Daly jste holčičkám naušničky? Kdy a případně proč ne?

rajecka
25. čer 2015

Ahoj, nevím jak se rozhodnout ohledně naušnic. Mám dvě holčičky, 2 roky a 2 měsíce. S tou starší jsem dlouho váhala, měla od narození pořád nějaké potíže, koliky, ekzém atd., tak jsem jí nechtěla ještě trápit a riskovat další nepříjemnosti. A teď už je bohužel ve věku, kdy má naprosto šílený strach z doktorů a z jakýchkoli zdravotnických a hygienických úkonů, takže nevím, nerada bych ten její strach ještě prohloubila. Máte někdo zkušenost s tím, že jste daly píchnout ouška v takhle pozdějším věku? Jak to snášely? Mladší holčička je zatím docela bezproblémová, tak zvažuju, jestli do toho jít už teď a jestli vůbec, když starší ségra nemá.... Poradíte? 🙂

dannyblakely
25. čer 2015

No.. mám teda roční holčičku a s manželem jsme se shodli, že jí náušnice dáme, až bude sama chtít.. Pokud ta vaše dvouletá ještě neprojevila zájem, tak proč ji trápit? Já bych to nechala na ní. Může si je dát propíchnout třeba až ve škole, nebo klidně i v dospělosti, jako nedávno jedna moje známá.. 🙂

betelgeuzz
25. čer 2015

@rajecka pokud se bojí doktorů, tak bych zatím nedávala. Starší dceři jsme naušnice nedali, asi ve 4 letech začala pokukovat po holčičkách ve školce, že mají naušnice, pak přišla i s tím, že je chce taky. řekla jsem jí, že budem muset jít k paní dr a ta jí je píchne, rozhodla se, že je chce. Naše dětská je nastřeluje, tam si vybrala naušnice, dr jí nastřelila jedno ucho, trochu to zabolelo, tvářila se vyděšeně, ale dala jsem jí zrcátko, podívala se na naušnici a hned nastavila i druhé ucho. Měla bys vidět, jak byla šťastná, pořád se prohlížela v zrcátku a všem nové naušnice ukazovala.
Zároveň jsme nechali nastřelit i mladší, tak měla asi 2,5, naušnice chtěla stejně jako starší, ale asi si neuměla představit, že to bude bolet. Po prvním uchu brečela a na druhé jsme ji museli už držet. U ní to nadšení nebylo tak velký.

ladie
25. čer 2015

@rajecka tak u starší bych už to nechala na ní, až si sama řekne. Mladší bych náušničky píchla. Je to vteřina a za chvíli o tom mimčo neví.

A třeba se starší budu náušnice na ségře ta líbit, že je bude chtít taky 🙂

veronika182
25. čer 2015

My holčičku čekáme a naušničky určitě dávat budeme, počkáme po základním očkování 😉

klarisek29
25. čer 2015

Já přidám zkušenost sestrer, zatím nemám vlastní dítě, jen čekáme. 1. sestra měla uši ještě píchané klasickým, pro mě dost barbarským způsobem u paní doktorky... u další sestry se naši informovali a zjistili, že jsou nemocnice, kde jde nastřelit. A já když jsem si srovnala tyto dvě zkušenosti, tak 1. sestra několik týdnu potom chodila se zakrvácenýma ušima a i když byla malá (max. do roku) tak si myslím, že jí to velice bolelo a bylo to nepříjemné na čištění apod. 2. sestra pocítíla bolest jen velice malou, a potom to lehce pobolívalo, ale po 2 dnech nevěděla, že se něco dělo 🙂 Takže za mě u mladší píchnout pokud to ty chceš, ale tímto šetrnějším způsobem. Já osobně ani o jiné variantě neuvažuji, pokud by se nám narodila holčička 🙂 a myslím, že by to mohlo být i méně traumatizující pro starší dceru, která se doktorů hodně bojí 🙂

