Dětské náušnice. Je lepší bílé nebo žluté zlato?

janulazaynab
13. lis 2011

Ahoj holky 🙂
Koukala jsem, zda už tady stejné téma někde není, ale řeší se jen otázka kdy a kde. Já mám jiný problém - jestli je lepší bílé nebo žluté zlato? Jako malá jsem měla žluté zlato, ale vím, že mi to černalo - mamina mi tvrdila, že je to tím, že žluté zlato "vytahuje nemoci".
Spíš než žluté, se mi líbí bílé zlato - máme z něj i snubní prsteny s manželem 🙂 Chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s náušničkami i z bílého zlata a jestli to nedělá prckům problém? Našla jsem krásné náušničky ve tvaru kachničky ze žlutého zlata, ale na požádání to udělají i z bílého. Které je podle vás lepší?
Díky za odpověďi a připomínky 😉

mamkamarketa
13. lis 2011

ahoj,
ja teda nemam holcicku,ale neterim jako miminkum sme vzdy kupovali zlato zlute. me se libi vic bile zlato,zlute nemam rada,ale i pani v obchode rekla,ze zlute je lepsi a snad byva i lepe snaseno (co te tyce reakci typu hnisani atd)

nika
13. lis 2011

holky je to jedno, kupujete v 99% 14 ti karátové zlato která má složení 585 dílů zlata a ostatní do 1000 jsou příměsy jiných kovů, které mimojiné dělají odstíny a barvu, tvrdost, stálost, atd.... .
to že zlato, černá, barví a tak je dáno reakcí - může to dělat i kosmetika, či různé věci.

dle mého je to jen věc názoru a co se líbí, malá má z bílého zlata a bez problémů, měla teda naušničky nejdříve nastřelené - silikonové, a pak po zahojění vyměněné za bílé.

hofka1
13. lis 2011

Já myslím, že už je to ošetřené tak, že si můžeš prostě vybrat, co se ti líbí víc. Koukala jsem, že dělají už i stříbrné naušnice ošetřené tak, aby nedělaly problémy. Ale zkušenost nemám.

janulazaynab
autor
13. lis 2011

Stříbrné jsem viděla taky, ale do těch bych asi nešla. Alespoň ne jako první nášnice. Je to dárek od kmotrů, tak chceme něco pořádného a pěkného, co ji vydrží a jako velká si na ně bude ráda vzpomínat, až je vytáhne z krabičky 🙂

majatob
13. lis 2011

ahoj, my jsme dali bile zlato, vic se nam libily a problemy s tim nema 🙂

luckar
13. lis 2011

Nám se také víc líbí bílé zlato a malá má náušničky z něho, nemůžu říct nic špatného. Reakce vůbec žádná, nečerná, takže spokojenost. Ale jako první jsme měli nastřelovací pecky a u těch taky žádný problém nebyl.

ludva
13. lis 2011

Mé dceři zase dělá problémy žluté zlato. Černá jí a po některých naušnicích jí uši hnisají... Bílé zlato je ošetřeno rodiem, takže si myslím, že je lepší, proto je i dražší. Teď má rodiované stříbrné naušnice a je v poho. Nejlepší je prý chirurgická ocel, ale v té není moc výběr pro děcka. S prvními naušničkami bych se poradila se zlatníkem, ale myslím, že by bíle zlato nemělo vadit 😉
@janulazaynab Kachničky jsou kouzelné 😉

eevvaa11
22. únor 2014
Uživatel eevvaa11 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od eevvaa11.

Je teda pravda, že když jsme kupovali kmotřence náušničky a madonku, tak jsme kupovali žluté zlato, ale při výběru snubního prstenu bych asi zabrousila do bílého zlata, je to asi na každém. Každému nesedne i třeba nějaký materiál, takže je třeba vybírat i podle tohoto. Mně osobně se víc líbí bílé zlato, ale pokud by to potom bylo pro dítko, šáhla bych po stříbru, protože je levnější a je tu velká možnost, že to ztratí a až v dospělosti bych šáhla na bílé zlato.

