Dcera je alergická na kovy. Z čeho může mít náušnice?

konik88
20. lis 2010

Téměř před třemi týdny jsem nechala své tříapůl měsíční dceři propíchnout ouška a dát náušničky z bílého zlata. Bohužel po dvou týdnech jí ouška pořád hnisala a měla je červené. Tak jsme zkusili vyměnit za žluté zlato, ale zatím se to nelepší. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jestli náušničky zkusit vyměnit třeba za stříbro nebo platinu?

meo
22. lis 2010

Ahojky, taj zkus třeba chirurgickou ocel. Jako u dospělích, taky je někdo alergický na zlato, tak by to mohlo být stejné.

lenkasubrtova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prapodivna
29. kvě 2014

A ty bílé naušnice byly porhodiované? Obvykle se to dělá, ale není to tak pokaždé. Jinak ch. ocel by neměla vadit, ale prý i tam už se objevili jedinci s alergií. a není u vás spíš chyba v péči? Ideálně se mají nastřelit ouška buď u doktora, nebo někde, kde mají nastřelovací pistoli-tam se nastřeluje přímo naušnicí-obvykle z ch. oceli-ta se nechá min 2 týdny a pak se může vyměnit za klasickou-ale až je to všechno hezky zahojené. Je možné, že se jí do rány něco dostalo-třeba nedostatečným ošetřením, málo vyčištěnou naušnicí a teď hnisá ne kvůli alergii na kov.

jkur
11. čer 2014

Já osobně máš též alergii na kovy. A chirurgická ocel mi taky vadí, na tu bych nespoléhala. Já mám teda žluté zlato nic jiného více jak den na sobě nesnesu. Takže akorát občas si vezmu bižu jako doplněk ale to jen na pár hodin.

vodnici
11. čer 2014

Ahoj,já mám alergii na kovy taky,náušnice jsme vyzkoušela snad všechny kromě platinových...nesnesu v uchu nic kromě plastu,ale plastový náušnice se dnes už sehnat nedají 😉 Občas si vezmu náušnice zlatý,je mi jedno jestli žluté nebo bílé,stejně mi v uchu vydrží maximálně pul roku... Na chirurgickou ocel bych nespoléhala,ta mi v uchu vydržela kratší dobu než bižuterie...Máme to v rodině,moji babičce přestalo zlato vadit po porodu,ale třeba moje mama nesnese ani klipsy...Takže zkoušet zkoušet a uvidíte 😉 a nejhorší co mohlo byt byly náušnice,který nemely tu tycku do ucha úplně hladkou.Takze doporucuju bez závitu klasickou dětskou nausnici...Anebo zkusit stříbro,někomu vadí zlato, ale stříbro ne...

claire90
11. čer 2014

Pokud ma takovou reakci, tak bych nausnicky vyndala, sice bohuzel nejspis zaroste dirka, ale bylo by pro me prvorade, aby mela mala ouska v poradku nez experimentovat s ruznyma nausnicema 😉 Casem bych zkusila nechat nastrelit ty z chirurgicky oceli, ty byvaji snaseny dobre, i kdyz urcite jsou vyjimky potvrzujici pravidlo. Nastreleny nausnicky jsou nenarocne na naslednou peci, tak snad by to mohlo byt v pohode 😉

petrajurinova
11. čer 2014

@konik88 já jsem jako dítě taky nemohla mít zlaté náušnice - mamka vyzkoušela všechny barvy zlata a pořád mi dírky hnisaly. Stříbrné byly v klidu a bez reakce, akorát jak jsem byla nemocná (angína, toxoplasma a pod.) tak stříbro v místě, kde se dotýkalo kůže černalo a kůže pro změnu zelenala. V pubertě mi to dost vadilo, tak jsem náušnice sundala a od té doby je nenosím (dávno už mám dírky zarostlé). Zvláštní je, že mi to dělaly jen náušnice, ostatní šperky (řetízky, prstýnky...) můžu nosit jakékoliv bez reakce.