elana
25. čer 2015

@rajecka nechala jsem nastřelit (píchání si pamatuju od sebe, bylo mi 5 a to fakt ne a to byl průběh naprosto nekomplikovaný, bez zánětu atd.), je to chvilička, nemusí to dělat doktor ani sestra v bílém, nemusí to být vlastně vůbec zdravotník...ale dobře bych se samozřejmě informovala kdo to dělá a pečlivě vybrala, aby to nebyla žádná šmudla, takže určitě zjistit reference, nějaká kamarádka má jistě zkušenost, dneska se 90%naušnic nastřeluje, kdoví jestli ne víc. Pak je to bezpečné, bezbolestné (dcera dostala v 5 měsících po 2. Hexe), seděla mi na klíně a když ta pistolka cvakla, jen sebou trhla tím zvukem, bolestí se vůbec nerozplakala). Každý večer po dobu 6 týdnů jsme naušničky jen protočili a pak vyměnili za klasické dětské zlaté. Někomu se ale líbí i ty pecičky z hypoalergenního kovu, které tam nastřelí a nechá je tam.

vera_vila
25. čer 2015

teď už se vesměs náušnice nastřelují, je to téměr bezbolestné, já jsem dcerce nechávala nastřelit v 5 měsících... dokonce teď už se většinou nepoužívá nastřelování klasickou pistolí, jak to bylo dříve, ale jednorázovým takovým nástavcem, který nejde ani slyšet, malá plakala jen chvilinku, když se to trochu vzpamatovalo a uvědomila si, že ji něco píchlo... Náušničky jsem dávala tak brzy hlavně proto, že podědila spoustu modrého oblečení po bráchách a bratranci a už mě nebavila každému vysvětlovat, že je to holka, jen podědila po bráchách...
Pak bych možná vzhledem ke strachu starší dceři u Vás nechala náušnice nastřelit v salonu, pokud tam u vás nějaký takový je, nebo v okolí... Jsou i takové, které jezdí nastřelovat domů... Třeba tento http://www.nastrelovani-nausnic.cz/, ale nevím, odkud jste... Myslím, že by snad mohli nastřelovat i tatéři, zkrátka musí to být člověk s oprávněním pro porušování lidské kůže nebo tak nějak - na té stránce je to napsané... A nebo to opravdu nechat na ní, až si řekne sama...

mandala
25. čer 2015

V dnešní době nastřelovacích náušnic bych se toho vůbec nebála. První dceři píchali uši ještě obyč. a to jsem při zákroku fakt řvala s ní, následné krvácení a hnisání bylo opravdu trápení, takže takto už nikdy víc. O rok později jsme nechali nestřelit druhé dceři a úplně bez problému, ani nemukla, jen s sebou cukla, myslím, že je to téměř bezbolestné. Je pravda, že čím starší, tím se víc bojí a těžko jí dobrovolně přemluvíš, já bych nechala nastřelit hned, jak doktor dovolí. 😉

radapokec
25. čer 2015

Doporučují naszreleni, rychle bezbolestně, kolem 10 měsíců v poho

pavlapl
25. čer 2015

Já mám dvě dcery a starší se rozhodla pro náušnice v 6 letech. Nechala di je nastřelit a byly s tím strašný problémy. Uši jí dva roky hnisaly a nemůže mít nic jiného než zlato. Ona chtěla nosit bižuterii a bohužel. Říkala že kdyby věděla že si nebude moct vzít náušnice jaké chce tak by si je propíchnout nenechala. Mladší je nedám a když je bude chtít tak ať si je dá až bude dospělá.