kimby
22. únor 2014

Za nás už jedině bílé zlato, dcerka měla od narození žluté zlato-naušničky a musím říci, že mě zklamaly a to nebyly levné ☹ má kombinaci červeného a žlutého zlata a černá ji u oušek, vypadají ošklivě a proto nyní ke 4. narozeninám jsem už řekla, že koupíme nové z bílého zlata.

emilka555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prapodivna
24. bře 2014

bílé i žluté zlato mají 585/1000 zlata ku ostatním příměsem. Pokud tedy nekupujete vyšší ryzost, ale nejobvykleji je zlato ve 14 karátech. Měnit barvu by nemělo ani žluté, ani bílé, ale někteří lidi jsou citivější a tak jim může měnit barvu i zlato. Dokonce je už i pár případů lidí, co mají alergii na ocel, takže to je loterie pokaždé, ale v drtivé většině případů nedělá neplechu ani jedno. Bílé zlato bývá porhodiované, pokud není, má tendenci lehce žloutnout, žluté zlato zas může lehce červenat, ale to až po letech nošení a určité chemické reakci těla.

Můžete koupit i naušnice ze stříbra a ty nechat porhodiovat(pak vypadají jako z bílého zlata a taky nečernají), cenu to zas tak neovlivní, třeba tady máme, že za 1 gram šperku se platí 80 Kč, takže za naušnice s hmotností kolem 2 a půl gramu to není moc.

Ale stříbro je měkké, mnohem měkčí než zlato, protože to se prodává v ryzosti 925/1000, takže je skoro ryzí. Zatímco zlato, které je sice od přírody měkčí, je skoro z půlky z příměsí, které ho dělají odolnější, tvrdší. Bílé zlato je ještě tvrdší, než žluté, proto bývá cena za výrobu šperku z bílého zlata dražší, protože je jeho výroba náročnější, plus pak ještě rhodiování.

Takže já bych vybírala podle svého vkusu. 😉

emilka555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ined77
25. čer 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Náušnice https://www.modrykonik.cz/nausnice/.
Budu moc ráda, když se s ostatními maminkami podělíte o své zkušenosti a postřehy. Kdy jste nechaly holčičkám propíchnout či nastřelit ouška, jaký materiál náušniček se Vám osvědčil?
Vaše tipy, rady a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, které třeba zrovna teď o pořízení náušniček uvažují a hledají informace a rady.
Předem Vám mockrát děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti 🙂 .

Krásný den všem
Denisa

@emilka555 @prapodivna @kimby @eevvaa11 @ludva @luckar @majatob @janulazaynab @hofka1 @nika ... a další 🙂 .

paulinka8844
27. črc 2015
Uživatel paulinka8844 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od paulinka8844.

moji neteri jsme koupili nausnice z bileho zlata a snasi to uplne dobre. vypadali nejak takhle ale teda bile zlato http://www.klenotyhematit.sk/nausnice/zlate-detske-nausnice-so-zirkonom/crystal

veronika182
27. črc 2015

myslím, že je to úplně jedno 🙂 malá bude mít naušničky ještě po mně ze žlutého zlata a růžovým kamínkem

mik_a
22. zář 2015
Uživatel mik_a je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mik_a.

Přestože jsem velký fanoušek bílého zlata, na náušničky jsme volili klasiku žluté a třeba až bude starší, té změníme.
🙂

moulinkaa
23. zář 2015

@mik_a A kupovali jste je sami, nebo je malá dostala např. od kmotry? Jak jste to měly vy ostatní?

janisekpanda
6. říj 2015

Já mám raději bílé zlato, ale ty bláho ta cena 😅
http://www.silver-mall.cz/17856-nausnice-zlate-... tyhle jsem kupovala malé mojí 🙂

sajus
12. říj 2015
Uživatel sajus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sajus.

Jako žluté zlato je taková klasika, já osobně radši to bílé a zatím sem se teda nesetkala, že by byl problém.

mik_a
12. říj 2015
Uživatel mik_a je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mik_a.

@moulinkaa Kupovali jsme sami, ale už jsme domluveni s babičkou, že až bude trošku větší dostane od nich nějaké pěkné.

zuzika05
24. lis 2015

Ty jsou naprosto skvělé! Mě se víc teda asi líbí ty zlaté.

michaelanavrc
4. pro 2015
Uživatel michaelanavrc je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od michaelanavrc.

