Jak dlouho jste koupali ve velké vaničce?

luccii
14. pro 2009

Ahojky, prosim poradte, zda mame koupit velkou vanicku, ted nam malej vyrostl z kybliku, je mu 6 mesicu a meri 71 cm. Nekdo koupe ve vane, ale pro nas by byla vanicka lepsi, lip se udrzuje cista. Jen nevime, zda by ji vyuzil dlouho. Diky.

berenika39
14. pro 2009

jako že by bakterie čekaly od večera do druhého večera, aby skočily na prcka? pokud se vana běžně myje, je na tom s čistotou naprosto stejně jako vanička nebo podlaha, po které lezou nebo hračky, které okusují🙂))). V tom to nebude🙂))).
Vaničku jsme neměli vůbec, mě se to zdálo děsně nepraktický, kam jí dávat, vylívat, měli jsme kyblík a pak rovnou kolem pátého měsíce do velké vany. Nejdřív jsme dali kyblík do vany, aby se okoukal, a pak napustili vanu🙂).

momin
15. pro 2009

berenika 😀 😀 😀

libka1
15. pro 2009

sranda s tymi bakteriami... asi to bude tak ako pise berenika 😀 tie nase si uzily, kedze mala bola uplne v panike ked sme ju davali do vody, tak sme presli na kupanie s ockom... tatko sa osprsil, lahol do vane, malu si polozil na hrud aby pocula ako mu bije srdce a bolo po placi... kupali sme takto zhruba od 1 mesiaca dovtedy kym nezacala sediet... aj teraz sa casto kupu spolu, hraju sa a je to zlate... takze velka vana je z mojho pohladu ovela praktickejsia, aj takto mame plnu kupelnu vody 😀 malu by asi vyliala na komplet... jedine co je negativum tak mozno ze sa mininie vela vody 😉 takze vanicku sme vyuzili minimalne, ale susede sa zisla, bola si ju vypytat ked zavarala kapustu 😀

petka80
15. pro 2009

Tak my jsme asi exoti, protože my malou koupali v normální vaně od prvního dne 😀 Před každým koupáním ji vezmu kartáčem (tu vanu), problém v tom nevidím 😉

momin
15. pro 2009

ja tu vanu vzdycky jenom osprchuju sprchou nez do ni jde Danik a je to. jinak cistim poradne 1x za tyden. Taky si myslim ze je to v pohode. 😉

pikusa
15. pro 2009

Tak my koupali ve vaničce asi 3 měsíce....pak ve velké vaně na lehátku a ted má sedátko do vany a malej je nadšenej....

ronie
15. pro 2009

petka nejste exoti, mít třetí dítě, tak už taky jde rovnou do velké vany 😉 🙂

aleachim
15. pro 2009

libka, a nebojíš se, že z manžela na prcka naskákaly bacily, viry a další brebery 😀 ??? No, mě to příjde stejné jako, když tu jedna mamča moc řešila, že vodu musí převařovat ve speciálním hrnečku, protože varná konvice se nedá umýt. 😀 😀

libka1
15. pro 2009

nie, ale manzel sa urcite boji ze na neho naskacu bacily z malej 😀 😀
a o tej susedinej kapuste uz ani nehovorim, tu by som urcite nejedla 😝 😀 ta mozno aj chodi od vsetkej tej hrozy co bola vo vanicke 😉

aleachim
15. pro 2009

libka, 😀 😀 😀

bihan
15. pro 2009

Neodporúča sa kúpať malý novorodenec v tej istej vani ako rodičia, pretože dospelý ľudia často môžu prenášať baktérie, vírusy (herpesy, bradavice) a ktorých ani nevedia a detská pokožka jena to veľmi náchylná.. v polroku to už ale ako problém nevidím.

A inak my máme malú vaničku vo veľkej vani, takže tým problémom s čvachtaním, nestabilitou, presúvaním a vylievaním stále akosi nerozumiem 😀

libka1
15. pro 2009

tak my sme kupali od malinkata mala spolocne, a som rada ze nam to ktosi poradil ze ked bude pocut buchot srdiecka nebude plakat, lebo divat sa nato ako sa moje dieta ide pretrhnut od placu som nedokazala, a neumyvat ju do polroka tiez nebolo riesenie 😅 nastastie u nas to nijake stopy na zdravi nezanechalo 🙂

no, zavisi od toho ako mate situovanu normalnu vanu bihan... ked ja polozim vanicku do normalnej vane, viem sa k nej dostat iba od cela, takze nemam sancu dieta normalne umyt 😉 je to zial tym ze byvame v cinzaku a mame pidi kupelnu, takze u nas bolo riesenim mat tu vanicku na stole v kuchyni, a to by asi nedopadlo dobre 😀 ale samozrejme si kazdy prisposobi to kupanie na svoje podmienky, takze ci vana, vanicka, ci vedierko, kazdemu podla chuti, akurat nesuhlasim s tym prehananim s hygienou... to by sme sa potom nemohli svojich deti ani dotknut, ved bakterie a virusy sa mozu preniest aj bez kupania 😒 vsetko s mierou 😉

marooshka
15. pro 2009

ahoj, já malýho koupala v kyblíku, ale střídala jsem to s vanou (normální velkou 🙂 )už od narození. Kyblík jsme dali pryč asi v 5 měsících a od tý doby se koupe jen ve vaně. Od tý doby co sedí a leze atd. mu na koupání dávám protiskluzovou podložku. a jak píše libka1, všeho s mírou 🙂 jako to přehánění s hygienou je někdy spíš na škodu, neříkám aby se děti válely ve špíně, ale když se od narození koupou v normální vaně jako všichni ostatní tak to určitě nevadí.

