Jaká kosmetika je pro novorozence nejlepší?

wendulka25
14. dub 2012

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat chystám se k nákupu kosmetiky, která kosmetika je pro miminka nejlepší? Nabízí se na trhu spousty značek ale co je opravdu dobré a kvalitní? Slyšela jsem že Johnson není zrovna vhodná. A co Nivea a Hipp? A co pleny? Jednorázovky? Kterou značku zakoupit pro novorozeňátko? Hodně slýchám že maminky používají i pleny značek DM a Tesco, nějaké zkušenosti, tipy a rady prosím 🙂 děkuji moc předem.

sunnies
14. dub 2012

ahojky, my používáme kosmetiku HIPP - koupel a tělové mlíčko. Obojí příjemně voní a mlíčko se krásně vstřebává. Co se týče plenek - pro novorozeňátko jsem měla Pampers Newborn a potom Pampers Premium Care. Teď už střídáme více druhů - Huggies, Bella Happy, Tesco - přes den a na noc jedině Pampers Aktiv Baby 🙂

jpetraa
14. dub 2012

Ahoj, já si před porodem nakoupila vše od Bubchen kosmetiky a pak jsem to povyhazovala, přišlo mi, že to malou vysušuje.. Osvědčila se mi značka Sebamed a později jsem začala používat Johnson. Plíny máme od narození Pampers, ale te´d už se chystám kupovat plíny Tesco, jsou podobné jako Pampers, jen mi přijdou objemnější.

gabour
14. dub 2012

Leniens. V lékárně to míchají a pomohlo to na opruzeniny a krásně ho to promazávalo.

vendulka
14. dub 2012

já mohu doporučit BEBE KLORANE
plenky doporučuji huggies

pejtho
14. dub 2012

Mýdlo a tělový krém Sebamed. Měla jsem koupenou Niveu, ale malou hrozně vysušovala. Začala jsem jí používat po půl roce. Teď máme mýdlo Nivea, ale mažu pořád Sebamedem.
Šamponek kupovat nemusíš, můžeš mýt vlásky i tím mýdlem. Od toho půl roka používám šampon Nivea, ale jen ob 2 dny.
Na prdelku Rybilku, když se objevila nějaká opruzeninka, tak Bepanthen.
Plenky od narození kupujeme Pampers Premium a Active a střídáme.
Tesco plenky jsem zatím nezkoušela, ale také jsem slyšela, že je hodně chválí. Koupila jsem jednou i Huggiesky a pořád nám protékaly, takže ty za sebe nedoporučuji 🙂
Jinak také mi říkaly, že Jonhson není vhodná kosmetika, ale v porodnici jsem jí používala a vše bylo v pohodě 🙂
Chce to prostě vyzkoušet 🙂

kammka
14. dub 2012

olivový olej na promazávání po koupelli, do koupele nic, na zadeček rybilku.... na pupík si kup v lékárně líh a čtverečky, pak kvalitní nůžtičky na nehty, kartáček na vlásky...je pravda, že i plenky značky tesco a DM, či Rossman jsou dobré, ale na první týdny jsou lepší speciální novborozenecké, mají takovou síťovku na novorozeneckou stolici a jsou malinké, dobře sedí, pro jistotu ale nekupovat moc velké balení, nikdy nevíš, jak bude mimi přibírat...aby ti pak nezůstaly doma... 😎

weri1
14. dub 2012

rybí mast namíchanou z lékárny na prdelku, na tělíčko slunečnicový olej z lékárny, později leniens z lékárny, do vody jsem dávala hipp, ale teď bych nedávala nic.

pleny na první místo pampers, na druhé tesco zelené

petaov
14. dub 2012

Koupila jsem si před porodem kosmetiku Bubchen. Byla celkem dobrá (jen na opruzeniny ne, to je lepší Bepanthen, nebo Sudocream), ale malý měl hodně suchou pokošku, tak jsme dostali od dr. na předpis Excipial na mazání a Balneum Hermal na koupání. Doporučuju nekupovat kosmetiku před porodem, nevíš, jak na ni pak mimi bude reagovat, ať zbytečně nevyhodíš peníze. V porodnici měli Johnson, ale též jsem slyšela, že je nekvalitní. Plenky kupuju podle ceny, malý snáší dobře všechny - Pampers, Huggies, Tesco zelené.

