Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matyasek29_6
2. dub 2015

Už jsem sice jednou na tento dotaz reagovala,ale nemohu si odpustit podělit se o naši nedávnou zkušenost,na kterou nám úplně neuvěřitelně zabrala Weleda..v životě bych neřekla co dokáže udělat průjmový stav způsobený salmonelou,i přes okamžité přebalování co hodinu měl syn červenou prdelku jak pavián,o tom jak ho to muselo bolet raději ani neuvažuju,při sebemenším doteku strašně plakal😥Weleda nám zabrala do 24h,krásně zklidnila a zahojila,takže za nás maximálně doporučuji..

dadukla10
12. kvě 2015

dobreej holky taky tady brozdam abych se dozvedela neco vic o masticce pityol a jsem rada ze ji muzu skusit malymu jelikoz je hrozdne opruzely a uz nam nic nepomaha jelikoz mame hrozdny prujem k zubum tak sned nem to pomuze 😒

kacatka
12. kvě 2015

@dadukla10 ahoj, pokud je to od zubů, tak na nějakou dobu nezabere nic. V akutní fázi lze vyzkoušet Imazol mast, pytiol nám nikdy nezabral. Výbornou zkušenoust mám ale s Weledou, je mnohem lepší než bepanthen, protože i mírné opruzeniny dokáže krásně vyléčit.

ladybird146
12. kvě 2015

Ahoj, já doporučujizadeček mýt POUZE vodou a pak d§kladně osušit, nepoužívat vlhčené uborusky (max.Pampers sensitive), nechat co nejdéle větrat a mazat WELEDOU.....taky jsme s tím bojovali a do cca 3dní bylo vše ok.....držím palce

smallinka
12. kvě 2015

tak já byla zoufalá z opruzenin, malá tam měla až takové pupínky skoro až vyrážku....zkoušela jsem ji větrat zadeček, omývat a po stolici to tam měla zas. pomohla genciálka, jenže všechno všude fialový a pak to tam měla zas.....byla jsem u mudr a doporučila mi Imazol a fakt funguje, hodně se jí to zlepšilo konečně 🙂 napsala mi sice na recept, ale lékárnice mi řekla, že stejně budu platit celý, že se už prodává bez receptu, stál nějakých 115 Kč takže oproti Bepathenu pohoda. ono to může být od zubů, to je sice pravda, ale když už tam ta opruzenina je tak by se to mělo řešit, je jedno z čeho to je 🙂 doporučuji Imazol 😎

lucijete
12. kvě 2015

u nás pomáhá obyčejný solamyl do kuchyně na vaření......fakt 🙂 Poradili mi to sestřenky, nevěřila jsem a bála jsem se to sypat malé na prcku a po 2 dnech vše pryč. Doporučuju

dadukla10
13. kvě 2015

@kacatka dekuji za radu my jsme opravdu skusily uz vse mely jsme i ten imazol ze zacatku pomahal ale ted uz taky ne skusime tedy tu masticku weledou 😉

gepe
13. kvě 2015

Pouzivame na malou od narozeni Weledu a nikdy problem. Resp. 2x ano, z prujmu a to stacilo zvysit objem kremu na prtce. Podruhe, spatna sarze weledy (od weledy omluva a vymena vadnych kremu), a to male hodne pomohl a rychle Klorane Bebe.

dadukla10
13. kvě 2015

@ladybird146 mi osobne pouzivame jedine ubrousky od pampers snad nam neco zabere jeste se pokusim skusit tu mast weladou a sudokrem a uvidime uz jsme uplne nestastny

kacatka
13. kvě 2015

@dadukla10 ano, ten imazol většinou pomůže od akutního opruzení a pak přestává účinkovat. Měl by se aplikovat jen na nezbytně dlouhou dobu a pak přejít na jiné mastičky, které se dávají preventivně. Já jsem opravdu vyzkoušela taky kde co a weleda je opravdu super! Pak máme ještě Klorane, to je taky super kosmetika. Jinou nepoužívám. Tak držím palečky, ať máte brzy klid 🙂 Jo a ještě jsem chtěla napsat, že pokud to opruzení je k zubům, tak opravdu na nějakou dobu nemusí zabrat nic.

