Jaká kosmetika je pro novorozence nejlepší?

wendulka25
14. dub 2012

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat chystám se k nákupu kosmetiky, která kosmetika je pro miminka nejlepší? Nabízí se na trhu spousty značek ale co je opravdu dobré a kvalitní? Slyšela jsem že Johnson není zrovna vhodná. A co Nivea a Hipp? A co pleny? Jednorázovky? Kterou značku zakoupit pro novorozeňátko? Hodně slýchám že maminky používají i pleny značek DM a Tesco, nějaké zkušenosti, tipy a rady prosím 🙂 děkuji moc předem.

popellka
11. srp 2012

Tak u nás se na koupání a mazání po koupeli nejvíc osvědčil SebaMed, na prcku Bepanthen a plínky uričtě Pampers (hlavně ne sleep&play) 😉 jinak jsem mazala tělový mlékem, ne olejíčkem 😉

rebelie
11. srp 2012

Jaká kosmetika je pro novorozence nejlepší? Na to je jednoduchá odpověd - žádná... 99% věcí vyřeší voda a čerstvý vzduch, zbylé procento mateřské mléko.

cutce
11. srp 2012

prvni mesic zadna (maji moc citivou kuzicku, takze se nedoporucuje nic), jen umyvat vodou a vatickama a pak uz zalezi na miminku co mu bude vyhovovat 😉

maudn
11. srp 2012

my používáme sebamed a nemůžem si vynachválit, na zadeček bepanthen (vyplatí se koupit tu velkou tubu), plínky jsou nejlepší pampers premium care (u jiných okamžitě opruzeniny)

monika6e
11. srp 2012

Moc bych toho na dítě nepatlala. Nejlepší jsou čisté oleje (makový, mandlový, olivový, konopný). Skvělá kosmetika je pak Weleda... 🙂 Na novorozeně jsou nejlepší pleny huggies bio - ty s tou organickou bavlnou a pak pampers premium care. I klasický pampers dobrý. Plínky Tesco a Rosmann nám nevyhovovaly, DM se dají. I když ty větší už protejkají...

radulkac
12. pro 2014

Já jsem hodně spokojená s Robátkem, je to konopná kosmetika, ale certifikovaná a hlavně šetrná, pro citlivou pokožku miminek úplně ideální. Máme doma dětské mýdlo, tím malého umývám, po koupeli naneseme dětský olejíček a pusinku mažeme krémem, v zimě pak ochranným. S touhle kosmetikou jsem spokojená zatím úplně nejvíce i malému vyhovuje, vůbec se po ní neosypal.

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simmonazana
7. bře 2015

Super je Weleda. Nedám na ní dopustit. Ať už to byly oleje, krémy, šampón, byla jsem spokojená se vším. Neslyšela jsem, že by se po tom nějaké dítě osypalo. Sama mám doma atopika a fakt je úžasná 🙂
Stojí zato si připlatit 🙂)

janawei
9. bře 2015

Myslím, že je důležité podívat se na složení jednotlivých přípravků. Pokud ho neřešíš, tak je asi jedno, co mimču koupíš. Já doporučuji také Weledu - používám ji sama + složení kosmetiky řeším, takže to byla lehká volba. Nám se kvůli lehké atopii osvědčila jejich zklidňující péče. Pokud s tím problém nemáte, tak bych zkusila tu klasickou měsíčkovou řadu. Je pravda, že je Weleda trochu dražší, než třeba Nivea, ale nejde porovnávat nesrovnatelné. A navíc stačí od všeho docela malé množství, takže vydrží dost dlouho. Co se plen týče, tak nejdřív látkové, ale prcek se v nich bohužel necítil vůbec dobře, takže jsme přešli na bílé pampers a od cca 3. měsíce zelené (jsou savější, což oceníš hlavně v noci).

bioneeds
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meta123456789
18. kvě 2016

