Jakou používáte kosmetiku na atopický ekzém dítěte?

cuma
26. únor 2012

Prosím o tipy na kosmetiku pro děti s atopickým ekzémem,dostali jsme několik doporučení a mě by zajímalo s jakou máte dobré zkušenosti vy.

kachen
1. bře 2012

Kamaradky dcerka ma atopak a kremy ma pouze na predpis od kozarky. Nic jinyho ji pry nedavat. Co si pamatuju, tak jedno mazadlo ma Leniens.

petraprostejov
1. bře 2012

Na sobě mám vyzkoušený menalind a konopnou kosmetiku - účinkuje to jak kdy 😉
Ale spíš doporučuju jít po vnitřních příčinách a ty odstraňovat - jsou souvislosti mezi exémem, plícemi a tlustým střevem + mentální/psychické příčiny exémů...

leandre
3. bře 2012

My používáme A-derma a teď jsem v lékárně objevila na atopickou a citlivou kůži od značky Altermed. Mají i šampon a krémy a zimní krém, tak to chci vyzkoušet. Zatím mám zkušenost jen s tou A-dermou. Ale ta se mi zdá dražší. Na mytí máme šampón od Linoli. A občas dám do vody slunečnicový olej lisovaný za studena. Synovi jsem dávala do vody i třeba dýňový olej.

janakuba
12. bře 2012

Moje malá má taky atopický ekzém. Zkoušeli jsme toho spousty a skoro nic nefungovalo. Jednou za rok se snažíme jezdit k moři, kde se ekzém skoro ztratí, ale po návratu se znovu zhorší. Před nedávnem jsme ji koupili pyžámko a legínky, které jsou ze speciální vláken obsahující mořské řasy a stříbro a ekzém se evidentně uklidňuje. Malá dokonce celou noc klidně spí…vypadá to, že konečně něco funguje! Všem bych doporučila i toto spodní prádlo.

oolga
19. bře 2012

Na ekzémy i atopické jsou super výrobky z aloe vera. Jak vnitřně užívat Aloe vera gel , tak natíratkrémy s aloe vera. Tuto rostlinu všichni známe, víme jaké má učinky. Ve většině případů se ekzém vyléčí úplně nebo se o 100% zlepší. Je to přírodní věc. Ale pozor, musí to být kvalitní výrobek, s různými atestacemi a s velkým % aloe vera. Pokud bude někdo mít zájem vědět více, pište na ID. Ráda poradím.

aggamma
19. bře 2012

Nám pomáhá olej do koupele Linola a Excipial mléko.

fandy
29. bře 2012

A-Derma Exomega na tělo, obličej letiAT4, na vyloženě přesušený místa Skin-cap.

weri1
29. bře 2012

bioderma atoderm

reynocek
30. bře 2012

Tak my taky používáme Babylove z DM anebo Nivea SOS krém sensitive v plechové krabičce.

mates22
30. bře 2012

my používáme Excipial lotion a taky bepanthen mast, ta se mi docela osvědčila (i když není na ekzém určená, nám pomáhá). A hlavně necháváme vodu na koupání hodinu odstát, aby se odpařil chlor.

terkaaa
12. únor 2013

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat.Syn má slabší formu Ae.Koupili jsme A dermu. Ekzém zmizel úplně.Používali byste ji dal nebo mam přejít zase na indulonu?

magdalena2
5. bře 2013

Nobilis Tilia, je to česká 100% přírodní kosmetika s kvalitními panenskými oleji a má celou dětskou řadu. Podle mě je základ používat čistě přírodní výrobky, žádnou chemii... Já používám jen přírodní kosmetikou, která má na to certifikát. Ale dobrá je i přírodní Alverde z DMka a je levná... a taky má certifikát 🙂

olusenka
6. bře 2013

koupání Lipikar, když byla suchá místa, tak olejová koupel Linola. Občas do vody odvar z řepíku.
Mazání-hydratace: A derma Exomega, Excipial Lipolotio. Na hodně suchá místa máznu modrou Indulonu nebo Bepanthen nebo ten Excipial. Na červená hydratuju a přes to máznu Sudocrem. Zcela výjimečně při hodně zhoršeném ekzému máznu na ten kousíček nepatrně Elocom (kortikoidy, předepsané od dr.), ale to už naštěstí nebylo několik měsíců třeba. Je nutné zjistit, po čem to dítě má, většinou je to jídlo, to vynechat, a to pak pomůže. Prostě snažit se zjistit příčinu.