teriska94
13. kvě 2015

@vilca Za nás jedině Sudocrem, malá měla ošklivý opruzeniny a do dvou dní krásně zmizely 🙂

gepe
13. kvě 2015

@dadukla10 u nas napr. pri tech dvou opruzeninach sudokrem, bepanthen apod nezabrali. Zmineny Imazol je fajn, jen se s nim musi opatrne. Taky pomuze i detskym pudrem zasypavat, a nechat chvili volne, pak ho smyt.
Zaklad, pokud muzes, vetrat vetrat vetrat 🙂 davat treba vetsi plinku at to ma na volno a tim take provetrava. Porad lepsi mensi nehoda, ze zadecek orangutana 😅

naho31
14. kvě 2015

Já používám na opruzeniny mast s obsahem zinku, osvědčil se mi klasický Aviril. Další věc jsou plenky, větrání zadečku, zadeček myji pouze vodou a v případě podrážděné pokožky i fénuji do sucha.. 😕
Jako prevenci mám Bephanten care mast a pravda je, že pokud neflákám a poctivě mažu, tak malý opruzeninky nemá.

smallinka
10. čer 2015

tak hlásím že Imazol pomohl i dlouhodobě 😉

leenny
25. čer 2015

@vilca Za mně určitě sudocrem,neměnila bych.

zlutapampeliska
7. črc 2015

My meli opruzeniny az do krve, ale trochu pozdeji. Pomohlo mi vzdy dokonale vysusit a kojenecky krem od Weledy - mesickovy nebo dovoz z Recka - Frezyderm

janawei
8. črc 2015

Na občasné opruzeniny používáme Měsíčkový kojenecký krém od Weledy. Vzhledem k tomu, že používáme na mazání prcka Zklidňující tělové mléko a pleťový krém, zkusili jsme i ten krém na opruzeniny ze zklidňující řady, ale velký rozdíl jsem nepozorovala, oba fungují výborně!

moniach
6. srp 2015

Ahoj, nám se malé začal zadeček zhoršovat po vlhčených ubrouscích Pampers, tak jsem je vždy před utřením zadečku opláchla pod teplou vodou, abych tu chemii z toho aspoň trochu dostala, ale moc to nepomohlo... až mi mamka poradila utírat zadeček ČERNÝM (RUSKÝM) ČAJEM, buďto kapesníčkem nebo kosmetickými tampónkama, pak čtvercovkou utřít (spíš jenom přikládat) zadeček do sucha - a pak mazat SUDOCREMEM. A do pár dní se výsledek dostavil. A taky, jak tady některé maminky už zmiňovaly, nechat pár krát za den zadeček vyvětrat 🙂 přeji všem miminkám a maminkám hodně zdraví a trpělivosti 🙂

avantgarda
7. srp 2015

Vyvarujte se používání vlhčených ubrousků (a to nejen, když budu mít miminko opruzený zadeček). Omývejte zadeček pod tekoucí vodou, dobře osušte - přikládáním ručníku, nedřít pokožku. Také je důležité nechat pokožku během dne několikrát větrat, nechat miminko bez plenky. Jako prevence nebo na doléčení opruzeniny se nám osvědčil Bapanthen (teď je v lékárnách novinka Bepanthen Extra mast - speciálně na dětskou prdelku). Pokud jsme někdy museli ošetřovat opruzeninu, tak se nám osvědčil krém s obsahem zinku, který má za úkol postižené místo vysušit. My používali Sudocrem.

janawei
11. srp 2015

Když už vlhčené ubrousky, tak doma vyrobené - např. Medvídek od Eoné. A stejně pak vždycky omýváme čistou vodou.

