Jakou používáte kosmetiku na atopický ekzém dítěte?

cuma
26. únor 2012

Prosím o tipy na kosmetiku pro děti s atopickým ekzémem,dostali jsme několik doporučení a mě by zajímalo s jakou máte dobré zkušenosti vy.

ivca_doubek
26. únor 2012

Nám pomáhá Lipikar Baume AP (od LaRoche), jinak jsme zkoušeli konopnou mast, Excipial (doufám že to píšu dobře, už ho nemáme), něco nám i míchali přímo v lékárně... Každé dítě je jiné a každému pomůže něco jiného, asi to chce prostě zkoušet a zkoušet... 🙄

kocicinka
26. únor 2012

Exomega- emolienční krém od od A- dermy

luthien.k
26. únor 2012

Zásadní je, jak ekzém vypadá, v jaké je fázi, takže toto by Ti každá maminka musela napsat, aby Ti byla informace o používané kosmetice k něčemu 😉 Jsou tři fáze a přechody mezi nimi - akutní, subakutní a chronická a na každou se hodí něco naprosto odlišného.

helcenka
26. únor 2012

My používáme Leciderm - lehkou léčivou pěnu. Jsem s ní moc spokojená, jediné, co malé pomáhá. Mažeme s ní pořád, v jakékoli fázi ekzému.

miarosa
26. únor 2012

My sice atopický ekzém nemáme, ale pořád se nám něco dělá na tělíčku, nejvíc na bříšku a na ručičkách a nožičkách a mam od jedné maminky co její dcerka má atopický ekzém doporučené. Krém bioderma. Koupili sme i sprchový gel a tento krém a můžu říct že za 2 dny měl zase sametovo pokožku, dokoupili sme i ostatní produkty pro děti a sme se vším velice spokojení i maminka co mi to doporučila říkala že jim to velice pomáhá. Je pravda že přesně nevím jak takový exém vypadá moc sem o tom nečetla, ale doufám že se nás to netýká, nám se stále něco objevuje, každé roční období na něaký ekzém trpíme, ale vždy ho zdoláme a teď díky Biodormě se už žádného nebojím 🙂

schnek
26. únor 2012

mně i dětem (i kamarádky dceři s AE) sedí výrobky Babylove z DM drogerie - bez minerálních olejů, umělotin, barviv, chemky atp, navíc je za pár korun 😉 z těch dražším mám výbornou zkušenost se značkou A-derma.

sabuse1
27. únor 2012

já používám pro sebe i děti kosmetiku Karla Hádka, není v tom žádná chemie. Do vody na koupání jim dávám meduňkový olej, na sprchování sprchový olej a na promazávání bambucké máslo. Exém máme dá se říct zažehnaný, pokud něco vyleze což je teď hlavně u syna když mu lezou zuby tak nám zabírá jedině Linola, ale teď jí používám pouze v případě, že se osypou jinak toho Hádka, kůži mají krásně heboučkou🙂

bl4nche
27. únor 2012

pouzivame konopne pripravky Cutishelp. Zname se osvedcil Leciderm a Dermalex.

efkas
27. únor 2012

MODRÁ INDULONA 🙂

jop
27. únor 2012

atopák nemáme, ale náš dr. zastává modrou indulonu, prej je maximálně nedráživá

kathy.skal
27. únor 2012

já jakožto dospělý atopik používám modrou a červenou indulonu. Děti mažu kosmetikou Exicipial a koupeme v BalneumHermal

peroli
27. únor 2012

my máme Krtečka od Manufaktury... 😵 na koupání..
jinak mažu leniensem a ichthamolovou mastičkou

leedak
27. únor 2012

ahojky...na suche telicko Bebe Klorane telovy krem.a na oblicejik kdyz jsou fleky mokvave tak vitella pasta na vysuseni(a zasypu pudrem od klorane) .a na bezne mazani vitaminova mast a Laroche Lipikar Baume AP..

anieanne
27. únor 2012

Mažeme Lipobase a do koupele Linola Fett. Modrá indulona nám to strašně zhoršila.

dagmarkaaa
27. únor 2012

pozor na Excipial Lipolotio, taky jsem tim nase male mazala ale ted jsem zjistila ze je v tom parfem... 😠 a to mi predepsal pediatr na atopak....