@janulazaynab ty jsou krasne!! taky jsem pro to bile zlato 🙂 nasla jsem je na nausnice cz vy je kupujete od tam nebo ze zlatnictvi nejakeho?

afrika2007
16. led 2016
Uživatel afrika2007 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od afrika2007.

Dobrý den,tak to jsou pověry spíše našich babiček.Já jsem měla stejný problém a pořád jsem hledala odpověď.Narazila jsem na http://www.stribronikol.cz a tam mi majitelka eshopu vše vysvětlila,je vidět že i v některých obchodech něco vědí.Paní mi vysvětlila že,dcerka může být alergická na nějaký kov,která se přimíchává do žlutého zlata,bývá to měď.Také jsem se dozvěděla,že takový problém nemáme jen mi,ale spousty jiných maminek,proto doporučila bílé zlato.Obchod proběhl velmi rychle,zboží došlo krásně zabaleno v dárkové krabičce a doprava byla zdarma.Náušničky jsou krásné a vůbec nečernají.

neyki
14. čer 2016

V tomto případě nejvíce záleží jen na vašem vkusu. 🙂 Pokud je máte z kvalitního zlatnictví, neměl by se vyskytovat žádný problém s alergiemi.

micaella23
14. čer 2016

My zvolili tyhle a klasika zlute zlato, pak mame jeste slony, ty budou az troxhu odroste a to je mix bile/zlute/kaminek 🙂

venkovskamys
25. pro 2017

Nikdy jsem neslyšela, že by žluté zlato dělalo menší paseku než bílé. My jsme malé pořídili naušničky sami (příbuzní bohužel nemají vkus tak pouze přispěli) ve stejném klenotnictví, jako jsme pořídili snubní prsteny (Rýdl) a v žádném případě nedošlo k zanícení ani hnisání. Podle mě v tom hraje roli více faktorů, alergie, celková nesnášenlivost jakéhokoliv kovu nebo příměs v kovu samotném. Vysoká cena opravdu nehraje roli, bohužel.

frndafrrr
25. pro 2017

My máme tyhle kačenky, původně jsem chtěla pouze bílé zlato, ale kačenky jsou přece žlutý..🙂 Jedno očko v bodě kde je v oušku po půl roce sčernal, ale vzala jsem ho zubním kartáčkem a pak už dobrý.

neyki
2. led 2018

Černání, zrůžovění či jiná změna barvy zlata v oblasti lalůčku je právě u dětských náušniček bohužel častou záležitostí, jenž není brána jako vada či poškození výrobku nebo materiálu, jelikož se jedná pouze o povrchové zbarvení, které lze velmi lehce odstranit vyčištěním náušniček.
Proč se toto zbarvení objevuje, na to existuje zatím jen řada domněnek než přímo podložená fakta.
Zbarvení bývá nejpravděpodobněji způsobeno např. používáním kosmetických výrobků, agresivnějším potem, vlivem zvýšené teploty, proděláním nemoci, léky, alergií (zarudlé dírky), apod.
U zbarvených náušniček však může být vlivem zbarvení vždy něco jiného.
Prodejce náušniček by Vám je měl bezplatně vyčistit. 🙂

Alergie u šperků z bílého zlata může vzniknout pokud je holčička alergická na nikl. Výrobce náušnic se však může prokázat certifikátem o nízkém uvolňováním niklu ze zlata a tedy by nošení náušniček z bílého zlata nemělo většině holčiček vadit.

pavca1982
2. led 2018

My koupili v kamenném obchodě z bílého zlata nám se bílé zlato líbí.Máme tyto😉

barchen
2. led 2018

@neyki
Černání zlata a kůže kolem zlata (bílého, žlutého, růžového..) nejenom v ušních lalůčcích je způsobené reakcí - často zánětem v lidském těle. Nemusí jít o nic závažného ale tělo a zlato prý takhle reagují. Pamatuji si to z jedné přednášky na škole. Nevěřila jsem tomu ale u mě se to děje a podle ucha nebo pod snubním prstýnkem poznám, že něco není v pořádku 🙂 ještě dřív, než se to projeví.