncem těch neparfemovaných. Tak třeba jestli by to nepomohlo... 🙂

trpaslikg
13. led 2009

normalne pouzivam pitiol nebo rybilku a pokud je to horsi tak utrhnu list s aloe vymacknu ten gelik a namazu, je to fakt super...

petra216
13. led 2009

Ahoj všem, vřela můžu doporučit Imazol v kombinaci s Niveou. Tuhle kombinaci mi doporučila doktorka na opruzeniny, když už jsou opravdu "ošklivé" a během pár dnů je zadeček, tak jak má. 🙂

dokca
25. led 2009

Ahojky,
my jedině rybilku ,nikdy jsme neměli problém.

mispuli
26. led 2009

Ahoj moje obě děti jsou nedonošenci a na oddělení používali pityol,takže jsme na něj zvyklí a opravdu pomáhá,mám to vyzkoušené i na sobě 😀

beata.n
26. led 2009

tak já používám jedině Synderman,vyrábí ho u nás jen lekárna v nemocnici,dostávají ho rodičky v porodnici a já na něj nedám dopustit.dobře se maže,opruzeniny žádný.a když už se malinko oprudí zabere nám i Nivea SOS krém 😉

meleri
26. led 2009

my s tim bojovali, a zabraly nam plinky Huggies super dry, k tomu vatova vlozka a Indulona. a taky zadek omyvame hermankem a vysusujem obcas takovym specialnim sprejem proti opruzeninam. od te doby to uz nema, ale mival to chudak i do krve... ☹ takze ted uz jenom ty plinky, a ta indulona. ta je fakt zazrak, pritom to stoji par kacek... 😀

garfieldmail1
26. led 2009

FÉN NA VLASY! 😎 My jsme měli dlouho problémy, když byly synovi asi 2 měsíce. Nejlépe pomohla Rybilka a Imazol a kamarádka mi ještě poradila vyfénovat dupku. Předtím jsem o tom taky někde četla, ale připadalo mi to divné, ale nakonec proč nezkusit. Jak jsem začla fénovat, tak doslova při každém přebalení to bylo lepší a lepší. Jakoby ten fén byl takový urychlovač. 😀 A stačilo jen 10-15 vteřin fénování (ale ne úplně mokré dupky, předtím jsem osušila bavlněnou plinkou) a samozřejmě z bezpečné vzdálenosti, synovi to evidentně bylo velmi příjemné 🙂