Drogerie na přírodní bázi. Co nedoporučujete?

eatygrenee
11. bře 2009

co kupujete z drogerie?
Já si chci pořídit tento sezanm, prosím o doplnění nebo naopak co nedoporučujete?
1)Optal- na očička
2)60%líh na pupíček
3)genciánka
4)řepíková mast- na ranky po šití (do porodnice)
5)puralan(na prsa)
6)Lecitin )na uvolnění mateř. mléka
7) steril. roztok chicco
8) Bepanthen, rybí mast- na zadeček
9) fenykl., lipový čaj
10)Sumsimplex- na koliku
11)olivový olejíček pro mimi
12)nutritol- na zvracení miminka
13)Smecta, kulíšek
14) Nasivin do nosu pro mimi
15) Paralen. čípky
16)mýdlo na přírodní bázi pro mimi( Nela batlole nebo jiné🙂
17)extra jemný krém od Sebamedu - na potničky
18)teploměr

eatygrenee
autor
11. bře 2009

ještě teda v lékárně věcičky pro mě- vložky at ak...

smardik
11. bře 2009

z tvého seznamu jsem měla teploměr-dostali jsme dudlíkový ale ten nám nevyhovoval, krém od sebamedu - po koupaní a dál jsme od nich měli mycí gel (nevím přesně jak se jmenuje) a ještě jsme přikupovali šampon protože malému se strašně potí hlavička. Na zadek jsme měli bapanthen ale pak jsme přešli na novozeneckou mast, přijde mi stejná jako bepanthen ale stojí 28 oproti 230 za bepanthen, fenyklový čaj jsem pila než jsem zjistila že malého po něm bolí bříško víc. sabsimplex jsme měli ale nepomáhali, pomohli babycalm ale ty se nesmí hned od narození. Co jsem nepořizovala je na teplotu apod, je to vše pro děti od 3měsíců a i kdyby ne neměla bych odvahu to malému bez dr. dát, přece jen je to malé mimi a jistota je jistota. paralen jsem kupovala před prvním očkováním, at ho máme pro jistotu doma a to jsme ho potřebovali, měl teplotky. Starilizační roztok jsme dostali zadarmo k lahvi takže používáme, předtím jsem lahve normálně vyvažilo a bylo to. Na prsa jsem ze začátku používala bepanthen, ted to není třeba a na sebe nic, jen čistou vodu. to je myslím vše

eatygrenee
autor
11. bře 2009

no je toho hodně co 🙂

majkeela
11. bře 2009

eaty - mně připadá, že podle toho, co píšeš máš pocit, že čím víc toho budeš mít nakoupeno, tím líp budeš připravená na miminko.... Já to chápu. Taky jsem byla taková a teď se tomu směju 😀 Kup si věci, které budeš opravdu bezprostředně potřebovat a zbytek se dokoupíš dle potřeby - dle doporučení lékaře a hlavně čerstvé. Ne aby ti doma ležela půl roku stará genciánka, kterou můžeš pak akorát vyhodit.

Z tvého seznamu:
Opthal - zbytečné. Pokud bude mít mimi problémy s očičkama doporučí lékař, koupíš si čerstvé.
Líh - 100% nutné
genciánka - zbytečnost. Když bude mít moučnivku, doporučí mudra a koupíš si čerstvou!
řepíková mast - prý je lepší Mithra od tilia nobilis - mrkni na www.nobilis.cz
purelan - 100% nutné, vynikající věc
k čemu sterilní roztok????
bepanthen - určo ano - vynikající zkušenost mám se zásypem leontýna od tilia nobilis (lepší než bepanthen)
fenykl - pro tebe bude určo lepší čaj pro kojící matky (nejlepší a bohužel i nejdražší je od weledy) a mimi pokud budeš kojit čaj dávat nebudeš
sabsimplex je blbost - pokud budou koliky bude řešit mudra a doporučí co dát. navíc neznám nikoho, komu by zabral. výborný je babycalm, ale ten je od 1m
oliv olej - určitě ano
nutriton je úplná blbost - koupíš, když ti bude zvracet a musí to doporučit mudra
smecta, kulíšek - blbost - když bude mít průjem půjdete k mudře a ona doporučí
nasivin - spíše bych doporušila libenar. nasivin je zbytečně agresivní
čípky - no asi jo, pro jistotu
mýdlo - na přírodní bázi je weleda nebo mýdlo od tilia nobilis
krém na potničky je taky blbost - doporučí mudra
teploměr jo a investovala bych do toho ušního...

eatygrenee
autor
12. bře 2009

Jéé, děkuju za proškrtání seznámku. Chodila jsem na přípravný kurz na mimi a tam právě tohle vše nám uváděli jako nezbytnost. Taky mi toho přišlo právě moc. Chtěla jsem se zeptat co to je za značku od toho Tilia nobili, nikdy jsem o tom neslyšela a uvádíš to zde mockrát 🙂 😎

astrane
12. bře 2009

Holky já měla jen líh na pupík,krém na zadeček a olej na mimčo,jinak nic 🙂 Jo ještě čaj pro kojící matky(je moc dobrej 😉)
Zbytek se dokupil podle potřeby a doporučení od Dr.

Já na sebe nepotřebuju nic,prsa si nemažu a poranění se tentokrát nekonalo(i tak bych to řešila a ž po návratu z porodnice).Mimi koupu zezačátku jen ve vodě nebo vodě s olejem.Na opruzeninÿ nám nefunguje stejně nic-jen voda,obyč zásyp a heřmánková koupel....a látkový plíny bez svrchňáků 😉

Do mimča kromě svýho mlíka nic necpu,pokud nemá vážný problém,pak teprve po poradě s DR.
Pokud budeš kojit,žádný vymoženosti nepotřebuješ...to se dá dokoupit i v nemocniční lékárně,kdyby se náhodou nedařilo....(měla jsem doma 1 malou flašku a to bylo všechno,žádný náčiní ani UM pro jistotu jsem nekupovala ani u prvního-to vše bych koupila až by doporučila doktorka)