Co pomáhá na opruzeniny?

vilca
24. lis 2006

Ahoj holky, nevíte některá, co by mohlo dvouměsíčnímu miminku pomoct na opruzeniny zadečku? Používám krém Aviril a Bepanthen, ale nějak nám to nepomáhá. Teď jsem jí to namazala Pityolem, ale ten se má používat až od 10 let. Mamka ale říkala, že nám to tím taky mazala a žádný problém jsme neměli. Tak uvidím. Ale radši bych přece jen vazkoušela něco, co je přímo pro miminka. Díky za rady.

sylvar
14. čer 2007

bepanten je podle mě nejlepší, používáme i Rybilku a taky není špatná,ale smrdí...

mikca
14. čer 2007

ahoj, nám pomáhá IMAZOL, udělá na kůži takový film a pak na něj můžeš mazat mastičku kterou norm. používáš , maže se to tak dvakrát denně 🙂

ilonap
15. čer 2007

já mám dobré zkušenosti s Pityolem 😉

leni96
17. říj 2007

ahojky, byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil něco na opruzený zadeček, vyzkoušeli jsme toho už vážně hodně a nic nám nepomáhá ☹ , před pár dny jsme se toho docela zbavili a teď to máme znova, prcka celá červená a taky nám to mokvá ☹ , už vážně nevím, co jí tam mám dát, dostali jsme i od paní doktorky nějakou mastičku, ale stojí to za prd 😠 , nemáte někdo nějaký zaručený recept, aby nám to pomohlo ?
děkuju 😉 Lenka

niega
17. říj 2007

Leni, větráš mu dostatečně zadeček? To je děsně moc důležité! Při každým přebalování ho nech aspoň 15 minut bez plenky (my na přebalováku cvičíme, takže tam trávíme min. 30 minut, děsně se nám tam líbí 😀 ). Do plenky jde vždycky s dokonale suchým zadečkem, pouze ho namažu rybí mastičkou z lékárny (ale tence, né nějaký velký vrstvy!). Když je hůř, pomáhají obkládky z bylinek: heřmánek nebo dubová kůra nebo řepík, ale zase platí, že do plínky jde dokonale suchý! A co máte za plenky? Nestojí za úvahu je vyměnit za jiný typ?

leni96
17. říj 2007

Niega
ahoj zadeček větrám, taky cvičíme, to se nám taky móóc líbí 😅, zadeček jí omývám heřmánkem, pak pečlivě osuším a nechám větrat, natírala jsem jí ho pak rybilkou, ale pak jí to mokvá.
Plínky používám babylove, teď momentálně jí zkouším Hugies (to jestli náhodou už ty babylove nevyhovují), taky jsme používali Pampers, ale ty nic moc ☹ .
A co zásip ? Přemýšlela jsem jestli by jí to nepomohlo, aby se jí to trošku vysušilo a nemokvalo 😅 , .

viona
17. říj 2007

Ahoj,když se tady pobírají ty opruzeniny,měla bych taky jeden dotaz,i když se netýká opruzenin na zadečku,ale na tvářičce.Náš malý si velice oblíbil cucání ručiček a i když mu je asi stokrát za den vyndávám z pusinky,vrací si je zpátky,dudlíka nechce,do toho hodně slintá,občas ublinkne a výsledkem je,že má okolo pusinky vyrážku,červený flíčky,nevim,co s tim,zkoušela jsem Bepanten,omývat čistou vodou,nemáte někdo nějaký tip?

ilonap
17. říj 2007

viona, taky jsme měli ten problém s pusinou. Koupila jsem jí mast od Hippu Pflege-Creme a bezvadně zabral. Ikdyž malá v cucání pokračuje dál, tvářičku má bez vady. 😉

viona
17. říj 2007

Díky Inolap,mám doma malý vzoreček,co jsem dostala v porodnici,tak to hned odzkoušim 😉

bara_d
17. říj 2007

Ahojky, my používáme kosmetiku Bubchen a je podle mě nejlepší.

llucinka
17. říj 2007

Leni: My používali v porodnici Bepanthen a ten je úplně k ničemu, malý měl opruzeniny pořád. Doma jsme nastolili Penaten a máme prdelku nádhernou, po opruzeninách ani stopy. Určitě to vyzkoušej, dostaneš ho v lékárně. Já ho mám kupovaný v Německu, protože mi tam přijde kvalitnější, ale není zase tak drahý a používala ho už moje mamka před třiceti lety, takže strašně dlouhá tradice a výsledek stojí za to. Jinak mě zase doktorka poradila, že je lepší dát větši vrstvu krému, protože jenom co dáš plínku, tak se toho hodně vytře do té plínky a na zadečku nic nezůstane.