fridininka
17. říj 2015

Malé se poprvé udělaly opruzeniny na zadečku a pipince v sedmi měsících, kdy jsme přešly na již další level příkrmů. Malá jí jen kupované, doma dělané jídlo odmítá (měla jsem to samé i u syna). Od dvou měsíců používáme bambusové plenky, celou dobu neměla ani pupínek, ani náznak začervenání. Dřív jsem používaly krém na opruzeniny Batole. Po přechodu na již obohacenější stravu (a rostou jí i zuby) začaly opruzeniny. Zkusily jsme toho fakt hodně, nic nezabíralo, ale už jsem na to asi kápla 🙂 dosavadní krém nepomáhal, tak jsem začala zkoušet. Vynechala jsem vlhčené ubrousky (od narození jsem používala Pampers sensitive), při každé výměně potřu zadeček výluhem z řepíkového čaje, otřu do sucha, nechám chvíli větrat a použiju Aviril krém na opruzeniny. Když se mi kůže zdá hodně vysušená, použiju Infadolan (ale asi tak 1x za týden). 2x denně nechávám na dece malou válet alespoň 10min. Tahle kombinace nám jako jediná pomohla. K nejpoužívanějším krémům: po rybilce se to nezlepšovalo, na den zlepšení, potom se to zase zhoršovalo a po Sudokremu to byla absolutní katastrofa. Ihned po jednom použití to měla mnohem horší. Zkoušela jsem tak několikrát a vždy výrazné zhoršení. Takže opravdu na každý zadeček jiný recept. Ale třeba naše kombinace také někomu pomůže. Přeji mnoho úspěchů a co nejdříve trefu do černého s výběrem nejlepší kombinace.

janawei
23. lis 2015

Nevím, kolik stojí Rybilka, Sudocrem apod., jak jsou účinné a kolik se toho spotřebuje, ale i kamarádky, které si na přírodní kosmetiku úplně nepotrpí, kupují Měsíčkový kojenecký krém od Weledy, protože dospěly také k tomu, že méně je více. Tím méně myslím nepoužívat klasické vlhčené ubrousky, omývat čistou vodou, větrat, a když už se opruzeniny objeví, tak natřít co nejvíce přírodním a přitom účinným krémem, kterým je pro ně (i pro mě 🙂) ten od Weledy.

elusina
23. únor 2016
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Kupuji vzdy hlavne v lekarne tam mi i dobre poradi

kika_21
23. únor 2016

Pomáhá často přebalovat, umývat zadeček vodou po stolici a u nás jasná 1 Rybilka. 🙂

evilin
23. únor 2016

U nás taky hlavně ne žádné vlhčené ubrousky. Pokud utírám zadeček tak je super medvídek - olejíček ředěný vodou - navíc strašně dlouho vydrží. A zadeček hodně větrat a mazat weledou. A nejsou vůbec žádné opruzeniny. Ale musím přiznat že nám jako prevence opruzenin hodně pomáhá používání látkových plínek. Vždycky když musíme třeba na návštěvě nebo jindy pouzit jednorázové plínky tak se zase osype.

petraou
14. bře 2016

Souhlas s kika_21! U nás taky vede Rybilka. Pamatovala jsem si od ségry, když měla malou, že fakt smrděla po rybách, ale tahle Rybilka Neo vůbec! A navíc se mi líbí, že je bez konzervantů, přece jen to nechci zbytečně do malé rvát. Pro mě spolehlivý pomocník🙂

meta123456789
12. dub 2016

Ahoj, s Pythiolem nemám zkušenost, ale trochu bych se bála, když píšou až od 10 let...? U nás fungoval Imazol. Když se malá oprudila po velkém průjmu, za pár dní po mazání imazolem to bylo celkem OK. Bepanthen používám taky a jsem s ním moc spokojená. Akorát že ten je na prevenci, když už se dítko oprudí, tak už to chce něco se zinkem, který to opruzení vysuší... to už Bepanthen nevyřeší. A hodně tedy pomáhá nechat zadek co nejvíce bez pleny, nepoužívat ubrousky, čistit jen pod tekoucí vodou... Držím palce, ať je to brzy OK!

duck09
12. dub 2016

Imazol, Sudocrem