verusky
25. čer 2015

@rajecka se starsim vekem divky Ti neporadim, ale s tou mladsi bych moc necekala. cim je ditko starsi, tim to muze byt traumatizujici.
prvni dve dcery jsem nechala nastrelit po ockovani ve trech mesicich, vse bez problemu. treti dceru zatim naockovanou nemam a kdyz mela pet nebo k sesti mesicum, nechala jsem ji nastrelit. uz vic rvala, pak fnukala u prsa, vecer trosku plactiva. ale pak uz zadna potiz. rekla bych, ze ty tri mesice jsou idealni... svagrova bude ockovat az v roce a do te doby nastrelovat nechce, ja verila, ze to bude ok 🙂

mandala
25. čer 2015

@pavlapl To je spíš o tom, že má zřejmě alergii na kovy a nesnese nic jiného než zlato. Já to mám stejně, ale to není tak časté, vaše mladší to vůbec nemusí mít, i když je mi jasné, že už jste oškádlené. ☹

jitavrtule
25. čer 2015

@pavlapl přesně jak píše @mandala - to je docela typický projev alergie na kovy, to dlouhodobé hnisání, otoky, svědění, to bych neviděla jako následek nastřelení. Pokud ale můžu přidat osobní zkušenost - nic není ztracené, já měla alergii na kovy jiné než zlato celou pubertu, tedy přesně v době, kdy jsem chtěla nosit bižu (a nešlo to). Teď v dospělosti mi ale zmizela a zhruba posledních 5 let už můžu nosit všechno, i šmuk, bez komplikací. Tak třeba se to u vaší malé taky ještě v průběhu let změní.
Naší Ele uši píchat nebudu, počkám, až bude chtít sama. Mně to na těch malých miminkách přijde takový....divný. Asi jako patlat na ně mejkap nebo pořídit jim lodičky.

pigpeppa
25. čer 2015

Nedala jsem a nemám v plánu dát, nechci působit bolest své holčičce jen kvůli tomu, že je to genderový přežitek.

smallinka
25. čer 2015

také váhám je pravda že kus šperků na tak malém dítěti na mě teda nepůsobí moc pěkně aspon já to tak vidím, spíš jakoby touha rodičů. ale zase je pravda že čím budou starší tím by to bylo horší, já sama náušnice nosím tak bych také chtěla pro holky. až budou starší a budou po mamince tak je budou určitě chtít 🙂 dále pak ale řeším ty akupunkturní body v uchu? ale to snad asi nemá až takový význam, když se uši běžné píchají. Nevim nevim holky mají zatím 8 měsíců, tak si říkám do roka.....rychle nastřelit a domů 😀

veruska007
25. čer 2015

Malá dostala náušnice v 5 měs., klasicky píchané, krvácelo a bolelo to hodně, ale po dvou hodinách o tom už nevěděla. Jsem ráda, že dcerka náušničky má, beru to jako poznávací znamení 😉. Jinak totiž většinou chodí v modrém 😀 . V létě bude mít dva a z toho malého šperku je pořád nadšená, ukazuje na náušničky a že bráškové je nemají, nakrucuje se... prostě dává najevo, že je holčička. I když teda v modré mikině a chlapeckých riflíkách.

radapokec
25. čer 2015

Me to přijde právě roztomilé mít dětské nausnicky, mala paradnice

zuza01
25. čer 2015

Moje dcery je mají nastřelené po prvním očkování. Pokud je někdo bere jako přežitek, proč ne, to je každého věc. Nedala jsem jim je, že se to musí atd., sama jsem ráda, že mám náušnice. A kvůli úrazu jsem je měla přepíchnuté v pozdějším věku a to bych už neudělala. Pokud bych byla na vašem místě, dala bych je té menší, kdyby se pak líbily té starší, tak i jí. Ale nenutila bych.

evulina77
25. čer 2015

@pavlapl poptejte se u zlatníka, jestli by neudělal z bílého zlata to zapínání s očkem (je to vlastně jenom pokroucený drátek), které jsou přímo do ucha a ty bižu závěsy se na to dají nandat, na to očko. O bude to ok, mě je udělal kamarádky tatínek a já tak mohla nosit bižu. Je to sice trochu prácička, ale nebyla jsem o nic ochuzena...

