Jak zkrotit kudrnaté jemné vlasy?

zpevanka18
19. bře 2018

Poradíte mi prosím někdo, jak ukočírovat kudrnaté jemné vlásky u dvouletého dítěte? Vlasy jsou suché, poměrně těžko se rozčesávají. I když štětinový kartáč hodně pomohl - tolik netahá a nakonec se to rozčeše. Hledám tip na nějaký kondicionér, olej, nebo něco takového, co ty vlasy trochu vyživí, ať to nevypadá jak chemlon. Pro dospělé se dělá nepřeberné množství balzámů a různých serepetiček, ale úplně se mi ještě nechce používat dospěláckou kosmetiku.
Předem děkuji za rady

dc2015
19. bře 2018

Kluk, nebo holka? U kluka bych volila oholit strojkem... U holčičky neporadím :/

zpevanka18
autor
19. bře 2018

Holka. Stříhat ji nechci, to nic nevyřeší.

bubbligum
19. bře 2018

Po umytí vlásků bych je rozčesala tangle teezrem a nechala uschnout. Za sucha bych vlasy už nečesala - rozbijí se tak kudrlinky a je z toho chemlon. Po spaní bych jen prohrábla prsty do upravena. Ale samozřejmě záleží, je to individuální, některé vlasy jenom prsty neupravíte. Zkuste ale, uvidíte, jak se vám to osvědčí.

maaaja12
19. bře 2018

Tak mě pomáhá na suché vlasy olivový olej. Umyt, ručníkem vysušit a ještě do vlhkých vlasů vetřít kapičku oleje. Množství chce vychytat, opravdu jen trošku... Nebo prostě zapletený culík a spousta sponek 😊

kaya80
19. bře 2018

Ja som davala malej bio masku alverde z DM-ka, vcelku dobra

baris
19. bře 2018

@zpevanka18 dcera má jemné kudrnaté vlasy. Nyní používám hydratační šampón a kondicionér Matrix (profesionální šampón). Na rozčesávání pak používám k bezoplachový šampón ve spreji. Hřeben mám tanglet.

Gumičky používám vždy bez kovové spony. Ono je sice hezké nechat rozpuštěné vlasy, ale jak jsou vlasy delší, chodí do školky, musí být v culíku. Já jsem pletla copky. Jak je starší, chce občas narovnat vlasy.

babanci
20. bře 2018

Moje kamarádka má holčičku, otcem je Tunisan. Používaly oleje na vlasy pro dospělé. A hřeben tangle teezer. Učesat zamokra a zasucha jen opatrně upravit prsty.

pinkninja
21. bře 2018

Dcera ma uplne stejne vlasy. Tuhle jsem byla u kadernice (se svou hlavou😉) a plne potvrdila slova @bubbligum. A koukala jsem, ze se prodavaji ruzne bezoplachove spreje na detske vlasy po myti...

kaja2016
21. bře 2018

@zpevanka18 A jsou to evropske vlasky? Pokud ano, ja mam takove, je potreba pouzit kondicioner, rozcesat pred poslednim splachnutim a pak uz nechat uschnout. Lokny zustanou spojene a neni z toho chemlon. Pokud jsou to ale vlasky africke, tak to neporadim, ale vim, ze na to jsou zvlastni postupy...

zpevanka18
autor
21. bře 2018

Děkuji za všechny tipy. Ukázalo se, že jsem jen špatně hledala (balzám, maska, kondicionér) - chtělo to hledat ten sprej. Našla jsem i tip na použití růžové vody. Mám ji doma, tak při příštím mytí vyzkouším, jestli to k něčemu bude. Moc se mi nechce na ni plácat chemii při každém koupání. Prý by šel použít taky mandlový olej v nějakém malém množství...

shine2015
21. bře 2018

@zpevanka18 naše nosi od mala x sponek - proste má jich třeba osm nebo 10... vlasky ji nepadaji do oci... a jinak sampon kondicioner máme jak klasicky tak i strikaci.... někdy se da i olejicek. Všechno od loreal, beru holkam velké balení a kupuji na krása.cz dá se to finančně v pohodě - lip než z drogerií....

barbara04
21. bře 2018

zkus olej od eone, maji i detsky a suche vlasy krasne zjemni... jen se musi člověk naucit s nim umyvat...