Tak ať jste brzo fit!!! 🙂

niega
17. říj 2007

Leni: Hmmm, myslím, že děláš všechno správně 😒 ... Co zkusit prodloužit dobu bez plínky? Na to mokvavý bych radši zásyp nedávala, je to docela síla - zkus spíš na ta mokvavá místečka genciánovou violeť (fialovou vodičku) z lékárny. Jako mastičku bych volila něco jako býval Aviril Baby (od Zentivy!!!) - dnes Indulona Baby, popřípadě Menalind - zkoušelas??? Jo a místo heřmánku zkus radši dubovou kůru nebo řepík - obsahují třísloviny, který krásně ztiší mokvavý zánět. Pak mě taky napadlo, ale možná je to pitomost, že by mohla pomoct (navíc k výše popsanýmu) separační plenka do tý normální plínky, co míváte - 100 ks stojí přes 30 Kč, tak to zkus...

zero
17. říj 2007

Ahoj leni,
měli jsme stejný problém jako ty.Taky nám to pěkně mokvalo.Pomohl nám Imazol krémpasta.Do 3 dnů jsme měli pokoj. 😀

kristi
17. říj 2007

mne se Bepanthen neosvedcil, zato nam funguje Nivea na opruzeniny

leni96
17. říj 2007

Holky, děkuju za rady 🙂 , určitě něco z toho pomůže, budu vás informovat 😉 jak jsme na tom 😅 , Lenka

zevina
17. říj 2007

leni, s mastičkou ti moc neporadím, my všechno léčíme bepanthenem a zabírá nám 100%, ale určitě zkus, jak ti radila niega vynechat heřmánek, ten má sice hojivé a zklidňující účinky, ale na druhou stranu je docela silný alergen a malá na něj může být citlivá ☹ tak držím palečky, ať něco zabere 😉

pebi
18. říj 2007

ahojky, na opruzeniny je celkem jedno, jaká mastička, nejdůležitější je, aby kůže byla úplně suchá. ale pokud to mokvá, tak to už je mykóza nebo kvasinky a na to je dobrý imazol nebo pevaryl (ten zabral nám)- to je moje zkušenost.
zásyp určitě ne, ten prášek to rozdráždí.

kacka79
18. říj 2007

Tak nám taky pomohl ten imazol, když se mi ta plenková oblast "nezdá" tak mu to trošku potřu a je to ok... jinak jako prevenci mastičku na prdelku od weledy - měsíčkovou

kristi
18. říj 2007

holky, Mia ma od vcerejska jakoby tu kuzi odrenou, nevim,co s tim? je to takovy vhlky, nevim, jak si to mohla udelat...

dendisa
18. říj 2007

my používáme látkové pleny, preventivně Rybilku a nevím, co je to opruzenina, nic nám nemokvá ani nečervená - barva pokožky pod plenkou totožná s barvou pokožky na tělíčku.

pebi
18. říj 2007

dendiso, pod plenkou jsme úplně zdraví, Anetka měla problém v oblasti pod krkem a v podpaží, tam ta kůže nemohla dýchat - to víš, dvě brady a opruzeninka je na světě 😉

slunicko27
18. říj 2007

My měli taky jednou ošklivé opruzeniny. Doktorka nám na to napsala pevaryl a je naprosto super. Když se občas udělá opruzenina pod krkem, tak to taky mažu pevarylem. Zabral tak do 5 dnů. Jo a taky používáme látkové plenky 🙂 , ale to bylo v těch šílených vedrech...

kacka79
18. říj 2007

pebi, moc dobře vím co to znamená dvě brady 😀

niega
18. říj 2007

Kačko, pebi: Hned jak se malej vrátí z procházky s tchýní ( 😝 😀 ), mu ty brady spočítám - věřím, že vás trumfnem!!!

kacka79
18. říj 2007

niega 😀

leni96
18. říj 2007

Ahojky,
zero: tak nám na ty opruzeniny zabral Imazol-krémpasta, vážně perfetní 🙂 , pokud to začne mokvat, tak jako nám ☹ , mohu jen vřele doporučit Lenka 😉 .

zusma
11. led 2008

Holky, máte některá zkušenost s krémem od Weledy na opruzeniny anebo SebaMed?

dendasek
11. led 2008

Ahojky holky: Eli je cita, takze toho mame vyzkouseneho docela dost a muzu doporucit Ictamo Pro pasta (z lekarny) a nebo detskou Indulonu-cervenou ta je taky dobra.

zusma
11. led 2008

Ještě se chci zeptat, jak u vás ty opruzeniny vypadají (možná blbý dotaz,já vím...)...jak daleko vám to až došlo?

Malá ma červený zadeček a pipinu a přijde mi,že je to z toho,že více kaká než dřív, ale nevím...Vypadá,že jí to snad nebolí ale doufám,že se to nebude nějak zhoršovat. Krémem mažu pořád, pleny žádný nový taky nemáme.

aponchie
11. led 2008

u nas pouze a jenom Rybilka nejlepe delana do kelimku nekdo psal ,ze smrdi tak to nam nevadi a za druhy je videt a citit teda 😀 ze v tom nejsou zadny parfemovany sracky jen prirodni rybi olej pomaha uplne skvele,mazeme od narozeni pokazde vecer a zadna opruzenina.cim je mala starsi tim je moc agresivnejsi a je potreba casteji sprchovat pipinku pac potom ma flicky treba kdyz se v noci pocura do rana je ma,oplachnu namazu rybilou a jde do skolky je mi jedno ze smrdi ale kdyz pomaha..Jinak Imazol Clotrymazol a tomu podobne se nedoporucuji jako preventivni mazani pokud vim je to na plisnove stavy kuknite se na www.lekarna.cz tam si zadejte do listy 😉 jakykoliv lek a prectete si o nem.