neyki
22. čer 2016

Velmi záleží na tom, od koho náušničky kupujete. Můžete koupit levné náušničky z bílého zlata od neověřeného výrobce a ouška vám budou červenat a hnisat.
Také můžete vybrat náušničky z bílého zlata, které budou kvalitní, se zárukou a certifikátem, který dokazuje minimální obsah niklu v příměsi. V tomto případě by alergie nastat neměly. 🙂
Nám na kvalitě náušniček a následné spokojenosti malých princezen záleží, proto u nás najdete jen náušničky z kvalitního zlata, za které se zaručíme.
Pro víc informací mi můžete napsat do zprávy nebo se můžete rovnou podívat na naše stránky Cutie. 🙂

veritanas
22. čer 2016

Je to hrozně individuální.. já alergická na kovy nejsem, Pres to nesnesu nic jiného než stříbro...

hojda
22. čer 2016

Co bioplastové náušnice? a navíc jsou moc hezké!

frndafrrr
22. čer 2016

To je těžko zkus zajit na kožní udělají bezbolestný test na jaký kov je konkrétně alergická. Já na nykl a snesu stříbro a chir. Ocel. Ve zlatě je nykl, tak bych to tipovala na ten.

frndafrrr
22. čer 2016

@hojda Super tip, vůbec jsme nevěděla, že něco takového existuje! 😉

hojda
22. čer 2016

@frndafrrr Malá je od 5 měsíců, jako první náušnice. Prodává je i naše dětská lékařka za 350,-.

tulikiss
22. čer 2016

@frndafrrr jee vitej do klubu, ja myslela ze sem snad exot jenom ja co nesnese zlato, teda ten nikl v nem. kazdej na me vzdy koukal jako na blazna ze to neni mozny. Ale manzel prohlasuje ze jsme idealni zenska kdyz nemuzu mit zlato 😀 😀 😀

frndafrrr
22. čer 2016

@tulikiss 😀 A tvoje malá má normálně zlaté? Já právě jako děcko normálně zlaté měla, v pubertě mi naskákali fleky první z knoflíků u gatí a už to jelo, je pravda, že v 1. těhu jsem pak byla naprosto imunní snesla i bižu, ale po porodu zase nic. Vyjde je to chlapy levno noo 😀 Já teda už nenosím nic ani stříbro, nějak jsem si odvykla max. prstýnek a šíleně mně to štve. 😖 Piercing mám v jazyku chr. ocel a dobrý. A teď právě to vypadá, že budeme mít holčičku, tak bádám, jestli má cenu koupit hned zlaté....zase nechci abysme vypadali jako hamouni s plastem. 😀

tulikiss
22. čer 2016

@frndafrrr ja prave jako mala taky nosila zlate nausnice ale v puberte bum zacalo to delat problem a nesnesla sem ani retizek na krku. od te doby jedine stribro nebo snubak mame z titanu. Mala ma stribrne a sem za to rada protoze uz 5x ztratila nausnicku. vzdy prave ousko a shodou nahod ma ted chir. ocel a vcera si stezovala ze ji boli, ma je dva mesice a musela jsem je vyndat protoze ma ousko natekle a zhnisane. tak nevim ☹

hojda
22. čer 2016

@frndafrrr Ty platové jsou fakt nádherné, krásně se třpytí, jsou v uchu hezky vidět, jen růžové zanikají, malá měla zelené a teď ještě růžové, ale ty nejsou tolik vidět.

frndafrrr
22. čer 2016

@tulikiss Taky v pubertě, zajímavý! Tak ať najdete nějaký co sednu a vydrží!

@hojda Mně se líbí ty červené fialové, zatím je to u nás otázka budoucnosti, ale asi už z těch praktických důvodů to tak dopadne a pak zkusíme stříbro. Stejně ty největší "zlaté gule" (teď asi vyzním trochu rasisticky 😅 ) vidíš v kočárech ve frontě před sociálkou, takže žádná prestiž. 😀