zvirka
27. únor 2012

Babylove z DM pro citlivou pokožku, bez parfémů atd. A perfektní cena. 😉

bajca.klom
27. únor 2012

Míchaná mast Ambiderman...ale moje malá má velmi lehký průběh, když se jí ekzém objevil, dostali jsme kortikoidovou mast Dexa-ambiderman...modrá indulona jí velmi přitížila, Excipial taky nic moc, ten byl ideální na vyhojení šupinek v hlavičce...jak píší holky o kosmetice Aderma a La Roche, tak tu používají kamarádky pro své děti s ekzémem, prý pomáhá,ale je to fakt finančně nákladný....jo a konopný mastě naší malé taky spíš ekzém zhoršily...fakt je to individuální, co jednomu pmůže, druhému uškodí ☹

arianka
27. únor 2012

Konopné mastičky pro děti 😉

andy80
27. únor 2012

Seba med mýdlo z lékárny a obyčejnou modrou Niveu v plechovce a Excipial mastný krém (ne mléko ani krém s mandlovým olejem, jen mastný krém). Chce to mazat, mazat, mazat a zase mazat. A pozor na prací prášky a aviváže.

monnsu
27. únor 2012

Konopí, konopí. Nejlépe se mi osvědčil Cutishelp

silvie_r
28. únor 2012

Na promazávání nám kožařka doporučila modrou indulonu. Pro akutní stavy nám míchají masti v lékárně. Ale jak už tady někdo výše napsal, je každé dítě jiné, každému může vyhovovat a pomáhat něco jiného.

honzulka
28. únor 2012

U kluků nám pomáhalo i tělové mléko od Bubchen,malé ale pro změnu moc nesedí...Máme jen červené mapy,bez mokvání..Takže zkusím teď asi tu indulonu... 😒

palma111
28. únor 2012

když měl ekzém na obličeji, mazala jsem ho holtovou mastí. jinak na tělíčko jsme používali a používáme leniensku. doktorka nám doporučovala i modrou indulonu, ale ta lenienska mi přišla lepší.

holubice.petra
28. únor 2012

Náš ekzém nemá ale je dost vysušený a na promazání je opravdu nejlepší lenienska prodávají jí v lékárně i bez receptu...100g kolem 50,- na internetu jsem našla i balení 0,5kg za 180,- 😉 já mám dost vysušený lokty a používám jí taky 😎

sarihy
28. únor 2012

Dcera sice nemá atopický ekzém, ale v zimě díky neustálému nošení punčocháčů má pokožku na nožičkách hodně podrážděnou, a hodně na to pomáhá koupání v Linole a mazání A-Dermou a Excipialem.

pavlusa.k
29. únor 2012

Moje malá trpěla různými exemy od narození. Nic moc nepomáhalo, v zimě se jí objevil opravdu ošklivý exem pod kolínky. Pomohlo takové máslo s přírodními výtažky, ale nevím, jak se jmenuje. Jenže jen dočasně. ☹ Po tom, co jsem jí jen jednou zapomněla namazat, zase to měla zpátky. Nakonec jsme přešly k jiné značce, zjistila jsme, že tyhle věci je lepší začít řešit vnitřně + mazat. Takže teď pije cca 14 dní gel Aloe Vera a máme pokoj!!! 🙂 O podrobnější info napište. Abych tu nedělala reklamu... 🙂 A mám už mnohonásobné zkušenosti s léčbou atopiků, úspěšně!!!

germaine
29. únor 2012

My nyní jedeme v Biodermě PP Antirecidiv, ekzem jsme měli infikovaný stafylokokem a nyní ekzem je v takové udržovací fázi. Jinak je celkem dobrá od A-dermy Exomega.

nerreidda
29. únor 2012

Nivea SOS v plechovém obale

dagmik
29. únor 2012

Bioderma Atoderm pp tělové mléko i sprchový gel a na koupání Linolu od Wolfa.

gabris1974
1. bře 2012

A-derma exomega, telove mleko...mel at.exzem dva roky,parkrat sem ho namazala a uz se to nevratilo, doporucuju. Nebo Aveeno, to je neco podobneho. 🙂 ale v CR nevim jestli se da sehnat. Sprchovy gel taky od Adermy a jen trosku a hodne machat pradlo.