Moc bych to - alespoň na začátku - s kosmetikou pro mimčo nepřeháněla. Já měla měsíčkovou koupel od Weledy, na zadeček proti opruzeninám Bepanthen. To na začátek úplně stačilo. Později jsem používala kosmetiku Sebamed (šampon, mycí gel, tuhé mýdlo).
Pleny máme Pampers,do velikosti 3 jsem používala Premium, potom zelené Active Baby. Jsou sice dražší než Tesco či DM, ale nikdy neprotekly, jsou pohodlné...a navíc vždy najdu nějakou akci, takže vyjdou levněji🙂

bumik1
18. kvě 2016

Neřeknu, co je nejlepší. řeknu co praktikujeme my a co se nám osvědčilo 🙂 mám už tři děti. Koupu v čisté vodě. Dokud neběhá po zahradě a nezašpiní se od hlíny apod, stačí čistá voda. Ono takhle, tělo se živí nejen přes ústa, ale také přes kůži... tedy snědla bys nějakou kosmetiku? já osobně ne... Po koupání mažeme přírodními oleji (např mandlový, ten je opravdu super. tím se mažu i já a manžel mi chválí jemnou pokožku 🙂 ) Ovšem nemažu po každém koupání. Nemá problém se suchou pokožkou a tedy v tom nevidím důvod. Přírodní oleje jsou fajn, ale když se tělo čímkoliv namaže, ať chemií nebo olejíčkem, tak nemůže dýchat.... takže raději necháváme dýchat 🙂 Já sama nepoužívám kosmetické přípravky a pokožku mám v pořádku 🙂 hygiena při přebalování - používám látkové pleny, takže s nákupem jednorázovek neporadím. Podle mě je to jen další chemický sajrajt, který bych plácala na kůži dětem. Vlhčené ubrousky nepoužívám, jen výjimečně na cestách, kde zrovna nepotkám tekoucí vodu. Zadeček omývám v umyvadle pod vodou. Od narození. Kakání se nám většinou snaží chytnout do nočníku, protože praktikujeme Bezplenkovou komunikační metodu. Miminka si od narození pěkně říkala, kdy se potřebují vyprázdnit, tedy ani těch pokakaných plín nějak nebylo a hygiena zadečku se tím velmi, velmi zjednodušila 🙂

bluedevils
23. črc 2016

Na první dceru jsem dostala v porodnici vzorečky od Weledy. A přestože jsem měla už něco nakoupené doma (jak píšeš, takový ty "profláknutý z reklam" Johnson a Hipp), tak jsem po vyzkoušení vzorečků kupovala velká balení Weledy. 🙂 Je sice fakt, jak někdo píše, že je trošku dražší, ale fakt kvalitní, přírodní a hlavně stačí malinko a vydrží dlouho. Nejvíc jsem využila měsíčkový kojenecký olej. Ten jsem používala i místo vlhčených ubrousků - smíchala jsem ho pár kapek s vodou v lahvičce s rozprašovačem a to nastříkala na suchý ubrousek z perlanu (běžně v lékárně) nebo látkový ubrousek. A v létě jsem tím na osvěžení stříkala i sebe. 🙂)) Teď jsem těhotná a tohle budu určitě praktikovat zase. 🙂)) Jooo a pro sebe mám ještě pořízený Olej na masáž prsů od Weledy. Ten mi doporučila přímo laktační v porodnici. Krásně nahřeje prsa a kojení jde potom samo. 😉

laisobel
23. črc 2016

My vyradili Weledu pro intenzivni vuni. Nejlepe se nam osvedcil Hipp, Sebamed baby a Mixa baby.

Co se týče jednorazovych plen - na novorozence jedine bile pampersky. Pak tak od tech 4-5 mesicu Tesco loves baby, zelene pampersky, Albert pleny.. Lidl taky dobry.

Z ostatni kosmetiky Sudocrem na zadek, Bepanthen se nam neosvedcil, je to ale dite od ditete. Opalovani Bioderma nebo Avene.