momin
15. pro 2009

Me se to zda taky prehnane s tou hygienou.. Danik mi dneska napriklad zacal zuzlat prah u dveri.... 😀 samozrejme ho nenecham ale jednou ho ochutnal a tam je tech bakterii urcite mnohem vic... 😅

marooshka
15. pro 2009

přesně, když koupete malý miminko ve velký nebo v malý vaně tak jen leží, ošplouchnete ho a je to, nic neocucává, neohmatává.

vinifera
15. pro 2009

Malý bude mať 10 mesiacov a kúpeme doteraz. A myslím, že ešte dlho budeme 🙂

cikyta
15. pro 2009

Vo vaničke sme kupali do 5,5 mesiaca.Teraz tam kupeme tiež,ale vanička je vo velkej vani.Aj ked-už sme sa pár krát kupali aj spolu vo velkej vani a veeeelmi sa malej páčilo.
Už dosť skáče,špliecha....atd...
A bakterie? Tak na margo nich len tolko,že niekde treba imunitu predsa nazbierať. 😀

mami.sk
15. pro 2009

dcerka bude mat o tyzden rok a stale kupeme vo vanicke 😉 mame ju ale vo velkej vani lebo voda bola vsade 😀 😀 😀

j.kriv
15. pro 2009

Tak já v kyblíku koupala dva měsíce, chodili jsme na plavání a malá si zvykla na hodně vody, takže od té doby jsme ve vaně, buď se koupe se mnou nebo s taťkou, nebo si tam dovádí sama, ale menší prostor by ji asi nestačil, je jak z divokých vajec, i takhle se ručkama bouchá do vany 😀

j.kriv
15. pro 2009

my koupali v kyblíku do dvou měs., taky jsme chodili plavat a malá byla spokojenější, když mohla kopat a měla víc prostoru, takže od té doby jsme ve velké vaně, buď dovádí sama nebo se koupeme s ní, ale do vaničky bych nešla, je jak z divokých vajec, i kyblík se jí podařilo párkrát trošku naklonit 😀

j.kriv
15. pro 2009

omlouvám se, že to je dvakrát, nějak mi to blblo a nezobrazil se mi ten první příspěvek 😝

miluska.h
15. pro 2009

my kupeme drobca vo vanicke od narodenia, zatial pri nej zostavame 😉

momin
15. pro 2009

ja si neumim predstavit tak velke dite ve vanicce.. 😀 Bud mate velke vanicky nebo malinke a klidne deti... 😅

marecek4
15. pro 2009

leonik-ve vaně se koupe celá rodina a jsou tam jen bakterie,na který je mimčo zvyklý,a myslím že každá mamča ji umyje specielně než jde mimi koupat,a když je větší tak myslím stačí běžný úklid,aspoň já razím heslo čistota půl zdraví,špína celý-samo že nežijeme v binci,ale zrovna koupelnu gruntujeme každý týden celou a vanu,umyvadlo i toaletu umýváme ještě průběžně,jak je třeba,do vany mám hadici z pračky,děti po sobě zásadně neopláchnou umyvadlo od pasty a wc nemusím popisovat že,myslím že vaničku taky nedezinfikujete každý den

jinak máme velkou vaničku,tak koupeme zatím v ní

dadis
15. pro 2009

my sme tiez asi exoti, ja malu sprachujem od narodenia v sprchovom kute - ten ocistim, polozim plienku a pekne po leziacky. Kupala som ju vo vanicke asi 3x, velmi, velmi sa jej to nepacilo. Tak som ju raz ked sa v lete pokakala skusila osprchovat a velmi sa jej to pacilo, tak som uz vanicku nevytahovala. Maleho sme kupali vo vanicke do cca 4 mesiacov, potom sme sa sprchovali spolu s nim na rukach, potom, ked sedel opat sme sa vratili k vanicke polozenej v sprchovom kute a ani neviem od kedy - asi okolo roka sme sa zacali sprchovat. Teraz za odmenu niekedy vanicku vytiahneme (napr.po strihani vlasov), v lete na balkone, ale sprchovanie mi vyhovuje viac - za 3 minuty su deti hotove... 😎

sylvka
15. pro 2009

Ahojky,my koupali do 15 měsíců a malej má cca.85 cm(je velikej) 😉 koupeme ve vaně asi týden 😅

nikollette
15. pro 2009

Ale zase deti sa tešia na to člapkanie a hranie sa vo vani. Aspom väčšina čo poznám.
Aj náš. Ked poviem že sa ideme kúpkať tak už pozerá na vaničku a celý ožije. By mi bolo luto ho nenehať sa vyhrať či vyčlapkať vo vaničke.

smardik
15. pro 2009

do 5měsíců jsme koupali v kyblíku a pak šel normálně do vany, v dětské vaničce se koupe akorát když jsme přes noc u mých rodičů jina ne.

a k té hygieně co je na velké vaně nehygienické nebo snad tu jejich dětskou čistíte každý den? vanu prostě umyju a je to a nevidím problém. Nemůže žít ve sterilním prostředí, vždyt lozí po zemi kde chodíme, kde co dává do pusy-třeba vyzkoušel hlínu, občas jí krém když ho ukořistí

ronie
15. pro 2009

nás vana zachraŃuje před večerními hysteráky, Julča už je třeba od 6 unavená a protivná a jedině ve vaně ožije, hraje si, vydrží tam klidně 15min, Oli i půl hodiny 😀 😎

micanek
15. pro 2009

náš malej má 89 cm a pořád ho koupu ve vaničce /ikea/ ............ místo tam pořád má ...rád se rochní a je spokojenáý .... jemu 1,5 roku.