mucu
14. dub 2012

no já jsem teda koupila Bepanthen za zadek a mazala jsem klasickým olivovým olejem 😉 ten je úplně nejlepší není parfémovaný 😉

katcha21
14. dub 2012

My používáme kosmetiku Welleda a plínky pro novorozence Pampers Premium Care a teď Pampers Active Baby a se vším naprostá spokojenost 😉

beruska24.9.
15. dub 2012

u první se osvědčila hipp kosmetika, takže u druhé jsem to neřešila a ´´jedeme´´ ve stejné značce. na koupání pěnu do koupele, po koupání olej této značky. přece nebudu používat na každé dítě jinou značku 😕 😉
stejně tak u plínek a to huggies premium.

very
15. dub 2012

Sebamed..nedáme na něj dopustit 🙂 , a na prdýlku rybilku, sudokrém a když je nejhůř Imazol od lékařky..

wercza
15. dub 2012

Ahoj. V porodnici kde sem rodila, tak jednorázové plenky z ortopedického hlediska - ideální pro vývoj dětských kyčliček - doporučovali plenky Háppy a DM. Ty udrží kyčličky ve správné poloze. A rozhodně musí být správná velikost plenek, aby nebyli žádné starosti jak sedí a nekončili děťátkům až mezi koleny.

jasekd
15. dub 2012

@wendulka25 Koupani a sampon Sebamed. Koupem jednou za 2-3 dny a ne vzdy pouziju mydlo a sampon. Zadecek myju po kazdem kakani, plus rano a na noc i kdyz pokakani nejsou. Nemazeme nicim, vyjimecne Excipial. Na zadek nic; kdyz malinko zacina problem - Rybilka; kdyz je hur - Bepanthen; kdyz je opruzenina uz trochu mokvava - Sudocream, to se stalo vyjimecne. Zacinali jsme u obou deti se vzorky kremu z kufriku z porodnice, az pak kupovali vlastni.
Plinky mame latkove, jednorazovky vyjimecne. V porodnici jsem mela Bella Happy - na prvni dite uplne super, druhe az tak nesedely "strihem", ale dobry. Z zadnych vyzkousenych jednorazovek (Pamp., Happy, Alana, Babylove, Babylove natur) se mi dite neosypalo ani neoprudilo. Kluk se mi silene oprudil z ubrousku Huggies (vzorek v porodnici). Vlhcene jednorazove ubrousky nepouzivam zadne (ubrousky peru s plenkami) v porodnici vyzkouseny krome Hug. Babylove bile a zelene a Pampers, vsechny OK, vzhledem k cene a snasenlivosti bych volila Babylove bile (z DM).
Nemam deti extra citlive, krome zminenych ubrousku co jsem dala, to tolerovaly, ale velke zasoby bych nekupovala, navic miminko kosmetiky nepotrebuje zdaleka tolik, co se nam vyrobci snazi vnutit 😉 Plenky nemusi sedet strihem, citlive dite se muze oprudit nebo budou protykat, takze nejdriv taky vyzkouset. Koupila bych jen jeden balik do porodnice, treba ty Bella Happy newborn 2-5 kg, nebo jine znacky 3-6 kg, podle toho, jak ocekavas velke dite. Ja mela deti 3,75 a 3,6 a Belly jim byly dobre.

palomitacheca
15. dub 2012

Od malička jsme do koupele dávali Balneum hermal a po koupání jsem ho ještě natírala slunečnicovým olejem. Vlásky jsme myli jenom vodou. Na zadeček nám seděla Rybilka a pleny Happy. Když byl opruzený, tak jsme měli Imazol krémpastu a celkem pomáhal i Sudocrem. Když je teď větší, tak mu do vany dávám olejíček Batole od Alpy, pěkně ho to promastí. Šampon máme taky od nich. Uvidíš, co sedne vám. Někdy to chce zkoušet, než najdeš to pravý. Nám třeba dělaly problémy některý vlhčený ubrousky, po nich se pak oprudil. Když jsme začali používat ubrousky Happy, tak to bylo lepší.

luthien.k
15. dub 2012

Nekupovala bych dopředu zbytečně moc věcí.

Koupání: čistá voda na miminko bohatě stačí. Pokud je velká suchost kůže (ale kůže není červená), tak je možné dát medicinální olej (Oilatum, Balneum...) nebo i přírodní olej (avokádový, slunečnicový z lékárny...). Mytí zadečku - například Babylove bílá řada - mycí emulze, je vhodná, neparfémovaná, s dobrým složením.

Mazání po koupeli: kosmetika neparfémovaná, nejlépe pro atopiky, která je vhodná pro kterékoli citlivé děti (lotia - emolienty - Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega, Linola lotion...). Z přírodních věcí je dobré bambucké máslo. Na mazání nejsou vhodné oleje (!!!), dělají nepropustný film na kůži.

Preventivní ochranná mast do plenkové oblasti: Rybilka, Bepanthen. Při opruzení - Sudocrem, při mokvavé opruzenině genciánová violeť 0,5%.

Různé drobné defekty na kůži (červené pupínky - novorozenecké vyrážky atd.) - kombinace emolient a na to Sudocrem.

Plenky, ubrousky - nejlépe vždy bez parfemace (Babylove například, ubrousky bílá řada).

p_ch
15. dub 2012

na koupání LINOLA po koupání LENIENSKA a nebo modrá INDULONA- malej se narodil v prosinci a měl hrozně suchou plókožku ale potom se to krasně upravilo.... a plenky uplně obyč tesco nebo albert a nenáme z ničím problém 😉

kettynka1234
15. dub 2012

V lékárně mě doporučili HIPP, NIVEU a VELEDU. Nedoporučovali johnsons ( je hodně navoněná a miminka po ní mají často reakci) Já osobně používám Niveu a Hipp a jsem maximálně spokojená!!!

jankadudova
15. dub 2012

Pro novorozence kosmetika zadna a plenky je treba vyzkouset. Za me Pampers🙂

neu.sona
15. dub 2012

Doporučuji koupat v Linole a mazat ve slunečnicovém oleji. Na zadeček sudocrem či rybilku. Na obličej třeba rakytníkovou indulonu. Nepřeháněla bych to. Ze zkušenosti ty komerční fakt nic moc. Stojí hodně peněz a naprd.

eveluska
15. dub 2012

Za me do vody jen trocha oliv. oleje - treba ten z dm (nebo jiny olejicek - napr. nobilis, welleda, zalezi na tvym rozpoctu, ten z dm stoji 39kc, welleda jde do stovek 😉 ), na suchy mista pouzivam olejicky od saloos nebo krem z dm ten alverde (prirodni kosmetika), Nobilis je uzasnej a vonavej, ale drazsi... na zadecek rybilka nebo opet alverde z dm a i kdyz jinak johnsons nesnasim a napr. po oleji nebo koupeli se mi malej osypal, tak ten johnsons krem na opruzeniny je opravdu dobrej, kdyz se nejaka opruz. vyskytne, tak ji krasne zahoji 🙂 .... Porid si pro jistotu infadolan (na prip. supinky, seborreu ve vlaskach a na oboci apod.). Plinky jsou podle me nejlepsi pampers premium care (pro novouska), ale i ty newborn z dm jsou dobry (ale na hubeny mimco jsou takov moc siroky a neskladny, pampers jsou mekkci). Tak dobre porid, at jsi spokojena 🙂 Ubrousky doporucuju babylove z dm, ale ne ty "ubrousky", ale ty "zinky" - washlappen - jsou jakoby latkovy, mekci, neparfemovany apod. 🙂

ludmilad
15. dub 2012

na Johnsons bývají dost alergie. Dobrá je Weleda, ale je dost drahá. Pro novorozeně je nejlepší olej z lékárny (my měli myslím slunečnicový) a Rybilka na zadeček, když je opruzenina nebo začervenání, tak nám pomohl jedině Sudocrem.
Plenky jsme měli do vel. 3 Pampers Premium Care (mají síťku), pak Active baby.

ja.na81
15. dub 2012

My mame od narozeni kosmetiku zn. Weleda - krem na oblicej, krem na prdelku, olej, na oblicej maji i dobry krem do zimy a vetru. Mela jsem tuto kosmetiku doporucenou od sve porodni asistentky, takze jsem nic jineho nekupovala, je to sice trochu drazsi, ale jak jsou ty deti malinke, tak maji i malinkou spotrebu, tak to fakt dlouho vydrzi 😉
Uplne male mimi jsem koupala pouze v ciste vode, pozdeji zacla pridavat trochu myci emulze zn. Alverde (z DM) a tu pouzivame do ted.
Ubrousky zasadne a jedine Babylove bile (bez parfemu) a plenky od zacatku tez Babylove (od cca 10ti mesicu maleho jsem zacla davat na noc pampers, mam pocit ze vice "poberou", ale pres den Babylove stale)

nasekuratko
15. dub 2012

My mame hodne citlivou pokozku, ted i atopicky ekzem. Takze od nekolika doktoru mi bylo receny, ze nejsetrnejsi a nejvhodnejsi je modra a cervena indulona, popripade Exomega, prat v jadrovem mydle a machat v octu, plenky pampers nebo DM (ale ja nedam dopustit ani na Tesco baby essential), na zadecek sudocream a bepanthen, na oblicej davam jenom bepanthen, do koupele Linola nebo Oilatum, ubrousky huggies newborn nebo bile babylove. Vlasky neumyvame nicim, jen cistou vodou.

timbouctou
15. dub 2012

my to teda nemáme tak ostré jako @nasekuratko, ale máme do koupele Linolu olbad, mažeme krémem, který nám připravují v lékárně na recept, zadeček omývám namočenou plínou. Starší neměl tak citlivou pokožku, ale ten malý se po všech vlhčených ubrouscích prudil, stejně jsem ho pak musela otírat plínkou, tak jsem to přestala kupovat. Jednorázové plíny používáme buď Tesco Essencials, ty jsou výborné, nebo když je velká sleva na Pampers, jinak žádné nevyhovují.

salikova
15. dub 2012

do vody Johnsonś ob 2 dny - jinak jen voda, po koupání slunečnicový olej z lékárny a na zadek dětská mast z lékárny. Plenky novorozenecké pampers, teď spíš DM 😉

vamam
16. dub 2012

kosmetika - Hipp (pěna do koupele a tělové mléčko) - nádherně voní a pokožka je hebounká
na zadeček - Bepanthen
v případě suché pokožky - modrá Indulona
plenky - jako miminko Pampers, později Tesco (nevěřila jsem, ale jsou opravdu parádní!!! + teda skvělá cena)

vše používáme od narození už půl roku a nedám na to dopustit!! velká spokojenost!!

schnek
16. dub 2012

kosmetika - pokud možno žádná. A když už něco, tak bez minerálních olejů, barviv, konzervatů a další chemie (třeba Babylove z DM). Pro miminko bohatě stačí olej a krém na zadeček. Za plenky hlasuju za látkový, když jednorázovky, tak eko. Jinak samozřejmě zkoušet, který sednou a budou vyhovovat 😉

miparime
11. srp 2012

Tak my jsme taky používali výhradně kosmetiku Hipp do 4. měsíce a po té jsme začali zkoušet co nám vyhovuje, příjemně voní atd. a jelikož jsem začla používat komsetiku syncare tak jsem malému koupila i trento olej http://www.a-cosmetics.cz/bio-olej-do-koupele-d..., snášenlivost perfektní a hezky jemně voní.

monivo
11. srp 2012

Já jsem po koupání používala slunečnicový olej z lékárny. Teď jsem vytáhla oblečky pro druhého prcka a všechno, co jsem oblékala po koupání, má na sobě žluté, smradlavé fleky, které nejdou vyprat. Zežloutlo to až v pytli. Takže slunečnicový olej určitě nedoporučuji.