mandala
25. čer 2015

@evulina77 dobrý nápad 😉

myskin
25. čer 2015

U miminek mi náušnice přijdou zbytečné a ani se mi to nelíbí. Moje holky nemají náušnice ani jedna a až je budou chtít tak je dostanou. Já jsem jako dítě náušnice taky neměla, v 7.třídě jsem si nechala uši propíchnout ještě hezky klasicky.

naomi6
25. čer 2015

@rajecka Ahoj, my jsme dávali dceři náušničky, když jí byly asi 4 měsíce. Píchala jí je dětská doktorka a bylo to naprosto v pořádku, nehnisalo to, neměla žádné potíže. Náušnice se právě dávají takhle brzo proto, že v pozdějším věku hrozí větší komplikace - hnisání a nemají z toho ještě rozum, čím bude starší, tím to pro ně bude horší. Takže já bych neváhala a mladší holčičce bych je dala.

rajecka
autor
25. čer 2015

Díky všem za reakce. Je fakt, že si musím přiznat, že mě se vlastně naušnice na miminkách taky nelíbí, obzvlášť když nemá vlasy jako to moje 🙂 A i starší se mi líbí tak jak je, chtěla jsem to hlavně do budoucna, aby mohla nosit naušnice až bude starší. Ale pokud je to nastřelení bezproblémové, tak to klidně můžeme absolvovat později, až bude sama chtít a bude ochotná tuhle proceduru podstoupit.

prcekverunka
25. čer 2015

Já myslím, že to nastřelení by zvládla. Osobně jsem teda dceři nechala nastřelit hned po první hexa vakcíně a úplně v pohodě, žádné komplikace. Po nastřelení plakala jen chviličku. Myslím si, že ti mrňousové to zvládají líp a hlavně si to nepamatují...

cacenka_d
25. čer 2015

@rajecka Mam dve zkusenosti kazda jina a za me teda nastrelit a po prvni hexe parkrat fnukne a nic. Manzel si u prvni vynutil, ze az bude chtit sama a i kdyz po nich v 2.5 letech moc touzila pak rvala nenechala si nasledne ouska cistit, takze ji to zacalo hnisat, ale vse jen o tom, ze uz si to uvedomovala, plakala celou dobu i pri pitomy tecce na ousko, za me rozhodne cim drive tim lepe. I kdyz mel pripominky druha dcerka sla hnedka po ni na nastreleni tohle uz jem nechtela znova zazit a to jsme tam sly snad 4x na to nastreleni, nez byla ochotna si alespon sednout na zidlicku.

merilinka
25. čer 2015

Nechala jsem v 5 měsících a naprosto super,měla malinkaté krásné k holčičkám to patří a nesla to moc dobře.Myslím,že čím starší,tím horší zážitek,druhou holčičku také plánuji tak kolem 5 měsíce,protože i s hojením za 14 dní nebylo co řešit 😵

kacenka230
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amazonka.k
25. čer 2015

@kacenka230 To teda dost zavání reklamou 🙂

lenysek1988
25. čer 2015

@vera_vila tak tohle může být můj případ....máme hodně věcí po dvou synovcích. Uvidím kolikrát uslyším, jak pěkného chlapečka máme v kočárku.

patrusa
25. čer 2015

Nechala jsem dceri usi pichnout ve 3 mesicich. Klasickym zpusobem. Dali jsme nausnice zlate, byva na nejmene alefgickych reakci. Dcera plakala asi minutu, pak uz ani fnuknuti. Udi si nechala bez problemu cistit. Vse se obeslo bez krvacenu ci jine reakce. Mela jsem zprostredkovanou zkysenost s pichanm ( nastrelenim) u starsich holcicek a ti jak plakaly jeste tyden po tom me utvrdilo v pichnuti, co nejdrive.