Dětské náušnice. Je lepší bílé nebo žluté zlato?

janulazaynab
13. lis 2011

Ahoj holky 🙂
Koukala jsem, zda už tady stejné téma někde není, ale řeší se jen otázka kdy a kde. Já mám jiný problém - jestli je lepší bílé nebo žluté zlato? Jako malá jsem měla žluté zlato, ale vím, že mi to černalo - mamina mi tvrdila, že je to tím, že žluté zlato "vytahuje nemoci".
Spíš než žluté, se mi líbí bílé zlato - máme z něj i snubní prsteny s manželem 🙂 Chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s náušničkami i z bílého zlata a jestli to nedělá prckům problém? Našla jsem krásné náušničky ve tvaru kachničky ze žlutého zlata, ale na požádání to udělají i z bílého. Které je podle vás lepší?
Díky za odpověďi a připomínky 😉

bamak
2. led 2018

@janulazaynab prvni dcera bile zlato bez potizi. Druha mela na bile zlato alergii. Museli jsme nausnice vyndat, nechat ouska zahojit, samozrejme dirky zarostly....ted vahame jestli pichnout znovu a dat zlute zlato, ma mensi riziko alergie, ale nelibi se mi. Jeste je moznost zlute zlato nechat potahnou rhodiem- vypada pak jako bile.

blahova_andrea
2. led 2018

já miluju bílé zlato, takže dcera dostala z bílého. žluté se mi moc nelíbí. nosím ho jen nárazově, svátečně a spíš je to památka po někom. nové bez citové vazby bych si pořídila jen bílé. dceři náušničky regulérně závidím 😀 mít peníze, nechám si ty samé udělat i pro sebe ve větším. já nosím stříbrné a i ty by tedy zasloužily po letech vyčistit

gorda
2. led 2018

Tak my nechali nausnice nastrelit nekdy v sesti mesicich a ty ocelovy nastreleny ji tam zustanou, nez trochu povyroste. Prijde mi zbytecne, kupovat ted malinky nausnicky a pozdeji je menit. Navic je chce platit deda, takze dceri nechame udelat kovane, stejne jako mame snubni prstynky, budou vetsi a tudiz budou delat dceri i dedovi radost delsi dobu. 🙂

nikoulinka
2. led 2018

My mame nastreleno. Titan. A spokojenost celou dobu. Jen uz nam pak prisla nausnice, vzhledem k obliceji, mala... vyměnili jsme za jinou, a ta byla ze slechtene chirugicke ocele. Nastrelovali jsme cca ve 4. mesici. Ted mame 20 a do ted bez problemu ☺