Jakou mám pořídit vaničku a přebalovací lehátko?

merja
27. čer 2012

Ahoj,potřebuji poradi, chci pořídit nějakou "kvalitní" vaničku / né předraženou zbytečně / a do té nějaké to polohovací "lůžko". Dále pak přebalovací lehátko, které nebude na pultu,ale různě po bytě 😀 Můžete doporučit výrobky s čím jste spokojené ?

ined77
27. čer 2012

ahoj 🙂 ,
já jsem měla vaničku klasickou, plastovou, koupenou normálně v kojeneckých potřebách a stejně tak lehátko do ní, to stálo 100kč...a na přebalování přebalovací podložku...tu taky koupíš všude, není nějak drahá a dáš si ji tam, kam budeš potřebovat.
značky ti neřeknu, protože si je nepamatuju, ale tohle je otázka jedné návštěvy obchodu 😉 🙂 .

effka84
27. čer 2012

ahoj, taky jsem měla klasickou vaničku, koupenou i Ikei, cena myslím 200,- lehátko mám plátýnko na takové kovové konstrukci, jde pěkně vyprat..... jinak bych nekupovala nic drahýho, vaničku jsme měli cca 2,5 měsíce, pak mu byla krátká 😅

maminkazelvinka
27. čer 2012

Přesně tak souhlasím s holkama my měli anatomickou vaničku za 800 a byla pěkně na houby(měla sedací a ležecí část)-na "lehací"se už nevešel cca ve 3 měsících a na sezení bylo brzo ,takže jsme pak kupovali klasiku a měli tu houbovou podložku ,sice déle schla ale odsloužila co měla 😀

timbouctou
28. čer 2012

tak na prvního jsme měli normální vaničku, za cca 250,- kč, tu koupíš všude, lehátko látkové, ale používali jsme cca 2 měsíce, pak se z toho začal vykrucovat. Přebalovala jsem na posteli 😀 Na druhého jsem pořídila ve slevě pojízdný přebalovací pult s anatomickou vaničkou a ještě jsme dostali anatomickou podložku do velké vany. Takže, Metík se narodil 4kilový a do vaničky se vešel asi tak dva týdny, na anatomické podložce vůbec být nechtěl a zkroutit se z ní dokázal v pěti týdnech, koupala jsem tedy normálně ve vaně a podkložila dítě plínou, tak jak nás koupala naše máma. A šikula se začal ve třech měsících naprosto nečekaně otáčet, málem mi seskočil z přebalováku, tož jsme skončili na posteli 😀 a mohla jsem ušetřit pětikilo. Závěr zní - všechno je na pytel, vlez si s ním do vany a máš to zadarmo 😀

cuma
28. čer 2012

neměli jsme žádnou vaničku, malá se koupala hned ve vaně, ze začátku s pomocí plastového lehátka.

ivuska027
28. čer 2012

my mame najobycajnejsiu vanicku, lehatko do vanicky ziadne, mala som drobca vzdy na ruke, teraz si tam lahne, ma pokrcene nozky a kope, alebo v nej sedi a ma hracky, vyuzili sme pri prvom hadam 1,5roka 😅 , lebo ked sa hral nemuseli sme napustat plnu vanu vody, ale tolko, co potreboval na hranie mal aj v nej a prebalovacie lehatko mame z ikea to obycajne s nafukovacimi okrajmi, jedno v spalni, jedno v kupelni na pracke, daju sa na neho kupit aj presne potahy take frote, takze super, naozaj za par korun uplna spokojnost 😉

pulsatilka
28. čer 2012

ja som pri prvej dcere kupila vanicku cca za 1000 sk, po 4 mesiacoch sa mi do nej nevosla ☹ (porodne vaha 2500g)...potom sme kupili uplne obycajnu vanicku a latkove lazadielko 🙂. kedze sme "super" vanicku darovali, pri druhom babetku to riesime hned tou obycajou ...😀

ladenka
28. čer 2012

neměli jsme žádnou vaničku, od začátku jsem koupala ve vaně na molitanovém lehátku a přebalovací podložku jsem také neměla, přebalovala jsem na posteli

maminkahodonin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
camelinka
29. čer 2012

my měli normiš plastovou vaničku za 200 a pak už byla ve vaně 🙂 , no a molitanový lehátko sem použila jednou a už bych nekoupila, dlouho to schne a množí se v tom ledasjaká verbež 😅 😝 , takže sem koupala jen na ruce nebo bez ničeho. Když už, tak bych pořídila takový to tenký látkový lehátko na tom drátě, či co to je 😉 😉

barevka
29. čer 2012

Ani my neměli vaničku a protože se mi nakonec zdála naše velká vana fakt velká tak jsme první měsíc a půl koupali ve velkém lavoru na prádlo 😀 Malá tam byla náramně spokojená a pak už rovnou do plastového lehátka do vany 😉 Přebalovák jsme měli klasiký molitanový a v koupelně molitanový s pevnou deskou aby mohl být na pračce (vrcní plnění) 😉
Nic moc neřeš, stejně to budete užívat všechno jen chvilku 😉

hojda
29. čer 2012

dratěné lehátko, jde vyprat a vaničku aby se ti tam vešlo a mohla jsi kolem nabrat vodu

popellka
29. čer 2012

Tak vaničku máme z Ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0017... - obyčejná, ale výborná! Můžu jen doporučit, malou v ní koupeme ještě teď! aji si tam pěkně vyhraje, když sedí, takže s ní jsem maximálně spokojená. Lehátko do vaničky jsme měli ze začátku látkové - taky maximální spokojenost. a přebalovací lehátko - nemám doma přebalovací pultík kvůli místu, takže mám přebalovací podložku na stole v kuchyni od Camu - asi něco takového: http://www.babydirekt.eu/prebalovaci-podlozka-c... už ji mám po jednom dítěti a pořád perfektně slouží! 😉

jennyska
14. led 2014

Ahoj @popelka @hojda @barevka @camelinka @pulsatilka @ivuska027 @cuma @timbouctou @efffka84 @ladenka @merja a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s koupáním miminek v kyblíčku nebo vaničce do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/detska-vanicka/ pomůžete ostatním maminkám, které zvažují, co pro dítě pořídit, nebo jsou jejich děti při koupání plačtivé, nesvé a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jaké máte s koupáním v kyblíčku/vaničce zkušenosti? Jakou vaničku/kyblíček máte? Jak jste vyřešili pláč při koupání miminka? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all