antarres
6. bře 2013

Leciderm od firmy Altermed(je to tělové mléko), malá má ne moc vyvinutý exem, a ještě Konopná mast (od firmy Cutishelp)na exém nám to hodně tlumí, vždy se nám to vyrazí, když malá nosí punčocháče, v létě to nemáme...

raaduska
16. říj 2013

Ahojte, mohly byste mi poradit s krémem pro dvouletou na mazání při atopickém exemu? Ráda bych něco přírodního, ale bambucké máslo pro ní asi není to úplně pravé. Od kožní máme Lipobazi, ale tu moc nechci používat, je tam paraben a jiné. Zatím zkusím asi Laveru neutral.Nebo znáte něco z komerce bez parabenů, konzervantů aj.?Zatím alespoň zvažuji tu A-dermu exomegu

prochytech
28. pro 2013

ahoj holky,mam 4mes.syna a ma AE,kožni mam napsal Advantan,ale ja ho tim nechci mazat prijde mi na to moc malickej.ja už jsem zkousela snad všechno co tady pisete,ale nic.PROSIM POMOZTE!

lenny.cz
28. pro 2013

Nám vyhovuje Linola, používáme vše - šampon, olej do koupele, lotion a gesicht 🙂

zunem
28. pro 2013

Používám od firmy originál atok ... kamarádka co má dceru atopičku od mala, tak taktéž používá a super.
Je potřeba koukat na složení, kolikrát se dá sehnat lacinejší než to co prodávají v lékarně pod super značkou z reklamy, a pak člověk zjistí jaký to je sran... :o))) (např. manžel dal loni na reklamu na inetu, objednal řadu firmy atopik, a hrůza, když jsem se pak dívala na to kolik to stálo, tak mě skoro omývali)

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myskin
3. lis 2014

Moje holka mívá ekzém kolem pusinky v tomto období jak se ochladí. Mám ráda kosmetiku Weledu, teď jsem viděla že mají krém a tělové mléko pro atopiky tak to vyzkouším.

matyasek29_6
16. pro 2014

Osobne zkusenost nemam,ale kamaradka zkusila na syna atopika od Weledy zklidnujici kojenecky krem a zklidnujici pletovy krem a sice pouziva zatim kratce,ale zlepseni tam pry je,tak za zkousku urcite stoji,je to prirodni kosmetika..

petrusew
16. pro 2014

atopikderm od neutrogeny a sudokrém

janawei
2. únor 2015

Už jen Weledu - Zklidňující pleťový krém, tělové mléko a kojenecký krém.

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
baruskabk4
5. bře 2015

Na ekzém můžu z vlatní zkušenosti doporučit přírodní české produky - http://www.zdravi-cz.cz/kozni-problemy/

hanulka190
5. bře 2015

Do koupele linola, potom linola fett mast a žákovu mast. Excipial to strašně zhoršil☹

puncinka
11. bře 2015

Jsem atopicka a trapila jsem se s ekzemem cely zivot, nejvice mi pomohl obycejny tekuty pudr z lekarny, hotovy zazrak- pomoc od svedeni a rychle uzdraveni lozisek. Nevim, jestli ho mohou i deti, ale uz jsem vyzkousela snad vse drahe vyrobky, levnejsi.. Nektere na promazani dobre, ale takovy efekt jako tekuty pudr to nemelo 🙂

lenisek12
24. bře 2015
Uživatel lenisek12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenisek12.

rozhodně doporučuju A-dermu http://www.aderma.cz/exomega , vyzkoušeli jsme i profláklejší přípravky od Biodermy nebo Eucerinu, ale A-derma je kvalitnější. Je sice dražší, ale vyplatí se to, používáme ten gel a ještě krém. A taky ty koupací olejíčky, kožařka nám dala Linolu.. jo a taky je dobrý prát v nějakým hypoalergenním prostředku, my berem s nákupem vždycky Winnis http://www.drogerie.cz/winni-s-lavatrice-5-l-praci-gel aby to oblečení taky nedráždilo

michaeellka
21. dub 2015

Co je vhodné použít na atopicky ekzem 4 tydenniho ditete? Kožní nám řekl ze si pro masticku máme přijít až na 2 měsících. Ale co do te doby o tom ani zminka, prý nic.
Malý to má na obličeji a vypada to opravdu desive, poraďte prosim

luckafe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz