Co používat za kosmetiku na miminko?

luccinda9
19. zář 2012

Prosím poradte mi co používat za kosmetiku (mýdla,olejíčky,atd...) a jaká značka je nejlepší? Díky

eficenka
19. zář 2012

na namazání po kouipání asi odlévaný olivový olej z lékárny, pak docela dobrá je kosmetika babylove z dm, nebo bubchen, sebamed...

pe3cka
19. zář 2012

Já používám většinou Niveu, velmi nám vyhovuje a na problematickou pleť se nám osvědčila dětská kosmetika z LR s Aloe vera...

zvalentova
19. zář 2012

Nejlepší rada široko daleko: NIC. Tedy skoro. Nejlepší je čistá voda a modrá indulona. Nemusím tak řešit alergické reakce a ještě ušetřím 🙂

natalie77
19. zář 2012

Zdravím, za mne méně je více 😉, takže také skoro nic. Používali jsme jen slunečnicový nebo olivový olej z lékárny. Mýdlo Sebamed, nic parfemované, čím více přírodní, tím se předejde alergické reakci. Každý má jinou pokožku a každému vyhovuje něco jiného 😉 . Syna jsem mazala jen tím olejem a voněl úžasně 😵 .

stoupicka9
19. zář 2012

ahoj my teda používali u prvního a teď u druhého budem znovu používat Johnson, a byli jsme max spokojeni. Žádná alergie, a hlavně krásně hebká pokožka. Máme jak sprchový gel tak olejíček na celé tělo a u toho fakt stačí strašně málo a promastí celé tělo. Dneska jsem ho zrovna v drogerii Rosman kupovala za 50% slevu. Ale myslím že to jinak záleží hodně na tom co vyhovuje mimískovi i tobě. Švagrová si nemůže vynachválit Niveu jak pro prcka tak pro sebe. Asi je lepší vyzkoušet a pak co ti bude vyhovovat tak používat to. 🙂

kesurka
19. zář 2012

vůbec nic. jen vodu, když je kůže suchá, slunečnicový olej.

cutce
19. zář 2012

prvni mesic jen vodu s vatickama (pokozka je precitlivela), pak maji deti vyrazku a maminky nevi co maji delat. Pouzivat kosmetiku az tak po mesici a to zalezi na mimnku, ktera mu bude vyhovovat 😉

palomitacheca
19. zář 2012

Do vaničky dávám balneum hermal a po koupání mažu slunečnicovým olejem.

petrusew
19. zář 2012

Když jsem koupala tak v čisté vodě, na mazání jen v případě, že to bylo potřeba excipial baby nebo excipial myslím s olivovým olejem. Nic jiného mi nesnesla. Teď mám pěnové mýdlo, je to z Billy (modrá lahvička s žabičkou, krásně voní a moc dobře meje) - mám citlivou pleť a meju se tím taky 😀

karrison
19. zář 2012

my prvni 3 mesice koupali jen ve vode bez niceho a mazali slunecnicovym olejem z lekarny...patlat miminko buhvi cim je zbytecny

tiburcia
19. zář 2012

Nejlepší kosmetika - žádná kosmetika 😉 🙂 🙂

antarres
19. zář 2012

my měli jen mýdlo Sebamed, teď máme mycí emulzi, ale jak tu již zaznělo...nejlepší je žádná kosmetika. Mně v porodnici zrazovali pře kosmetikou Johnsons ( i přesto, že jí tam měli a myli s ní miminka). 🙂

kettynka1234
19. zář 2012

ahojky, mi používáme nivea baby a hipp. Máme pěnu dokoupele, micí gel, olejíček a mléko. Ale nepromazávám každý den. Jen když se mi zdá miminko sušší. Na johnosns jsem slyšela, že po ní mají děti alergie.

kali.kal
19. zář 2012

Nám vyhovuje kosmetika Eoné.

katyxq
19. zář 2012

Čistá voda a občas neutrální (bez éterických olejů) nebo levandulové věci od Original ATOK - dětský krém, bambucké máslo, mycí olej a na opruzeniny pudr Lenotýna od Tia Nobilis.

citun
19. zář 2012

Do dneška používáme jen mýdlo Sebamed,Na zadeček mastičku Nivea a nepoužívám žádné vlhčené ubrousky,protože je malý nesnáší. 🙂

mafeska
19. zář 2012

Používám kosmetiku Sebamed, tuhé mýdlo na mytí, na vlásky šampon, po vykoupání tělové mléko. Vše stejné značky. Na prdelku sudocrem, vlhčené ubrousky Huggies puré. Vše používám od narození a vyrážky neznám. Olejíčky nepoužívám, nemám je ráda. V porodnici mě zrazovaly od Johnsons ačkoli ji měly pro maminky k dospozici.

petrajavor
20. zář 2012
tarra27
20. zář 2012

my jsme měli od narození weledu - měsíčková kojenecká koupel, olejíček a do zimy mastičku na obličej...a taky Sebamed, ten máme dodnes - mýdlo, sprchový gel(mycí emulze), šampón, pěna do koupele...nikdy malá neplakala, že by ji vadilo do očí apod, ....a že si tam kolikrát cákla nebo jak jsme ji oplachovali vlásky, tak se cukla a sjela ji voda do očí....a uplně v pohodě...a ani s kůži jsme neměli problém......

na prdelku Leniens mast (stojí asi 100kč v lékarně větší balení a nebo Bepanthen, ale ten minimálně....

PS Já olejíčky ráda mám, hlavně proto, že když jsou malé miminka, nestudí je to jako mléko....dáte si na ruku a můžete namazat, protože je ihned zahřátý....ale je fakt, že jen malá malinko vyrostla, stačila nám kojenecká koupel weleda...měsíčková je teda lepší než bylinková, nebo mě teda voní víc....a nemusela jsme mazat, nebyla vůbec vysušená....

Taky nás zrazovali v porodnici od Johnsons...

Takže za mě jednoznačně Sebamed a Weleda, měli jsme jednou ejště hipp a taky nebyl špatný....je levnější než sebamed a podle mě je docela dobrý

diviska
20. zář 2012

Já se též přikláním k "ničemu" vlastně do dnes nejvíc voda, na prdelku jsme měli rybylku, ale téměř jsem nedávala a když, tak jak nám ukazovali v porodnici, jen na konečník. Když se přý maže celá prdelka pravidelně, tak pak když se jednou zapomene, tak se oprudí. Pak jsem měla od Ellinoru slunečnicový a makový olej na masáže. Na koupání jsem měla olej na posílení imunity - v zimě to bylo príma, hezky prohříval. Obě se teď myjeme řadou pro děti od Alverde 🙂 krásně voní..

jennyska
20. zář 2012

luccinda9Ahoj, toto téma tady už párkrát je a proto tě poprosím používat to, co ti doporučila @petrajavor, které tímto děkuji za pomoc 🙂 Hezký den, J*