Dcera má sušší pokožku, červené flíčky. Čím ji mazat?

slunicko26
24. črc 2011

Ahoj koníkovky, naše berunka má sušší pokožku, od Dr. máme do vody Linola Fet Olbad, po vytažení z vodičky je mastná, ale během chvilky je suchá, navíc teď se jí objevily pod kolínky v záhybech červené flíčky, neprve jsem myslela potničky, stačí ji více nabalit a hned se osype, tak jsem to vysušila klasika dětským avirilem baby, ale teď už to dál nechci vyšušovat, tak zkoušíme olejíček od avirilu, weleda krém, průšova mast, ondřejova (ale tu mažeme jen občas kvůli té salicy co obsahuje, teď jsem zkusila i namíchanou kalciovku s pointinem, tak uvidíme co nám zabere. Jaké máte zkušenostvi vy, když se Vám Vaše sluníčka opupínkují 🙂 🙂

terkaz
24. črc 2011

Ahojky, ja mazu deti panenskym olivovym olejem. Ten u nas fuguje nejlepe, kdyz se Marketka zapoti ( ma zarudlo pod kolinky) maznu ji trosku Tanno- Hermal Lotio. Pomaha nam to. Na zadecek obcas Bepanthen. Jinak z kosmetiky nepouzivame vubec nic 😉

forji
24. črc 2011

Na suchou pokožku je výborný, moc výborný Excipial U lipolotio, předepisují ho i na kožním na různé problémy. Tady ho píše mudra na miminka, mažu na střídačku s olejíčkem nivea celé tělíčko a ještě jsme neměli ani opruzený zadek. Doporučuji 😉

katka_21
24. črc 2011

Ahoj, já mám dobrou zkušenost s krémem Lipobase, náš malej měl jeden čas velmi suchou a citlivou pokožku, přesně jak píšeš, až do červena a pupínků, tento krémík nám moc pomohl. Je fajn, že se dá nanášet i několikrát denně a pokožka je pak více chráněná. Jedinou nevýhodou je, že je pouze na lékařský předpis, ale myslím si, že žádný kožař nemá problém s tím ho napsat. Navíc oceňuji, že je bez doplatku 😉 Jinak co se týká kosmetiky Linola, tak ta je taky super.

aquila
24. črc 2011

My mažeme od malička Lenienskou a jsem maximálně spokojená, takže doporučuju 🙂

marhulinka
24. črc 2011

Nejlepší je modrá indulona 😉 a pak občas mazat Excipialem U Hydrolotio.-)

llllucka
25. črc 2011

Souhlasím,že excipial je výborný,ale ještě víc se nám osvědčilo oilatum - olejíček do koupele a krém.Olejíček navíc může předepsat MUDr. na recept,Excipial taky.

andy80
25. črc 2011

Excipial s mandlovým olejem, nám ho doktorka nikdy nechtěla napsat, nevím proč, dává nám promašťovací krém dělaný v lékárně, ale Excipial kupujeme pořád, mažu se tím i já 😅 . Synovi Excipial doktorka v Praze, když jsme tam ještě bydleli normálně předepisovala, naše doktorka tady tvrdí, že je lepší ta dělaná mast, ale nevím, nevím, pro nás byla vždycky nejlepší Excipialka, dělají i tělové mléko a to je taky super.

argousek
25. črc 2011

máme to samé a já promašťuju infadolanem, ten nám zabírá perfektně

luthien.k
25. črc 2011

Ahoj, padají tu celkem rozumné tipy, čím mazat suchou kůži (až na ten olivový olej, oleje obecně nejsou na kůži miminek vhodné, vytvářejí nepropustný film, samotné se špatně vstřebávají, když už, tak do koupele nebo na mokrou pokožku), ale podle popisu se mi zdá, že malá bude mít sklon k atopii (obzvlášť jestli máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy), tak kdybys chtěla, přijď se poradit do: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/babske-r... Ono to totiže jenom o tom mazání není 😉

alena36
25. črc 2011

modrá indulona 🙂

lenulab
25. črc 2011

taky doporučuju modrou indulonu 🙂

vrtule83
26. črc 2011

na holku dodnes mám nejraději modrou indulonu a na mimčo krém lipobase (indulonu tak dobře nesnáší), při větším osypání dávám fenistil kapičky

nerreidda
26. črc 2011

nám pomohla Nivea sensitive a obyč domácí nesolené sádlo.Sádlo po dobu suché kůže a pak udržuju ..na tvář krém Nivea sensitiv a na tělíčko mléko Nivea sensitiv.Vyzkoušeli jsme od modré,červené a měsíčkové indulony po linolu mléko a mast,přes kortikoidy,leniens,sebamed,hipp,obyč Nivea,míchané masti až po hormony...toto nám zabralo skoro hned a jsme prozatím asi už 6 týdnů krásní 🙂

kathy.skal
27. črc 2011

ahojky, my máme na koupel olejíček Balneum hermal. Důležité hlavně je jí po koupeli NEUTÍRAT, aby se to nesetřelo, jen ručníkem lehce poťuka. Nám to na atopický ekzém pomohlo nádherně. V krizi jsme jí po koupeli v oleji ještě mazali lenienskou, a tou mažeme vlastně doteď 🙂

medvide1
27. črc 2011

Jak už tu padlo modrá indulona, exipial, a nam se tedy hodně osvědšil i infadolan je hodně mastný a hezky se pak vpije do pokožky a za par dni maš po suche pokožce ta tam!Normálně se koupi v lekarně! 😉

lena27
27. črc 2011

excipial U lipolotio, ale pozor ne všechny děti ho snášejí, protože obsahuje močovinu. nám pomohl, měl kůži jak struhadlo a pak už se to srovnalo do normálu

dagmik
27. črc 2011

modrou indulonu jsme používali také nejdříve a pak máme od Bioderma Atoderm tělové mléko na suchou kůži - výborné