Vse chce ale vyzkoušet, kazde mimco to ma jinak!

autumn11
23. črc 2016

ja som od narodenia používala hipp kozmetiku. Mali ju v nemocnici a tam mi pekne voňala a malý s ňou nemal problém. Zo začiatku som používala iba gélik na riťku a neskoršie už celú radu.

karrison
23. črc 2016

Čistá voda a olivový olej z lékárny

netanel
23. črc 2016

My.od začátku dáváme do vody koupel od weledy, nemazem nicim, kdyz trochu zcervena zadek tak taky weleda,.misto ubrousku perlan a medvidek, plenky latkovy.

bastamama
30. zář 2016

Obnovuji diskuzi. Čekáme miminko v prosinci a všude píšou, že se mají miminkům v zimě mazat obličejíky krémem proti mrazu. Máte nějaký osvědčený tip? Nejlépe co nejméně chemický a pro citlivou pleť, já jsem sama atopik, tak kdyby měl taky problémy s citlivou pletí. 🙂
Moc děkuji! 😉

ajik123
30. zář 2016

My máme kosmetiku Bübchen. U nás v rodině všem vyhovovala a mě pro malou taky 🙂 zkuste kouknout i na recenze na internetu, taky si tuto kosmetiku hodně chválí 🙂. A doporučujou je i doktoři a porodní asistentky 🙂. Já si nemohu vynachválit.

heduska82
30. zář 2016

@bastamama pouzivala jsem klorane bebe a nemenila bych! 🙂

hanulkavelunka
30. zář 2016

Na miminecko nejlepsi mandlovy olej od Saloosu 😉

lenisek36
30. zář 2016

Na koupani jsem davala Linolu koupelovy olej.... nemazala jsem nicim a umyvat jsem ji zacala, az ve 2mesicich Hippem. Maximalne pouziju na dupku a prcku mesickovy olej od Weledy 😉. A plenecky Pampers 🙂

kekulice
30. zář 2016

Používám přírodní kosmetiku od Douce Natur a Motherlove. Šetrná, cenově dostupná a začala jsem od nich kupovat už v těhotenství např olej na masáž hráze. Mala firma, všechno si pěstují a žádná chemie.

kekulice
30. zář 2016

Zapomněla jsem dodat, že je u nás skoln k atopickému ekzému a alergie.

lichtakova
30. zář 2016

Zadna 😉, po koupani olej z lekarny a na zadek rybilku.

bastamama
30. zář 2016

@lichtakova jj to mám v plánu, já jen obnovovala diskuzi a poptávám nějaký přírodnější krém do mrazu 🙂

evcann
30. zář 2016

od malinka pro obe deti Johnson pro novorozence, na zadecek Rybilku, kdyz zcervena tak Bepanthen, nedam na Johnson dopustit i doktorka mi rikala jak krasnou kuzi maji. Navic jsem je jako prcky mazala Exipialem mlekem. Parada 🙂

lichtakova
30. zář 2016

@bastamama uvidis,kazdemu vyhovuje neco jineho,u nas prvni v pohode,nic ji nevadilo,mazala jsem ji pak mlekem od Hipp,protoze jsem ho dostala,druhy je trosku sussi a atopacek,toho jsme hodne mazali Excipial kids lotion (krem se blbe roztira),tretouse tak stridave,po oleji taky Excipialem nebo mam od biodermy mleko pro atop.kuzi,hlavne proto,ze ma pumpicku 😉.Na zadek bepanthen a rybilku,na noc sudocreme,dyl vydrzi (ja v noci neprebaluju-kdyz teda neni "blato na hristi" 😉)

janawei
30. zář 2016

Od první zimy (prcek se narodil v říjnu) jsme do mrazu mazali Měsíčkovým ochranným balzámem od Weledy. Je bez vody, což je do zimy ideální. Používáme ho celá rodina.